В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

happyslacker

New Member
В новинарските сайтове пишат тази новина като че ли до сега блогърите не са били облагани с данъци:


САЩ ще облага с данъци и блогърите

Невиждано високият бюджетен дефицит ще принуди администрацията в много американски щати да прибегне към необичайно попълване на хазната, съобщава РБК дейли. Така например във Филаделфия обмислят да обложат с данък много от месните блогъри, които печелят средства от размяна на реклами на своите интернет страници. Властите обмислят да въведат еднократно плащане от $3000 и ежегодна вноска в хазната от $50 .
Обмисленият данък вече е определян като „драконовски” за блогърите. В същото време много малко потребители са успели да спечелят над 300 долара годишно от размяна на реклами, отбелязва изданието.

Източник: http://www.economynews.bg/index/viewarticle/nid/11513/

От статията читателят остава с впечатление, че до сега блогърите в САЩ не са плащали данъци, което няма как да е вярно. Не ми е известно да съществува държава, законодателството на която да предвижда изключение за блогърите.

В действителност се обмисля въвеждането на нещо като нашите патентни данъци, което има вероятност (ако бъде реализирано в действителност) да срине репутацията на САЩ и да я прати значително надолу в индекса за икономическа свобода.

Значи ако искаш да пишеш блог в САЩ, Филаделфия - плащаш $3000 плюс по $50 за всяка година, през която си поддържаш блога (независимо от приходите). Такова безумие и нашият парламент не е в състояние да измисли.
 
От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

В САЩ са маниаци на тема патенти, но не вярвам да мине подобна глупост там.
 
От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

Патентния данък няма нищо общо с патентите.

Патентния данък е данък за това, че упражняваш някаква дейност, който не зависи от приходите, които получаваш от извършването на тази дейност.

При нас подобна глупост е минала и в момента много хора плащат патентен данък, който не зависи от приходите им! За справка: Закон за местните данъци и такси, Приложение № 4 към глава втора, раздел VI "Видове патентни дейности и годишни размери на данъка".
 
Последно редактирано:
От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

Много добре знам какво е патентен данък и кой го плаща у нас. Според мен е редно да го има при някои дейности, стига да не е много висок.
 
От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

Такова безумие и нашият парламент не е в състояние да измисли.

С оглед на случващото се, не би ме очудило.
 
От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

Много добре знам какво е патентен данък и кой го плаща у нас. Според мен е редно да го има при някои дейности, стига да не е много висок.

Патентният данък не е справедлив. Не може тези, които печелят 500 лв на месец да плащат данък колкото тези, които печелят 2500 лв на месец. Освен това патентния данък зависи от това в кой град се намира трудещият се (за различните градове е различен).

Заради такива хора като теб сме толкова надолу в индекса за икономическа свобода. Гласоподавателите нямат идея защо не трябва да се спъва икономиката със сложни данъчни закони и всякакви други форми на социалистически безумия.

Научнопопулярна книга по въпроса.
 
Последно редактирано:
От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

Заради такива хора като теб сме толкова надолу в индекса за икономическа свобода.
Толкова години съм в тоя форум под прикритие, но най-сетне ме разкриха. Аз съм!
 
От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

Такова безумие и нашият парламент не е в състояние да измисли.

А не ги подценявай! Не такова ами два пъти по-голямо безумие ще измислят, само стой и гледай! :wink:

Относно х'американците, хич не ги мисля - да се спасяват! :wink:
 
Последно редактирано:
От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

Само слухът, че е предложено вече нанесе достатъчно щети във Филаделфия и може би други щати. Малко е вероятно да го приемат.

Аз съм!

По-горе писах в множествено число. Виновни са почти всички граждани, които имат право на глас и право да бъдат избирани. Не вярвам да има повече от стотина души в страната, които се опитват доколкото могат да правят нещо (разбиращите са много повече, но си траят, защото са страхливци и егоисти). Включително и аз си признавам, че съм виновен. Вината ми е, че разбирам причините за приемането на лоши закони и знам какво трябва да се направи, но не го правя. Веднъж само за успокоение на съвестта направих едно малко дарение на ИПИ и от време на време пиша такива неща в някой форум.

Основното, което трябва да се направи за решаването на проблема с приемането на вредни закони е масово образоване на гласоподавателите за това как работи икономиката. Ако се направи това другият основен проблем ще се реши: на изборите ще започнат да предлагат правилни неща. До сега предлагаха неща, които не са правилни, но се харесват на избирателите (защото избирателите не могат да оценят кое е правилно и кое не). Разбира се някои от предизборните предложения ("предизборни обещания") са разумни, но това е само защото избирателите ги признават за такива (политиците не рискуват да предлагат правилни неща, ако тези неща не се възприемат от избирателите като правилни).

Ключовият момент за мен беше една реплика на Георги Ганев: „аз предполагам, че всеки възрастен човек има достатъчно рационално мислене сам да решава колко да спестява за своите старини, а не държавата да му налага рамки” (цитирам по смисъл). Тъкмо това обаче пак си е чиста проба мистика. Откъде накъде Георги Ганев реши, че всеки от неговите български съграждани може да мисли, камо ли пък рационално? Въобще десните експерти сякаш живеят в някакъв свой измислен свят, в който царства победилия разум и всички имат способностите и капацитета да виждат света толкова ясен, като през очите на експерт.

И тук идва пак моя дежурен въпрос – „Какво да се прави?”. В битката на идеи как да се управлява живота на хората, от едната страна на барикадата се намират експерти, които вярват в някаква мистична всемогъща държава, а от другата страна са пак експерти, които обаче вярват в някакви мистични разумни граждани. Няма ли някой по високите етажи на властта и знанието, който да има чувство за реалността, такава каквато е? Държавите са бита карта в човешката история и страдат от старческа деменция – те са негодни да организират живота на съвременните хора. Огромното болшинство от хората се безсилни да се справят с нарастващата сложност на света около тях и реакциите им още повече усилват хаоса, създаван от склерозиралите държави. Засега аз нямам отговор какво да се прави в тази ситуация. А може би по-добре е нищо да не се прави?

Източник: Държава, мистика и пенсии

Демокрацията е хубаво нещо, но работи оптимално само когато хората разбират смисъла на понятието икономическа свобода и защо държавата не е бог.
 
Последно редактирано:
От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

Стига ревали сте

За да възникне данъчно задължение или престъпление трябва да има ДОКУМЕНТИ и основание за него (така каза един адвокат при бат Сашо наскоро )

Тоест ще развивате онлайн бизнеса си без да подписвате каквито и да е договори в които фигурират вашите лични данни, няма да използвате начини на разплащане изискващи вашите перснонални данни, както и няма да регистрирате сайтове и блогове с ваши данни.

Всичко това е възможно, вярно изисква малко повече усилия но си струва.
 
От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

Само да ви кажа че патентният данък беше едно от най добрите неща които бяха направени в данъчната история на страната за съжаление много бързо я опорчиха идеята и сега вече няма файда от нея, а които не иска да е на патентен данък винаги има начин да го избегне.
 
От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

Стига ревали сте

За да възникне данъчно задължение или престъпление трябва да има ДОКУМЕНТИ и основание за него (така каза един адвокат при бат Сашо наскоро )

Тоест ще развивате онлайн бизнеса си без да подписвате каквито и да е договори в които фигурират вашите лични данни, няма да използвате начини на разплащане изискващи вашите перснонални данни, както и няма да регистрирате сайтове и блогове с ваши данни.

Всичко това е възможно, вярно изисква малко повече усилия но си струва.
Аз вярно те мислех за прост и тъп, но с това изказване надмина очакванията ми за липса на интелект :)
 
От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

Аз вярно те мислех за прост и тъп, но с това изказване надмина очакванията ми за липса на интелект :)

Благодаря от теб мислещия (ха-ха) данъчен се уча, макар че едва ли някога ще достигна твоето ниво на "интелект".

......може пък и да стане знае ли човек дали няма да му падне някоя саксия на главата докато се разхожда и току виж придобил твоите "интелектуални" способности:p

PS

Не се опитвай да мислиш нито ти се отдава нито ти отива на това което носиш на врата си.....
 
От: От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

Сладур :)
За сведение на тъпаци като теб: Не съм данъчен :)
 
От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

Сладурано сваляш ли ме ?

Не вървиш така като ти гледам над вратния израстък бая шмиргел е играл докато придобие такава островърха тъпота

Сведенията ще ги даваш на твоите колеги данъчни експерти на мен няма да се обесняваш, аз вашата порода екзотични животни отдавна съм е отписал от моята зоологическа градина.

Но ти няма да се плашиш бая славянска рая на която да се правиш на умен има в тази колония все някой дебил ще ти се върже и току виж ти излязъл късмета:p
 
От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

За да възникне данъчно задължение или престъпление трябва да има ДОКУМЕНТИ и основание за него (така каза един адвокат при бат Сашо наскоро )

Основанието възниква когато получиш парите.

няма да използвате начини на разплащане изискващи вашите перснонални данни

Няма как да стане на практика. Като теглиш от банкомата на дебитната карта ти е написано името. Като получаваш пари през PayPal - пак няма как да излъжеш (PayPal и другите подобни системи разчитат на верификация чрез достъп до банковата ти сметка - трябва да въведеш онзи код от извлечението, за да потвърдиш самоличността си).

Кажи поне един начин да получаваш плащане без да си даваш личните данни. В същност два начина (че се сещам само за един и не е много евтин).
 
От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

Само да ви кажа че патентният данък беше едно от най добрите неща които бяха направени в данъчната история на страната

Кои са предимствата на плащането на патентен данък (освен по-малкия размер на данъчната тежест при достатъчно големи приходи)?

Това във скобите е предимство само в някои случаи за определени хора (такива, които плащат патентен данък) и не е предимство за обществото като цяло. За всички е изгодно данъците да са по-ниски и държавата да не си вре мазните лапи във всички области на живота.
 
От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

Кажи поне един начин да получаваш плащане без да си даваш личните данни. В същност два начина (че се сещам само за един и не е много евтин).

Че парите дръпнати от PayPal ги получаваш на твое име е вярно но при липса на основание за получаване на тези пари или ако основанието не предполага облагането им с данъци какво правим .

Например моите пари от PayPal са от инвестиции във високорискови фондове HYIP които са вид банкова институци а доколкото знам парите от лихви не се облагат а също и от роднини и приятели в жужбина

90% от фондовете от които съм получил лихвите по депозита си вече фалираха но аз им пазя данните и при необхидимост ще ги предоставя на вниманието на приятелката на Цецо Кукото.:p

Кажи ми какви данъци дължа за тези пари и на какво основание ?
 
От: В САЩ, Филаделфия обмислят да облагат блогърите с ДОПЪЛНИТЕЛНИ данъци

Фондове и лихви... изречение показва колко разбираш и какъв си въшливко :)
 

Горе