Глобите за висока скорост скачат два пъти

Blinky

Owner
Здравейте,

Реших да постна темата, защото ми предстои, а предполагам и на много от вас пътуване. Така де, почивка, както се вика. Скоро влизат и новите повишения в глобите за превишена скорост, като това реално ще е поправка в ЗДП - Законът за движения по пътищата. Както се вика, след броени месеци глобите ще скоча от 30% до 100%, което за мен лично е ОК. Също така ще бъде прието и за надвишаване на 50 км/ч в населено място да не се отнема правоспособността на шофьора, а просто ще влезе в някой от %-тите, дадени по-горе.

Както знаем, доста камери има вече, някой пълни кутии, други стоят на засада, трети са цивилни коли и т.н. Но резултата от превишаването на скоростта ще е един - по-големи глоби. От ръководството на Пътна полиция казват, че идеята е, ако шофьорът не може да бъде открит, данните от фиша, размера на глробата и регистрационния номер на нарушителя да се качват на страницата на МВР. С публикуването те ще се считат за връчени.

Мисля, че всички вече са прочели тази новина някъде. Можем да я коментираме, защото аз лично съм за. Не знам кой какво мнение има, за това нека си го каже. :)
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

От ръководството на Пътна полиция казват, че идеята е, ако шофьорът не може да бъде открит, данните от фиша, размера на глробата и регистрационния номер на нарушителя да се качват на страницата на МВР. С публикуването те ще се считат за връчени.

Връчено на кого? Как ще се оформи това юридически?
Много хора карат коли, собственост по талон, на други хора.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

който кара с превишена скорост свършва като ония келеши от елин пелин с 200 в стена. После ми разправят колко добри деца били и как било голяма трагедия, вместо да кажат - тъпаци се убиха щото нямат мозък, не правете като тях.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Връчено на кого? Как ще се оформи това юридически?
Много хора карат коли, собственост по талон, на други хора.
На адреса и на човека, на който е регистрирана колата. Няма как иначе. А това, че си я дал на някой, реално това си е ваша работа с рейдра. И така го третират. Много хора така отърваха едно време книжките, вместо да си я дадат, домъкнат един цветнокож, на който са му дали едни пари и той си дава неговата, като споменава, че той е карал същия ден, в който е направена снимката. Това е номера, за който съм чувал.

Но публикуван и считано за връчено, това няма как да се случи. Какво, ще задължат хората да следят един сайт нон стоп. Но може би са имали в предвид, че качено ли е, това означава, че вече има начало на събитие, защото в истинския смисъл, не издържа логика.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

който кара с превишена скорост свършва като ония келеши от елин пелин с 200 в стена. После ми разправят колко добри деца били и как било голяма трагедия, вместо да кажат - тъпаци се убиха щото нямат мозък, не правете като тях.
Те са само част от това, което наблюдаваме. Виждал съм големи безумци, като последния път като се връщах от В.Търново влязох леко банкета, за да мода да пусна един да се прибере. Явно изпреварвания не искаше да го пусне, което може да се случи доста често, имайки предвид, че всеки си чака на колона, и в един момент някой терикат си слаулмира през нея, за да се нареди най-отпред, а от там и да мине МПС-то, правещо тази колона. Лично съм бил свидетел на много такива случки и не съм много щастлив, че се случват.

Едно хубаво нещо, което направиха и ми хареса много последно време, е отбиването на тировете в пиковите моменти по пътищата, поне по ваните артерии. И съм много за такива глоби. В чужбина са го измислили - правиш се на идиот по пътищата - глоба няколко хиляди евро, ако искаш. :) Лошото тук е, че с тези техни ниски заплати, това е предпоставка за корупция. Едно е да платиш 400 лева, друго 20-30, даже 50 лева. Но за едно съм благодарен - провинциален полицай няма да си рискува сигурната работа и заплата, която за региона сигурно е ОК, за един-два рушвета. :)
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Така трябва. Аз карам средна по мощност кола от 130 коня, но никога не съм се пистил, напреварвал рисково и т.н. Едно е да караш по магистралата със 150, едно е по вътрешен път или по Цариградско, така, че глоби до дупка, Българите разбират само ако им бръкнеш в джоба, иначе не.

Преди време имаше предване на Карбовски, където българин в Австрия зарязал колата на непозволено място за паркиране. Пуснали му глоба, нашенеца не плащал цели 6 месеца, след което почукали на вратата и ход 90 дни затвор, щото глобата станала толкоз висока за тези 6 месеца, че нямал пари да я плати и хайде в панделата.

Тук има хора с хиляди левове фишове и се фукат даже, че "ще ме фанат за ку*о"

А утре като смаже някой, после кой виновен ?

Още повече пиян да караш - затвор минимум 5 години, да видим после колко ще карат на 2-3 ракии.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

И аз карам кола - 126 коня, която няма никакъв шанс при рейсване с някой малоумник на същите коне, но по-малко купе. Аз съм и дизел-комби, което тотално изключва момента да правя изпълнения от рода на дрифт, мощен старт и прочие. Българинът малко го щавят, а даже и е се стига до там. Да не говорим за тези с големите скъпи коли, както толкова - 50 лева в документите, и на следващия завой е отнесъл някой.

И това със фишовете и глобите, много ме кефи. Отива в кафето и се радва пред другите селендури, че са го щракнали със 150 км/ч в града или на двулентов път. И какво се случва, за да си по-мъж от него скачаш в таратайката си, която си си я купил от спестяване на закуски и доказваш, че си по-голуем. И всички знаем в някой случи какво следва. Последна страница на вестник, а като знам и последно време какво правят, печелят и първите страници.

Аз съм повече от зад да се лежи за каране пиян с превишена скорост. И 5 даже са малко. В селата и малките градове е практика да отидеш на авера на гости с колата, който уж е в съседното село, да се нашмулиш като казак и уж бавно да се прибереш пак с колата. Баси кретените, мани го момента, че може да претрепеш себе си, щом си се качил така, значи си взел решението и трябва да понесеш и последствията от него, но да вземеш някой със себе си, това вече е за доживотен. И още един негатив има - какъв пример, по дяволите, даваш на децата си. Утре той ще е като теб - пияна свиня зад волана.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Още една голяма глупост от олигаски,

Също така ще бъде прието и за надвишаване на 50 км/ч в населено място да не се отнема правоспособността на шофьора, а просто ще влезе в някой от %-тите, дадени по-горе.

Как да четем този закон - "който има кинти да плаща актове да кара както му е кеф, който няма пари да спазва парилата", така ли да го разбирам този закон?

Ще одерат кожата на бай-иван тракториста, че си кара опела със 100 вместо с 90, а онзи с панамерата за 200 хиляди му е през к*ра за акта.

Аз лично НЕ одобрявам!!!
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Тия с многото пари не ги брига, но има много тарикати с кола за 1000 лв и ще й стопят лагерите, ама ще изпревари неправилно и много рисково, само и само да видиш, че е по-ГОЛУЕМ.

Така, че пътните ограничения са сложени за спазване, а спазването намалява рисковете.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

За жалост съм на мнение, че на Българите ни идва акъла, когато стане някоя беля или, когато ни бръкнат дълбоко в джобчето. Аз лично не се чувствам притеснен от тия промени, даже ги адмирирам, защото съм фен на бавното шофиране в градски условия и разни второкласни пътища между градовете.. Бавно ама славно както са казали, а и по-лесно се избягват смотаните дупки и не даваме излишни пари за изправяне на джанти ... да му мислят прото-рейсърите :))

От друга гледна точка обаче, мисля, че е редно да се вдигне максималната скорост за магистралите, 150-160 за магистрала, която е поддържана е окей според мен. Вече по-високите скорости са предпоставка за инциденти.. ама пък и със 120 да се влачи човек - не върви..
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Бойколизов каза:

Още една голяма глупост от олигаски,



Как да четем този закон - "който има кинти да плаща актове да кара както му е кеф, който няма пари да спазва парилата", така ли да го разбирам този закон?

Ще одерат кожата на бай-иван тракториста, че си кара опела със 100 вместо с 90, а онзи с панамерата за 200 хиляди му е през к*ра за акта.

Аз лично НЕ одобрявам!!!
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Магистралите да го направят 160 - нормално, ако пътя и колата ти го позволяват карай в лявата лента и това е, но в градски условия си е много рисково, ако не спазваш ограниченията.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

И това със фишовете и глобите, много ме кефи. Отива в кафето и се радва пред другите селендури, че са го щракнали със 150 км/ч в града или на двулентов път. И какво се случва, за да си по-мъж от него скачаш в таратайката си, която си си я купил от спестяване на закуски и доказваш, че си по-голуем. И всички знаем в някой случи какво следва. Последна страница на вестник, а като знам и последно време какво правят, печелят и първите страници.
.

Преди време наппреварвам един полски фиат, каращ с 50. Но явно човека нещо го нервирах, набра се (явно на втора) и с 300 зора ме изпревари. Пуснах го, защото влезна в насрещното. После кара сигурно 2-3 км пред мене и шикалкавеше :) Примигнах му с фаровете да направи път, а той взе, че избуши напред и след още 10 мн каране го гледам отбил, отворил задния капак и се чеше по главата, явно е прегрял :) А кажи ми от какъв зор се напъва ?!
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

1. Със закон и глоба трудно ще се спре човешката глупост.
2. За рискови изпреварвания и маневри кой ще гледа?
3. Пешеходците ще почнат ли да си делят наказателната отговорност с водача на превозното средство?
4. Боклуците със скъпи коли няма да се вълнуват от новите глоби (отново).
5. "Нещастници с баварки от по 1000-2000 лева ще продължават да изпреварват рисково и да вършат глупости, само за да докажат кой е по-гоУем."
6. А кой ще се занимава със знаците и ограниченията? За в града - ОК, нямам претенции. Ама мога да посочвам конкретни пътища цял ден, които се нуждаят от преосмисляне на ограниченията! Прав, гладък и равен, 20-50 километров участък, извън града, отдалечен от населени места и пасища - точно по средата скрита камера в храстите и ограничение 90. За чий хуй!? А магистралите и техните 130... АЛО, я малко в час! На магистрала за най-лявата лента без ограничение.
7. А кой ще обърне внимание на шофьорските курсове. Имало било камери вече, листовките също се следяло с камери, изпита бил цели 40 минути. И!? Кой точно изпитва вечер? Кой ви обеснява как се паркира - колко часа паркиране имате - задно, успоредно, странично... Осморки назад и напред? Каране в дъжд, в сняг, в лед, в задръстване.... Тея неща не съм виждал някой да ги 'преподава' от десетина години, че и повече насам. И остей т'ва ами и шофьори над 50 години трябва на всеки 3-4 години да ходят за кратък практически тест. Забелязал съм, че дъртите шофьори лайнари са в пъти по-нахакани и респективно опасни по пътищата.
...
 
По принцип съм за спазване на правилата, но това с повишаването на глобите няма да подобри ситуацията според мен.
"Понеже ни е ниска събираемостта, дайде да вдигнем глобите два пъти". Много умно, това само ще вдигне корупцията. По-добре да поработят по повишаване на събираемостта на глобите си.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Още една голяма глупост от олигаски,



Как да четем този закон - "който има кинти да плаща актове да кара както му е кеф, който няма пари да спазва парилата", така ли да го разбирам този закон?

Ще одерат кожата на бай-иван тракториста, че си кара опела със 100 вместо с 90, а онзи с панамерата за 200 хиляди му е през к*ра за акта.

Аз лично НЕ одобрявам!!!
Корупция в тези структури си има от доста време. Не знам защо всичко се обръща в политика последно време. Стигат ми темите в Политика и статусите на хората във Фейсбук.

Няма по какъв друг начин да се научи българина да кара разумно и да бъде толерантен на пътя. Последните по-сериозни катастрофи са на обикновени хора - таксиджията и петте млади момчета с БМВ-то.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Намесвам политиката, защото с този закон още веднъж се казва "в БГ всичко се купува", олигасите могат да си позволят да карат с несъобразена скорост, защото освен да си платят акта няма да им вземат книжката.

За да се научи българина да кара разумно, трябва да му се отнеме книжката за 3-6 месеца, да научи разписанието на рейсовете и ще видиш после как ще е като зайче. Но не, по важно е да се пълни хазната с пари, и един ден след като си е платил глобата джигита пак кара като полудял защото видиш ли, другия пък като го хванат пак ще си плати.

Ето ти типичен пример които ти сам даваш но не се замисляш над него. Таксиджията имал към 7 акта до момента, най-вероятно ги е платил, но книжката си е в него и той продължава да кара, сам видя до къде се стигна. За това дали тоя закон е от олигаски, бойко или който и да за мен е малоумен.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Преди време наппреварвам един полски фиат, каращ с 50. Но явно човека нещо го нервирах, набра се (явно на втора) и с 300 зора ме изпревари. Пуснах го, защото влезна в насрещното. После кара сигурно 2-3 км пред мене и шикалкавеше :) Примигнах му с фаровете да направи път, а той взе, че избуши напред и след още 10 мн каране го гледам отбил, отворил задния капак и се чеше по главата, явно е прегрял :) А кажи ми от какъв зор се напъва ?!
И на мен ми се случи нещо подобно, но с един бус, който имаше ръждясали калници, демек корозията го бе подгонила. Както и да е. Та, изпреварих го, защото не само, че караше бавно, но и имаше много важен телефонен разговор. След като затвори телефона, реши че не е добра така подредбата и реши да се прави на мъж. Аз го пуснах, защото не ми се ще някакъв комплексар да ни пребие за едното нищо. Само искам да спомена, че това се развиваше на междуградски път с ограничение от 90 км/ч.

За това съм на мнение, че толерантността на пътя е най-важното. Манталитета, той така или иначе си го има, него трябва да се накаже най-вече. Много ме учудва как някой ще се качи на кола и ще се помисли за безсмъртен. Това винаги ми е било някакво странно възприятие, което другите преживяват.

Какви олигарси? :) Ако не можеш да си позволиш да платиш 50 лева, за да ти отменят фиша за 300 лева, значи говорим за човек, който не знам как поддържа кола. Защото колата каквото и да с говорим, освен удобство си е и разход. Нали не говоря за селенията да се качиш на магистралата с 200 км/ч на 4 големи и после да минеш с няколко хилядарки. Това за мен не е база за сравнение. Тук говорим за нещо животинско. Говорим за малките корупционни сумички от по няколко десетина лева, като се стига и до стотиците де.

Ако трябва да разсъждаваме така, то реално и затвор е хубаво да намесим. Но пак повтарям, темата си е за скоростите, не за некви пиянски изпълнения, защото това влиза вече в графа затвор.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Аз пък помислих, че говорим за закона, който влиза в сила от първия пост, както и да е объкал съм се, не ми се говори за корупцията в полицията.
 

Горе