Глобите за висока скорост скачат два пъти

От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

според мен трябва да се направи следното:
пътен полицай който направи определн брой фишове, да получаваш процент от стойността им - като добавка към заплатата!

:D
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

че толерантността на пътя е най-важното.

Това започва от в къщи.
Колкото и да приветствате по-високите глоби, ефект няма да има. Нещата не се решават с глоби. Както и не се решават с бой...
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Аз пък помислих, че говорим за закона, който влиза в сила от първия пост, както и да е объкал съм се, не ми се говори за корупцията в полицията.
Да, за закона а скоростите, който мисля, че се различава, ако караш пил, тогава си и за съд. Така де, всеки може да превърти за момент и да отпусне крака на газта, но за малко, колкото да го щракнат. :) Виждал съм го при другите шофьори, как си изпускат нервите за нещо. :)
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Докато има "ей за 10 лв ще се удушиш с тоя колан" няма да се оправим, отделно и възпитанието на пътя и извън него е под всякаква критика....
 
От: От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

според мен трябва да се направи следното:
пътен полицай който направи определн брой фишове, да получаваш процент от стойността им - като добавка към заплатата!

:D
Да, малко като данъчните и контрольорите, но бонуса е стимул. :)

Имаше едно клипче, като стана дума за пътен полицай. Но не мога да го намеря. Как пътен полицай се преквалифицира в легнал. Мисля, че Виктор Калев го играеше. :)

Ти тогава гледай какво става. Но и задължително да има камера в колата, защото може да се злоупотреби с това. ;)
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Проблема по пътищата си го има от много време, а най-лошото е, че в времето все повече млади шофьори с "потенциал" се навъдиха.

През последните 1-2 години не бях карал толкова активно, но от една седмица се налага всекидневно да шофирам и в интерес на истината наблюденията ми не са никак добри. Масово млади шофьори с не повече от 4-5 месеца стаж, но родени за рали състезатели. Съответно тук е всекидневие да видя някой да кара в градски условия с несъобразена скорост... явно не са и чували, че пешеходеца е с предимство на зебра, още щом стъпи на платното, а да не говорим, че не знаят предназначението на мигачите и често ми се случва да се чудя дали следващият път да не си взема врачка в колата, та да ми каже тоя дали и на къде ще завива... дали ще се присъединява към движението... ще изпреварва ли... и т.н.

Дори днес едно келешче не разбра защо не го пуснах да ме изпревари... 2-3 пъти ( ако беше си ударило мигача, щях да го пусна ), та реши да ми ръкомаха след като паркирах и тактично му намекнах използвайки мигач за тази цел...

Коланите и те не се ползват масово,а някой от шофьорите са и изобретателни, та ги прекарват зад седалката и ги закачат за да не им свети индикатора на таблото.

Не знам дали в по-големите градове е същото, но тук в Ямболска област това ми е наблюдението и в общи линии работата не върви на добре. И преди не беше цвете, но след 2 години виждам, че нещата са се влошили значително.

Относно идеята с увеличаването на глобите, смятам, че не би стреснала особено водачите. По-добре да направят така, че за по-леки провинения да се пляска фиш+ отнемане на контролни точки, а за по-груби нарушения отнемане на книжката за минимум година, а при системни груби нарушения, отнемане на книжката за значително по-голям период, а защо не и отнемане на превозното средство. Освен това, смятам, че младите шофьори трябва, след взимане на книжката да търпят по-тежки наказания до определен период от време, понеже колкото и добре да караш - нямаш стаж на пътя, а от това по-добър учител няма.

П.С> Не казвам, че съм най-изрядният шофьор и не съм нарушавал закона за движение по пътищата, но ми се е случвало изключително рядко и с основателна причина ( например, когато детенцето ми вдигна температура когато се прибирахме от дълъг път и просто бързах да се приберем да го прегледа лекар преди да е вдигнало още повече температура ).
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Евала за тази поправка в закона, даже какви 100%, трябва да я увеличат с минимум 500% тая глоба. Глобата трябва да да е нещо от рода на 1000 лв. за всеки нарушил дори с 10КМ разрешената скорост. Ама нямал пари, ОК, ще копае градинки и ще мие улиците, присъда дето й викат "Обществено полезен труд". Писнало ми е от "дупета" с коли с по 500 коня да карат като ненормални и да правят чудовищни изпреварвания. Мани че те ше се пребият, лошото е че както винаги става отнасят и някой невинен с тях. :evil:
Малки са тия глоби, много малки са даже! Ние българите от нищо друго не разбираме, разбираме само ако ни се "бръкне в джоба" ама яко да се бръкне. Даже предлагам, при второ нарушение, директно да се отнема колата и да се продава на търг а парите да ходят за благотворителност или нещо подобно.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

@vandv, заради такива фанатици като теб зададох 6-ти въпрос:
А кой ще се занимава със знаците и ограниченията? За в града - ОК, нямам претенции. Ама мога да посочвам конкретни пътища цял ден, които се нуждаят от преосмисляне на ограниченията! Прав, гладък и равен, 20-50 километров участък, извън града, отдалечен от населени места и пасища - точно по средата скрита камера в храстите и ограничение 90. За чий хуй!?
Нито ми е 500 коня колата, нито карам като ненормален, нито правя чудовищни изпреварния... дори не се наемам и с по-рисковите - просто карам внимателно зад предния, докато не се отдаде подходяща възможност за нормално и безаварийно изпреварване. Все пак да обеснявам ли защо съм стоял 2 месеца без книжка и съм дал торба пари, задето съм карал със 130 км. на 45 километрова отсечка, отдалечена от пасища и населени места, в 13:30 и при положение, че бях единствена кола на двулентовия път.
Ще обесня - щото някой лайнар решил да плясне камера по средата на пътя скатана в едни храсти, без обозначена табела и т.н. Пак питам - за чий хуй цялата магария?!
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

@Virosss, ще се учудиш, но сега е сравнително по-добре. Едно време това да спреш на пешеходна пътека бе събитие, сега се наложи. Това да не дава път на излизаща кола от завой - липсваше. Да не говорим да пропуснеш някой решил самоинициативно да пресича голяма и натоварена улица или булевард. Сега това вече е на лице, поне първите две ги забелязвам често. Коланите вече са задълже. Рядко виждам някой така смело да говори по телефона. По-рядко се помпат на клаксона, сега си присвяткват. И ей такива.

И аз не карам много, даже рядко. Гледам да ходя повече, за здраве. Ама то пък какво здраве по тези мръсни улици и радиоактивни кръстовища, но карай. :) Важното е да ти е гот. Мисля, че има промяна, но си трябва още шифоване. За целта глобите ще са добро начало, по-скоро тяхното покачване. Не искам да храним държавата, но не искам да отбивам всеки път в банкета, когато някой олигофрен си повярва зад волана. ;)
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

@Poltargais, що за въпрос задаваш :confused:
на магистралата ограничението е 140, на скоростен път - 120
ти колко искаш да сложат на твоята отсечка? 105 ли?

има си стандарти и правила..не може да пляскат навсякъде безразборно на кой колкото му скимне ограничение
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

@Poltargais, що за въпрос задаваш :confused:
на магистралата ограничението е 140, на скоростен път - 120
ти колко искаш да сложат на твоята отсечка? 105 ли?

има си стандарти и правила..не може да пляскат навсякъде безразборно на кой колкото му скимне ограничение
Да, промениха ги лекинго. Беше 120 км/ч на магистрала, сега е 140 км/ч. Но аз лично не бих си позволил с ниско-профилна кола 97ма година да летя по Тракия с 140 км/ч, но това е лично мнение. :) И знайте, че всеки (поне повечето) знае е там по една или друга причина. Не е защото на някой идиот от ТУТ (специалност в Техническия университет за управление на транспорта) е решил така, а защото някой е останал там. ;) Не подхождайте с снизхождение към знаците. ;)
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Вие имате ли книжки изобщо ... ограничението на магистралата е 130, а 140 е допустимо само на новите очастъци от магистралата - тия дето бойко ги строи :D
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

не съм ги обикалял всичките :D казвам как е по книгите :D
щом са сложили такова ограничение значи трябва да се спазва докато не го променят

Poltargaista се чуди защо ограничението на такъв път е 90
първо казва, че 20-25 км отсечка, след това 40-45
върви го разбери :mrgreen:
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

На повечето места ограниченията са добре измислени и просто няма особен смисъл да се превишават с повече от 10 км.ч. Тая работа с по-високите глоби като единствено наказание за висока скорост и на мен не ми харесва. Богатите и бедните са неравнопоставени. От какъв зор някой, който не си знае парите ще може да хвърчи като самолет навсякъде без да рискува да му вземат книжката или да влезе в затвора? Нека тежестта на наказанието се увеличава ако има натрупване на превишения за кратко време. Първо малка глоба, после голяма, следва взимане на книжката и четвъртия път отиваш в затвора, ако е в рамките на 6 месеца примерно. Така не е ли по-добре?
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

По-добре е разбира се, ама пусти му олигаски :)
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Вие имате ли книжки изобщо ... ограничението на магистралата е 130, а 140 е допустимо само на новите очастъци от магистралата - тия дето бойко ги строи :D

Да де, каквото е казал Бога-Слънце, това е. :)

Какви богати, какви бедни. На бедните винаги ще им е скъпо, а на богатите - не. За това едните ядат кремвирши, другите труфели. Тъпо е да се мисли, че закона е за богатите. Ако нямаше корупция, реално е за всеки.

Аз това им се кефя на хамериканците, нема звезди, нема бизнесмени, всичко под ножа. Това тук с тези заплати на полицията няма да стане. Аз го виждам така, 10% от всеки акт и фиш за полицая, който го е направил, или екипа. Това е начина. Други схеми за сега няма да вършат работа.....а да и задължително камера във всяка патрулираща кола, да няма полицейщина. Проблем - решение. И ще видите соед няколко месеца колко ще е културно по пътищата. Някой с БМВ да ти се изреже в квартална улица със 20 км/ч над ограничението. Да бе, да. :)
 
От: От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

@vandv, заради такива фанатици като теб зададох 6-ти въпрос:

Нито ми е 500 коня колата, нито карам като ненормален, нито правя чудовищни изпреварния... дори не се наемам и с по-рисковите - просто карам внимателно зад предния, докато не се отдаде подходяща възможност за нормално и безаварийно изпреварване. Все пак да обеснявам ли защо съм стоял 2 месеца без книжка и съм дал торба пари, задето съм карал със 130 км. на 45 километрова отсечка, отдалечена от пасища и населени места, в 13:30 и при положение, че бях единствена кола на двулентовия път.
Ще обесня - щото някой лайнар решил да плясне камера по средата на пътя скатана в едни храсти, без обозначена табела и т.н. Пак питам - за чий хуй цялата магария?!

Полтаргайс, за това което казваш си много прав, факт!
Не съм фанатик, просто искам да има правила, но не само на хартия. Не само да ги има а и да се спазват от ВСИЧКИ. Крайно време е да спрем да се трепем по улиците, но за тая цел за добро или лошо, пътя минава през джоба на прегрешилите.
Иначе че има много пътища дето знаците са меко казано "объркани" спор няма, но все от някъде трябва да започнем оправянето нали така? Според мен това с тези глоби е добра първа стъпка.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

...... Богатите и бедните са неравнопоставени.......

Прав си,
Затова трябва да е като в Австрия /ако не се лъжа/
Там бяха отпрали някаква чудовищна глоба на накъв пич с Ферари дето минал с 250КМ/Ч по магистралата. Там глобата се смятала на база годишните приходи на виновника.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Да де, каквото е казал Бога-Слънце, това е. :)

Какви богати, какви бедни. На бедните винаги ще им е скъпо, а на богатите - не. За това едните ядат кремвирши, другите труфели. Тъпо е да се мисли, че закона е за богатите. Ако нямаше корупция, реално е за всеки.

Аз това им се кефя на хамериканците, нема звезди, нема бизнесмени, всичко под ножа. Това тук с тези заплати на полицията няма да стане. Аз го виждам така, 10% от всеки акт и фиш за полицая, който го е направил, или екипа. Това е начина. Други схеми за сега няма да вършат работа.....а да и задължително камера във всяка патрулираща кола, да няма полицейщина. Проблем - решение. И ще видите соед няколко месеца колко ще е културно по пътищата. Някой с БМВ да ти се изреже в квартална улица със 20 км/ч над ограничението. Да бе, да. :)

Тука няма бог няма слънце има закон за движение по пътищата, които го чел знае, които не - плаща глоби :)
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Нещо по темата:

1001832_10151712562762631_1401425848_n.jpg
 

Прикачени файлове

  • 1001832_10151712562762631_1401425848_n.jpg
    1001832_10151712562762631_1401425848_n.jpg
    36.8 KB · Преглеждания: 0

Горе