Глобите за висока скорост скачат два пъти

От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Ей ти го "бога":

тия дето бойко ги строи

Тука няма бог няма слънце има закон за движение по пътищата, които го чел знае, които не - плаща глоби :)
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Ей уни глупак си беше и глупак си оставяш, въпреки че спря да се излагаш в политика форума.

Ше ти обясня като на 3токласник. Ограничението по закон на магистралата е 130км. От скоро се позволява на определени участъци да се вдига до 140км и ти ще попиташ къде е това, и тъй като не си наясно с градовете ще ти отговоря така - новите участъци - тези дето бойко ги строй. Като си купиш кола и запалиш към морето сам ще разберех за къде говоря.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Тука няма бог няма слънце има закон за движение по пътищата, които го чел знае, които не - плаща глоби :)

Да чукам на дърво, имам само едно нарушение от 12-годишния си шофьорски опит и то не бях в колата. Вдигна ми я паяк и ми взеха 4 точки, тогава де. Ее, имал съм няколко разговори по телефона, колан, фарове, ама нормално. Всеки ги е имал.

Сори, че ще го кажа, но докато карах активно, за да ти напишат акт, трябваше да си голям карък. Сега не знам как е. Карам, ама не толкова често. И съм щастлив от този факт. :)
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Не ти и трябва мен за акт за винетка 3 месеца ме мотаха и накрая ми зеха и точки. А какво, тия дето карат с 50 над доспустимата, застрашават човешки живот - минават само с кинти, евала.
 
От: От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Ей уни глупак си беше и глупак си оставяш, въпреки че спря да се излагаш в политика.

Мисля, че в тази секция се излагаме всички. :D :D : D
 
Глобите за висока скорост скачат два пъти / Истории и опит

Не ти и трябва мен за акт за винетка 3 месеца ме мотаха и накрая ми зеха и точки. А какво, тия дето карат с 50 над доспустимата, застрашават човешки живот - минават само с кинти, евала.
Аз имам една любима история за един кретен-нещастник, който пътуваше от София към Бургас. Тръгваме ние и някакъв олигофреноподобен ни изпреварва с доста над ограничението. То е ясно де. След няколко километра бешв спрят и май цакаше. След това се повтори същия сценарии. Имаше около три-четири спирки така. Това море му почна от София. :) Колата беше една бяла, спортна, мисля че шевролет, с две врати. Оцели в десятката пича, беше пика на сезона и всеки се изнасяше към морето. Много ми се искаше да го стигна и да му отдам чест за това. Нямаше такъв кретен просто. :confused:
 
От: От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Взех си почивка от как тиквич изчезна, ама върне ли се ще се завърна и аз, "да се излагаме заедно".

Ей уни глупак си беше и глупак си оставяш, въпреки че спря да се излагаш в политика форума.
 
От: От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Да, малко като данъчните и контрольорите, но бонуса е стимул. :)

Имаше едно клипче, като стана дума за пътен полицай. Но не мога да го намеря. Как пътен полицай се преквалифицира в легнал. Мисля, че Виктор Калев го играеше. :)

Ти тогава гледай какво става. Но и задължително да има камера в колата, защото може да се злоупотреби с това. ;)

Въй, шефе, не говори така, че ще се прибираме с по 2-3 фиша на ден!
В София няма как да не направиш нарушение за 10мин шофиране!
А отделно ще се почне с оборудване, а у и тн.
Това дето сега го мислят ще отвори бизнеса на ония дето висят пред КАТ София и нищо друго.
В момента 90% от електронните фишове от мобилни камери падат в съда!
Що не се помъчат да променят закона и те да бъдат изрядни!
Щото се получава малко парадокс, пишат ти акт хора, които карат кола без гражданска.... Найс а?
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Аз честно казано видях доста нарушения и за по малко от 10 мин. Но, с ръка на сърце ще кажа, че всичките бяха рейсъри от класа. Джип се дърпа с някаква изпърдяна хонда сивик, като през определен участък от пътя имаше пешеходна пътека. Моторист, който си беше махнал заглушителя. Силиконена заспа, излизаща с Ауди А3 от пресечка, която няма нужда са се огледа, защото има зрение на ястреб с изкуствени мигли. Хомо-еректос, който гледа си гледа телефона в движение. Сървайвър, който се качва на тророара, за да мине една кола и да спред два метра по-близо до светофара. Някакъв химафродит, на който толкива са му изрядни светлините, че се чудиш срещу теб мотор ли идва или кривогледа кола. Не искам да кажа, че съм злонамерен, но София е златна мина. :)

Сори, ама си трябва яката резачка. Вчера един с БМВ не счете за нужно да спре на майка с дете, минаващи на пешеходна. Направо с фотото и фиша. Няма друг начин. Ако ви харесва това, няма проблем. :)
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Не ти говоря за такива нарушения! На повечето светофари няма как да завиеш на ляво на зелено ако не е 23ч.
Гледам си шофьор, кога за последно си завери пожарогасителя?
За рейсърите съм ок, но иначе само ще поощри катаджиите да търсят за какво да те хванат, а повярвай ми, винаги има за нещо да се хванат.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Еее, това за мен за неизправности, или по-точно леки недоразумения. Сега, ако ще мв питат за срока на годност на аспирина в аптечката. Това вече не е Ок. Не е добре, ако започнат с това, при положение, че основното им обягва.

Иначе и това трябва да е на шест, но не може всичко да ти е на шест. Някакси всички трябва да приемем, че не живеем в съвършен свят. Това не може да е повод държавата да ти смъква и за това кожата. Ако стигне до там, значи сме обречени.

След малко, ако се сетя пак за някоя история, ще я споделя.
 
глобите за висока скорост скачат два пъти - майстори шофьори.....жив да не бях

Не си спомням кой ми разправяше за един виден рейсър, който бил толкова смел, че изпреварвал в завойте. На въпросът "Не те ли е страх, че ще излезе нещо срещу теб?", той спокойно отговарял, че нямало проблем, тези от среща винаги намаляли и го пускали. И ако това ако не е шибан джихат, здраве му кажи. Искам да видя сценария, в който насреща е 20-тонен тир. Това ще е интересно. Представям си го като яйце в стена. :)

Други, за което се сещам е за едно мое приятелче. Историята е фъни, за искам да не го сравнявам с предния пример. Зима е. Всичко е бяло. Паднал е сняг. В училишен двор се врътка с колата, като в един момент решава да вкара гол с колата си. Засилва се към футболната врата и тамън да вкара и греда, странична.Нормално, запотени стъкла и бели врати. Предницата се уви като цифка около страничната греда. Както обича да вика един човек на изкуството - разля се по нея. :)
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Това, за което си за, ще доведе до това да гледат и годността на аспирина!
Я се замисли, ако напише 50 акта/фиша на ден !?
Нема ли да гледа? Даже ще си купи и инструменти, които му улесняват проверките :lol:
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Еее, според мен това си е вече заяждане. Има разлика, едното е пряко свързано с войната на пътищата, другото е доста от идеята, че е навредиш на някой, ако нямаш аспирин или бинт в аптечката. Сякаш пък някой ще превързва някой някъде. Нали, да не се налага, но последно до този аспирин ще опре. Иначе за пръв път видях аспирина от аптечката да влиза в употреба за един леко препил предишната вече младеж. :) Ако е за това...да ходи да изяде една шкембе чорба с много чесън.

Хубавите актове са скоростите, а и те там ще ги вдигат, не на аспирина или пожарогасителя. А като гледам какви спейчета имат за пожарогасители, направо ми е чудно какво си мислят, като го имат. Има и сериозни, но повечето, които съм виждал са доста малки и тъжни. :)

Какви инструменти ще с купи? Куче абстлент към аспирин? :)
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Много повърхностно гледаш на нещата...
Кога за последно си чел ЗДП? Ама честно!?
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Вчера, преди лягане. :) Ти шегуваш ли се с мен? :) Нямам много време да отделя на закона. Каквото прочета и разбера от познати полицаи, това е което имам като информация. Кой нормален ще седи да чете закона, който утре може да го променят.

Направо си гледам обективно. Не знам какви щуроти са това с аспирина и пожарогасителя, но ако и от това не може да се измъкнеш и може би с думи. Нали си говорим реални неща, мани какво трябва да е, гледай какво е. Това се отнася за тъпотията с аптечките и е й такива, иначе съм много сериозен за скоростите и идиотщините по пътя.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

За тях и аз съм сериозен, но с предложението ти за процент на съставен акт/фиш, ще настане едно ровене по аптечки, жилетки, пожарогасители и тн, само за да ти драснат единия акт и да си вземат процента...
И преди го написах, нека оправят законите както трябва, защото който обжалва електронен фиш за скорост, той е спечелил в съда!
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Вчера, преди лягане. :) Ти шегуваш ли се с мен? :) Нямам много време да отделя на закона. Каквото прочета и разбера от познати полицаи, това е което имам като информация. Кой нормален ще седи да чете закона, който утре може да го променят.

Който не знае закона, си пати.
Ти да не мислиш, че катаджиите го знаят наизуст?!
Много често съм се "измъквал", точно защото съм знаел закона по-добре от проверяващия ме.
 
От: Глобите за висока скорост скачат два пъти

Който не знае закона, си пати.
Ти да не мислиш, че катаджиите го знаят наизуст?!
Много често съм се "измъквал", точно защото съм знаел закона по-добре от проверяващия ме.
Никой не го знае наизуст. Знаеш това, което ти трябва. При мен честно, не се цитира закона, обикновено ако ме спрат и съм в нарушение, определени знам, че не е нужно да ми цитират кой член и в коя алинея е. :) И ти не си седнал скоро време да го четеш закона. Ако има някой, нека се похвали, за да се засрамим. ;)
 

Горе