ДСК Директ - модул за плащания

От: ДСК Директ - модул за плащания

@primecode и ти май си противоречиш. Ясно си пише, че очакват дължината на този стринг да бъде 32 знака, а ти подаваш 8.
Пропускаш да подаваш коректни данни.
 
От: От: ДСК Директ - модул за плащания

@primecode и ти май си противоречиш. Ясно си пише, че очакват дължината на този стринг да бъде 32 знака, а ти подаваш 8.
Пропускаш да подаваш коректни данни.

Да, така е, пише си. Но не аз си противореча а документацията им. След няколко часа комуникация с тях (отново) се оказа, че дължината трябва да е 8 символа. В момента направих нов тест и се оказа, че с 8 символа нещата взеха да потръгват.
 
От: От: ДСК Директ - модул за плащания

Да, така е, пише си. Но не аз си противореча а документацията им. След няколко часа комуникация с тях (отново) се оказа, че дължината трябва да е 8 символа. В момента направих нов тест и се оказа, че с 8 символа нещата взеха да потръгват.

Добро утро! #sarcasm

Сега сериозно... това е огромен проблем (и не само на ДСК, ами и на останалите). Седнали направили интерфейс и написали документация за него по едно и също време. Обаче после бутнали интерфейса, но никой не обновил документацията. И когато почнеш да им говориш за проблеми "спазвайте документацията там всичко е описано ясно". Е хубаво, но като спазваш и не работи?
 
От: ДСК Директ - модул за плащания

Е хубаво, но като спазваш и не работи?
Ами като не работи - берем ядове. Клиента вече взе да ме смята за ... цитат: "Ти мошеник ли си?".
С FiBank нямах толкова проблеми, но пък те не работят с борика. За сметка на това пък комуникацията с тях не беше на ниво.
Та по същество. До тук имам вече работещ скрипт но по неизвестна причина страницата ИМ директно ми казва "Плащането не е извършено" и ме пренасочва към моята страница за неизвършени плащания. Ей така, стъпка по стъпка и загуба на време решаваме нещата едно по едно.
 
Re: От: ДСК Директ - модул за плащания

Ако има някакво развитие, може ли да споделиш? :)

Да, и мен ме интересува. Гледам, че ДСК доста настъпват при уеба. :) Модули за Опенсорс системи, приложения, добро онлайн банкиране. Трябва това да им го призная. ;)
 
Re: От: ДСК Директ - модул за плащания



Да, и мен ме интересува. Гледам, че ДСК доста настъпват при уеба. :) Модули за Опенсорс системи, приложения, добро онлайн банкиране. Трябва това да им го призная. ;)
Къде виждаш модули за ДСК? Аз намирам само на екстенза, 300 лева... ако искаш...
 
Къде виждаш модули за ДСК? Аз намирам само на екстенза, 300 лева... ако искаш...
Точно това имах предвид. Иначе тъпунгерите от ДСК те карат сами да правиш, което не е лошо, ама някак 300 лева ти идва по реално. :) И което е по-якото , цитирам от тамошния велик съпорт (технически...не мисля) "Имаме клиенти с този модул, но ние не можем да препоръчаме външни услуги...." При въпрос "Върши ли работа..." Момент.

dsk.png

Банката с главно Б. :) Явно е толкова велика тази банка, че хората предлагат на клиентите им решение, а тия не са си направили и труда да го проучат. Пълна неадекватщина. Повярвайте,комуникацията там е пълна скръп и това ме отказа да правя каквито и да е опити за интеграция.
 
Тъпото е и че екстензата вече 2ри ден не отговарят, тоест съм в задънена улица... Иначе процентите, които предлагат са доста по-аткрактивни, плащаш само % и превалутиране, ако сметката ти не е в тази валута, което е по-добре от високия процент при процесорите, после превалутиране при тях, после такса теглене, после пак превалутиране и те отидоха на 10%...
 
Аз съм си доволен от мобайла, всичко си има. И искам да интегрирам в магазина си за чужбина плащане с карта, за да мога да си пестя по 2-5% от всяка поръчка, плюс по-бързо боравене със средствата. Модула би се изплатил, но неяснотата в поддръжката и инсталацията ме притеснява.
 
Аз съм си доволен от мобайла, всичко си има. И искам да интегрирам в магазина си за чужбина плащане с карта, за да мога да си пестя по 2-5% от всяка поръчка, плюс по-бързо боравене със средствата. Модула би се изплатил, но неяснотата в поддръжката и инсталацията ме притеснява.
Модулът е супер. Ама като банката ти каже, че не може да гарантира за него, но негови клиенти го ползвали, не знаеш какво да си мислиш. Иначе наистина е супер. Като начало да те питам, ако си го подхванал, какви данни ти иска модула или по-скоро какво имаш дадено от банката, което модула приема и съответно отговаря на твоя акаунт в ДСК.
 
За сега нямам представа, стигнал съм до попълване на някакъв въпросник с тъпотии от ДСК. Като имам яснота ще ти кажа.

Явнос е говори за посайтово одобряване, т.е. адреса от който идва връзката ще има значение. Ще трябва после за другите сайтове същото да се прави при нужда.
 
За сега нямам представа, стигнал съм до попълване на някакъв въпросник с тъпотии от ДСК. Като имам яснота ще ти кажа.

Явнос е говори за посайтово одобряване, т.е. адреса от който идва връзката ще има значение. Ще трябва после за другите сайтове същото да се прави при нужда.
Супер. Много ще съм ти благодарен, ако споделиш, защото имам чувството, че модулът е ОК, но за жалост ДСК или не знам кой от екипа им може да не са си направили труда да го проверят. Иначе за верификацията на сайта, иска се интеграция на техни скриптове, които по никакъв начин не биха улеснили хората, които искат някаква имблементация на пост терминала им.

На мой приятел му помогнах с въпросника.
 
За сега нямам представа, стигнал съм до попълване на някакъв въпросник с тъпотии от ДСК. Като имам яснота ще ти кажа.

Явнос е говори за посайтово одобряване, т.е. адреса от който идва връзката ще има значение. Ще трябва после за другите сайтове същото да се прави при нужда.
Бате, да имаш някакво развитие по въпроса? Успя ли да интегрираш въпросния модул. Или поне отговориха ли ти от него съпорта?
 
Работим го....

Искат ми някакви едити в общите условия и да сложа чекбокс за съгласяване с тях преди чекаут.
 
Последно редактирано:
Да споделя до къде го добутах...

Тъй като се забавих със закупуването на модула, не си и дадох толкова зор за въпросника. Жената, която беше контакт ме подсети 1-2 пъти и най-накрая го изпратих преди 2 седмици. Все още не ми е върнат, трябва да се разпише.

През това време ме увери, че няма проблем и ще се подпише, да продължавам с тестовете.

Закупих модула, като там чаках 5 работни дни да ми го изпратят. Да, много яко. 5 дни и 3 обаждания по телефона и го имаш. Нищо, викам си дано поне няма проблем.

Модула е съвсем прост - има поле за вида на операциите (тестове или реална среда), мърчант ИД, парола и това е.

Инсталацията е следната - пуска се офлайн мод, там се правят дадените снимки от екраните, които искат от ДСК, трябва да се направят 3 поръчки за трите статуса, които искат. Използва се произволно име и парола. След това, ако е успешно се преминава към онлайн тестове, за да видят дали им пращаш точната информация - те ви дават 2 кейса, попълваш данните и пак им пращаш снимки, те също си гледат вече в системата какво им пращаш.

Искат да добавиш и логата, като пращат стари версии, аз си изтеглих последните и вс. беше ток.

В момента чакам официалните данни да ми изпратят и вече да съм "сертифициран".
Ще пиша пак след като всичко приключи и имам вързан модул.

Самият модул няма нужда от лоудъри, защитен е странно и лично според мен е грехота да се дават 100 лева за инсталация. Работа за 2 часа е, ако човека от ДСК е на линия да ти зададе и онлайн тестовете наведнъж.
 

Горе