Да си с**ш в устата сам.

От: Да си с**ш в устата сам.

НЕ знае, ама е време да спрем да спорим.
То си стана ясно, че тука е пълно с баш търговци, които между лизане подметките на всеки комплексиран селяк (това не е човек от село, а тип манталитет), които е дошъл да си вдигне малко самочувствието с надежда да си оправи еректилната дисфункция, му продават с поне 30% намаления, докато на селяка от предния ден му връщат парите. И всичко това с фанатични възгласи "Клиента е велик!", бият чело в земята и се подлагат той да си бърше подметките в тях...А вечер броят дебелите пачки, очите блестят зареяни в нищото, но поглед на запад, защото и там е така....

Добрее бее! :clap: Малка редакция от моя страна. :D хахаха

Кратко стихотворение

"Клиента е велик!"

бият чело в земята и се подлагат
той да си бърше подметките в тях

А вечер броят дебелите пачки,
очите блестят зареяни в нищото

, но поглед на запад,
защото и там е така....

Автор: lqllqlq
 
От: Да си с**ш в устата сам.

Лошо е да гледаш монетата само от едната страна - в случая само като търговец, иначе и аз мога да си правя ташаци, ама мн ме мързи :D
 
От: Да си с**ш в устата сам.

Нищо не оправдава подобно държание.
 
От: От: Да си с**ш в устата сам.

Ако ми позволиш една лека редакция:


"Клиента е велик!"

Предприемачи усилено бият чело в земята
и се подлагат на безкрайни унижения
Оставили бясна рускиня да бърше подметките в тях
Само и само да не изпаднат в лишения.

А вечер броят си дебелите пачки в тъмното,
очите проблясват дълбоко в мрака,
и поглед на запад вторачили
защото и там се слугува така...

п.с Горски не ги знам тия деКОТЛОН. Не им знам случая. Ако искат и да ги подаряват - тяхна си работа. Но има и фирми дето продажби нямат и пак не фалират, така че примера ти не знам доколко е удачен. Не знам защо давате за пример зара, мара и прочее ейчеми - при условие, че при тях надценките са огромни и могат да си позволят да им връщат парцалките дори и носени, скъсани, оцапани и пр. Не всички работят с 500% надценка.

В сферата, в която работя аз (не са големи надценките) - клиентите постоянно бъркат цветове, размери и т.н. Нараняват продукта. Аз ако взема да подменям на сульо и пульо - нали трябва да имам един камион брак.

И изобщо българина не е благодарен на добро отношение. В първия момент в който намери нещо по-евтиничко и веднага е отишъл при конкурента. Боли го г*за колко пъти си му правил добро. За дългите години работа с клиенти съм се нагледал на толкова много простотии. Никога не съм работил НА ВСЯКА ЦЕНА и винаги съм бил на печалба и винаги съм имам много клиенти въпреки конкуренцията. Така, че ако ви харесва да ви унижават и обичате да търпите - ваша си работа. И не казвам, че аз съм прав.

Всеки сам избира как да бъде нещастен.


Добрее бее! :clap: Малка редакция от моя страна. :D хахаха

Кратко стихотворение

"Клиента е велик!"

бият чело в земята и се подлагат
той да си бърше подметките в тях

А вечер броят дебелите пачки,
очите блестят зареяни в нищото

, но поглед на запад,
защото и там е така....

Автор: lqllqlq
 
От: Да си с**ш в устата сам.

По-голяма глупост от: Клиента винаги има право и Клиента е цар няма. Както винаги булгаристанеца и от двете страни на барикадата разбират нещата грешно.

Един си мисли, че като е решил да похарчи някъде 10 лв трябва да му правят ..... ки, а други за да спечели 2.20 е готов сам да се намаже с вазелин.
 
От: Да си с**ш в устата сам.

И в крайна сметка 14 дневният срок важи ли за покупки от физически магазин? Клиента им али право да върне дреха, бижу, часовник или друг моден артикул, разбира се не включваме бельо, бански и други подобни? Има ли клиента това право или може да разчита на добрата воля на търговеца? Според мен това е интересно в случая, да се види кой прав и кой крив. Другото вече, всеки сам си решава как да се държи с клиентите в зависимост и от това до колко му е писнало. Аз примерно гледам да се държа учтиво и с разбиране, почти винаги, но зависи и това как се държи клиента. Но и на мен ми се е случвало 1 път да се ядосам повечко, е не чак така до караници да стигна, но с малко по-сериозне тон да обясня, че това което искат- няма как да се случи.
 
От: Да си с**ш в устата сам.

И в крайна сметка 14 дневният срок важи ли за покупки от физически магазин? Клиента им али право да върне дреха, бижу, часовник или друг моден артикул, разбира се не включваме бельо, бански и други подобни? Има ли клиента това право или може да разчита на добрата воля на търговеца? Според мен това е интересно в случая, да се види кой прав и кой крив. Другото вече, всеки сам си решава как да се държи с клиентите в зависимост и от това до колко му е писнало. Аз примерно гледам да се държа учтиво и с разбиране, почти винаги, но зависи и това как се държи клиента. Но и на мен ми се е случвало 1 път да се ядосам повечко, е не чак така до караници да стигна, но с малко по-сериозне тон да обясня, че това което искат- няма как да се случи.

Не, по закон го няма за физически магазин. Това се случва благодарение на и в следствие на добрата воля на търговеца.
 
Re: От: Да си с**ш в устата сам.

Не, по закон го няма за физически магазин. Това се случва благодарение на и в следствие на добрата воля на търговеца.

И с подкрепата на КЗП от време на време. :) За дефектирала и повредена, мисля че може да се замени, но за това, че ти е скимнало нещо, не знам. Както каза колегата - на добра воля е тук.
 
От: Re: От: Да си с**ш в устата сам.

И с подкрепата на КЗП от време на време. :) За дефектирала и повредена, мисля че може да се замени, но за това, че ти е скимнало нещо, не знам. Както каза колегата - на добра воля е тук.

Това е кофти, как така няма да мога да върна стока? Говоря за неупотребявана.
 
Re: От: Re: От: Да си с**ш в устата сам.

Това е кофти, как така няма да мога да върна стока? Говоря за неупотребявана.

Можеш, но трябва май да си има причина. Мисля, че "не ме кефи вече" не е сериозно и би се зачело. А я си я ползвал, я не - излязал ли си от магазина с не за тях е ползвана или не същата. :)
 
От: Re: От: Re: От: Да си с**ш в устата сам.

Можеш, но трябва май да си има причина. Мисля, че "не ме кефи вече" не е сериозно и би се зачело. А я си я ползвал, я не - излязал ли си от магазина с не за тях е ползвана или не същата. :)


За това в почти всеки магазин има надпис: Рекламация на касата. Излезеш ли навън - Сбогом, мой малки мучачо :) Но като цяло е голяма дивотия това с връщането на стоката без значение дали е онлайн или физически магазин.
 
От: Re: От: Re: От: Да си с**ш в устата сам.

За това в почти всеки магазин има надпис: Рекламация на касата. Излезеш ли навън - Сбогом, мой малки мучачо :) Но като цяло е голяма дивотия това с връщането на стоката без значение дали е онлайн или физически магазин.
В чужбинско как стои тази работа?
 
От: Да си с**ш в устата сам.

Честно да ти кажа в чужбинско не ми дреме как е. Аз продавам тук. Там ако искат да им раздават без пари стока
 
От: Да си с**ш в устата сам.

Незнам каква е ситуацията. Аз съм живял в Русия, и руснаците са много нахални хора като цяло. Пък като не ти е станал размера, не е проблема на продавачката.
 
От: Да си с**ш в устата сам.

За UK нещата са както в БГ - според магазина - ако е читав и политиката му на връщане/замяна позволява т.е. ако те не искат, нямате правно основание за връщане /макар, че някой беше писал наскоро, че не е така, това са мои наблюдения и проучвания, ако можете - опровергайте ме, доказуемо/
 
От: Да си с**ш в устата сам.

За UK нещата са както в БГ - според магазина - ако е читав и политиката му на връщане/замяна позволява т.е. ако те не искат, нямате правно основание за връщане /макар, че някой беше писал наскоро, че не е така, това са мои наблюдения и проучвания, ако можете - опровергайте ме, доказуемо/

Връщането на стока не трябва да е критрии за толкова дали е читав магазина. Безумие е дъжавата да те задължва да подменяш или приемаш връщнаето на вече закупен продукт само защотот така му е скимнало на бай клиент... Да не говорим, че масово се злоупотребява с тази възможност от страна на клиентите в целия свят, но тук е особено силно изразено.

Тази опция за онлайн магазините да кажем е приемлива с цел клиента да разгледа стоката на живо, но местните са решили да си ползват 14 дни и след това да я върнат е няма как да стане.
 
От: Да си с**ш в устата сам.

Е той отговора е ясен :beer:
 

Горе