Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Тия или са известни бабити в града и всички ги е страх или и аз не знам.
Вижте тоя дето гледа и подминава, на кила е колкото 2-та, все ще спре боя, ама що да се меси..
0000289661-article2.jpg
И какво според теб трябва да направи тоя дето гледа и подминава?
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Направо ви се чудя, има смърт, а говорите за елементарно сбиване
Какви две страни на медала, то няма медал, а присъда за убийство
Това не е било спортно състезание, testkiwi нещо се е объркал
 
От: От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Наръгването с боен нож в гръб е чиста самоотбрана? И то двама са наръгани, единия остава на място. Да, точно самоотбрана ще е.

Някой като даде точно обвинителния акт с експертизите и там пише, че е в гърба, а не фронтално, както мисля, че накрая се оказа, ще се извиня.
 
От: От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Разбира се, щом ти е познат е невинен, винаги е така. Не бих спорил, и аз да съм и за мен ще е така. Чувал съм много версии, които са общодостъпни, моето мнение се формира на тяхна база, както и на лично мнение от интервютата на австралиеца. Не ми се изпада в спорове, но няма смисъл да казвам, че ей така някой да те убие с нож от нищо и никъде просто няма начин

Едит: не искам да звуча цинично, но който си го търси, си го намира. Това е истината. И мен са ме били, и аз съм бил. Ама винаги е с мярка. Кой е почнал първи и кой се е правил на мъж, кой е пиян запалянко и кой хладнокръвен убиец с нож не е моя работа да търся. Всяка истина има две страни, но по медиите винаги първосигнално се озвучава най-леесната - тия убиха нашето момче. После излизат доказателства, експертизи и т.н. Накрая идва Марковски и оневинява всички. Не съм аз съда, но имам мое мнение по случая. Да кажем, че приемам и твоите версии, и аз съм преувеличавал и лъгал в показания, както лъжат всички за всичко от всички страни. За това медиите трябва да показват случая беспристрастно, а винаги е точно обратното. И с цитираните случаи и с този последния. Чак след години започват да илизат други неща, работи и всичко изглежда по друг начин. Аз лично с този австралиец също бях много афектиран, защото тогава живеех на 500 м. от мястото и бях в едната крайност и бях доста възмутен от случая, а след толкова години съм на противоположната. Това е

Всичко, което съм изброил е част от делото, и е прието от съда и е част от мотивите към присъдата (не само от обвинителния акт - т.е., съдът е намерил твърденията на обвинителния акт за доказани). Дали ми е познат или не - все тая. Не съм прибавял мой коментар.
 
От: От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Някой като даде точно обвинителния акт с експертизите и там пише, че е в гърба, а не фронтално, както мисля, че накрая се оказа, ще се извиня.

Абе медалист, за кой случай плачеш, че не мога да разбера. Те толкоз убийства станаха, па ти само един медал имаш:shock:
 
От: От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Някой като даде точно обвинителния акт с експертизите и там пише, че е в гърба, а не фронтално, както мисля, че накрая се оказа, ще се извиня.
Нямам съдебните експеризи. Мога да ти дам обаче един простичък факт - на тоя клошар това не му е първото ръгане с нож. Сигурно и тогава е било при самозащита или той просто така си ръга?

Bulgaria stabber accused before

Тръгнал бил да защитава митични мангали, които никой не е виждал. Жалко само, че тоя Монов (бащата) е тотален дебил, иначе Джок можеше да бъде на едно по-добро място сега.
 
От: От: От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Абе медалист, за кой случай плачеш, че не мога да разбера. Те толкоз убийства станаха, па ти само един медал имаш:shock:

Еми точно, всеки трябва да си има свое мнение или да си формира такова сам, ако сметне за нужно. Не да вярва на всичко по телевизията или което казва съда. Ковачки примерно е невинен също, и Цветанов :D Няма обективност, това казвам. Винаги медиите взимат страна, а уж трябва да са обективни.
 
От: От: От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Нямам съдебните експеризи. Мога да ти дам обаче един простичък факт - на тоя клошар това не му е първото ръгане с нож. Сигурно и тогава е било при самозащита или той просто така си ръга?

Bulgaria stabber accused before

Тръгнал бил да защитава митични мангали, които никой не е виждал. Жалко само, че тоя Монов (бащата) е тотален дебил, иначе Джок можеше да бъде на едно по-добро място сега.

Интернет не ми изглежда достоверен източник, но може и да не съм прав, не е срамно да греша, но не ми се спори, моето мнение е, че не тоя е провоцирал ситуацията, а футболните фенчета. Няма как някой просто ей така да почне да те ръга, ама ей така да те бият такива си е много по-вероятно. Има някакви записи от камерите, който иска да си прави изводи кой бяга, къде и зашо. Не съм му адвокат, но това ми е мнението.. А съда що отсъжда така и кой е бащата е още по-вероятно.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Медиите отразяват общественото мнение, те не са съдии
Но ми се струва, че ти си приписваш някакви разследващи функции и даваш квалификации
Самото заглавие на темата навява двойни стандарти
Ти двойни стандарти ли искаш или справедливо правосъдие
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Ами истината се намира по средата, нали така. Отразява се в момента само едната страна. Не съм ги видял тия двамата дебелаци какво казват. На теб изглежда ли ти достатъчно обективно?
 
От: От: От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Интернет не ми изглежда достоверен източник, но може и да не съм прав, не е срамно да греша, но не ми се спори, моето мнение е, че не тоя е провоцирал ситуацията, а футболните фенчета. Няма как някой просто ей така да почне да те ръга, ама ей така да те бият такива си е много по-вероятно. Има някакви записи от камерите, който иска да си прави изводи кой бяга, къде и зашо. Не съм му адвокат, но това ми е мнението.. А съда що отсъжда така и кой е бащата е още по-вероятно.

Т.е., има как някой да тръгне да те напада, когато е футболен фен, но няма как да го прави, когато е австралиец?
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Ами истината се намира по средата, нали така. Отразява се в момента само едната страна. Не съм ги видял тия двамата дебелаци какво казват. На теб изглежда ли ти достатъчно обективно?

На мен ми изглежда на убийство причинено по особено жесток начин!
Това са фактите, има убийство и трябва да има наказание за това
 
От: От: От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Т.е., има как някой да тръгне да те напада, когато е футболен фен, но няма как да го прави, когато е австралиец?

От моя гледна точка - да. Доста по-често съм имал проблем с точно такива, отколкото с някой чужденец. Но това е субективно мнение, може да си е психопат, но доста добър на думи. Говори доста убедително като цяло. Както и да е.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Ми дай да видим - В последните 10 години имаме един убит от чужденец - Анди, и един с потрошена глава, по-скоро вегетиращ зеленчук, от друг чужденец. От футбол пострадали? Загинали? Да ти помогна? От футболно хулиганство у нас има загинали двама, откакто имаме изобщо футбол - 110 години някъде. За този период, толкова загинали знаеш ли къде има още? Броят им се равнява на броя удавени в Перловската река. Не е малко, разбира се. За сметка на това, имаш по 700 човека годишно, измирайки по улиците, 100 човека годишно умират на работните си места, близо 1 000 годишно се самоубиват, и има близо 140 убийства. Знаеш ли броя на жените, преживяли домашно насилие? И ти твърдиш, че футболните фенове са проблем? Наистина ли? Футболните фенове са едни от най-полезните и смислени прослойки в тази страна.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

И е факт. Знаеш ли, че благотворителността на футболните фенове е в пъти повече от тази на всички пишещи тук? Знаеш ли, че стотици деца от домове живеят малко или много различно, че десетки деца и младежи с тежки диагнози бяха спасени с пари от фенове, че много публични места са облагородявани от тези фенове? Няма откъде да знаеш. По БТВ няма да ти го кажат. А знаеш ли преди 7 години какво стана и защо стана (все пак известна дата е, не е труден въпрос)?
 
От: От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

И е факт. Знаеш ли, че благотворителността на футболните фенове е в пъти повече от тази на всички пишещи тук? Знаеш ли, че стотици деца от домове живеят малко или много различно, че десетки деца и младежи с тежки диагнози бяха спасени с пари от фенове, че много публични места са облагородявани от тези фенове? Няма откъде да знаеш. По БТВ няма да ти го кажат. А знаеш ли преди 7 години какво стана и защо стана (все пак известна дата е, не е труден въпрос)?

По тази телевизия няма как да се чуят такива работи, защото няма кръв, няма убиства.
 
Последно редактирано:
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Горе има статистика. По нея нито дума. Но веднага се намери експерт, дето е видел нещо във фейса. Яко...
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

То приятелката му стой безучастна (русата), а ти говориш за някакви случайни хора.
Явно такива саморазправи са нещо обичайно и никой не е подозирал, че ще се стигне до такъв нещастен случай.

Тия или са известни бабити в града и всички ги е страх или и аз не знам.
Вижте тоя дето гледа и подминава, на кила е колкото 2-та, все ще спре боя, ама що да се меси..
0000289661-article2.jpg

Според мен вероятността момчето да си е виновно е доста голяма (поне 50%). И така поставя своите познати в доста неизгодна позиция в която трябва да го защитават, въпреки, че не е съвсем прав.
най-елементарния пример - брата на момчето каза, че линейката е дошла за 30 мин. По-късно някой друг каза че е дошла за 5 мин.
Щом това не може да се уточни - нищо друго не може.
Естествено трябва да има с какво да си чешем езиците. Утре ще забравим този случай и ще чакаме нов.
 

Горе