Конкурс за: Дизайн на Бутилка

Добре де, в цял свят газираната вода е в зелени шишета или със зелени етикети. Някой защо не пробва някакви други цветове между черните капачка и дъно. Всичко в черно е много гадно.
Да и и аз мисля така, но в крайна сметка собствениците на бранда си решават, виждам, че концентратите са цветни.

Примерно черните бургери бяха пуснали, което е интересно като идея, но тук, черното и сивото, като че ли не кореспондира с опазването на природата и земята.
 
@bluefighter Окей ли е да сваляме графики от сток сайтове и да ги използваме в цялостта им самостоятелно (вместо като компонент на комплексен дизайн)? Примерно само да сменим цвета на черен, да сложим логото отгоре и да го пишем свое предложение, приемливо ли е?

Преди някой колега да ми скочи - ясно ми е, че няма проблем / казус от легална гледна точка в конкретния случай. Но ако това е приемливо, с темпото си на работа, за час бих могъл да генерирам около 30-40 "свои" предложения. Тоест е по-скоро неетично спрямо останалите дизайнери, които са се потрудили да направят нещо от нулата. Инак ми е ясно, че "никой не ти е виновен, че си отделил време, да си направил и ти така". Само казвам.
 
Да и и аз мисля така, но в крайна сметка собствениците на бранда си решават, виждам, че концентратите са цветни.

Примерно черните бургери бяха пуснали, което е интересно като идея, но тук, черното и сивото, като че ли не кореспондира с опазването на природата и земята.
черното кореспондира с лъскавите скъпи продукти.
 
@bluefighter Окей ли е да сваляме графики от сток сайтове и да ги използваме в цялостта им самостоятелно (вместо като компонент на комплексен дизайн)? Примерно само да сменим цвета на черен, да сложим логото отгоре и да го пишем свое предложение, приемливо ли е?

Преди някой колега да ми скочи - ясно ми е, че няма проблем / казус от легална гледна точка в конкретния случай. Но ако това е приемливо, с темпото си на работа, за час бих могъл да генерирам около 30-40 "свои" предложения. Тоест е по-скоро неетично спрямо останалите дизайнери, които са се потрудили да направят нещо от нулата. Инак ми е ясно, че "никой не ти е виновен, че си отделил време, да си направил и ти така". Само казвам.

Според мен няма нищо неетично, генерирай, колкото предложения искаш по какъвто начин искаш, щом е допустимо и автора не е забранил тва.

Примерно земното кълбо като го имаш в замисъла за дизайна ти рисуваш ли го или ползваш готова графика?
Заслужава ли си да губиш толкова време за подобен елемент?
Освен, ако не е основе елемент и има конкретен замисъл разбира се.

Друг е въпроса, че ще е малко странно, а и малко ефективно, ако бумнеш 30 предложения, по-скоро ще обърка отсрещната страна, поне аз имам такъв опит с клиенти.
А и някой ще си каже"Глей тоя кво се мазни";) - имаше подобен коментар за мазне по-горе.
Количеството не значи качество и в никакъв случай не му помагаш или разширяваш избора.

Ти не си от вчера наясно си с тва.


Все пак дизайните са пречупени през твоята гледна точка, а конкурсите са за да има повече гледни такива.

Извинявам се за отклонението от конкурса, но въпроса е важен:
Да се ползват или не готови графики?
 
Последно редактирано:
Според мен няма нищо неетично, генерирай, колкото предложения искаш

Никой не спори за използване на готови графики по принцип. Изрично споменах "използвани самостоятелно в цялостта си". Тоест да свалиш 1 графика и да я пляснеш както е, с променен цвят, и това да ти е "дизайна". Сега, ако свалиш ей това например, и на мястото на "BRAND" сложиш Газиро, смениш бутилката, и го постнеш тук, не виждаш проблем, така ли? Авторът вместо да пуска конкурс не може ли просто да браузне freepik и да си избере нещо? И все пак, ако е окей с това, няма проблем. Затова питам.

Не е проблем да свалиш 10 иконки или илюстрации и с тях да направиш / сглобиш уникална композиция и дизайн по твое виждане. Но мисля конкурсът е за дизайн, не за намиране на готови такива.

Естествено не очаквам някой да рисува континентите. Кълбото го трейснах с таблета от снимка, отне ми 1-2 минути, вероятно по-малко отколкото да сваля готова и да я нагаждам, а и имат твърде много детайли повечето. Иконките под инфо етикета са ми готови също.

П.П Имам чувството, че някои влагат повече усилия и време в лого конкурси за 50лв отколкото тук, където има награда 200 + 100 за второ място. Това е.
 
черното кореспондира с лъскавите скъпи продукти.
Така е, но продукти, които са за консумация - храни и напитки се избягва черния цвят, особено за ежедневна консумация.

Някой спомена черен сандвич, ок но това не е сандвича, който се яде всеки ден, а да речем веднъж в седмицата за разнообразие и можем да го приемем за "гурме".

Ще дам пример със подобен продукт. Това е вода, която трудно се налага на българския пазар заради етикета, който е черен. Клиентския фиитбак на въпроса "защо не купувате от тази вода" е именно заради черния етикет. Както се вижда на снимката по бутилката и етикета има по- малко черно в равнение с бутилката на Газиро, но въпреки всичко това спъва си казва думата. Дори се търсят дистрибутори за страната, ако някой има интерес.


img_1_1700080017056.jpg



Според мен Газиро не променят нищо запазвайки черните бутилки с черния етикет, просто поредния разход. Дори с нов дизайн на етикета на пръв поглед не изглежда нищо различно създаващо клиентска провокация и желание да го има.

В интерес на истината има български сайтове от който можеш да си поръчаш персонализирана тъклена бутилка с надпис по твое желание на далеч по ниска цена.

Защо от Газиро, които бутилки са с пластмасови капачки ( а са за опазване на околната среда и се борят за по малко пластмаса) ?

Тяхната мисия според Емил Калибрадов,
"Чрез Gaziro правим напитки, които бихме искали да пием, напитки, които са по-здравословни и по-добри за планетата ни, планета, която искаме да предадем на нашите деца. И това не са само думи. Това е нашата мисия.”

Материала от които са направени даже ги прави не подходящи за съдомиялни?

Според моето не компетентно мнение би било добре да има друг цвят етикети за да се даде избор, дори да се запазят черната капачка и дъно. Аз лично бих си купил такова шише но с друг цвят етикет.

Бамбукови капачки или капачки от рециклирана пластмаса също биха допринесли за добрата визия и подкрепили думите на тяхната мисия


Моля мнението ми да се приеме, като градивна критика а не упрек към фирмата, бранда или мисията им !
 
Последно редактирано:
Това е вода, която трудно се налага на българския пазар заради етикета, който е черен. Клиентския фиитбак на въпроса "защо не купувате от тази вода" е именно заради черния етикет.

Виж файлът 31051

Изглежда малко шано с този етикет, хах. Сякаш е произведена в някой гараж. Ако беше цялата черна, матова и имаше някое минималистично лого в средата с един планински връх, може би щеше да се възприеме по друг начин :) Ей така, въпреки че тук самата вода е черна.

Синьото от бранда на Газиро е по-логично, но вероятно заради черната машина + черна капачка и дъно се търси нещо в тон, а тъмно синьото може би ще стои странно с всичко останало черно.
 
Никой не спори за използване на готови графики по принцип. Изрично споменах "използвани самостоятелно в цялостта си". Тоест да свалиш 1 графика и да я пляснеш както е, с променен цвят, и това да ти е "дизайна". Сега, ако свалиш ей това например, и на мястото на "BRAND" сложиш Газиро, смениш бутилката, и го постнеш тук, не виждаш проблем, така ли? Авторът вместо да пуска конкурс не може ли просто да браузне freepik и да си избере нещо? И все пак, ако е окей с това, няма проблем. Затова питам.

Не е проблем да свалиш 10 иконки или илюстрации и с тях да направиш / сглобиш уникална композиция и дизайн по твое виждане. Но мисля конкурсът е за дизайн, не за намиране на готови ..
Разбира се, че трябва да сглобиш идея, примерно идеята е опазване на околната среда, аз решавам да съчетая листа с балончета и земно кълбо с ръце, намирам графики и съчетавам, правя дизайн, тва тук, тва ще разместя, тези горе, тва долу.

Дали ше го трейсна или взема елемент от графика няма зн., може с изкуствен интелект да го направя.
Главното е да имам идея.
Ако идеята ми е специфична и уникална я рисувам.

Така да хванеш просто нещо готово и да го сложиш и да го наречеш дизайн и за мене е глупаво.

Може да използвам нещо така без да пипам примерно за заден план, фон, да разкрася презентацията.

Така, че на практика мненията ни съвпадат.
 
Последно редактирано:
@dreambench е прав за черното, то се връзва с машината. За момента не сме планували да правим цветови модификации.

Нямаме против използване на графики от "сток сайтове". Ще разгледаме всички предложения. Не смятам, че ще бъде неетично спрямо другите дизайнери.
 
Едно предложение и от мен

%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%98-06-png.31089
вариантИ-06.png
 
Последно редактирано:

Горе