ЕК: Над половината българи живеят в лишения

От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

ganster, не си прав - тези данни идват от еуростат - на европейците им е ясно за стъкмистиката то не че там по различно, но като дават или взимат кинти разчитат на техната си стат не на нашата.

Не съм съгласен с вица щото - един дето гътва ще е милионер а другия беден като мишка и на двата ще се говори едно и също, тука точно това се равнява какво се казва и на кого и как
 
От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

КАКВИ европейци бе... да го няма тоя европейски съюз, да са разпада дано, убиха ни бизнеса - те + герб, не ги искам аз ЕС въобще.
 
От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

Селянина се познава веднага - още не е седнал на масата в кафенето и вади телефона от 1000 лв и гордо го пляска на масата. Картинката е най-весела, когато въпросната персона е облечена в "марков" анцуНг, както е жаргона, за предпочитане бял с маратонки в тон. Прическа тип Жоро Бекъма е задължителна.

вЕрно ли?
аз имам много познати които са от село,в момента не са - кой учи, кой работи
и съм сигурен, че ако седят на една маса с теб няма дори да предположиш, камо ли да познаеш, че са от село!

всичко идва от възпитанието дадено му от началните 15-тина години

и разделянето на "граждани" и "селяни" го намирам за крайно несериозозно изказване,
най-вероятно защото някой няма какво друго да се каже :beer: или просто си чешаме езиците...че работа няма.
 
От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

и разделянето на "граждани" и "селяни" го намирам за крайно несериозозно изказване,
най-вероятно защото някой няма какво друго да се каже :beer: или просто си чешаме езиците...че работа няма.

Не мога да се съглася с тебе. Едва ли rak е имала предвид буквално "граждани" и "селяни" ... по-скоро селски МАНТАЛИТЕТ, ВЪЗПИТАНИЕ, ДЪРЖАНИЕ и т.н.
 
От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

Българина дълго време ще е беден. Защото по-голямата част българи са тъпи, мързеливи, неуки и с огромно самочувствие и претенции. На две магарета (магарета не останаха) сено не може да раздели (и сено не остана, ливадите така седят неокосени), но пък ще ти обясни надълго и нашироко за всичко от А до Я, че после пък и от A до Z. Ако му оставиш достатъчно време ще навлезе и между άλφα и ωμέγα.
Непрекъснато строи жилища и непрекъснато ги ремонтира.
Само гледа да докопа кредит. На безумна лихва.
Около мен хората, и тези с пари, вече сменят трета или четвърта кола за последните години, като предишните в повечето случаи отиват на вторични суровини.
Българина НЕ Е ПРАКТИЧЕН!
Купува боклуци, след месец или година ги изхвърля. Или защото не стават за нищо, или защото купува "по-".
Пуши и пие боклуци и после харчи пари за лекарства.
Купува храна в излишък и после я изхвърля.
Купува калпава храна и после харчи пари за лекарства.
Купува само лъскава или модна храна. Нещо което не е едро и лъскаво, според него е боклук и не се яде.

Минава баба, захапала цигара, с внуче - 5-6 годишно. Внучето иска малини. Бабата се тросва и го дърпа за ръката, че нямала пари.
Аз ставам по тъмно, за да закуся и други такива, и щом просветне, почвам да бера. За да предложа на пазара максимално прясна продукция. Което остане вечерта непродадено, на другия ден го предлагам на много по-ниска цена. Рядко някой го купува. Независимо че е по-прясно и по-ефтино от борсовата стока по съседните сергии. Миналата година си направих експеримент. На първия ми ден на пазара наредих краставиците в две щайги. Една до друга, напълно еднакви. Сложих две цени - едната наполовина на другата. До вечерта от щайгата с ниска цена направих две продажби. В другата щайга добавях 5-6 пъти още краставици.
Есента продавах праскови. Неугледни, но сочни, ароматни и сладки. На много ниска цена. Трима души ми станаха ежедневни клиенти. Всички останали ги подминаваха, защото нямаха "добър търговски вид" и купуваха на тройна цена вносни праскови
.
.......................................

Село или град - селянията е пълна!

И всъщност българина е богат! След като харчи неразумно и улиците са претъпкани с автомобили, возещи по един човек, не може и няма никакво право да се брои за беден.
 
От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

Не мога да се съглася с тебе. Едва ли rak е имала предвид буквално "граждани" и "селяни" ... по-скоро селски МАНТАЛИТЕТ, ВЪЗПИТАНИЕ, ДЪРЖАНИЕ и т.н.

Не мога да се съглася с тебе :)
точно това имаше предвид :| иначе няма нужда някой да ми обяснява как да позная такъв човек
 
От: От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

Българина дълго време ще е беден. Защото по-голямата част българи са тъпи, мързеливи, неуки и с огромно самочувствие и претенции.
Напълно съм съгласен. Всеки ден се сблъсквам с хора които само се оплакват ,а не правят нищо по въпроса , просто чакат по-добри времена.
 
От: От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

Напълно съм съгласен. Всеки ден се сблъсквам с хора които само се оплакват ,а не правят нищо по въпроса , просто чакат по-добри времена.

Аз пък не съм съгласен, защото по описанието му другите народи са също толкова тъпи обаче са милярд години напред.
Пример американците правят същото описано по-горе и никога няма да ги стигнем. Проблема на Българина е в управляващата го власт особено тази гад която е в момента и изтрови всичкия бизнес и срина цялата икономика на държавата.
 
От: От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

Напълно съм съгласен. Всеки ден се сблъсквам с хора които само се оплакват ,а не правят нищо по въпроса , просто чакат по-добри времена.

Не чакат по-добри времена ами някой да им го даде на готово. Искат черен джиБ, чалга певица да им пее на ушенце и да пръскат пачки по стотачки. Обаче за да ги имат тези неща трябва първо да се потрудят за тях ама те не искат щото ги мързи и са онеправдани. Като им дадат на готово пари си купуват БеИмВйе дето не могат да го поддържат и останалите пари ги изпиват и пак са бедни и онеправдани.

Не всички са такива има хора дето се трепят здраво, но са малък процент на фона на общата маса. Друг е въпроса, че вече много файда да правиш бизнес в БГ няма.

Има и още няколко стотин хиляди фактора поради, които българите са бедни ама няма смисъл от изреждането им.
 
От: От: От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

Не чакат по-добри времена ами някой да им го даде на готово. Искат черен джиБ, чалга певица да им пее на ушенце и да пръскат пачки по стотачки. Обаче за да ги имат тези неща трябва първо да се потрудят за тях ама те не искат щото ги мързи и са онеправдани. Като им дадат на готово пари си купуват БеИмВйе дето не могат да го поддържат и останалите пари ги изпиват и пак са бедни и онеправдани.

Не всички са такива има хора дето се трепят здраво, но са малък процент на фона на общата маса. Друг е въпроса, че вече много файда да правиш бизнес в БГ няма.

Има и що няколко стотин хиляди фактора поради, които българите са бедни ама няма смисъл от изреждането им.

И аз искам БеИмВйе :D Само ,че избрах погрешен път ...
"Който учи ще сполучи, а който лъже и краде ще кара БМВ"
 
От: От: От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

И аз искам БеИмВйе :D Само ,че избрах погрешен път ...
"Който учи ще сполучи, а който лъже и краде ще кара БМВ"

:) По-скоро: Който учи няма да сполучи, а който лъже и краде ще кара БМВ.

Може и така: Който учи няма да сполучи, а пожарникаря който лъже и краде ще кара БМВ. :lol:
 
  • Like
Реакции: soyo
От: От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

Аз пък не съм съгласен, защото по описанието му другите народи са също толкова тъпи обаче са милярд години напред.
Пример американците правят същото описано по-горе и никога няма да ги стигнем. Проблема на Българина е в управляващата го власт особено тази гад която е в момента и изтрови всичкия бизнес и срина цялата икономика на държавата.
Мне. Не му е проблемът управляващата власт.
Както казаха - проблемът на 80+% от българите е че са тъпи, мързеливи и прости.

Това че сме били интелигентна нация спря да важи към 2000-та година.
Някоя и друга година преди това бг образованието тотално се пре**а.
От 15 и кусур години в тая държава се отглеждат и 'възпитават' дебилчета.

Няма надежда.
Дигайте си чукалата.
Или поне си преместете сергията някъде по на запад.
 
От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

За съжаление е точно така :)
 
От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

Да младото поколение е просто нямам думи да го опиша за жалост. :(
 
От: От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

Аз пък не съм съгласен, защото по описанието му другите народи са също толкова тъпи обаче са милярд години напред.
Пример американците правят същото описано по-горе и никога няма да ги стигнем. Проблема на Българина е в управляващата го власт особено тази гад която е в момента и изтрови всичкия бизнес и срина цялата икономика на държавата.
Типично мислене на промит съвременен младежки мозък - политиците са виновни за всичко. Ако искаш, се обиждай (макар да не го казвам с такъв умисъл), но по-добре се замисли, почети историята и виж как българите са се справяли в далеч по-тежки условия. Например през турското владичество. За мен то не е робство, защото българина е имал право на собственост, търговия и религия. "Присъствие" пък е тъп евфемизъм - с този термин политиците наистина се наакаха!
За американците - по статистика две трети американци работят на две работни места. За колеж на децата си започват да спестяват почти с раждането им. Много българи ходиха да спечелят там. Но малко останаха - там се работи яко.
Някъде по време на Перестройката бе правено изследване и бе установено, че работния ден на българина средно е час и половина на ден. Е, как няма по-възрастното население да иска онова време. Поне 60% от днешното население са рожби и възпитаници на Онова време.
За тази гад - България е без икономика повече от 15 години. Всички възлови заводи, почти цялата тежка промишленост, са ликвидирани. Първите ликвидирани бяха ДЗУ Стара Загора - хай тек предприятие, военната промишленост и Химко Враца, който правеше пари от въздуха и държеше 7% от световния пазар. Преди десетина години ми попадна годишния икономически отчет на България. Хвалеха лидера в износа - шивашката промишленост, били изнесени шивашки изделия за цял милиард. Не помня лева или долари, без значение е. Коя държава разчита на, и се хвали с, леката си промишленост? Никоя развита.
IBM се издържа от продажби на патенти. Редовно е или начело, или в топ 10 на компаниите, продали най-много патенти.
С гърбене или усвояване на европари просперитет няма!
ББ редовно говори за пътища и магистрали и непрекъснато им реже лентите. Да не мислите, че е много щастлив от/с това. Просто това е единствената работеща икономика в България, защото се прави с чужди пари наготово. България участва с малка част от необходимите средства.
 
От: От: От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

Например през турското владичество. За мен то не е робство

От тук натам се отказах да ти чета поста не се обиждам, но и ти не се обиждай аз съм БЪЛГАРИН и не мога да приема някой да ми каже, че в България не е имало ТУРСКО РОБСТВО. ;)
 
От: От: От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

От тук натам се отказах да ти чета поста не се обиждам, но и ти не се обиждай аз съм БЪЛГАРИН и не мога да приема някой да ми каже, че в България не е имало ТУРСКО РОБСТВО. ;)
Не са фащай за думата. Има предвид че българите са въртели бизнес и по време на турското... хмм... потисничество.
 
От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

uni-web, през турското "робство" копривщенци са имали стада овце, пребиваващи целогодишно край Одрин и Струга, отглеждани от наемни работници. Построили са две черкви - това са доста пари. Ходели са на хаджилък до Божи гроб. Престолния камък за втората черква е купен в Египет и докаран от тях с кораб до гръцко пристанище и после с волски коли до Копривщица. Пращали са кервани със стока, собствено производство, по цяла Турция. И керваните, заедно със спечелените пари, са се връщали в Копривщица.
И това е било в цяла България.
Някак си не ми се връзва с представите и знанията за робство. Един роб е собственост на някого, вещ. Винаги може да бъде продаден. Или премахнат, без никакви последствия за собственика, освен материален ущърб.
 
От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

Не ми св влиза и на мен в теми за робството - просто като се сетя за кръвен данък, яничерство, батак, Априлското възстание и още да не изреждам, някак си потисничество/присъствие е меко.

Питахте защо и след 1-та и 2-рата национална катастрофи сме се качвали на крака и пак сме били горе. Вижте и справка от пред 1.3к години и там същото - това което е че БГ трябва да живее само в едно да се упраялва с твърда ръка - не говоря за диктат - макар че едноличното управление е винаги било силно и по царско през 20в става синергия в монархията и частния бизнес. Говоря за закони и стиктното им спазване.
Защото като няма закон нямаш защита над най-важнотот(тука го удрям малко икономически) - нямаш защита над ПРОИЗВОДСТВЕНИЕ ФАКТОРИ - труд, земя и капитал.
Нищо не се защита и от гледна точка на обикновения човек - това е крачка към деградацията - като види че по тънкия начин стават нещата защо му е да прави каквото и да е лесно и бързо е.

Нека изкараме всички съдии прокукирои и адвокати пред полощадите и ги линчуваме ей така профилактично дали няма работи системата?!
Целия държавен апарат заработва милярди под масата, ако не платиш няма стане. При дейна съдебна система и правоохранителна система всичко ще е различно.

Забележете тук говоря само за тази власт която д-вата няма власт в нея - съдебната.

Другото е до хората - едните скат прекарат другите, как да има какво и да е? Дребни душици и тарикати дето се радвт че се скатали или препечелили нешо отгоре незаконно.

Запомнете едно - стандрта на една страна не може се вдигне с регулации, закони и квото се сетите и д-вата да е отговрна за всичко - подем става само от производството. А масата реве за д-вата ама не мога разбере комунизъм ли искат или кво щото си искат и свободите?! Просто както казаха по-горе в соца са е стимулирало купона и малката производителност - да имало е няколко индустрии но всичко друго е било лешперство.
Проблемите са манталитет и съдебна власт - после образованието и всикчко по веригата- за да се оправим е нужно да сме влъци единаци а общи услия да напреднем напред бизнеса и хората - политиците те по презумция винаги са в обратната посока
 
От: ЕК: Над половината българи живеят в лишения

Цялото мислене на населението е грешно. Всеки гледа да краде, да мине по-тънко и да не важат за него законите. В това е целия проблем, а политиците са отражение на народа - какъвто той, такива и те. Не може Пешо да се чуди защо крадат управляващите, а същевременно той да изнася постоянно каквото може от фабриката, в която работи.
 

Горе