Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Крадеца вика дръжте крадеца.Аз и хиляди други като мен осигуряваме пълненето на тези страници които вие продавате.Изпълнявам поставената задача на даден потребител,пълня му страницата но всички са като мен и хич не ги вълнува за какво е тази страница и какво рекламира и никога от такива като мен няма полза даден рекламодател който реши да рекламира във точно такава страница,затова публикувах този цитат защото си е точно така и веднъж след като съм станал фен някъде никога повече не се появявам там и се оказва че днес или вчера 1000 човека са посетили страницата а утре нито един от тях дори не помни къде е станал фен понеже го прави това по хиляди пъти на ден във хиляди подобни страници.
 
Последно редактирано:
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Нали затова се дават статистики, на които пише колко % са българи, индианци и т.н.
А на друга пише колко % са жени и колко мъже.
И на трета пише какъв е reach-а, както и хората, които 'говорят затова' (хора, които харесват, коментират, споделят или кликат в/у твои публикации) ... В крайна сметка накрая ако си съгласен купуваш, никой не те кара :D :)

Добре вярвай си не те спирам,когато трябва и има таргет се казвам андрей от русия,друг път съм иван от бг,а трети път съм мария ,дори аз понякога забравям кой съм от десетките фалшиви профили и имена ,във много сайтове във които членувам съвсем законно разрешават да имаш по 6 профила и самите те прикриват моите следи,дори и най-грозната жена на света утре може да има най много фенове след като се е намерил някой който да плати за това,всяка статистика се манипулира и аз съм подлъгвал във началото,на търгове дори съм купувал и всичко е менте ,100 дена активни фенове всеки ден активност голяма от тяхна страна и на следващия ден след като стават мои изведнъж грам активност няма,а предния собственик ги е спонсорирал за активноста им докато намери на кои да продаде ,почнах и аз да им плащам и активноста се върна веднага.
 
Последно редактирано:
Re: От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Крадеца вика дръжте крадеца.Аз и хиляди други като мен осигуряваме пълненето на тези страници които вие продавате.Изпълнявам поставената задача на даден потребител,пълня му страницата но всички са като мен и хич не ги вълнува за какво е тази страница и какво рекламира и никога от такива като мен няма полза даден рекламодател който реши да рекламира във точно такава страница,затова публикувах този цитат защото си е точно така и веднъж след като съм станал фен някъде никога повече не се появявам там и се оказва че днес или вчера 1000 човека са посетили страницата а утре нито един от тях дори не помни къде е станал фен понеже го прави това по хиляди пъти на ден във хиляди подобни страници.

Значи когато се прави сделка с такива страници се гледа от позицията на инвеститор, а не потребител. Нещо, което няма да е лошо да знае в бъдеще. И не го казвам поучително, а просто да си имаш едно на ум. Няма как да искаш да кушиш страница за 3К лева и в същото време да не си си направил труда да погледнеш статистиките. И като човек с опит веднага ще разбереш тази страница заслужава ли си парите или е поредния болук, който някой се опитва да пробута. ;)

В момента говорим за страници натрупали феновете си с лайкджакинг, а реално това, което се търси и търгува са страниците, които са натрупали фенове натурално и изцяло с white техники. Прав си, че има хиляди такива боклучени страници, но ти като човек, който реално се занимава с това, би трябвало да ги разпознаваш и отказваш като сделка. ;)
 
От: Re: От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за вс

Значи когато се прави сделка с такива страници се гледа от позицията на инвеститор, а не потребител. Нещо, което няма да е лошо да знае в бъдеще. И не го казвам поучително, а просто да си имаш едно на ум. Няма как да искаш да кушиш страница за 3К лева и в същото време да не си си направил труда да погледнеш статистиките. И като човек с опит веднага ще разбереш тази страница заслужава ли си парите или е поредния болук, който някой се опитва да пробута. ;)

В момента говорим за страници натрупали феновете си с лайкджакинг, а реално това, което се търси и търгува са страниците, които са натрупали фенове натурално и изцяло с white техники. Прав си, че има хиляди такива боклучени страници, но ти като човек, който реално се занимава с това, би трябвало да ги разпознаваш и отказваш като сделка. ;)

там е работата че аз съм от другата страна на медала,как да да си помисля да купя като самия аз знам какво правя
 
Re: От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Добре вярвай си не те спирам,когато трябва и има таргет се казвам андрей от русия,друг път съм иван от бг,а трети път съм мария ,дори аз понякога забравям кой съм от десетките фалшиви профили и имена ,във много сайтове във които членувам съвсем законно разрешават да имаш по 6 профила и самите те прикриват моите следи

Човек, ти нали се сещаш, че това не е много приложимо за страници от по няколко хиляди профила? Колко IP-та трябва да имаш? Колко компютъра, за да не ти блокант профила? И най-вече колко време и нерви, за да го изпълниш. Виждал съм го...стигат до 20-тия профил и предават фронта....не става тази работа, повярвай. :) По тази логика няколко хиляди фенове биха му излезли като време много повече пари, от реални или натрупани с лайкджакинг. Но тези с лайкджакинга се познават лесно - тя нямат голям рич и определено намалят при активност на сраницата. Защо? Защото всеки се отписва веднага като разбере за какво се е записал без да иска дори. ;)

П.П: Може вече да пускаш предложения в пазара и да правиш теми, както и да получаваш лични съобщения. ;)
 
Re: От: Re: От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове з

там е работата че аз съм от другата страна на медала,как да да си помисля да купя като самия аз знам какво правя

Дори още по-добре. Щом знаеш какво правиш, може лесно да ги хванеш. И най-вече да разграничиш такива страници от това, което ти правиш. А и още нещо...има страници с Аз обичам България и подобни партиотични....това с, без лайкджакинг се трупат фенове и то мното, но пък и да има вкарани не малко, какво от това. Всеки си обича държавата, и имаме около 2К фейсбук профила....няма как...рано или късно всеки ще дойде да стане фен....някои страници са така. ;)
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Харесва ми, че сте направили това правило. След малко разсъждения, установих, че наистина е ценно. Хипотетично, дори и да си добронамерен, ако нямаш достатъчно знания пак може да те прецака някой продавач, така че е логична тази мярка за 100 поста. Това е единствения (може би, нямам представа от модериране на форуми) начин да ограничите вредата.
Много ми е трудно да не хейтна потребител, който пише без смисъл и препинателни знаци, обърквам се :) Заради супер позитивния тон това "предприятие" обаче успявам :D

И все пак - как можем да разпознаем такива индивиди - опитващи се да направят измама със социални страници (фейсбук или други)?!
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

лед малко разсъждения, установих, че наистина е ценно. Хипотетично, дори и да си добронамерен, ако нямаш достатъчно знания пак може да те прецака някой продавач, така че е логична тази мярка за 100 поста.

Логично? Може ли да опишеш точна логика във верига количество на постове = знания, опит, пари, достижения = позволение-разрешение-виза от горе за участие в покупка на страница ?
Че аз нещо не я виждам ни на първо, ни на второ четене... Сигурно, щото имам под 1000 поста )
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Логично? Може ли да опишеш точна логика във верига количество на постове = знания, опит, пари, достижения = позволение-разрешение-виза от горе за участие в покупка на страница ?
Че аз нещо не я виждам ни на първо, ни на второ четене... Сигурно, щото имам под 1000 поста )

Няма нужда да хейтваш пич - аз нямам необходимост да се аргументирам. Но въпреки това - авторите на правилото са се аргументирали достатъчно добре, в няколко различни поста, доста разлято и подробно!
Точна логика колко поста = знания, и опит (пари и достижения?? какво общо имат?) = разрешение няма - предполагам, са избрали броя постове по опита си. Или на око. Или докато са ходили сутрин след кафето.

Плюс тва - ако държиш да направиш наистина 100 поста или 200 поста - ще ги направиш, разбира се, ако това ти е самоцел, за да успееш да влезеш в секцията и да купиш фейсбук страница или там, каквото си решил че ще купиш :)

Логиката на админите много проста - ако си направил 200 поста, поне 10-15% от тях няма как да са спам - тоест поне малко си научил нещо за интернет бизнеса. Ако си го постигнал само и само, за да влезеш в секцията с продаване на фейсбук страници - голям процент от тези постове ще са именно там. Тоест - поне ще научиш нещичко за т.н. фейсбук лайкджакинг и други техники и хипотетично, би трябвало да си наясно какво ще си купиш, от въпросната секция.
Щото ако някой, да речем предприемач бизнесмен, отиде там, ама тука е минал не минал, прочел не прочел, приятеля му/колегата/авера от кафето/вуйчо-му-бизнесмена или друг му е казал за форума или има друга причина да е във форума и да си мисли, че бързо бързо ще направи парички от интернет, и разбираш ли фейсбук страниците са ебати-евала-и-разбиващия-хит в момента и какви са тия ми ти Пчелички, дето са натрупали 50000 лайка, а пък ги продават за смешни парици.... Страницата му не носи нищо или направо я затварят...
Да продължавам ли или вече и ти видя логиката?

Без лоши чувства, Руснак.
 
Не се хейтвайте. Няма нещо много велико като логика, просто се изхожда от това, че след 200 поста във форума потребителят би трябвало вече да е познат на останалите, да има някаква история тук и най-вече да пука за акаунта и името си си (човекът зад ника), за да си позволи да прави глупости. Като цяло някои не намират продажбата на страници и групи за нещо нормално, което не знам защо е така, тъй като дали Гошо или Пешо ще я притежава, не знам на човека лайкнал я какво му пречи, но е факт, че щом някои не го намират за нормално, ние от своя страна (а и предполагам повечето от форума) ще искат специални права за това. По-чувствителен вид продукт е. Не е като да се продава сайт. А и като гледам доста хора, нямащи понятие от интернет маркетинг имат страници с по няколко хиляди фена, натрупани по един или друг начин. Няма лошо, но част от тези хора си имат и някакви техни си виждания за това как да "изтъргуват" нещо, което в някои случаи е точно измама. А случи ли се тук, познайте кой седи като параван между тези хора, независимо, че хората (включително и админите) научават след извършеното.

Постовете и знанията (компетенцията) според мен имат общо, но тук отварям една голяма скоба и искам да кажа, че това е за хора с ясната цел защо са тук. Мисля, че средно интелектуален човек, който е участвал, питал и чел теми, в които има информация в сферата онлайн маркетинг, натрупал дори 100 поста би имал същите знания, които е имал при регистрацията си тук. Лично аз виждам развитие на хората тук дори след 50 пост и за мое голямо щастие това е по-големия процент.

200 поста е едно много критично ниво, след което този % хора, регистрирали се тук спада драстично. 200 поста са и едно инвестирано време, което според мен не си заслужава да изгубиш (поне нормалните хора не биха го направили). Рядко се случва (от опит гледам) някой да е дошъл с ясната идея да измами в сделка с фейсбук страница и в същото време да има търпението за тези 200 поста. ;)

И пак ще повторя - има си платена опция, където плащаш за премиум акаунт. Така може да се съкрати това време, но пак е едно доста силно сито, което малко хора знаят. С две думи, ако някой е дошъл да мами и види, че може да го направи веднага (без тези 200 поста) срещу съответната сума, реално не го прави....или не му се струва добра идея или не се взима за толкова добър мошеник.
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Blinky, ние тука май говорим за необходими 100 поста за купувача... Поне аз. Цитирах точна част на мнението на пича горе... Това за продавача горе-долу е логично...и е изключително твое/ваше право.

Пак повтарям - вие имате право да правите квото решите тука и щом приемате да го направите - винаги ще го оправдаете поне за вас от г.т. на логика. Но дали е така и дали тая г.т. е единствено правилна - е голям въпрос отговора на който не трябва да бъде налаган нито с авторитет, нито с философски постове по 2000 символа

Квото желание и да имам да купя тука нещо - не мога. Нямам 200 поста и с моя скорост ще ги имам след 3-5 години. Но тогава сигурно ще има други правила. Но ако щях да имам още 90 поста-подмазвания към администрация като тези по-горе - щях да съм по умен, по държащ на аккаунта си и имащ право да купувам ))) Разбирам, че трябва да генерирам малко контент преди да получа ПРИВИЛЕГИЯ да ПЛАТЯ НА някой... но странно е )
 
То лошото е, не че единия трябва да е с 200, а другия (купувача) със 100, а това, че измамата може да бъде направена и от двете страни. Често не се използват посредници, което в някои случаи е излишно, но в други си е повече от задължително. Не говоря за твоя случай. Гледам, че в рамките на 107 поста си си натрупал положителен рейтинг + итрейд, което говори, че не може да се говори за някакви задни мисли при търгуването.

Тук трупането на контент няма нищо общо. Основната идея вече е споменах. По-скоро е доказването като потребител, на който другите могат да вярват, история, която да се проследи от другата страна и каква е тя. Нещо като правилото на третата среща - по-вероятно е някоя мадама да се съгласи след третата среща, като вече знае повече за теб, отколкото на първата. А и не е като да не сме дали опция. Някак след 200 поста или плащане, човека се чувства много по-ангажиран и отговорен към сделката. Взимаме примера с 200-тата поста, защото другото не се е случвало. Явно повечето измамници тук да на дребно. :)

Правилата са такива, поради това, че преди време имаше вълна от такива "успешни" сделки, които админите и другите потребители научаваха след инцидента. След време може да има други правила, да прав си тук. Но всички тези правила се сформират не от нас, а от всички тук. Когато се появи нещо, което застрашава форума и в частност определен потребител, но нормалната реакция е да се вкара правило, с което бъдещите такива ситуации да не се случват.
 
От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Blinky, не смея да споря, но според мен по-правилно би било да се остави пазара да се саморегулира и да стигне до отсяване на неадектвани покупатели/продавачи. По естествен начин. Пазара и всеки покупател / продавач да стигне или до мисъл за тези постове и проверка на авторитет или до посредник / гарант, което е логично и правилно. Вие се намесвате в развитието на пазара и невнимателни стават още по невнимателни защото ги пазете, а мошенници се развиват, защото ги стимулирате... Ако човека иска да плати 50 лв. на Ноунейм потребител с 3 поста за фб страница с 111115888 потребителя получени по естествен начин - ТО ТРЯБВА ДА ГО НАПРАВИ. Така ще получи по голям урок, опит и знания от тези, които може да получи пишейки 100 поста... така ще стане ПРЕДПРИЕМАЧ - по- внимателен, точен и коректен, а не дете контролирано от всякъде... действащо в рамките на правилата ... и утре ако попадне на друг форум, ще бъде измамен 100 пъти още при регистрация, щото ще си мисли че и там го пазят ). Така ще се научи да ползва посредник, да проверява история, да мисли, да разпознава хора.... само така ще се развива. Всичко друго - е някакво псевдоспокойствие и репутационен плюс за форум, нищо повече...
надявам се, че ме разбираш...
 
Следеното на такъв пазар и разбирането на всяка сделка е доста работа, която няма как да се случва всеки път. А и как да вземем решение вместо някой - бил той купувач или продавач. Може да дадем съвет. Примерно мен когато се ме питали за някой дали го знам, дали е Ок потребителя и т.н. на лично не съм отказвал да си дам коментара. Но да ми се пише след това, че нещо е станало и се е случила някакъв тип измама, как мога да помогна в този случай. А това самите потребители да си правят рисърча за другата страна е време, което някои не смятат за необходимо да инвестират. И пак се получава фал.

Не спорим, прости хубаво, че го разписваме, защото хората (някои) си мислят, че непременно искаме контент и тези ограничения са защото се правим на интересни и много властни админи. Няма такова нещо. Имаме една единствена цел - това местенце да просъществува в бъдеще и някой ден да е наследено от подходящи хора, които да запазят всички тези ценности и традиции. И стремейки се към това, налагаме правила. За конкретния случай сме видели, че точно тези ограничения са смъкнали драстично измамите в пъти, да не кажа почти не се срещат последно време. И щом работи, го оставихме. Няма нищо лично някой, просто логиката е - работи -> остава така. ;)

Тук не е е само за измамите със страници. Като цяло всеки един трезво мислещ човек, който се води предприемчив трябва да има тези навици споменати от теб. Но практиката преди време показва, че не е така, защото все има някой олигофрен, на който доста човешки и морални неща са му чужди.

Разбирам те добре. И всички те разбират вярвам. Но за момента е това. Надявам се след време да "омекотим" малко правилата, за да направим лесно достъпни някои неща във форума - писането на лични, пост на тема в пазар, търговия на страници, пускане на линк и др., но смея и да твърдя, че сме един от webmaster форумите с най-леки правила. И те са базирани на световни практики, като сме ударили минимални за тук изисквания, защото знаем, че в същото време трябва да е достъпно, ако някой има нужда. А по принцип няма логика да е така, поради това в каква държава и с какви хора живее. ;)
 
От: От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за всички

Blinky, ние тука май говорим за необходими 100 поста за купувача... Поне аз. Цитирах точна част на мнението на пича горе... Това за продавача горе-долу е логично...и е изключително твое/ваше право.

Пак повтарям - вие имате право да правите квото решите тука и щом приемате да го направите - винаги ще го оправдаете поне за вас от г.т. на логика. Но дали е така и дали тая г.т. е единствено правилна - е голям въпрос отговора на който не трябва да бъде налаган нито с авторитет, нито с философски постове по 2000 символа

Квото желание и да имам да купя тука нещо - не мога. Нямам 200 поста и с моя скорост ще ги имам след 3-5 години. Но тогава сигурно ще има други правила. Но ако щях да имам още 90 поста-подмазвания към администрация като тези по-горе - щях да съм по умен, по държащ на аккаунта си и имащ право да купувам ))) Разбирам, че трябва да генерирам малко контент преди да получа ПРИВИЛЕГИЯ да ПЛАТЯ НА някой... но странно е )


... някои случаи е точно измама. А случи ли се тук, познайте кой седи като параван между тези хора, независимо, че хората (включително и админите) научават след извършеното.

Това е логиката - моята логика е, че не е хубаво да се прецакват хора, пък били те с добри или не до там добри намерения.
Логита на админите е, че искат да застават колкото се може по-малко между хора от типа "Прецакали" и ти па "Прецакани".

И пак ще повторя - има си платена опция, където плащаш за премиум акаунт. Така може да се съкрати това време...

Четеш избирателно или разбираш избирателно, поне според мен.
Ако имаш толкова силно желание да си купиш страница във фейса и имаш и пари за тая работа - купи си, виж, че нищо не те спира :)

Не искам да давам съвети, но аз не бих си купил страница или лайкове, без да знам точно какво правя. Как да си рискувам я парите, я страницата в която съм вложил N-брой часове? А?
А тази информация - по тъмничката, се намира само у форуми, а като четеш - все ще напишеш нещо. За мен поне е простичко :)
 
Другото, за което се сетих е, че реално много повече внимание се обръща на условията на форума, след като даден потребител не може да направи нещо още след регистрацията. Преди време имахме малко правила и условия, но сега си има и вече смея да твърдя, че са една доста четена част от форума, просто поради факта, че самия новопостъпил потребител се сблъсква с това - да попадне под нечие правило, което не му позволява да предприеме дадено действие. ;)
 
От: От: От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове за вс

За мен поне е простичко :)

Айде, още 59 такива мнения и си експерт в покупка на ФБ страници ))) . Нали?


Blinky, прав си, да. От г.т. на администратор правиш всичко както трябва и не оспорвам това.

За платени опции нищо не знам. И защо? Не чета правила ((( Виновен съм.
Като цикна на раздела ми излиза
To access this forum your post count must be 200 or greater.
Защо не ми излиза опция за buy достъп? :shock:
 
Re: От: От: От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Банове з

Айде, още 59 такива мнения и си експерт в покупка на ФБ страници ))) . Нали?

Горе долу, дори ще очаквам и предложения за тези правила от него. :) Няма по-детайлно нищене на въпроса, а той си е доста силен участник в разговора. :)


Blinky, прав си, да. От г.т. на администратор правиш всичко както трябва и не оспорвам това.

За платени опции нищо не знам. И защо? Не чета правила ((( Виновен съм.
Като цикна на раздела ми излиза
To access this forum your post count must be 200 or greater.
Защо не ми излиза опция за buy достъп? :shock:

Това вече е нещо, което е за поправка. Има линк горе premium, но ще се изнесе там. Ако трябва да съм и честен, предпочитам да не им взимаме парите, а да ги направим част от нас. След има няма 100 поста няма как да не ти хареса тук. :) Поне с такова впечатление оставам от другите хора. :)
 
От: Re: От: От: От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста – Бано

След има няма 100 поста няма как да не ти хареса тук. :)

То тия постове и знания дават, и опит прибавят и любов пораждат? )) От рак лекуват ли? ))
Шегувам се. :-o
Харесва ми тука и със 100 поста . Искрено говоря
 
Re: От: Re: От: От: От: Забранява се търговията със Фейсбук Страници под 200 поста –

То тия постове и знания дават, и опит прибавят и любов пораждат? )) От рак лекуват ли? ))
Шегувам се. :-o
Харесва ми тука и със 100 поста . Искрено говоря

Надявам се силно. Ако има нещо, сме насреща. :) А и като гледам, скоро ще си с доста напред постове. Но целта е и не само да си отключиш тази опция, но и хората да те видят тук кой си. Повярвай ми, това помага много при работата ти с тях. :)
 

Горе