Защо не бях на протестите

От: Защо не бях на протестите

Радев, не си прав... Мамка му и правителство ни ограбиха и ни направиха на луди, то не бе газ, не бе САПАРД, не бе не знам си още кво. Не знам за помията (между другото с "о" се пише), нито за мутрите, но ето какво знам: България се граби, точно като левчето обрано вчера от деца. Дават ни пари, които управниците "инвестират" """"мъдро"""" в имоти и яхти и после Евро съюза ни санкционира двойно. Тази санкция не се връща чрез по-рано закупената собственост, връща се чрез моя джоб.

Не искам да говоря за скапаните монополисти... Не искам да говоря за скапаната топлофикация дето ни цака като овце, нито за скапаните мобилни оператори, от които 1 месец искам да си избера тарифа, но нито една не ме устройва, винаги излизам цакан.

Не искам аз да плащам за вилите на управниците, а като се кача на мотора ташаците ми да стават на прах заради дупките.

Как да ти кажа, искам да живея, но не така. Какво ще ме посъветваш ти? Да стана мафиот, ами как да ти кажа, че не искам? Как да ти кажа, че искам да се гордея, че всичко, което притежавам е спечелено честно, с пот на челото?

Затова, Радев, не ти си овцата, аз съм овцата. Защото се оставям да ме цакат като идиот и отвсякъде съм лъган, но стига вече! Искрено се надявам всички да станем овце, защото когато една овца тръгне, всички са след нея. Искрено се надявам на следващия протест всичките "овце" да се съберем и вместо ония помияри да ни се смеят от прозорците, да ги свалим от власт. Пък ако дойдат по-лоши от тях, пак ще се вдигнем и ще ги разкараме...

Кажи ми, Радев, не ти ли писна да се бъхтиш като идиот, а доста хора без бачкане да имат в пъти повече от теб? Ето, Радев, ако не се дигнем ние, народът, винаги ще си останем така, а ако ни изгонят от съюза ще стане в пъти по-зле. Не съм от хората, които се задоволяват с малкото, искам да живея. Мога да съм сам, прашинка в пустинята, тухла в стената, няма значение, но и сам ще опитам да променя нещата. Вярвам, че това е първата стъпка.
 
От: Защо не бях на протестите

много верни неща си казал... Има едно нещо обаче само, което е достатъчно да си отиде правителството:
Еврофондове и доверие от страна на ЕС. И двете неща липсват. Дали само ще си тръгне - мога да отговоря - няма.
Аз пък не бях, защото съм на работа
 
От: Защо не бях на протестите

не казвам на никой, че аз съм правия. казвам защо не бях.
моето мнение е, че много лайна има в нас като общество. Нали знаеш лафа..
На лайняното общество правителството му пречи да живее добре.


п.с.
Мобилните оператори, които те цакат.. от правителството ли се управляват?

entwickler, ти мислиш ли, че шефа ти ще ти дава повече пари например, ако дойде ново правителство?
 
От: Защо не бях на протестите

Не цялото ни общество са лайна. Да има ги и именно най-големите от тях ни управляват.

А колкото до мобилните оператори, не може просто ей така да станеш доставчик нали се сещаш...
 
От: Защо не бях на протестите

На лайняното общество правителството му пречи да живее добре.
това ми хареса и е вярно че какъвто народа такива и управляващите
не е важно кой е бил или ще бъде на протестите по -важно е според мен , че говорим за тези неща

на мен най-ми стана мъчно за децата които видях на протестите ..те нямат работа там ..наистина има нещо сбъркано в цялата схема-система
 
От: Защо не бях на протестите

добре
нека някой ми обясни антролополично някой неща

1000 години назад всички правителства са кофти
и ги свалят едно по едно
президенти, парламенти, паравителства, царе, императори...

ся...
как става следния номер:
- защо винаги управниците съкс?
- от къде идват тези упаравници? спускат ги от друга планета ли? аз си мислих, че са хора от народа.
- нали народа избира управници.
- защо става така, че и след сваленото правителство пак никой не е доволен?

схемата... обяснете ми схемата.. какво не и е наред?
мутрите, мафията, първанов?

и след 1000 години не виждам как ще има яко правителство.
ся..?
кво стаа тука, не разбирам. Обяснете ми.

И най-важното...
хората, които искат да свалят правителства имат ли план за създаване на по-добро управление?
 
От: Защо не бях на протестите

това ми хареса и е вярно че какъвто народа такива и управляващите
не е важно кой е бил или ще бъде на протестите по -важно е според мен , че говорим за тези неща

на мен най-ми стана мъчно за децата които видях на протестите ..те нямат работа там ..наистина има нещо сбъркано в цялата схема-система


само че, виновниците след управниците са овцете като радев.


и никой не каза къде си хвърля фасовете? в кошчетата? винаги? честен кръст? А децата уроди ? Правителството ли е виновно за омразата?

"безгрешния да хвърли пръв камъка"
 
От: Защо не бях на протестите

план за създаване на по-добро управление?
@ radev добро мото за предстоящите избори


п.п. честита ти нова титла ..сега я видях
 
От: Защо не бях на протестите

такива работи по принцип има, ама не са баш тва за което говоря аз

"Ние ще вдигнем пенсията на пенсионерите"
"Ние ще вдигнем минималната работна заплата"
"Ние ще внесем по евтина газ от узбекистан"
"Ние ще ...."

обаче овцата радев не се връзва на такива неща.

радев пита кво стана с уродчетата от дома за уродчета в Могилино

радев пита къде си изхвърлате говната.

...

за тва не протестирам срещу правителство, на чието място ще дойдат същите гноми
 
От: Защо не бях на протестите

Добре де, Радев, не разбирам какво трябва да направим? Да оставим нещата така ли? В никакъв случай! Ама нали се сещаш, че ако не се вдигнем и не си помогнем сами, никой няма да дойде да ни спаси.
 
От: Защо не бях на протестите

Какво трябва да направим не казвам

Но какво не се прави мога да ви кажа

Никой не гледа в себе си
Всеки обвинява външни фактори. Правителство, Сатаната, Извънземните...
 
От: Защо не бях на протестите

такива работи по принцип има, ама не са баш тва за което говоря аз
Радев за това за което говориш е виновен Костов , защото не допусна обещаното от него "силно гражданско общество" да се състои

обаче овцата радев не се връзва на такива неща.
и аз не им се връзвам вече но пак ще чуя какво обещават и пак ще гласувам , че после да имам право да питам и да искам по добро управление
 
Последно редактирано:
От: Защо не бях на протестите

това за Костов беше шега бе човек...не се ядосвай :)

а и за още нещо е виновен той , че даде властта без кръв :)
 
Последно редактирано:
От: Защо не бях на протестите

Не се карайте всички сте прави, нещата обаче са взаимосвързани. Ще го кажа в стила на Радев:

Живеем в помия, щото се управляваме от помия избрана от същата помия, в която се е превърнало обществото ни.

За цялата помия е виновна деградацията в обществото и чувството за безнаказаност. Правителството ограбва щото народа е стадо овце и се оставя да го ограбват, хората си хвърлят боклука през терасите щото никой не ги спира и щото са деградирали и не им прави впечатление, че живеят в боклука си. Изводът е че в цялата работа има нещо сбъркано.
 
От: Защо не бях на протестите

Радев четох ти статията в блога и така като гледам Весела е дала много добър коментар-отговор на това , което си написал ... Прави си за това, че всички трябва да търсим вината и в себе си , но конците като цяло се дърпат отгоре , а не отдолу ;) !!!
 
От: Защо не бях на протестите

Сатаната е виновен
Не знаете ли, че Костов е слуга да дявола!!!!

Да , него вече го има в кръстословиците : Ад, пъкел, ужас, сатана, Луцифер ... с 6 букви. Що е то ? :d
 
От: От: Защо не бях на протестите

Радев четох ти статията в блога и така като гледам Весела е дала много добър коментар-отговор на това , което си написал ... Прави си за това, че всички трябва да търсим вината и в себе си , но конците като цяло се дърпат отгоре , а не отдолу ;) !!!


а ти мислиш ли, че "конците от горе" са в ръцете на правителството?
върха на хранителната верига? некви си депутати и някви министри
 

Горе