За или против влизането на България в еврозоната

За или против сте за влизането на България в еврозоната?

  • За

    Votes: 39 59.1%
  • Против

    Votes: 28 42.4%

  • Общо гласове
    66
Не, че не разбират какво им се казва. Не им харесва и не им изнася да е така...
Може и да не са излизали от населеното место или квартала, където живеят.Трябва си база за сравнения
 
Да ама не е редно. Не става въпрос за смятането. На всякъде по европа, че и в Мексико, цената е за порция а не на грам или бройка, да не си в златарски магазин, това е храна ?
Аз не казвам, че е приемливо ама колко спрял трябва да си, да си мислиш, че пържолата е 100гр. ? Да, подвеждат, това е ясно ама ако с една пържола могат да те заблудят, кво ще праим с цел рефурендум.
 
да си сметнеш колко щи излезе
Тука говорим за клиентско преживяване особено на места за отдих.
колко спрял трябва да си, да си мислиш, че пържолата е 100гр. ?
Щом има кюфтета, защо да няма пържоли по 100гр. ? Нищо не може да ме учуди в тази страна, аз от къде да им знам грамажа ? Също така няма пържоли домати или краставици с еднакъв грамаж. Аз с контролна везна ли да ходя за да разбера точно колко ще ми излезе въпросната поръчка или там на място имат на всяка маса ? И това не са тънки сметки а яснота в ценообразуването и яснота в това, колко ще плати клиента. Ако ще е такава играта, то на всяка поръчка трябва на носнят стокова разписка за всяка чиния и съдържанието й с точния грамаж. Шопска салата с една пържола трябва да е за всеки клиент оценена индивидуално с точния грамаж и цена.
Разбираш ли колко абсурдно е цялото това нещо и кажи ми, как ще сметнеш колко ще ти излезе ?
 
Щом има кюфтета, защо да няма пържоли по 100гр. ? Нищо не може да ме учуди в тази страна, аз от къде да им знам грамажа ? Също така няма пържоли домати или краставици с еднакъв грамаж. Аз с контролна везна ли да ходя за да разбера точно колко ще ми излезе въпросната поръчка или там на място имат на всяка маса ? И това не са тънки сметки а яснота в ценообразуването и яснота в това, колко ще плати клиента. Ако ще е такава играта, то на всяка поръчка трябва на носнят стокова разписка за всяка чиния и съдържанието и с точния грамаж. Шопска салата с една пържола трябва да е за всеки клиент оценена индивидуално с точния грамаж и цена.
Разбираш ли колко абсурдно е цялото това нещо и кажи ми, как ще сметнеш колко ще ти излезе ?
Всички тея въпроси трябваше да се зададът от клиента към ресторанта. Иначе аз никъде не съм виждал пържола 100гр. то това е хапка, а не пържола. И пак се връщаме на основния въпрос, който дискутираме тук, ако може един ресторант да те подведе с грамаж/цена, как после ще взимаш информирано решение за референдума на фона на тотална дезинформация и пропаганда от всички страни?
 
Твърдя, че хората не могат да направят информиран избор по такива въпроси
Имам чудесна идея. Твърдя, че съм по-умен от теб. Също така мисля, че някой ти пълни главата с глупости. Но тъй като аз съм загрижен за теб (или пък не), за твое добро от сега нататък аз ще ти казвам какво да правиш. Ще ти казвам какво да ядеш, кога да спиш, кои вредни приятели да зарежеш, по колко пари да харчиш на ден, каква работа да работиш и много други неща. Това е за твое добро, защото преценявам че имаш нужда аз да казвам какво да правиш с живота си. Само така ще сполучиш в живота, иначе ще си останеш на същото дередже.
 
Имам чудесна идея. Твърдя, че съм по-умен от теб. Също така мисля, че някой ти пълни главата с глупости. Но тъй като аз съм загрижен за теб (или пък не), за твое добро от сега нататък аз ще ти казвам какво да правиш. Ще ти казвам какво да ядеш, кога да спиш, кои вредни приятели да зарежеш, по колко пари да харчиш на ден, каква работа да работиш и много други неща. Това е за твое добро, защото преценявам че имаш нужда аз да казвам какво да правиш с живота си. Само така ще сполучиш в живота, иначе ще си останеш на същото дередже.
1689943645063.png
 
Всички тея въпроси трябваше да се зададът от клиента към ресторанта. Иначе аз никъде не съм виждал пържола 100гр. то това е хапка, а не пържола. И пак се връщаме на основния въпрос, който дискутираме тук, ако може един ресторант да те подведе с грамаж/цена, как после ще взимаш информирано решение за референдума на фона на тотална дезинформация и пропаганда от всички страни?
Например защото ходейки на ресторант не се предполага да се водят сметки колко грама е порцията.... Има стандарти и не е работа на клиента да се занимава да ги следи.
 
Ебати тънките сметки, да си сметнеш колко щи излезе пържолата, недай си боже да си поръчаш плато сухи мезета, требе да вадиш учебника по математика. Сори, че те затруднява като идеш в магазина и си поръчаш 300 грама стъргали, колко щи излезе, тва некой фашиз само мое го измисли да тормози ората.
Според казаното до сега от теб трябва да се правят тея сметки ( клиента да е информиран...за да не бъде измамен). Аз твърдя, че не трябва.

Ако едно ходене на ресторант изсиква специални умения и нагласа за какво иузобщо трябва да се ходи там?
 
Аз не казвам, че е приемливо ама колко спрял трябва да си, да си мислиш, че пържолата е 100гр. ? Да, подвеждат, това е ясно ама ако с една пържола могат да те заблудят, кво ще праим с цел рефурендум.
Тоест европейския начин за обяване на цените е грешен и измамен :) Цени за 100 грама се появиха след ЕС което води до какво - лесен начин за подвеждане на клиента. Което е следствие на какво - членсвото в ЕС :)

По подразбиране всеки човек е наясно с размера на една пържола и клиента е преценил, че може да си позволи една пържола за 34 лв. Реално 100-150 грама може да е един свинки медальон

Информрирания избор за референдум конкретно за еврото е невъзможен поради милионите похарчени да се докаже колко е по-по-най малка част от хората могат да видят отвъд мъглата за да провидят блатото което е под нея....
 
И пак се връщаме на основния въпрос, който дискутираме тук, ако може един ресторант да те подведе с грамаж/цена, как после ще взимаш информирано решение за референдума на фона на тотална дезинформация и пропаганда от всички страни?
И що се правиш, че ти никога не си правил такива грешки? Хайде от сега нататък като решиш да критикуваш хората, първо да погледнеш себе си.
 
Обаче в същото време у парламенто:

3,54 лв. за порция свинска пържола с топено сирене и гъби
1,44 лева супа топчета,
1,37 лв. таратор,
0,70 ст. за мляко с ориз.

Това са цените с стола на парламента, разкри Любослав Костов, икономист в КНСБ, след посещение в Народното събрание.

Инфлацията очевидно не се отразява на цените, които плащат депутатите за обяда си, е изводът, до който е стигнал синдикалистът.


 
Обаче в същото време у парламенто:

3,54 лв. за порция свинска пържола с топено сирене и гъби
1,44 лева супа топчета,
1,37 лв. таратор,
0,70 ст. за мляко с ориз.

Това са цените с стола на парламента, разкри Любослав Костов, икономист в КНСБ, след посещение в Народното събрание.

Инфлацията очевидно не се отразява на цените, които плащат депутатите за обяда си, е изводът, до който е стигнал синдикалистът.


Там ние им плащаме разликата с "нормалните" цени. :D

Или поне така си мисля. И на мен ми се яде таратор за под лев и петдесет. :) И със заплати от по 4-5К, направо супер.
 
И що се правиш, че ти никога не си правил такива грешки? Хайде от сега нататък като решиш да критикуваш хората, първо да погледнеш себе си.
Бита лисица ( advanced mode )
 
Темата ми харесва, води убедително здравия разум. Явно една част ще си останат недоразвити амеби, но за тях спасение няма да има.
 
Например защото ходейки на ресторант не се предполага да се водят сметки колко грама е порцията.... Има стандарти и не е работа на клиента да се занимава да ги следи.
То това е елементарен мисловен напън, нещо като да питаш къде е тоалетната. Като ти е на грамаж, ще си поръчаш 200гр. или колкото искаш, а не "дай 3 пържоли".

Информрирания избор за референдум конкретно за еврото е невъзможен поради милионите похарчени да се докаже колко е по-по-най малка част от хората могат да видят отвъд мъглата за да провидят блатото което е под нея....
Така де, за тва не трябва да има референдум.

И що се правиш, че ти никога не си правил такива грешки? Хайде от сега нататък като решиш да критикуваш хората, първо да погледнеш себе си.
Аз като греша в най-добрия случай засяга само мен, а не цели региони или цялата страна.

И пак не си разбрал, аз не критикувам хората, критикувам тези дето ги манипулират, като им дават подобни референдуми.
 
Последно редактирано:
И пак не си разбрал, аз не критикувам хората, критикувам тези дето ги манипулират, като им дават подобни референдуми.
Добре, съгласен съм с това. Медиите бълват изкривена информация нон-стоп, а и не само те. Въобще, всеки бълва какво ли не. Но в такъв случай трябва да забраним всичко - рекламите по телевизията, новините, интернет, продавачите на автомобили, предизборните кампании, училищата, кварталните клюкарки, този форум, съветите на родителите към децата им... буквално всичко и всеки, никаква свобода на словото и никакво слово въобще.

Нали се сещаш, че това няма как да стане. Нито има нужда да го мислиш. Всеки има глава на раменете си и я използва колкото може. Хората взимат решения всеки ден, понякога добри, понякога грешни. Но както обясних и преди, в това се състои развитието на човек - да взима грешни решения и след това да се поправя. Аз съм взимал грешни решения, ти също, както и всеки човек на тая планета. Решението обаче не е да тръгнем да се правим на диктатори и да ограничаваме хората в правото им да взимат решения. Референдума е просто начин за колективно взимане на решения, които не е задължително да бъдат само грешни.
 
Добре, съгласен съм с това. Медиите бълват изкривена информация нон-стоп, а и не само те. Въобще, всеки бълва какво ли не. Но в такъв случай трябва да забраним всичко - рекламите по телевизията, новините, интернет, продавачите на автомобили, предизборните кампании, училищата, кварталните клюкарки, този форум, съветите на родителите към децата им... буквално всичко и всеки, никаква свобода на словото и никакво слово въобще.

Нали се сещаш, че това няма как да стане. Нито има нужда да го мислиш. Всеки има глава на раменете си и я използва колкото може. Хората взимат решения всеки ден, понякога добри, понякога грешни. Но както обясних и преди, в това се състои развитието на човек - да взима грешни решения и след това да се поправя. Аз съм взимал грешни решения, ти също, както и всеки човек на тая планета. Решението обаче не е да тръгнем да се правим на диктатори и да ограничаваме хората в правото им да взимат решения. Референдума е просто начин за колективно взимане на решения, които не е задължително да бъдат само грешни.
Говоря конкретно за референдумите, другото са твои фантазии. За това сме представителна демокрация, а не анархия. Именно диктаторите и авторитарните лидери много често ги
използват, това говори ли ти нещо?
 
То това е елементарен мисловен напън, нещо като да питаш къде е тоалетната. Като ти е на грамаж, ще си поръчаш 200гр. или колкото искаш, а не "дай 3 пържоли".
Принципно би трябвало от заведението да предупредят хората, че са на път да направят грандиозна сметка. Най-малкото за да си спестят подобен скандал. Ако не са го направили, и ако са знаели че човека не разбира какво поръчва, значи скамват.

Аз така преди месеци минах случайно през Била (обикновено не пазарувам от там), взех някакви евтини круши за 2 и нещо, а после на касата продавачката ми казва (преди да ги маркира), че това е цената за 1 брой. Викам давай ги, тамън да ги пробвам. Не бяха хубави обаче. Друг път бях взимал някакви скъпи био краставици без да разбера, и пак ме предупредиха. А мисля че съм взимал и съзнателно по-скъпи неща, за които пак са ме предупреждавали. Така че това е добрата практика, а такива обърквания се случват от време на време.
 

Горе