За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Гледах му сайта, зацвъкал че има курсове по всички възможни технологии. Само по технологиите на M$ има нещо насреща, останалите отварят празно поле. И да, това са курсове, а не университет. Т.е. курсове има на много места, не е само Наков.
 
Re: От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Гледах му сайта, зацвъкал че има курсове по всички възможни технологии. Само по технологиите на M$ има нещо насреща, останалите отварят празно поле. И да, това са курсове, а не университет. Т.е. курсове има на много места, не е само Наков.

Преди няколко дни един колега пусна курсове по Джаваскрипт, които почват началото на другия месец. Но нямаше желаещи. Жалко за което. Аз мисля, да се пусна де.

Но както каза @Rabin, това са курсове, не университет. Реално получаваш сертификат, а не диплома. Но важни са знанията все пак. Това е и нещото, на което държи Наков.
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Курсове ми трябваха като хептен начинаещ, да покажат как се пуска сървъра и кое за какво е. После се четат книжки и се учиш в движение. Технологиите, дето ползвам са токова много, че ако за всяка ходя на курс - само с това трябва да се занимавам цял живот. Да ходя по курсове.
 
От: Re: От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Преди няколко дни един колега пусна курсове по Джаваскрипт, които почват началото на другия месец. Но нямаше желаещи. Жалко за което. Аз мисля, да се пусна де.

Но както каза @Rabin, това са курсове, не университет. Реално получаваш сертификат, а не диплома. Но важни са знанията все пак. Това е и нещото, на което държи Наков.

Нали беше софт университет, ебати лъжеца, ще вземе някой балам да се върже и да чака диплома после :)
 
Re: От: Re: От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Нали беше софт университет, ебати лъжеца, ще вземе някой балам да се върже и да чака диплома после :)
Университет е по мащаби, може би или нещо друго го класира като такъв, но от академична гледна точка знам, че не е такъв. ;)

Абе достатъчно е да ги вади готови кадри с добри знания, пък ако ще да е занималня. :)
 
От: Re: От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Преди няколко дни един колега пусна курсове по Джаваскрипт, които почват началото на другия месец. Но нямаше желаещи. Жалко за което. Аз мисля, да се пусна де.

Получило се е така защото който има желание ще научи езика и без да дава ненужни пари за курсове.
Уроци в нета бол - хора които да помогнат - също.

Трудния живот накара хората да бъдат рационално мислещи (или поне тези които биха почнали курс по програмиране трябва да са такива).
 
От: Re: От: Re: От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Университет е по мащаби, може би или нещо друго го класира като такъв, но от академична гледна точка знам, че не е такъв. ;)

Абе достатъчно е да ги вади готови кадри с добри знания, пък ако ще да е занималня. :)

Нищо не го класира освен собственото му его, за това го подиграват всички който малко или много се занимават с програмиране. И какви мащаби, що не земат всичките академии с по 2 паралелки по английски да се кръстят английски унивеситети..? И всеки да бие в гърдите какво е завършил за 2 месеца усилен труд.
 
Re: От: Re: От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Получило се е така защото който има желание ще научи езика и без да дава ненужни пари за курсове.
Уроци в нета бол - хора които да помогнат - също.

Трудния живот накара хората да бъдат рационално мислещи (или поне тези които биха почнали курс по програмиране трябва да са такива).
Ще се съглася с теб тук. И аз минах на самоучител. Сега чета една дебела книга, но добре че е практиката. :) Тя е учителят. :)
 
От: Re: От: Re: От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Нищо не го класира освен собственото му его, за това го подиграват всички който малко или много се занимават с програмиране. И какви мащаби, що не земат всичките академии с по 2 паралелки по английски да се кръстят английски унивеситети..? И всеки да бие в гърдите какво е завършил за 2 месеца усилен труд.
+1 ...............
 
От: Re: От: Re: От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Университет е по мащаби, може би или нещо друго го класира като такъв, но от академична гледна точка знам, че не е такъв. ;)

Абе достатъчно е да ги вади готови кадри с добри знания, пък ако ще да е занималня. :)

Доколкото разбрах е регистрирано като частна фирма с име"Софтуерен университет" и се гласят към него да има едноименна фондация. (така се спестявали данъци и имало и други екстри).

А за егото му и аз съм чувал и чел много анекдоти. Дори се говореше, че Софтуерния Университет ще се казва "Светлин Наков", но май пословичната му скромност е надделяла! :lol::roll:
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Има много други снимки на тоя линк. Не ми се занимава да ги форматирам, пускам ги като линкове, че другия форум иска регистрация.
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=programers&Number=1953166347&page=0&view=collapsed&sb=5&part=
657_10151501047534650_1396190827_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd....x720/531658_10151501047974650_250339648_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd....720/485987_10151501047869650_2011371824_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd....x720/531658_10151501047974650_250339648_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd....720/485987_10151501047869650_2011371824_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd....x720/600333_10151501047694650_145114182_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd....720/581904_10151501047499650_1114750359_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd....720x720/419_10151501047504650_371812195_n.jpg
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1/486639_10151501047724650_24026727_n.jpg
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

@Rabin - ***** ли си?
тези гейски неща които правиш не говорят добре за теб
 
Последно редактирано от модератор:
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Няма лошо, нека се забавлява човека.

Из "За Нас - софтуерен университет".
Сертификати

Грамота се издава след успешно завършване на единичен курс.

Сертификат за професия се издава след покриването на поредица от курсове за придобиване на съответната професия. Изискванията за професиите, можете да видите в страницата "Професии"

Университетски дипломи

Диплома за софтуерен инженер-практик се издава от Софтуерния университет при успешно завършване на всичките 6 нива (две години). Тази диплома се цени от работодателите, но не се признава от държавата, защото не съответства на закона за висшето образование.

Държавно призната университетска диплома за висше образование по ЗВО се издава след допълнително обучение в един от нашите университети-партньори в продължение на 1-2 години (според специалността). Научете повече от страницата "Университети-партньори".

Софтуерният университет все още не е акредитиран според закона за висшето образование и затова дипломата за Софтуерен инженер-практика, която ние издаваме, има сериозна стойност само пред работодателите, но не се признава от държавните институции. Ако студентите желаят университетска диплома за висше образование по Закона за висшето образование (ЗВО), те могат да изкарат такава в един от нашите партньорски университети, след като преминат продължат допълнително 1- или 2-годишно обучение там и покрият съответните изисквания на съответния ВУЗ по избраната от тях специалност. По закон в България висше образование не може да се придобие за по-малко от 3 години обучение, независимо колко подготвен е студентът.

Или накратко - хората, които имат мераци освен знания да имат и диплома отиват да учат още 1-2 годинки във въпросния колеж и са готови. Всичко това беше ясно месеци преди да бъде официално открит университета.
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

@Rabin - ***** ли си?
тези гейски неща които правиш не говорят добре за теб
Какви гейски неща, нещо не схващам. Пускам снимка от нета, дори без коментар. Това ли е гейски номер? Да потърся ли оная снимка с двете бутилки Бургас 63 в джобовете, та оттам и 126 битовия Наков?
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Какви гейски неща, нещо не схващам. Пускам снимка от нета, дори без коментар. Това ли е гейски номер? Да потърся ли оная снимка с двете бутилки Бургас 63 в джобовете, та оттам и 126 битовия Наков?

знаеш за какво говоря, не се прави на луд
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

знаеш за какво говоря, не се прави на луд
Абсолютно нямам идея за какво говориш. Както и ти нямаш идея какво беше в НАРС, и в Телерик също. Бъзикат го в бранша, и хич не е случайно. Иначе си е кадърен чиляк, спор няма, ама като се прави на клоун какво да правим сега? Просто мога да понапиша история, ако на някой му е интересно.
Всъщност ако не ви бърка да ви учат на технологии изцяло на Мicrоsоft, дето работят само на техни платени сървъри - това е вашият курс. И ще идвате с ваши лаптопи, и с ваши инсталирани продукти, поне първоначално беше така. М$ поне едно дарение да бяха направили, че безплатно им обучават кадри! Пусках линк на едно видео "защо не харесвам .net", поне него изгледай преди да ме наричаш педал.
 
Последно редактирано:
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Съмнявам се някой да иска да му пишеш каквито и да е било истории
исках да ти намекна същото и за снимките

само злобен гей би си правил труда да търси/събира и колекционира снимки на някой друг с които да се опитва да го осмива
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Аз му се радвам, кой е злобен гей дали се сещаш в случая?
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Rabin, разкажи.
За НАРС съм чувал, че е имало жестока изцепка там, но за Телерик?
 

Горе