Земетресение - май 2012

От: Re: От: Земетресение - май 2012

Радиата от 3 до 5 мъртвилница и само лека музичка, приспивна. Едно новини по едно чалга ради, ама запис на вчерашните. Бижу. Никой няма да седне да изчете някой чуждестранен сайт и да се включи да каже на народа. Включване чак към 5. После защо радиото замира? Защото не отговаря на съвременните изисквания за информационна медия. Телевизиите докато се организират, то вече хората са се прибрали и спят.
Цъ, не си прав. Не слушаш каквото трябва. Имам едно полуумряло CD радио, само му пускам сутрин тока. Настроил съм го на Хоризонт. Работеше си перфектно! Непрекъснати новини, интервюта. В "По първи петли" имаше подробно интервю с шефа на Сеизмологичния център на Геофизичния институт на БАН . После заспах, та втория трус пак ме събуди. При мен се усети по-силно от първите.

112 също се е претоварил - нормално.

"Масов бой в пернишка дискотека около 03:00 часа беше усетен в цялата страна".
:lol: :D
Пропусна да вмъкнеш "с винкелуи". ;)
 
Последно редактирано:
Земетресение - май 2012 - Богдан Богданов - кмет на Родарци

И аз получих първата информация от geofon, май отчитат в реално време.
Не само, почти никой нямаше дежурни екипи, да не говорим, че тези, които имаха нямаха ресурси да го излъчат. Много съм хи хранил, защото трябваше човек да ми даде информация (другия админ кулайс), и то в днешни дни на технологичен ръст. :) Мен това ме притесни, никаква информация от никъде, седиш и чакаш. В моя случай и спах на паркинга на Билата в колата. :) Поне беше фън. Хареса ми много, че хората бяха истински и си помагаха един на друг. Това ме трогна адски много.

А когато разбрах, че кмета на Родарци е тръгнал сам да помага по къщите, направо ми идваше да викам от кеф, че има такива хора. Специални поздрави за Богдан Богданов, който бе истински управляващ. Изказването му телефона беше много мъжко и лидерско. Споделям го, защото ми направи силно впечатление. Пожелавам си повече такива хора да има.

boiko-kilim.jpg
 
Re: От: Re: От: Земетресение - май 2012

Цъ, не си прав. Не слушаш каквото трябва. Имам едно полуумряло CD радио, само му пускам сутрин тока. Настроил съм го на Хоризонт. Работеше си перфектно! Непрекъснати новини, интервюта. В "По първи петли" имаше подробно интервю с шефа на Сеизмологичния център на Геофизичния институт на БАН . После заспах, та втория трус пак ме събуди. При мен се усети по-силно от първите.

112 също се е претоварил - нормално.
Абе покрай Хоризонт минах тъкмо 2 пъти и нищо, да не би да съм хванал дупките на тези новини. Очаквах най-активни да са Хоризонт, Дарик, Христо Ботев, Фокус, БТВ Радио, но нъц. А да ми кажеш за час, защото аз говоря за периода между 3:00 и 5:00 сутринта. След това не ми бе много нужно, защото всеки около мен можеше да ми даде инфо.

Аз усетих първия много силно, после втория ни накара да запалим колата и да отидем на открито. До към 5:30 имаше около 20 вторични, като някои се усещаха, други никак.
 
От: Земетресение - май 2012 - Богдан Богданов - кмет на Родарци

Нямаше нищо никъде, дори не знаех къде е епицентъра, в немския сайт стана ясно дори отчитат всеки трус над 3 по рихтер
 
От: Re: От: Re: От: Земетресение - май 2012

Абе покрай Хоризонт минах тъкмо 2 пъти и нищо, да не би да съм хванал дупките на тези новини. Очаквах най-активни да са Хоризонт, Дарик, Христо Ботев, Фокус, БТВ Радио, но нъц. А да ми кажеш за час, защото аз говоря за периода между 3:00 и 5:00 сутринта. След това не ми бе много нужно, защото всеки около мен можеше да ми даде инфо.
.
Дъщеря ми ме събуди по телефона към 3,20 (преди това го усетих, но не ми се ставаше) и тогава включих радиото. "По първи петли" започва малко след 4, веднага след новините.
 
Re: От: Re: От: Re: От: Земетресение - май 2012

Дъщеря ми ме събуди по телефона към 3,20 (преди това го усетих, но не ми се ставаше) и тогава включих радиото. "По първи петли" започва малко след 4, веднага след новините.
Виж тук не споря, защото последното нещо, което ми беше на главата е защо нашите медии са непрофесионални и издънки. Отговора е прост - толкова могат.

Ето нещо интересно, което може да ви бъде интересно: Земетресението от тази нощ изкара наяве поредните "черни дупки" в медийното законодателство и практика.

Като цяло не се справиха както си му е реда. Не успях да повярвам, че след по малко от минути тук се пишеше. А главни сайтове, които пишат за Андрея и силикона на Азис не успяха да информират хората за случващото се. Ако това е сериозно. :)

Но това за нас е ГОЛЯМ ПЛЮС. Тяхната издънка е възможност за нас. Както се вика един независим блогър с малко ровене може да даде повече, което реално обезсмисля големите медии. Поне това е моята позиция. Сега никога няма да влезна в сайтовете, които бяха долу, няма да си пусна радиата, които спаха толкова време, да си пусна телевизията, която до блоковете си нищо да казаха когато има подобни важни събития. Не искам да ги храня, но като цяло това беше голям пропуск за тях. Най-ми стана криво, че от никъде нищо не се чу в рамките на 2 часа. Но за сметка на това се бием в гърдите колко сме велики. Палячи. :)
 
От: Земетресение - май 2012

428570_3975006811203_1161546500_33786351_525516517_n.jpg
Така наречения "комин" на ТЕЦ Република.
Всъщност не е комин. Нарича се градирня - охладителна кула, и в него отгоре се дъждува топлата вода за да се охлади преди повторна употреба.

А главни сайтове, които пишат за Андрея и силикона на Азис не успяха да информират хората за случващото се. Ако това е сериозно. :)
Че тези неща какво общо имат със земетресение край столицата?!

земетресение Перник - ЛАБАВА РАБОТА, както казва Blinky. Никакви снимки!

Току що съобщиха, че срутената градирня не се е използвала. Топлата вода за Перник е била спряна веднага след първия трус. Добра реакция! :|
 
Последно редактирано:
Re: От: Земетресение - май 2012

Виж файлът 3907

Че тези неща какво общо имат със земетресение край столицата?!
Има, защото занимават обществото с глупости. А когато най-много има нужда от тях е:
[video=youtube;ta0xudIJzBw]http://www.youtube.com/watch?v=ta0xudIJzBw[/video]

Да видиш някой друг PR на премиера, ще си кажеш "ех, тези добре си правят репортажите", но сега не знам дали някой ще ги бръсне, освен ако не иска да прочете за Николета или зърното на Андреа. :D
 
От: Земетресение - май 2012

Фокус се включиха доста на място и от 3 до 5 включваха репортери от цялата страна. В Асеновград се усети много силно,но само първото. А над 20-те вторични труса не се усетиха, слава Богу! Не искам да съм на мястото на хората покрай София :X
 
От: Re: От: Земетресение - май 2012

Цъ, не си прав. Не слушаш каквото трябва. Имам едно полуумряло CD радио, само му пускам сутрин тока. Настроил съм го на Хоризонт. Работеше си перфектно! Непрекъснати новини, интервюта. В "По първи петли" имаше подробно интервю с шефа на Сеизмологичния център на Геофизичния институт на БАН . После заспах, та втория трус пак ме събуди. При мен се усети по-силно от първите.
Радио Хоризонт до около 5:30 ч. предаваше народни песни - някои по-баладични и тежки, други - по като за хоро, новините се появиха около 2 часа и половина след като вече всички знаеха какво става :)
 
И аз бях разочарована от липсата на дори и 1 редче текст по телевизиите. БТВ даваха запис на вечерните новини, канала - филми, ТВ7 пак нещо такова... общо взето съвсем зле. Към 30 минути отне на Вести да изкара 2 реда, без дори и предварителната оценка по Рихтер, която излезе почти веднага след трусовете. Много зле.... Тц-тц-тц
 
Пу д*ба :( Веднъж да реша да си легна преди 5-6 и изтървах шоуто :|
Аз спах като заклан и нищо не усетих.
 
Последно редактирано:
От: Земетресение - май 2012

Аз се събудих.. и не мога да асимилирам кво се случва..целия се клатя такъв хахаха :D(щото съм на втория етаж на леглото), чак като спря труса разбрах, че има заметресение.. и пак заспах кат пич :lol:
 
От: Земетресение - май 2012

Евала ви права на вас двамата(последните двама).
 
От: От: Земетресение - май 2012

Май съм един от малкото проспали случая. Е, Пловдивският район е далечко и най-вероятно е било слабо и затова не съм усетил раздвижването на кревата. Дори котката ми цяла нощ не е мръднала от мястото си или ако е мръднала, после пак се е върнала на мястото си. Ако не беше тази тема, надали скоро щях да разбера, че е имало някакво земетресение.

Да не си на по-нисък етаж? Ние сме на шестия и доста се люляхме, ама аз имам тренинг след земетресението в Турция, тогава бях доста близо и още ми държи влага - скачам дори само да ми се е сторило, без истински трус.

Иначе винаги съм се чудил какво е да си в кола или на колело и да те люшка...
 
От: Земетресение - май 2012

А според мен няма нищо смешно! Нормална реакция на хората и евала на тези, който станаха от леглото, защото аз бях навън и гледах как хората пушат цигари по терасата .... Чудя се тия БЪЛГАРИ толкова ли са мързеливи, че не искат да излезнат на вънка, а стоят в опасна зона ....

Най-доброто, което можеш да направиш ако си на висок етаж (над 4) е да си стоиш вкъщи под масата или вратата. Фатална грешка ако тръгнеш да бегаш по стълбите надолу. (щото асаньорите отпадат - това е ясно)
 
От: От: Земетресение - май 2012

Да не си на по-нисък етаж? Ние сме на шестия и доста се люляхме, ама аз имам тренинг след земетресението в Турция, тогава бях доста близо и още ми държи влага - скачам дори само да ми се е сторило, без истински трус.

Иначе винаги съм се чудил какво е да си в кола или на колело и да те люшка...

И на мен ми е интересно с кола, с 130 по магистралата примерно дали ще се осети, ама както сме свикнали на наще пътъща, ще си помисля, че не съм видял някоя дупка:)
 
От: От: Земетресение - май 2012

Да не си на по-нисък етаж? Ние сме на шестия и доста се люляхме, ама аз имам тренинг след земетресението в Турция, тогава бях доста близо и още ми държи влага - скачам дори само да ми се е сторило, без истински трус.

Иначе винаги съм се чудил какво е да си в кола или на колело и да те люшка...
На първия след приземния етаж (реално втори етаж) в къща живея.
Имам спомен само от взривовете край Челопечене. Аз бях много наблизо и стените се изместиха със сантиметри. Това дето е сега е дребна работа.
 

Горе