Земетресение - май 2012

От: Земетресение - май 2012

Добре направиха, че не пуснах сирените да видят. Защото така щяха да създадат паника, която да нанесе повече щети от земетресението. И за какво точно да информират населението? Нали знаете, че земетресенията няма как да се прогнозират. А да ги информират за нещо, което вече се е случило (и всички знаят за него) каква полза има?
 
От: Земетресение - май 2012

И аз много не схващам за какво трябва да информират сирените при земетресение. Като разтресе за всички е ясно, че има земетресение. Какво има да се съобщава? Функцията на сирените е коренно различна. Тя е, за да предупреждава за бедствия, които още не са се случили. Това са бомбардировки, скъсани язовирни стени, наближаващи опасни бури и други подобни. И за какво да обикалят полицаи след земетресение? Те не са компетентни или обучени да помогнат на когото и да е. Не могат да дават съвети, защото нямат квалификация за това. Нямат инструменти да вадят затрупани хора. Единственото, което могат да направят е да пазят срещу мародери, но при последното земетресение не е имало опасност от такива, тъй като хората не са се отдалечавали много от жилищата си. С две думи, нито полицията, нито сирените можеха да имат някаква полезна роля след земетресението.
 
От: Земетресение - май 2012

Защото в паниката от слуха, че стената на язовир студена се е напукала и ще се срине, перничани масово са тръгнали да бягат от града.
При една масова паника жертвите може да са много повече от самото земетресение. Та ако въобще ги има налице тия новите модерни сирени, които реално са високоговорители, може да съобщават и успокояват хората.

И мен почва много да ме съмнява дали въобще има поставени от модерните сирени или парите са потънали в нечий джоб.
 
От: Земетресение - май 2012

Четах една много интересна теория че тези семетресения били породени от ХААРП и е един вид изнудване за шистовия газ. Дали е възможно това?
 
От: Земетресение - май 2012

Четах една много интересна теория че тези семетресения били породени от ХААРП и е един вид изнудване за шистовия газ. Дали е възможно това?

Не, не е възможно, това е измислица на болни мозъци! Обаче хората са свикнали да им вярват, а не да мислят!
 
От: Земетресение - май 2012

И докато нашите "експерти" отричат да има връзка между италианското земетресение и това до Перник, то ето какво споделят техните колеги:

"Между земетресенията в България и Италия има връзка, твърди германският вестник "Зюддойче Цайтунг"."

"Забележителното е, че и двете земетресения са се случили по дължината на една и съща граница между тектоничните плочи, при това в региони, които принципно не са силно застрашени", казва Франк Рот от Центъра за геофизически изследвания в Потсдам.

Има и още нещо общо, обяснява Анке Фридрих от университета в Мюнхен: "Центровете и на двата труса са в "слаби" точки на земните плочи, близо, но не точно на границата между плочите. Това ограничава и магнитуда."

Прочетете цялата статия.

Отново някой хора се правят на много знаещи и можещи.
 
От: Земетресение - май 2012

Странник, не чети вестникарски глупости, само това ще ти кажа.

"Центровете и на двата труса са в "слаби" точки на земните плочи, близо, но не точно на границата между плочите. Това ограничава и магнитуда."

Най-голямото земетресение в България за 20 в. се случва до с. Крупник (до Симитли) от Крупнишкия разлом (7.8 по Рихтер - 1904 г.), което е на 1 плюнка от София и доста далече от границата между плочите, която се намира на няколко стотин километра на юг. Тук що не е ограничило магнитуда?
 
От: Земетресение - май 2012

На сложните неща има прости обяснения. Може да не вярвате в теориите за конспирации, но каква е вероятността земетресение да започне в кръгъл час? Каква е вероятността малко преди това горе-долу същото да се случи в 4ч и 4мин? Нашите са по-дебилни и затова не са го изместили поне с няколко минути за да прилича на случайно, но 4 до 4 също изглежда съмнително. Има причина епицентърът да е толкова дълбоко под земята.
Виждам връзка между посещението на Х. Клинтън в България, срутването на много язовирни стени и сегашното земетресение. Отговорът определено не е HARP. Ако се позачетете малко в клюки на местно ниво съобразено с международното положение, може и да откриете отговора.
 
От: Земетресение - май 2012

А бе то и Харконя плесна тази глупост от март месец тук, така че всеки си пише каквото му е на сърце. :lol:

Помияр, писах, че не съм видял месеца.
 
От: Земетресение - май 2012

И докато нашите "експерти" отричат да има връзка между италианското земетресение и това до Перник, то ето какво споделят техните колеги:

"Между земетресенията в България и Италия има връзка, твърди германският вестник "Зюддойче Цайтунг"."

"Забележителното е, че и двете земетресения са се случили по дължината на една и съща граница между тектоничните плочи, при това в региони, които принципно не са силно застрашени", казва Франк Рот от Центъра за геофизически изследвания в Потсдам.

Има и още нещо общо, обяснява Анке Фридрих от университета в Мюнхен: "Центровете и на двата труса са в "слаби" точки на земните плочи, близо, но не точно на границата между плочите. Това ограничава и магнитуда."

Прочетете цялата статия.

Отново някой хора се правят на много знаещи и можещи.
Еми то е видно, че са на една и съща дължина спрямо екватора, ама ... :)
 
От: Земетресение - май 2012

Помияр, писах, че не съм видял месеца.
Че аз да го отричам?!
Само дадох пример за първосигнална реакция... От интелигентен човек. ;)


Еми то е видно, че са на една и съща дължина спрямо екватора, ама ... :)
Също са на еднакво разстояние и от Сигма на Проксима в Центавър. :lol:
 
Последно редактирано:
От: От: Земетресение - май 2012

Че аз да го отричам?!
Само дадох пример за първосигнална реакция... От интелигентен човек. ;)


Имаш първосигнална реакция на настъпан помияр.
 
От: Земетресение - май 2012

Точно каквато е вероятността да започне в който и да е друг час. А нали не смяташ, че ако наистина е предизвикано от HARP тия натискат едно копче и ефекта е мигновен? Защото ако е така някой е наистина много напред с технологиите и познанието за геология, климат и т.н. Толкова невероятно напред, че подобни теории издишат или стават още примамливи да им повярваш...

А ако разцъкаш ето тук http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Quakes/quakes_all.html запоследната седмица ще видиш доста земетресения започнали в кръгъл час или в други подозрителни часови комбинации от рода 22:44, а един трус е бил точно в полунощ, какво съвпадение - случил се е в България.

Просто тая работа с HARP започва да заприличва на зона 51.
 
Последно редактирано:
От: Земетресение - май 2012

Така и не си направих труда да чета за Харп но предполагам за каква глупост става въпрос - Та каква е ползата да причиниш такива щети ако не можеш да се похвалиш че ти си го направил и освен да се похвалиш и да го докажеш - Дори и да предположим че теорията за отказа от шистовият газ е вярна и да предположим че някой на някой е казал е понеже не искате ще има земетресение в Перник в 3.03 и то верно се случи нали не си представяте че този който е начело на правителството може да излезе и да каже видехте ли какво стана в Перник дайте да разрешим шистовият газ.

Унивизе ако мяташ монета за ези и тура и си метнал десет пъти по ред ези каква е вероятността на единайстото хвърляне да метнеш пак ези ?
 
От: Земетресение - май 2012

Унивизе ако мяташ монета за ези и тура и си метнал десет пъти по ред ези каква е вероятността на единайстото хвърляне да метнеш пак ези ?
Ези и тора са са два варианта. В часа вариантите са 60. Аз не говорех за HARP, но явно не ме разбра.
 
От: Земетресение - май 2012

По-разтърсващо от самото земетресение е незнанието на някои журналисти как се пише най-коментираната дума в последните дни - https://www.google.bg/#hl=bg&sclien....,cf.osb&fp=420547880f737f0c&biw=1920&bih=989


Даже в труд някой написал магнитут. Да вземат да го изгонят там редактора и да ме сложат мен, за 3-4 000 лв заплата ще им оправям всички грешки, защото и в печатния вестник има толкова сгрешени думи, че понякога идва в повече, за запетайки въобще не говоря. А на мен българският ми е втори език, смятайте!

едит: а, ето и аз имах грешка, трябваше да е българскияТ език, нали.
 
От: От: Земетресение - май 2012

Правописните грешки ги оправят коректори, а коректорите в българските вестници не са на подобни заплати.

Що се отнася до уважението на младите българчета към собствения си език - най си личи от този форум. Когато прочета някого и мнението му е без грешка, то почвам да се чудя какъв е по народност.
 
От: Земетресение - май 2012

не плачете на чужди гробища ако не ви е чак пък толкова тъжно

стара китайска поговорка
 
От: Земетресение - май 2012

А, и тези плачове ги има в изобилие. Спомням си как във форума, след като японците ги застигна 9 по Рихтер, един галфон с патос обясняваше как "ги треснало жълтите". Отгоре на всичкото бе родом от Кресна - най-земетръсната зона в България.

п.п. китайците нямат поговорки за гробища. Поговорката е балканска, най-вероятно българска (поне според Интернет). При славяните има подобна, но тя е "не плачете на чуждо погребение".
 

Горе