Идеи за офлайн бизнес

copypaster

Active Member
Айде да видим как ви щрака въображението и до колко познавате бг офлайн бизнеса :)
Дайте идеи за офлайн бизнес в бг, дет все още има хлеб в него и не е задължително лизанието на слонски задници :wink:

Аз специално наистина за бг не се сещам, но за спанско например яка идея е фирма за почистване на басеини - 1во защото тамощните са яка цифромания, 2ро защото в спанско има милиони басеини - всяка кооперация + на 3 къщи две с басеин и 3то защото кат хванат някой с мръсен басейн му скъсват задника от глоби :)

Да де ама в бг има 7 басеина на кръст :) Така че идеята е неосъществима...

Ако имате идеи за потъващото бг, моля да ги споделите...ако е възможно с аргументи :twisted:
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Производство на тоалетна хартия, винаги ще се използва
 
Re: От: Идеи за офлайн бизнес

Производство на тоалетна хартия, винаги ще се използва
Както и конкуренцията винаги има и то по-много :lol:
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Какво винаги ще върви в БГ:

1. Проституция
2. Наркотици
3. Лекарства
4. Чалгата

Ако някой не е съгласен с гореизброените точки значи изобщо не е наясно с положението в БГ.
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Какво винаги ще върви в БГ:

1. Проституция
2. Наркотици
3. Лекарства
4. Чалгата

Ако някой не е съгласен с гореизброените точки значи изобщо не е наясно с положението в БГ.

Във всичките има монопол отдавна, така, че не важат :)
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Използване на млекомати.

Автоматите за кафе са печеливши - а млекоматите ще избият рибата, обаче се иска солиден начален капитал, имайки предвид колко е скъп един такъв...

Тази ниша все още няма конкуренция или поне не сериозна.
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Производство на еко брикети от хартия и дърво, което намерите.
Мислил съм си го преди.. но трябва да имаш голям цех за производство иначе за един чувал 20кг ще ти увиснат ръцете :D

Селско стопанство да се кандидаства по евро програма;

Рециклиране на автомобилни гуми;
Въобще рециклиране на боклуци, ако успееш да се намърдаш в нишата.. че там мн бият :D

Хотел за кучета и котки..

Поздрави,
Еленков
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Отглеждане на калифорнийски червеи :lol:

Хаха... скъсаха се да събират тор заради евро парите, щото червеите били 200лв, пък видиш ли ще измъкнат 20+ бона, а в крайна сметка се оказа, че ла*ната (с извинение), в които трябва да се гледат червеите са 5 бона. Хихих... :D :D :D

Така, че тези европейски програми са си малко парлама... :?

Уж ти ги отпускат, за да стартираш собствен бизнес, а в последствие се оказва, че трябва да си намериш сам пари, за да правиш нещо си и после само да ти ги върнат, което е меко казано несериозна, защото ако всеки може да намери начален капитал, няма да се занимава с тъпата бюрокрация, ами ще си гледа бизнеса.
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Всичко де що задоволява някаква първична нужда...

Да речем храна. И тук нямам в предвид директен бизнес с продаване на храна. Може би нов начин на производство, на транспортиране, нов "experience" така да се каже за хората.

И не само за храна... може би за други сфери, коити покриват основна нужда.

Но защо да се ограничаваме само с БГ-то... пък
 
От: Идеи за офлайн бизнес

На всякъде и за всичко има бизнес. Стига да му разбираш. И ако започнеш да приказваш приказки от типа - ама конкуренцията голяма, ама има монопол и т.н. значи не му разбираш - ако очакваш, че ще намериш бизнес като магистрала Тракия и да караш сам по нея със 180 км/ч няма да стане. Всеки бизнес носи печалба даже и в България въпросът е да му разбираш и да си по-изобретаелен от дугите в този бизнес.
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Използване на млекомати.

Автоматите за кафе са печеливши - а млекоматите ще избият рибата, обаче се иска солиден начален капитал, имайки предвид колко е скъп един такъв...

Тази ниша все още няма конкуренция или поне не сериозна.


хах какви са тия млекомати, за пръв път чувам :) Какво може да им е предимството пред млеката в маркетите... по прясно ли е, домашно ли е, по-евтино ли е... Иначе си представям на всеки угъл на по-голяма улица по един млекомат и по найсе баби се редят на него :D
Има ли некви линкове за тия?

account-bg, така си е в общи линии, но малко или много нишите са заети или поне е много трудно да се пробие. Това е и идеята - нови, оригинални идеи за все още неразвит или пък съвсем иноваторски офлай бизнес. Или пък нещо конкретно за бг... в смисъл нещо което в Турция или Пакистан няма да стане :)
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Принципно, за да "ожънеш" пазара е важно да следиш законите, обикновено големите риби променят закона за някаква далавера, така ако усетиш промяната на време може да направиш добра печалба иначе повечето ниши вече са заети от едни и втори, даже за квартално кафене не останаха места :D

(Най-простия пример за промяна на закона това беше с тютюнопушенето, който се усети и почна да вкарва електрони цигари жънеше на пазара ....).

Другия вариант ако имаш професия и си добър да се насочиш към реализация, но използвайки познанията си в интернет. Примерно си магистър счетоводител, разбираш от интернет имаш сайт и си на челно място в гоогле за твоя град, тогава вероятността да хванеш нови клиенти е голяма.
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Браво за темата, много е актуална.
В България има много пазарни ниши и отворени позиции. В световен мащаб, а дори и в съседни държави има бизнес решения, които не са чувани в България.
Но за реализацията на тези бизнес идеи има един съществен проблем, и тук ще цитирам по спомен един колега от форума: "В България бизнеса е безсмислена борба за оцеляване в един ограничен и беден пазар". Докато не се разширят възможностите и капацитета на пазара в България ще е трудно да се прави бизнес.

А ето идея подходяща за България: Производство и реализация на био продукти и храни. Пазарен потенциал: Всеки в Бг иска да консумира пресни продукти и храни произведени на село, с известен естествен произход приготвени по традиционен начин. Който има връзки на село и някой да му ги отглежда се възползва от това предимство. Но голяма част от гражданите последно време прекъснаха връзките си със селото и имат дефицит на такива продукти. В същото време по селата има значителна безработица и хора, които могат да произвеждат и приготвят тези продукти и храни, но нямат адекватно финансиране за тази дейност. За реализация на този бизнес трябва да се организира производството по селата и реализацията на продуктите в градовете по най-ефективния начин.
Идеята частично се реализира и аз имам опит покрай тъщата, която произвеждаше сирене и го разпространявахме в града. Проблеми: по отношение на производството трябва да се регистрираш, като земеделски производител или като млекопреработвател и т. н. (а за това трябва голямо търчане по институции и много пари). по отношение на разпространението проблема е че се извършва полулегално защото за продажба на някои продукти трябва да имаш сериозно оборудване за покриване изискванията на закона. Общо взето нещата в този бизнес се извършват полулегално и с ограничени количества, резултатът е много труд и незначителни доходи. В крайна сметка, който се е захванал след известно време се е отказал.
 
От: От: Идеи за офлайн бизнес

хах какви са тия млекомати, за пръв път чувам :) Какво може да им е предимството пред млеката в маркетите... по прясно ли е, домашно ли е, по-евтино ли е... Иначе си представям на всеки угъл на по-голяма улица по един млекомат и по найсе баби се редят на него :D
Има ли некви линкове за тия?

Млекоматите са същите като кафе машините, само че са за прясно мляко.


Кое е предимството? Пробвай да направиш кисело мляко от кутийка прясно мляко от магазина - да видиш колко е естествено и дали изобщо ще стане кисело мляко....


Тези в суперите са пълни боклуци - някакви сухи млека и т.н.


Докато при млекомата се използва домашно прясно мляко - ето защо хората биха го предпочели.

Едва ли има човек във форума, който не е опитвал домашно прясно мляко или такова от супера - веднага се вижда разликата - второто за нищо не става.

Даже вече има в бг такъв - 2лв литъра. :О

Което си е доста като сума, имайки предвид, че за "млекарите" са жълтите стотинки.

Та тъй де - ето го въпросното нещо:

thumb.php


Повече снимки ТУК

Та това нещо не е за подценяване - вярно, доста по-трудна е поддръжката, спрямо една кафе машина. И също така повече изисквания - дали е годно за консумация млякото и т.н. и т.н., но все пак, ако един човек има начален капитал - инвестицията в нещо подобно си е доста добра и съм сигурна, че това като "офлайн бизнес идея", има огромен потенциал за развитие.

Представи си бум сред майките, които ще купуват за децата си, ами възрастните и естествено останалите - така, че таргета тука обхваща доста голяма група хора.

Това не може да те направи милионер, но с няколко такива човек може да си живее повече от прилично и същевременно няма да е кой знае колко зает. Единствено поддръжката и зареждането - а то не е по 24 часа, така че....

На полу-пилот...
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Аз бих заложил на собствен бранд,примерно собствена марка бира с уникален вкус,защото всичката бира в България не струва,който е пил бира на запад знае,че тук дори и същата марка нема нищо общо,двоен стандарт кво да кажа,с автомобилите внос за источна европа е същата работа.
Така,че в този ред на мисли всичко с бранд и наистина качествено има база за развитие според мен.
Не обаче пускам качествено и след 2 месеца му е*вам м*ката,както е обичайната практика.
За млякото съм напълно съгласен от маркетите пием вода със сухо мляко,пием сок от тикви,боза от развалени пасти,кренвирши от копита,опашки и да не ставам вулгарен от какво още:),само погледнете трайноста на повечето продукти до 2020 г...и ще ви стане ясно,че консервантите са повече от витамините в тях,да живей фармацевтиката после да спасява положението,а дали,според мен на дали...
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Оправяне на документите на мангалите за износ на дом в Украйна :) Дори може и на загуба да работиш, ползата след време ще я видиш :)
 
От: Идеи за офлайн бизнес

В Стара Загора има такъв млекомат на центъра на града в непосредствена близост до централния пазар за зеленчуци и плодове...познайте :) има опашки постоянно.
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Въпроса е неправилно поставен :)
Бизнес има във всичко, зависи до колко сте настроени за работа и дали ви се занимава.
и най-важното, дали сте настроени на тази вълна, защото може вие да не успеете, но някой с по-добра настройка и надъхване, да го осъществи и да спечели.
Има толкова много неща от които могат да се изкарат пари, ако не беше този мързел мамицата му...
 
  • Like
Реакции: ops5
От: От: Идеи за офлайн бизнес

Въпроса е неправилно поставен :)
Бизнес има във всичко, зависи до колко сте настроени за работа и дали ви се занимава.
и най-важното, дали сте настроени на тази вълна, защото може вие да не успеете, но някой с по-добра настройка и надъхване, да го осъществи и да спечели.
Има толкова много неща от които могат да се изкарат пари, ако не беше този мързел мамицата му...

Like,

ще има и репутация :)
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Сега като прочетох за тези млекомати, се сетих за още нещо. Не знам в БГ дали има от тези машини за бутилки дето като си хвърлиш бутилката в тях ти дава някакви стотинки. Нещо такова мисля, че изглежда.

Един приятел каза, че в Холандия били много поппулярни и хората постоянно си пъхали празните бутилки там. Не знам обаче каква би била печалбата на този, който ги притежава. Тук 1 кг PET бутилки ги изкупуват за 30 ст. килото. Ако тази машина връща 10 ст. да речем на бутилка... за едно кило да се събере, да кажем около 100 бутилки = 10 лв. трява да върне на хората. После тези бутилки все едно да ги продадеш за 20 ст. на вторичните...

Ами поддръжка и другите работи... ? Нещо не ми излиза сметката.

Иначе не съм виждал тук такива и идеята ми е ако се сложи в някое училище. (защото тук в моя квартал ходя да тренирам на лостове в едно даскало и в двора винаги има бая шишета от кола и други напитки).
 

Горе