Идеи за офлайн бизнес

От: Идеи за офлайн бизнес

Айде да видим как ви щрака въображението и до колко познавате бг офлайн бизнеса :)
Можеше да пуснеш темата като конкурс с награда - потупване по рамото.

Аз специално наистина за бг не се сещам, но за спанско например яка идея е фирма за почистване на басеини - 1во защото тамощните са яка цифромания, 2ро защото в спанско има милиони басеини - всяка кооперация + на 3 къщи две с басеин и 3то защото кат хванат някой с мръсен басейн му скъсват задника от глоби :)
Това не е бизнес. Чиста проба бачкане си е.
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Принципно аз имам супер много уникални и печеливши идей ама капитала куца. Сега ше ви дам пример как с уникална идея един млад меринджей от Русе прави пари. В София да речем има рекламни видео стени доста. Не е нещо невиждано в столицата. Ама в Русе това нещо до преди няколко години беше все едно извънземен кораб да дойде в центъра на града. И така един дизайнер реши да сложи на централни места в града 5-6 видео стени. В последствие най-големите фирми в Русе решиха да рекламират с този уникален за града начин за реклама. Цените са му дебели попринцип, но това нищо не пречи няколко години да си генерира добри приходи от това.
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Сега като прочетох за тези млекомати, се сетих за още нещо. Не знам в БГ дали има от тези машини за бутилки дето като си хвърлиш бутилката в тях ти дава някакви стотинки. Нещо такова мисля, че изглежда.

Един приятел каза, че в Холандия били много поппулярни и хората постоянно си пъхали празните бутилки там. Не знам обаче каква би била печалбата на този, който ги притежава. Тук 1 кг PET бутилки ги изкупуват за 30 ст. килото. Ако тази машина връща 10 ст. да речем на бутилка... за едно кило да се събере, да кажем около 100 бутилки = 10 лв. трява да върне на хората. После тези бутилки все едно да ги продадеш за 20 ст. на вторичните...

Ами поддръжка и другите работи... ? Нещо не ми излиза сметката.

Иначе не съм виждал тук такива и идеята ми е ако се сложи в някое училище. (защото тук в моя квартал ходя да тренирам на лостове в едно даскало и в двора винаги има бая шишета от кола и други напитки).

Не се знае дали тези машини в Холандия не са на държавата. Или ако са на фирма, държавата не спонсорира солидно тази дейност. Просто се грижи да няма пластмасови бутилки по улиците, в парковете и прочие.

Швейцария и Холандия са с уникално малко количество боклук на човек годишно. Може причината да е в подобни мероприятия.
 
От: От: Идеи за офлайн бизнес

Не се знае дали тези машини в Холандия не са на държавата. Или ако са на фирма, държавата не спонсорира солидно тази дейност. Просто се грижи да няма пластмасови бутилки по улиците, в парковете и прочие.

Швейцария и Холандия са с уникално малко количество боклук на човек годишно. Може причината да е в подобни мероприятия.


Вярно е. Нямам идея дали са го правели с цел бизнес или просто да стимулират хората да не замърсяват. МОя приятел работеше в нещо като авто завод или нещо за ремонт на автомобили и там имало такава машина в столовата.

МИсълта ми беше.. как аджеба това може да се превърне в доходен бизнес де ?
 
От: От: Идеи за офлайн бизнес

Не се знае дали тези машини в Холандия не са на държавата. Или ако са на фирма, държавата не спонсорира солидно тази дейност. Просто се грижи да няма пластмасови бутилки по улиците, в парковете и прочие.

Швейцария и Холандия са с уникално малко количество боклук на човек годишно. Може причината да е в подобни мероприятия.

В Дания съм виждал такива машини и хората си ги ползват и то много.
Там схемата е, че тези машини са на фирма, което ги е заложила по супермаркетите.
След като върнеш шишетата, тя ти генерира една касова бележка със стойността на върнатите неща.
След, което можеш да я ползваш да пазаруваш в този магазин.
Аз също съм го мислил това.. но за бг ще е трудно.
Там не всичко става за връщане.
Самите бутилки имат означение, което казва дали тази булка може да се рециклира или не.
Останалите, който не могат се изхвърлят в боклука.
А тук едвали ще седне, някои да прави специални баркодове и знаци.. макар, че не е никак глупаво :)

Поздрави
 
От: От: От: Идеи за офлайн бизнес

В Дания съм виждал такива машини и хората си ги ползват и то много.
Там схемата е, че тези машини са на фирма, което ги е заложила по супермаркетите.
След като върнеш шишетата, тя ти генерира една касова бележка със стойността на върнатите неща.
След, което можеш да я ползваш да пазаруваш в този магазин.
Аз също съм го мислил това.. но за бг ще е трудно.
Там не всичко става за връщане.
Самите бутилки имат означение, което казва дали тази булка може да се рециклира или не.
Останалите, който не могат се изхвърлят в боклука.
А тук едвали ще седне, някои да прави специални баркодове и знаци.. макар, че не е никак глупаво :)

Поздрави

Вярно сега се сетих, че той ми каза, че ти давало бележка с точки и срещу тези точки си пазаруваш неща с намаление от супермаркет.

Тук и в Била има промо точки които ти дават като си напазарувал над определа стойност, така че на дали ще е трудно да се направи нещо такова и за машина.
 
От: Идеи за офлайн бизнес

g0g0 златна мина :Д ама тия автомати трябва да ги пази някой с истински автомат :D
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Значи за тия машини дет говорите, тези от вас които са купували самите бутилки пълни, не сте забелязали, че в цената им предварително е сложена цената на бутилката, след което - след консумиране си връщате тази надценка от мачкащата пластмасови бутилки машина :) Например биричките в бутилки цената им беше нещо от сорта на 20 цента + 10 цента за бутилка - това си го пише изрично на етикета и дори е обозначено със специален знак. Тия 10 цента надценка после се връщат от споменатата машина :wink:
Те затова масово всички си връщат бутилките, за да могат да си вземат тази надценка, която хич не е малка - нещо от сорта на 50% от цената на бутилката. По този начин стимулират раята да си хвърля бутилките за директно рециклиране, вместо да ги мета кат нас къде ни падне и после да се разграждат цифра време из градинките :)
 
Последно редактирано:
От: От: Идеи за офлайн бизнес

Можеше да пуснеш темата като конкурс с награда - потупване по рамото.


Това не е бизнес. Чиста проба бачкане си е.

Нокито, ти ако държиш можеш да лъскаш басейна лично, една почистваща фирма едва ли се състои само от споменатият персонал, еле па и шефа :wink:

Колкото до конкурсите, пак си с грешни вчепатления, или поне отново - просто ми е интересно как са настроени предприемачите за офлайн бизнес и дали смятат, че все още има незаети ниши, почва за иноваторство и тн неща дет явно теб лично най-малко те интересуват
 
От: От: Идеи за офлайн бизнес

после да се разграждат цифра време из градинките :)

За да сме най точни... PET бутилките са направени от материал наречен хостафан и са му необходими ~700 години за да се разгради напълно по естествен начин.

ПС: сори за оф топика
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Ей, са е момента който има количка за ход-дог да я води на протеста да ядът протестиращите може и машина за пуканки за да могат да замерят полицията с пуканки хахахха
 
От: От: От: Идеи за офлайн бизнес

Нокито, ти ако държиш можеш да лъскаш басейна лично, една почистваща фирма едва ли се състои само от споменатият персонал, еле па и шефа :wink:

Колкото до конкурсите, пак си с грешни вчепатления, или поне отново - просто ми е интересно как са настроени предприемачите за офлайн бизнес и дали смятат, че все още има незаети ниши, почва за иноваторство и тн неща дет явно теб лично най-малко те интересуват
Пууу, толкоз прозрачен ли станах вече .. :oops:

Аз рекох че ше почваш така колкото се може по-безрисково. Което логично навежда на мисълта, че би фанал търкалката. Аз на практика така бих почнал. Тъ де, къв е смисъла да назначаваш секретарка, при положение че още дори не си си намокрил джапанките и не си сигурен кое как и що...
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Оттук каква идея за онлайн бизнес ме шибнаааааааа направ. Ме разпра... Отивам в темата с алкохолиц. Че май съм за там...
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Аз ви казах една далавера, ама немаме летище с международно значение.

на Шереметиево видях това - будки с ipad под наем - 1ч/3$

сами сметнете като имате 100 айпада, на 8 терминала май имаше, и там потока е 24/7 за колко време се избиват. Чудих се докато чаках защо толкова много хора имат айпад-ове ебаси :D
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Аз ви казах една далавера, ама немаме летище с международно значение.

на Шереметиево видях това - будки с ipad под наем - 1ч/3$

сами сметнете като имате 100 айпада, на 8 терминала май имаше, и там потока е 24/7 за колко време се избиват. Чудих се докато чаках защо толкова много хора имат айпад-ове ебаси :D

За кво ми е ипад бре ? Аз чакам самолет не да ми пише Гошо от предприемач.
 
От: Идеи за офлайн бизнес

Аз ви казах една далавера, ама немаме летище с международно значение.

на Шереметиево видях това - будки с ipad под наем - 1ч/3$

сами сметнете като имате 100 айпада, на 8 терминала май имаше, и там потока е 24/7 за колко време се избиват. Чудих се докато чаках защо толкова много хора имат айпад-ове ебаси :D

В Щатите на няколко летища забелязах, че имаше много бутки/станции със зарядни за всякакви телефони и струваше към 1-2$ мисля да си заредиш GSM-a.
 

Горе