Идея за павилион

partytime

Well-Known Member
Здравейте,
ситуацията е следната. Продава се малък павилион около 2 - 2.5 кв. С ток и мивка на много оживено място със силен човекопоток, който ми е предложен за продажба.
Проблема е че знам какво да пусна за продажба в него и се колебая дали да го взема и за това се нуждая от малко идеи.
Намира се на много натоварена автобусна спирка на която спират градски и междуградски автобуси. На 3 метра е от банка и платен паркинг за коли, на 6м от аптека и хранителен магазин с вендинг машина за кафе. Срещу него от другата страна на улицата правят пици и дюнери, има и цветарски магазин а малко по надолу по улицата на (60 метра) се продават закуски, като баници, кифли тутманици и тнт. А до тях печени кебапчета, кюфтета пилета и други подобни. На 50м е и от пазар за плодове и зеленчуци. Самото павилионче е продавало последно, царевица на пара и понички, което го изключвам като вариант. Също така не ми се нрави хотдог и пуканки, палачинки, катми, цигари, алкохол и вестници, то кой ли ги чете. Вертикална витрина за безалкохолни, вода и енергийни напитки би се приела добре, както и фризер със сладолед но това е само сезонно а то мина. Освен елхи за коледа и фоерверки за друго не се сещам, може би и чадъри в това дъждовно време :D Евентуално ако се постави по голям павилион може да се преобрази на друго но .... Общо взето пълен блокаж а е на хубаво място, хората направо се блъскат в него...:rolleyes:
 
Купи го, пък все ще му намериш идеята. Но първо провери как стоят нещата с партидите за ток, вода и наема за мястото където е поставен.
 
Не чух дюнери да има? Щом има баничарница и кепабчийница, доста добре ще пасне един дюнер там.
 
Купи го, пък все ще му намериш идеята. Но първо провери как стоят нещата с партидите за ток, вода и наема за мястото където е поставен.
Има партида за ток със собствен електромер и се прехвърля в еднергото след сделката. Мивката е с помпа и туба с вода за пред хеи става. А наема е към общината с опция да се плати за по голяма квадратура, около него за да се разположат неща, както споменах например витрина за безалкохолни или вризер със сладолед и др. и не е голям, към 600лв на година ще е
 
Щом се продава е криво.. потока с Covid се промени! Места като Пиротска и Скобелев вече сменят наематели през 3 месеца! Транспортните потоци не са търговски отдавна! Това, че някой минава, не значи, че ще спре да купи каквото и да било!
 
Щом се продава е криво.. потока с Covid се промени! Места като Пиротска и Скобелев вече сменят наематели през 3 месеца! Транспортните потоци не са търговски отдавна! Това, че някой минава, не значи, че ще спре да купи каквото и да било!
Да, може би си прав
 
А наема е към общината с опция да се плати за по голяма квадратура
Обикновено тези места се наемът чрез търг в общината. Тоест ако не си ти титуляра от търга може да те изритат по всяко време от вчера за днес.
 
Вече бях в общината да питам и няма търг. Просто този, който продава въпросното павилионче трябва да пусне заявление за прекратяване а аз в същото време да пусна заявление за наемане. Той фактически продава мястото
 
Вече бях в общината да питам и няма търг. Просто този, който продава въпросното павилионче трябва да пусне заявление за прекратяване а аз в същото време да пусна заявление за наемане. Той фактически продава мястото
Тогава ако всичко е ток и жица купувай, разбира се и ако цената е ок. Пък все ще му дойде времето какво да го правиш.
 
Голяма греда с малкия бизнес с тази корона. Такива малки бизнесчета са тотално обречени. Особено, ако разчитат на трафика на хората и това те да имат доверие да купува, уж следвайки някакви правила в тази обстановка. Имам приятел, който в момента изкупува продаващо се оборудване от печеливши закусвални, за да стартира свия някой ден след като минем към по-нормален начин на живот. Перакната както знаем зависи от трафика, от училищата и най-вече бизнес сградите, в околността, които преди работа се взима закуска, по време на обяд също (поне някои). Не работи до късно, но стават рано, а да хванат трафика от час 1ви.

Ако беше нормално всичко, може би този павилион би бил супер местенце, което да прави сутрин кафета, да продава цигари, водя, бързи студени закуски, пресата вече не върви, нея я изключвам. Много често са ми били спасителен пояс, когато бързам и имам нужда от кафе, което не от стрита соя и акита на плъхове от уличните машини. :)

Сигурно са ти го дали на оферта, но се замисли, колко пъти е сменило собственика си в последни година, година и половина, какво е поведението на хората минаващи от там, колко са тези хора, и какво купуват вече. За жалост и потреблението се е свило, не само заради цените, но поради факта, че вече гледат какво от къде купуват, от гледна точка на това да е максимално безопасно.
 
Внимавай много с тия общински собствености. Първо искай "око да види, ръка да пипне", дали и колко ще ти пуснат договор от общината и чак тогава давай каквито и да е кинти.
В момента е някакъв ужас с общинските терени. Сменят се власти, сменят, се играчи, терикати и прочие. Като нищо може да се плъзнеш. На мой френд така му изядоха договора за печеливш терен, без никаква причина, а е ползвал и развивал с години...
 
бързи студени закуски,
Това също го разработвах като бизнес план. Идеално се събира малка хоризонтална дисплейна витрина. Триъгълни сандвичи багети, джобове и др. Също и ядки и безалкохолни. С лозунг "eat fresh" или нещо от сорта. Павилиона да се брандира със снимки на свежи сандвичи като на снимката долу

240766_hires.jpg


След разговор с няколко фирми производители на сандвичи стана ясно, че те са скъпи и имат препоръчителна продажна цена от тях. Или с други думи с мек тон ти обесняват че трябва да се продават около "тая" цена, която "тая цена" може би е ОК за хранителен магазин, който продава сандвичи между другото не и за такъв малък павилион.
За момента както и да го въртя като идеи повече от 50-60лв чиста печалба на ден не мога да видя как ще направи с оборот около 200 лв. Може би е подходящо за човек сам да си го работи, колкото да си изкара една малка заплатка след счетоводство и сметки. Но печалбата на този етап няма да позволи наемане на човек на договор.
Главно за това исках да видя малко по различно мислене от моето.
 
Първо ти ли смяташ да го работиш или ще наемаш хора? Че в днешно време вече не само обекта е важен и работната сила

Моето предложение е много просто :) Това е София хората имат достатъчно доходност и голяма доза носталгия към селата и отминалите времена... Едно местенце тип ФЕРМАТА с продукти тип домашна кухня може да се вмести в тази концепция а и може да се възползваш от безплатна коствена реклама покрай предавания като ФЕРМАТА :)

Ще се учудиш едни домашни кексове със сладко и локум, пържени вилии със домашно сладко, домашни баници и тиквеници + витрина с сокове от Бъз и други здравословни храни, както и витрина с домашни сирена колбаси и прочие... Няма да свариш да продаваш и баба ти да готви в кръга на шегата...

Ако създадеш носталгия и хубава домашна история... ъммм на мама домашния кекс... 3.50лв. парчето сутрин ще има бой там отпред ;)
 
Последно редактирано:
каса на ипей
 
Тези павилиони не знам дори успяват да изкарат добра заплата на собственика, който си го работи, но знам, че събота и неделя трябва да се калкулират отделно, защото разликата в оборота е доста голяма от работен ден. Тези сандвичи вървят обикновено с фрешове, фреш салати, ако искаш да отговаряш на идеята за фреш витрина. Тези сандвичи никак не са евтини, знам, мисля, че OMV продават същите. Или поне нещо подобно.

каса на ипей
Хахаха, това не е никак лоша идея, но май няма да му дадат в павилион да съхранява пари, ако въобще има къде. Поне аз така мисля, а и като се замисля не съм виждал такова нещо. И още нещо се сетих, ако случайно има как, може да продаваш реклама по него, дали ще са светещи табели отгоре или облицован или боядисан, това също е начин да докараш още нещо към текущия месечен оборот.
 
Първо ти ли смяташ да го работиш или ще наемаш хора? Че в днешно време вече не само обекта е важен и работната сила

Моето предложение е много просто :) Това е София хората имат достатъчно доходност и голяма доза носталгия към селата и отминалите времена... Едно местенце тип ФЕРМАТА с продукти тип домашна кухня може да се вмести в тази концепция а и може да се възползваш от безплатна коствена реклама покрай предавания като ФЕРМАТА :)

Ще се учудиш едни домашни кексове със сладко и локум, пържени вилии със домашно сладко, домашни баници и тиквеници + витрина с сокове от Бъз и други здравословни храни, както и витрина с домашни сирена колбаси и прочие... Няма да свариш да продаваш и баба ти да готви в кръга на шегата...

Ако създадеш носталгия и хубава домашна история... ъммм на мама домашния кекс... 3.50лв. парчето сутрин ще има бой там отпред ;)
Потекаха ми лигите като спомена за кекса на мама :p
За това, което си изредил си трябва цяло търговско помещение-магазин, в павилион няма как да стане.

каса на ипей
За съжаление в радиус на 100м има около 3 каси.

И още нещо се сетих, ако случайно има как, може да продаваш реклама по него, дали ще са светещи табели отгоре или облицован или боядисан, това също е начин да докараш още нещо към текущия месечен оборот.
Така като се замисля е страхотна идея за реклама :D Намира се на оживен булевард до кръстовище. Размера му е 2 м висок на 2 дълъг по посока на булеварда. Има ток за светеща реклама и без да извършва търговска дейност може да изкарва добри пари на месец. Гърба на павилиона който е пак 2 на 2 е с лице към голям платен паркинг, там може да има реклама на някой магазин за авточасти или сервиз.... То като за замисля, като рекламно съображение ще изкарва добри пари, няма смисъл да се продава каквото и да било :D
 
Последно редактирано:
Здравейте,
ситуацията е следната. Продава се малък павилион около 2 - 2.5 кв. С ток и мивка на много оживено място със силен човекопоток, който ми е предложен за продажба.
Проблема е че знам какво да пусна за продажба в него и се колебая дали да го взема и за това се нуждая от малко идеи.
Намира се на много натоварена автобусна спирка на която спират градски и междуградски автобуси. На 3 метра е от банка и платен паркинг за коли, на 6м от аптека и хранителен магазин с вендинг машина за кафе. Срещу него от другата страна на улицата правят пици и дюнери, има и цветарски магазин а малко по надолу по улицата на (60 метра) се продават закуски, като баници, кифли тутманици и тнт. А до тях печени кебапчета, кюфтета пилета и други подобни. На 50м е и от пазар за плодове и зеленчуци. Самото павилионче е продавало последно, царевица на пара и понички, което го изключвам като вариант. Също така не ми се нрави хотдог и пуканки, палачинки, катми, цигари, алкохол и вестници, то кой ли ги чете. Вертикална витрина за безалкохолни, вода и енергийни напитки би се приела добре, както и фризер със сладолед но това е само сезонно а то мина. Освен елхи за коледа и фоерверки за друго не се сещам, може би и чадъри в това дъждовно време :D Евентуално ако се постави по голям павилион може да се преобрази на друго но .... Общо взето пълен блокаж а е на хубаво място, хората направо се блъскат в него...:rolleyes:
Взимай го. Щом е на автогара, каквато и да е, предимно банички и такъв тип закуски, и скара.
В момента днес ще правя Странджанки, сега се пече хляба.
Обаче имай предвид да не направят някакъв локдаун и много ще намалее потока по автогарите. Все пак както ти е казал @Krumov вземай го. После ще му мислиш, ако трябва.
 
ръгай дребни неща за смартфони, един познат кърти с такова помещения като на ден слага поне по 20 протектора от 5-10 лева и продава разни дребни нещица, калъфи, слушалки ...
 
Взимай го. Щом е на автогара..
Къде виде автогара бе маминия.. Това да не ти е у горно нанадолнище, дето всеки паркинг е автогара :D

Това е павилион и като павилион трябва да се използва. 2-3кв.м - нищо. Изипей трябва да е в помещение, сервиз или продавалник за боклучета - също, всякакви подобни - също.
Става за плюскане павилионен тип, за вестникарска бутка, за фаст боклуци тип алкохол и цигари, покрай цигарите дърпат яко и фафлите.
За друго не става.
Не е зле да се проверят и плановете, да не би да е нарочена за премахване с идеята за "облагородяване" на квартала и неговото разкрасяване по европейски модел ;)
 

Горе