Изчезнаха няколко страници от профила ми

Сетих се да те попитам, в момента тези страници имат ли активност ( публикува ли се нещо в тях? )
Не. Нищо не се случва. Тях ги поддържах почти само аз. Имаха по един двама души редактори, които са пускали по 1-2 поста в годината.
 
Ще прозвучи неоптимистично, надявам се при теб да е различно, но тези заучени съобщения и най-скорошната тъпотия за бърз отговор на подаден тикет е пълна простотия. В практиката два пъти имах доста тегави казуси. И двата пъти, дори след месеци чатове, предоставяне на документи за верификация на физическото лице, на бизнеса, потвърдителни писма и други, facebook не направиха нищо. Прехвърлят си топката от отдел на отдел и само спамят имейла, че работят по въпроса. Всъщност, оказва се, че си поредният неразрешен случай, който си остава във времето. Да не споменавам едно над 10 разговора на собственика на бизнеса със съпорта им.
Ами дори и да са откраданати се надявах поне да има някакво уведомление, или нещо от сорта. Няма такова. Не е хакнат профила ми пише, че имам права в 50 страници, а като кликна вътре сега са само 8. Естествено 3-4 са ми важни от тези, които ги няма.
 

Прикачени файлове

  • 1.jpg
    1.jpg
    78.5 KB · Преглеждания: 11
Сега погледнах на жена ми през профила. Бях и дал редакторски права. Все още съм админ на три от страниците (само аз) а ги няма в моя админ панел. Не разбирам какво се случва
 
Ами дори и да са откраданати се надявах поне да има някакво уведомление, или нещо от сорта. Няма такова. Не е хакнат профила ми пише, че имам права в 50 страници, а като кликна вътре сега са само 8. Естествено 3-4 са ми важни от тези, които ги няма.
Ако имаш business account - личен като шапка, в която са навързани страниците, отиди на ad account settings и ги цъкни (избираш трите чертички в лявата страна). Ще ти се отвори инфо за акаунта и в дясната страна, горе ще се появи Ad account roles - виж какво показва. Така може да разбереш дали си хакнат, или е някакъв бъг. Нотификация за хакнат профил няма шанс да получиш. Общо взето тези неща се научават по трудния начин - най-често, когато белята е станала и нещата са почнали да се замазват.

Поща в gmail + двуфакторна верификация + парола над 20 символа (малки и големи букви, числа, символ) до голяма степен те предпазва. Ако си пропуснал нещо от тези, може да се поправиш.
 
Нямам никакво съобщение. Не виждам пробив. Просто страниците ми изчезнаха от админ панела. И то не всички ат 5 по-големи, които имах. В момента всичките са без администатор. Нямам идея от къде са изтрити администраторите, но нищо не се случва със страниците. Просто съм премахнат като админ от тях. Но без да получа никакво съобщение за това. Нямам обяснение. Опитах да подам репорт от тук https://www.facebook.com/help/contact/1280439701975125 За две от страниците успях. Но за останалите не. Ще чакам да видя какво ще се случи.
Аз го имам подобен проблем. На няколко страници без админ решиха да ги депубликуват, като само админ може да ги публикува отново, но няма такъв :)
 
Ако имаш business account - личен като шапка, в която са навързани страниците, отиди на ad account settings и ги цъкни (избираш трите чертички в лявата страна). Ще ти се отвори инфо за акаунта и в дясната страна, горе ще се появи Ad account roles - виж какво показва. Така може да разбереш дали си хакнат, или е някакъв бъг. Нотификация за хакнат профил няма шанс да получиш. Общо взето тези неща се научават по трудния начин - най-често, когато белята е станала и нещата са почнали да се замазват.

Поща в gmail + двуфакторна верификация + парола над 20 символа (малки и големи букви, числа, символ) до голяма степен те предпазва. Ако си пропуснал нещо от тези, може да се поправиш.
Няма друг достъп. А страниците, които ми трябват ги няма и в бизнес акаунта. Ще чакам тези дни, да видя какво ще се случи. Но е доста странно. Имам и двуфакторно и сериозна парола. Имейла е малко смотан, но мисля, че не е хакнат и той.
 
Аз го имам подобен проблем. На няколко страници без админ решиха да ги депубликуват, като само админ може да ги публикува отново, но няма такъв :)
За две от страниците (които си заслужават), съм 100 % сигурен, че само аз бях админ. Тоест би трябвало ако е прехвърлена на друг да е направено през моя личен профил. Но не виждам да има активност в профила различна от моята. Влизано е през моя тел. и през моя компютър.
 
За две от страниците (които си заслужават), съм 100 % сигурен, че само аз бях админ. Тоест би трябвало ако е прехвърлена на друг да е направено през моя личен профил. Но не виждам да има активност в профила различна от моята. Влизано е през моя тел. и през моя компютър.
Щом ги виждаш през профила на жена ти, случаят е друг. Съдейки по казаното, не си хакнат. Имаш достъп, няма непознати с роли. С new Page experience се случват всякакви простотии още от самото му стартиране. Страниците ти изчезват и в shortcuts и в account -> switch profile?
 
Щом ги виждаш през профила на жена ти, случаят е друг. Съдейки по казаното, не си хакнат. Имаш достъп, няма непознати с роли. С new Page experience се случват всякакви простотии още от самото му стартиране. Страниците ти изчезват и в shortcuts и в account -> switch profile?
Да. И от двете места ги няма. Надявам се скоро да си дойдат нещата на местата. Но... Каквото стане такова.
 
Сега на една от страниците през редактор, който ми е приятел на мое място като администратор излиза : 100 page random
Какво е това , грешка или ? За първи път чувам...
 
Какво е това , грешка или ? За първи път чувам...
Нямам никака представа, какво се случва. Ще взема накрая да изтрия акаунта си и да се знае.
 
Нещо се е бъгясало. АКо имаш ад акаунт направо пиши на съпорта като в началото им кажи, че имаш проблем с някоя реклама, за да ти отговорят, а не да ти пратят рандом съобщение от тетрадката... След което в хода на разговора обясни какъв е случая и сподели, че искаш много да рекламираш през тези три страници и опиши проблема. След което, ако попаднеш на читав съпорт - ще пренасочи въпроса към "интърнал отбора" и шанса да ти отговорят е по-голям. Ако не - пишеш на адс съпорта докато не ти писне и все някога може да уцелиш някой читав.
 
Нещо се е бъгясало. АКо имаш ад акаунт направо пиши на съпорта като в началото им кажи, че имаш проблем с някоя реклама, за да ти отговорят, а не да ти пратят рандом съобщение от тетрадката... След което в хода на разговора обясни какъв е случая и сподели, че искаш много да рекламираш през тези три страници и опиши проблема. След което, ако попаднеш на читав съпорт - ще пренасочи въпроса към "интърнал отбора" и шанса да ти отговорят е по-голям. Ако не - пишеш на адс съпорта докато не ти писне и все някога може да уцелиш някой читав.
И на мен така ми се струва. За сега писах и още чакам.
 
Оказаха се откраданати страниците. Започнаха да ги преименуват. Някакви виетнамци гадни. Имам двуфакторно и явно не са откраднати от профила ми.

Помогнете с по един репорт, ако имате време:

 
Оказаха се откраданати страниците. Започнаха да ги преименуват. Някакви виетнамци гадни. Имам двуфакторно и явно не са откраднати от профила ми.

Помогнете с по един репорт, ако имате време:

А от къде са откраднати?
 
А от къде са откраднати?
Нямам представа.
На мен ми се слу4и също с две страници, провери за хак в бизнес мениджъра, ако правиш реклами с тях, мен от там ме изтриха. Сега страниците ми седят без админ над месец. От съпорта на фейсбук ми отговориха, 4е немогат да вземат позиция при такъв казус.
Това е единственото предположение, но не виждам следи.
 

Горе