Имате ли място за стотинки в портфейла ви?

Здравейте колеги,

вчера една мацка ме светна, че излизала само с момчета, които нямали място за стотинки в портфейла си, на шега предполагам.

Та вие имате ли място за стотинки във вашия портфейл?

АЗ не

Само кеш - картите са за Банковите роби и келешите дет треперят над парите си…
 
3846_2.jpg


Кешът не е cool .... Мразя да плащам кеш, според мен парите в брой отдавна трябваше да са в канала на историята, тия безделници от ЕС да вземат да свършат малко работа и прокарат закон, в който всеки търговски обект да е длъжен да има пос терминал, както е в САЩ, защото този проблем е в цяла Европа. Ползвам case за карти, такъв като на снимката и отделно имам в джобовете некви къси 40-50 кинта кеш за кварталната лавка.
 
3846_2.jpg


Кешът не е cool .... Мразя да плащам кеш, според мен парите в брой отдавна трябваше да са в канала на историята, тия безделници от ЕС да вземат да свършат малко работа и прокарат закон, в който всеки търговски обект да е длъжен да има пос терминал, както е в САЩ, защото този проблем е в цяла Европа. Ползвам case за карти, такъв като на снимката и отделно имам в джобовете некви къси 40-50 кинта кеш за кварталната лавка.

Оня ден в един магазин за алкохол и цигари ни казаха, че не приемат плащане с карти за суми под 5 лв. :)
Умрях си направо :)
 
Оня ден в един магазин за алкохол и цигари ни казаха, че не приемат плащане с карти за суми под 5 лв. :)
Умрях си направо :)

Това го има на доста места по света (преди 2 седмици ми се случи същото в Рим). Макар, че на повечето не е на сума, ами на определени стоки (например цигари).
Причината е че понякога банковата такса е по-голяма, равна или почти равна на печалбата, която имаш при продукти като цигарите.
 

Горе