Кажете "Здравей" на Threads

beautyFear

Well-Known Member
Марк Зукърбърг представи новата социална мрежа Threads. Накратко: платформата представлява алтернатива на Twitter и позволява на потребителите да публикуват съобщения с до 500 символа. Няма да се учудите, че доста от функциите са подобни на тези на Twitter. Threads е свързана с Instagram и е достъпна за изтегляне (Android и iOS) в над 100 държави, но не и на територията на ЕС. Идеята е ясна, целите - също. Държейки топ 3 (Whatsapp, facebook, Instagram) на най-предпочитаните (2 млрд. активни потребители на дневна база) платформи, Meta ще пробва да конкурира и Twitter като "грабне" недоволните потребители.

Цялата статия: тук
 
Защото е първа версия :D . А и са го вързали през instagram-a, която стана като волтрон. От Туитър също не губят време: Twitter заплаши Meta със съд.
 
Защото е първа версия :D . А и са го вързали през instagram-a, която стана като волтрон. От Туитър също не губят време: Twitter заплаши Meta със съд.
Няма по-голяма тъпотия. Те още не могат да си оправят старите простотии, сега връзват и нова платформа към вече съществуващите. Вмомента излизат грешки и несъществуващи страници при половината операции, особено към бизнес акаунтите относно реклама, плащания и т.н.
Нонтоп прехвърляне от фейсбук към инстаграм, че свържи това с това, другото с трето. По някое време изобщо не знаеш къде си, в кой профил, в коя страница, че пък на коя платформа. ПЪЛНО МАЗАЛО Е!
 
Няма по-голяма тъпотия. Те още не могат да си оправят старите простотии, сега връзват и нова платформа към вече съществуващите. Вмомента излизат грешки и несъществуващи страници при половината операции, особено към бизнес акаунтите относно реклама, плащания и т.н.
Нонтоп прехвърляне от фейсбук към инстаграм, че свържи това с това, другото с трето. По някое време изобщо не знаеш къде си, в кой профил, в коя страница, че пък на коя платформа. ПЪЛНО МАЗАЛО Е!
То един елементарен new Pages experience, който вече е задължителен, не оправиха като хората. Колко време мина в "преход"... А се използва от милиони потребители всекидневно :D . Не им пука, нали бизнесът върви. Не се впечатляват нито от обратна връзка, нито от по-сериозните проблеми като хакнати профили, проблеми с ads manager и т.н.
 
Тия нямали вече да се бият? Кога е мача?
Ако вземе, че се организира този мач, това ще е най-голямата пародия в историята на MMA :D
 
Ако вземе, че се организира този мач, това ще е най-голямата пародия в историята на MMA :D
Що бе? Марк си има някакви титли по бойни изкуства. За Мъск не знам, но и той сега си имал нает треньор.
 
Що бе? Марк си има някакви титли по бойни изкуства. За Мъск не знам, но и той сега си имал нает треньор.
Титли - не, наскоро се пусна на състезание по жиу-жицу и спечели златен и сребърен медал. Мъск я е направил една-две тренировки, я не. Ако ще направят среща, тя ще е демонстративна, сигурен съм. Ти представяш ли си да им дадат 25 мин. (шампионски мач) или 15 мин. (нормален) да се млатят и борят :D
 
А може би чао? ;)

F07KxZ9X0AAg_WQ
 
Май е по-скоро чао. 🤡 Да видим дали Марк ще успее да измисли нещо по-интересно с Threads за да обърне тренда.


threads_week_1.png
Не смяташ ли че Threads е заплаха, след като има възможността да имаш достъп до всички социални мрежи от едно място?

пс: Поне това ми попадна от едно видео.
 
Не смяташ ли че Threads е заплаха, след като има възможността да имаш достъп до всички социални мрежи от едно място?

пс: Поне това ми попадна от едно видео.

На теория е заплаха, но цифрите засега май показват съвсем друго. :)

Не е свързано с това, че имаш достъп до няколко социални мрежи. Идва от там, че Meta може да налее 300m DAU (дневни активни потребители) от Instagram към Threads без абсолютно никакви разходи.

Като според мен FCC би трябвало да започне да си върши работата, защото това е един вид монопол от страна на Meta и не би трябвало да е позволено.

Много по-трудно е да се започне чисто нова социална мрежа без арбитраж на потребители. За справка Bluesky, Mastodon, Post (вкарай произволен Twitter убиец).

Две са причините, които според мен пречат пречат да стане хит:

1. Разговарях с десетина познати в САЩ и останахме с впечатление, че контента в Threads е супер еднообразен. След първоначалния ентисиазъм да опиташ нещо ново доста бързо омръзва. Разбирай го като - там се регистрираха основно хора, които мразят Twitter и получава нещо като ехо камера - виждаш единствено мнения, които съвпадат с твоите.

2. Много от потребителите в Twitter им е отнело 5-10г. да изградят своя социален кръг там. Всички медии и големи компании са там. Малко са хората, които ще се навият да започнат наново в поредната социална мрежа, която на всичкото отгоре е копие на сегашната и не предлага нищо иновативно. Даже напротив, защото знаем каква е политиката на Meta относно личните ни данни.

А с пускането на монетизацията на публикациите, където хората получават пари за генерираните импресии Twitter е доста по-привлекателна платформа. Единствената друга платформа с такава услуга е Youtube.
Много скоро и видеата, които са публикувани директно в Twitter ще са монетизирани, защото почти всички видеа в момента са връзки към Youtube и няма никаква логика да препращаш потребителите към конкурент.

Предполагам повечето конкуренти ще изкопират тази практика де.
 
На теория е заплаха, но цифрите засега май показват съвсем друго. :)

Не е свързано с това, че имаш достъп до няколко социални мрежи. Идва от там, че Meta може да налее 300m DAU (дневни активни потребители) от Instagram към Threads без абсолютно никакви разходи.

Като според мен FCC би трябвало да започне да си върши работата, защото това е един вид монопол от страна на Meta и не би трябвало да е позволено.

Много по-трудно е да се започне чисто нова социална мрежа без арбитраж на потребители. За справка Bluesky, Mastodon, Post (вкарай произволен Twitter убиец).

Две са причините, които според мен пречат пречат да стане хит:

1. Разговарях с десетина познати в САЩ и останахме с впечатление, че контента в Threads е супер еднообразен. След първоначалния ентисиазъм да опиташ нещо ново доста бързо омръзва. Разбирай го като - там се регистрираха основно хора, които мразят Twitter и получава нещо като ехо камера - виждаш единствено мнения, които съвпадат с твоите.

2. Много от потребителите в Twitter им е отнело 5-10г. да изградят своя социален кръг там. Всички медии и големи компании са там. Малко са хората, които ще се навият да започнат наново в поредната социална мрежа, която на всичкото отгоре е копие на сегашната и не предлага нищо иновативно. Даже напротив, защото знаем каква е политиката на Meta относно личните ни данни.

А с пускането на монетизацията на публикациите, където хората получават пари за генерираните импресии Twitter е доста по-привлекателна платформа. Единствената друга платформа с такава услуга е Youtube.
Много скоро и видеата, които са публикувани директно в Twitter ще са монетизирани, защото почти всички видеа в момента са връзки към Youtube и няма никаква логика да препращаш потребителите към конкурент.

Предполагам повечето конкуренти ще изкопират тази практика де.

Доста сходно мнение споделям и аз. Ще се налеят още пари, ще се добавят още функционалности и възможности. В общ план не прогнозирам да стане кой знае колко сериозен конкурент на Twitter, но ще вземе немалък % от аудиторията. В момента забелязвам как известни личности, известни и неизвестни инфлуенсъри, UGC криейтъри и компании си правят акаунти там. Най-същественият момент е дали Threads ще успее да ангажира аудиторията и колко време ще я задържа. Както и сам отбелязваш, далеч съм от мисълта, че големите компании ще спрат да поддържат Twitter акаунтите си.
 
В момента забелязвам как известни личности, известни и неизвестни инфлуенсъри, UGC криейтъри и компании си правят акаунти там.

Правят и след точно една седмица го забравят. Поне това показва статистиката до тук.

Имай предвид, че Threads е тясно обвързано с Instagram. Ако направиш акаунт в Threads не можеш да го изтриеш без да изтриеш Instagram.
 

Горе