Кажете мнението си за УНСС

Attacker

Well-Known Member
Здравейте! Тази година съм абитуриент и кандидат-студент. Средното ми образование е техническо (или ще бъде, защото още не съм завършил). Обаче искам висшото да бъде икономическо. Искам да уча нещо от сорта на Мениджмънт. Естествено се насочих към може би най-добрия университет в страната - УНСС. Там има две подобни на Мениджмънт специалности - Предприемачество и Бизнесикономика. Някой има ли мнение за този университет или за специалностите, които съм избрал?
 
От: Кажете мнението си за УНСС

Първите 2 години сте по направления (примерно "администрация и управление"), след това ви разпределят по успех.
Ако си се насочил към конкретна специалност, няма да ти стигне да влезеш, след това имаш още 2 години.
Иначе е добре в УНСС-то. То ако искаш да учиш, ще се научиш. Ако не щеш, няма кой да те научи.
 
От: Кажете мнението си за УНСС

Ако си се насочил към конкретна специалност, няма да ти стигне да влезеш, след това имаш още 2 години.
Може ли да разясниш какво имаш впредвид, защото не можах да го схвана.
 
От: Кажете мнението си за УНСС

Ами отвори един справочник и виж направленията, после виж специалностите към тях.
Първите 2 години се учат по-общи неща (включително 2 математики или статистика) и сте категоризирани по направления... мисля, че 9 бяха. След това следващите 2 години са специализация, тоест да учиш някоя специалност. След това можеш да си караш магистратура и натам ясно.

Аз уча икономика в УНСС и съм доволен.
 
От: Кажете мнението си за УНСС

Дали е най-добрия икономически може и да се поспори, но девойките там са супер, така, че не му мисли много.
Все ми е едно дали са супер или не. Така или иначе там ще мизерувам, аз и сега не мога да си позволя някои работи, а като отида...
 
От: От: Кажете мнението си за УНСС

Все ми е едно дали са супер или не. Така или иначе там ще мизерувам, аз и сега не мога да си позволя някои работи, а като отида...

няма да е толкова зле в София ... не се притеснявай ..
едно време момчетата ходиха първо в казарма за две години и после в университета ..
 
От: Кажете мнението си за УНСС

Завърших "Счетоводство и контрол" в УНСС. Не съм доволен от образованието, а корупцията е потресаваща. Поне така беше преди десетина години. Не вярвам нещата да са се променили много.
 
От: Кажете мнението си за УНСС

В България образованието не се цени, така че където и да завършиш все тая. Много хора познавам с висше, които работят като разносвачи, продавачи, бармани и т.н. За мен ученето в български университет си е чиста загуба на време. Единственото хубаво нещо са мацките. :)

PS: Моята диплома стои и събира прах само. пък сумати и пари наринах за нея понеже учих в частен университет
 
От: Кажете мнението си за УНСС

Ми то и аз само заради парантиите съм се насочил към УНСС, то в БГ където и да ида все унитата са т*шак, ама кво да се прави, изобщо не разчитам на образованието, което ще "получа" в университета, всечко е до опит и работа във фирми.
 
От: Кажете мнението си за УНСС

За съжаление не споделям ентусиазма на някои от потребителите относно въпросния университет, сега съм 4-ти курс маркетинг(то от 3 години съм си така де ама това друг въпрос), само дето няма нищо общо с маркетинг-а :) 4 години глупости и утопични идеи и т.н. Преподавателите, скръъъъъб, ама на изпитите големи баровци го раздават, 4етири години ме правиха на маймуна, сега некакси се обърнаха нещата, половината от предподавателите ми са ми клиенти, на някой от тях дори плащам и заплати, пълна пародия на университет.
 
От: От: Кажете мнението си за УНСС

Все ми е едно дали са супер или не. Така или иначе там ще мизерувам, аз и сега не мога да си позволя някои работи, а като отида...

Тоз пък не го интересува... Аз затова искам да отида там догодина :D
 
От: От: От: Кажете мнението си за УНСС

Тоз пък не го интересува... Аз затова искам да отида там догодина :D
Аз пък ще отида, за да науча нещо. Пък и няма да има много пари за забавления. Парите контролират всичко. Който ги има е готин, а който ги няма - аутсайдер.
 
От: Кажете мнението си за УНСС

Ти да не мислиш, че другите там ще са милионери повечето ще са на твоето дередже. :)
 
От: Кажете мнението си за УНСС

За УНСС митовете са малко в повече от действителността
Мит №1 - Голяма корупция - Да има но само ако я търсиш никога няма да те скъсат ако си ходил редовно на лекции, упражнения и си си научил за изпита. Но като не си барал учебник и си бил по често по кафенетата от колкото на лекции и като не те пуснат почваш да ревеш и сам да питаш за корупцията.
Мит №2 - Образованието там е калпаво - Може и да не е толкова добро колкото ни се иска, но факт е че по добро икономическо образование от това в БГ няма.
Мит №3 - Не е мит за мадамите е чиста истина.

А относно баровеца дето го дава работодател на преподавателите да не реве, че образованието там е калпаво щом за четири години са го научили как да прави бизнес
 
Последно редактирано:
От: Кажете мнението си за УНСС

Attacker, трябва да си пич. Какво значение имат пачките? Плюс това на повечето гъзарчета (освен на най-разглезените), като станат студенти им спират кранчетата и сами търсят работа.

90% са си точно бедни гладни студенти.
 
От: Кажете мнението си за УНСС

Най-готините мадами са Пловдивските университети и в УНСС

Айде сега само в София и Пловдив има хубави мацки. Във Варна няма ли?

Най-хубавите мацки са в икономическия по-известен като ВИНС-а. Университета е скапан ама мацките са един път. Не съм учил там ама съм отскачал за мацки, че в нашия университет понеже беше частен само богаташчета имаше пък мацките бяха от лъскавите шафрантии и трябва Бентли да караш, че да ги впечатлиш.

Знаете ли каква е разликата между варненските университети и останалите в страната?

Във Варна може да видиш всички колежки по бански, че и без бански. Въпреки че някой е по-хубаво да не ги виждаш ама това е друг въпрос. :)
 

Горе