Кажете мнението си за УНСС

1) "Образованието е пари"
Образованието е само пари - това никой не го твърди. Парите са главния фактор във висшето образование на 99% от хората - това вече е неоспоримо. Всеки човек е част от една от долните групи...
1- Да си свръх интелигентен. Тук парите не са от значение. Но това са под половин процент от хората.
2- Да си свръх богат. Тогава образованието е само пари. Тук отново отиваме към около/под един процент от хората.
3- За останалата част от човечеството, която реално е главния критерии - парите са разликата между аризона стейт и брашляновата лига.

2) "Системата е проблемът"
Системата ни определено е отвратителна... НО, тук има едно голямо НО. Има учители и УЧИТЕЛИ.
Системата ни има много предимства пред другите. Главното е ефективността - получаваш нещо срещу никакъв капитал. УЧИТЕЛИТЕ в горния цитат. Или срещу нищожния бюджет и финансиране на ВУЗ-овете Ганьо очаква качество на инсеад? Според Буров - българина ще стане гражданин на света само тогава, когато се научи да плаща реалната цена на стоките и услугите.
3) "Няма проблем да се напия"
От всичко най-много мразя ПИЯНСТВАНЕТО. Не може да се напиеш като свиня, а на следващия ден да имаш лекция... никога не съм го правил, съответно никога не съм имал проблеми. Това определено е ПРОБЛЕМ, който подсказва за истинска лабилност и предване пред елементарни трудности. Да намираш успокоение в АЛКОХОЛА е нещо, което гарантира провал. Винаги съм обичал чаша качествено уиски, но това да влезеш в дискотеката и да не излезеш до сутринта, че и да пиеш с литри...
За толкова години досег с американската система си успял да запазиш доста характерното за българина тесногръдие. Не знам дали е позитивно или негативно това, но е изненадващо. В Дания деня за пиене на студентите е четвъртък, във Финландия сряда е малката събота (отново деня за напиване), в щатите си правехме партита когато имахме настроение, без значение деня (с изключение на мид търма и файнъл седмицата). Да смяташ, че консумиращите алкохол търсят "утеха" е малко странно и гледната ти точка по този въпрос се припокрива повече с тези на ислямистите, отколкото на развитото човечество.

Относно другите ти разсъждения, че бедните сами си го правят и избират да са долу в обществото и че съдбата си я градим ние и всеки може повече - съм напълно съгласен.
 
Образованието е само пари - това никой не го твърди. Парите са главния фактор във висшето образование на 99% от хората - това вече е неоспоримо. Всеки човек е част от една от долните групи...
1- Да си свръх интелигентен. Тук парите не са от значение. Но това са под половин процент от хората.
2- Да си свръх богат. Тогава образованието е само пари. Тук отново отиваме към около/под един процент от хората.
3- За останалата част от човечеството, която реално е главния критерии - парите са разликата между аризона стейт и брашляновата лига.


Системата ни има много предимства пред другите. Главното е ефективността - получаваш нещо срещу никакъв капитал. УЧИТЕЛИТЕ в горния цитат. Или срещу нищожния бюджет и финансиране на ВУЗ-овете Ганьо очаква качество на инсеад? Според Буров - българина ще стане гражданин на света само тогава, когато се научи да плаща реалната цена на стоките и услугите.

За толкова години досег с американската система си успял да запазиш доста характерното за българина тесногръдие. Не знам дали е позитивно или негативно това, но е изненадващо. В Дания деня за пиене на студентите е четвъртък, във Финландия сряда е малката събота (отново деня за напиване), в щатите си правехме партита когато имахме настроение, без значение деня (с изключение на мид търма и файнъл седмицата). Да смяташ, че консумиращите алкохол търсят "утеха" е малко странно и гледната ти точка по този въпрос се припокрива повече с тези на ислямистите, отколкото на развитото човечество.

Относно другите ти разсъждения, че бедните сами си го правят и избират да са долу в обществото и че съдбата си я градим ние и всеки може повече - съм напълно съгласен.
Не си ме разбрал правилно за някои неща. Утре ще напиша повече неща.

Съгласен съм за разсъжденията, свързани с парите. Но образованието може да стане платено в България само когато всички започнат да ходят на училище... за бога, циганите дори не са стъпвали там, а ако го направят платено и останатиле няма да стъпят. А ВУЗ-овете - безплатните няма как да са качествени тук. Образователната ни система е била добра...била. В някои известни училища също се учи по старата ни образователна система, а не новата, съсипана от "комитици".

Пак казвам, никога не съм разбирал напиването. Вместо да усетиш удоволствието от партито, ти ще изкараш всичко изядено и изпито, а на следващия ден ще се чудиш защо си се родил. Де да знам... моите напивания просто са лишени от всякаква логика и забава. Един път стана от 1 пръст уиски след дълъг ден, в който нямах време да пия вода, пък какво остава за ядене и обедни почивки.

Както и да е, малко хаотичен съм вечер, утре ще допълня.
 

Горе