Какви стоки биха се продавали добре?

Тия дето са ти от първа необходимост с оглед идващата криза и инфлация. Плюс такива, при които купувачите няма да са засегнати от същата.
 
Ще трябва да те разочаровам, че нещата не работят по този начин. Колкото е по продаваем сектора, както му викаш, толкова повече играчи ще има в него. Съдейки по въпроса ти, тези сектори не са за теб. Обратното също е валидно. Колкото е по не продаваем сектора, толкова по-малко играчи ще има в него. Проблема тук е, че в малките сектори доста често има силно изразени лидери, които много трудно се прескачат. За теб това ще е мисия невъзможна, отново съдейки по въпроса ти.

Мога да те посъветвам да търсиш малко на брой продукти, дори само един продукт, които решават някакви проблеми. С перфектния маркетинг, правилните кампании, таргетиране, сайтове, множество социални канали и тн. може да ти се получат нещата. Да влизаш масирано в някоя ниша, която и да я е тя, трудна работа. Едва ли имаш нужните ресурси и опит за това.

Не си написал дали за България говориш или за свят, но по-горното е валидно и в двата варианта, с някои уточнения, разбира се.
 
Здравейте, Александър. До този момент конкретен отговор на въпросът Ви не бе даден, и не сте длъжен да се съобразявате или дори да вярвате на нито едно от написаните мнения по-горе. Малко по-късно ще Ви предоставя доказателства подкрепени с реални данни, какво показва дигиталния пазар и каква е тенденцията за 2022г.
 
Здравейте, Александър. До този момент конкретен отговор на въпросът Ви не бе даден, и не сте длъжен да се съобразявате или дори да вярвате на нито едно от написаните мнения по-горе. Малко по-късно ще Ви предоставя доказателства подкрепени с реални данни, какво показва дигиталния пазар и каква е тенденцията за 2022г.
Ще очаквам :)
 
Привет, ще ти дам съвет, а той е най-правилният и точният, защото имам над 10 години опит в онлайн търговията, а през рацете са ми минали доста бизнеси. Най-добрият продукт е този който се:

- Опакова бързо
- Не тежи много
- Транспортира се, лесно
- Не е голям

Примерни продукти: книги, телефони, ножове, фенери, запалки, ел-цигари, бебешки стоки, козметика, хранителни добавки и много други.

Ако искаш, да започнеш онлайн бизнес, направи го чрез малък продукт, защото при големите като бяла техника, принтери и всякакви тежки и големи, ще видиш зор със складове и доставки, остави статистиките какво се купува и какво не.

Най-продавани винаги са: Дрехите и Електрониката, това ще е и за 2021 година.

Поздрави,
Станимир И
 
Последно редактирано:
Тия дето са ти от първа необходимост с оглед идващата криза и инфлация. Плюс такива, при които купувачите няма да са засегнати от същата.
Това е плашило. Човека, еди кой си, като не може да си позволи да го купи, няма как да го купи независимо от каква необходимост е. Стига с това плашене на хората, нищо такова няма. Пазара, продавача-купувача са скачени съдове. Ако обаче се стигне дотам да няма кой да произвежда - е тогава...
 
едит: айде и друг път мисли хубаво какви тотални глупости пишеш :)
 
Последно редактирано:
Привет, ще ти дам съвет, а той е най-правилният и точният, защото имам над 10 години опит в онлайн търговията, а през рацете са ми минали доста бизнеси. Най-добрият продукт е този който се:

- Опакова бързо
- Не тежи много
- Транспортира се, лесно
- Не е голям

Примерни продукти: книги, телефони, ножове, фенери, запалки, ел-цигари, бебешки стоки, козметика, хранителни добавки и много други.

Ако искаш, да започнеш онлайн бизнес, направи го чрез малък продукт, защото при големите като бяла техника, принтери и всякакви тежки и големи, ще видиш зор със складове и доставки, остави статистиките какво се купува и какво не.

Поздрави,
Станимир И

Аз не ги разбирам много нещата, тук там съм продал нещо, нищо особено, няколко малки фирмички, абе кварталния бакалин един вид.... Ама да кажа...

- Нищо няма да опакова
- Няма никакво значение колко тежи
- Няма значение как ще се транспортира
- Размера няма значение

Гледай къде се намираш, преди да видиш удобен момент да се самоизтъкнеш за пореден път. Човека иска с ДРОПШИПИНГ се занимава. С богатия си опит, огромна практика и несъпоставими с обикновените търговци маркетингови умения, би трябвало да знаеш какво представлява това и как точно функционира :)

Поздрави
 
Тоалетна хартия.
И алкохол, много алкохол. Трудно се преживяват иначе локдауни, кризи и като цяло трудни моменти. :)

А сега сериозно. Имайки предвид каква ще е 22 г. бих сложил мюна продукти, които са свързани пак със същия антисоциален живот, воден последните почти 2 вече години. От маски, антибактериални глупости - гелове, лампи, сапуни... имуностимуланти и какво ли не в тази насока, както и в това да си правиш всяко място хоум офис - каравани, палатки, Абе дивия туризъм.

Покупки като дрехи, бижута, техника, аксесоари и всички продукти свързани със социално естество ще претърпят доста тежък удар. Не ми се е случвало никога да имам кецове 2 години и да са още в идеално състояние, а не като да са направени като хората, просто не се използват със същия интензитет като преди този шит.

Какво по-явно от това каква ще е тенденцията, като вече имаш положение, което от известно време я диктува. !)
 
За тази работа си има Google Trends, Google Ads. Ahrefs и старите бабички дето гадаят на чай и кафе. А в петък може и на водка lol. Дай някаква конкретика. Ако ти кажа, че се продават Фън Шуи ще се ангажираш ли? Какво разбираш от това? Или 3Д транзистори, IOT и Таро карти... Конкретизирай малко в какво си добър, каква ти е идеята и други. Докато научиш дистрибутори, сфера, клиенти и манталитет за бизнес с хранителни добавки, то вече му минала модата. Не става така, ако това ти е целта. Загради си на чернова в кои сфери си добър, каква ти е идеята и тогава търси ниша, която ти отговаря. Ако търсиш т.нар. "бързи пари" - стани депутат :D.
 
А в петък може и на водка lol
И аз бая се чудех за Петъка дали да не пия водка, ама в крайна сметка отсякох и реших, че ще пия малко водка :D А и си лягам след малко, че то станало събота ахаха

Иначе - ясно, темата както винаги по деф - глупава. няма кой да се издаде кво що - тука яко кибици хиени конкурентпищенгясус.. просто забрави.. Иначе за чешане на езици - екстра :) Но за пози от които да се извлече ползва (Станинпекс) - никакъв шанс, то срамно даже :p
 
Здравейте, Александър. До този момент конкретен отговор на въпросът Ви не бе даден, и не сте длъжен да се съобразявате или дори да вярвате на нито едно от написаните мнения по-горе. Малко по-късно ще Ви предоставя доказателства подкрепени с реални данни, какво показва дигиталния пазар и каква е тенденцията за 2022г.
Айде, от Петък чакаме. Или сега гуми ще купуваме?
 
Айде, от Петък чакаме. Или сега гуми ще купуваме?

Здравейте, заради подигравателното поведение на всички Ви, изпратих данните, от които се нуждаеше потребителят на лично съобщение. В излишен спор или обиди ми е забранено да влизам!
 

Горе