Какво мислите за Исторически парк?

И тоя, ПП официално са го упълномощили ли 😆

Кви дивиденти го гонят тоя.. Тва е дългосрочна инвестиция, може да минат и 10г преди да започнат да се взимат дивиденти, но капирала си седи. Вече ако си искат вноската, тва е друга бира, но в крайна сметка всичко зависи от самия договор.

БГ просто сме абсолютна трагедия, и верно тоя проект мое се разпадне само и заради пустото ни ДНК 😆😆😆
 
Симон се държи като срамежливо гълъбче пред Пеевски, Бойко,... и Люба Кулезич 🤭

Същата Кулезич, която обича да интервюира млади обещаващи журналисти като ЗабравихМуИмето от "Капитал", Симон,
Асен Генов, ... 😁
 
Откакто изгледах няколко видеа тубата почна редовно да ме ъпдейтва за сеира.

Ако отворя канала сигурно ще е пълен с путинска пропаганда....
 
Ако отворя канала сигурно ще е пълен с путинска пропаганда....
Мани го канала, не знам защо ми вади тоя канал.
Може да са от фейсбука копнати тея видеа дедазнам.

ей го още едно прясно:


драма :)
 
Мани го канала, не знам защо ми вади тоя канал.
Може да са от фейсбука копнати тея видеа дедазнам.

ей го още едно прясно:


драма :)
Добре, имам една теория за това, че избори идвали. Дали това не е знак някакъв ?
 
Бе за избори не знам, ама такъв проект ако няма обществено, медийно, общинно/държавно и не знам кво си още одобрение и подкрепа, и де-факто и де-юре, е обречен на провал. А аз виждам точно това - пълно медийно затъмнение - тотале! А защо? А ПП тия па какви са, нали милееха за просперитетот на бг... да-ама-не за България..
А то ще става страшно тепърва. Първо имат зверски удар от ковида и войната, там загубите реално са неизмерими. После ги удря самата държава, явно. После ги урят разни магнати, па за кой работят, явно не е и за бг.
Имаме да влизаме в еврозона, ше сменяме финикийски знаци, това ще е финанонсов удар поне за 2г напред за масовката, тей че вътрешен туризъм, ама на-най-си..
А ОБЕКТА трее се поддъжда! А поддръжката е адски скъпа и тепърва ще се оскъпява. Имаме и гаден климат у беге, па там има и ветрове.. Някои неща ще трябва да се капсуловат за през зимата, ще се пука бетон и зидария.. страшно е.
Трябва некакво зверско иноваторство да се приложи, инак нищо не изглежда добре в перспектива.
Ма по-важното е, че държавата се отрича от ценностите си, то май си е тенденция това.

За това, пичовете да правят автономия, партия, поданство и те тъй :)
 
Всеки български гражданин, чустващ се българин да не ми иска заплата и да бачка за благото на народа, казах! А тия дет ма питат от колко до колко и какви пари ще им давам, да има да се факат, казах!
 
Мани го канала, не знам защо ми вади тоя канал.
Може да са от фейсбука копнати тея видеа дедазнам.

ей го още едно прясно:


драма :)
Я си кажи мнението за наследника на Боби Михайлов и въобще целия процес на харесване, нехаресване.
 
Я си кажи мнението за наследника на Боби Михайлов и въобще целия процес на харесване, нехаресване.
Не ма вълнува.
 
  • Like
Реакции: Sky
Старо видео на Миролюба Бенатова от 23.11.2003г. за пирамидата "Проксима" и със скрита камера, обектива засича лицата на някои от там присъстващите.
Погледа ми пада върху едно лице, което много ми прилича на една публична личност.
Вие какво ще кажете?
Прилича ли ви този мъж на някой известен в България?
Ако да, на кого?
Все пак годината е 2003г т.е. преди 20 години.
:D

ип.jpg

Както и да го изкълчиш, няма нищо общо с пирамида.

Това не ти е Нексо.
Вложенията са си там, активите са осезаеми.

ПП: блекаут8 е теоретик и ентусиаст. Покритието му се основава основно на четене на FT, Блумбърг и "Капитал". Изкарва пари от продажба на курсове и плямпане по темата. Един от многото финансови "гурута" в интернета.

Дообре. Аз не съм чекръкчия, да "кълча", но ти познай кой е във видеото за пирамидата "Проксима".
Как беше? Ако ходи като патица, ако кряка като патица...
:D
 
Последно редактирано:
Е тва какво доказва? Официално е имало един собственик и той е убит от изгорял полицай. Много са изгорелите в тая пирамида. Може да е бил сред тях, що па не?
Даваш снимка. Ето го и видеото youtube.com/watch?v=wp9zOsg38Kc
Седи на скамейката с още 50 човека, на свидетелските места, не на колонката в десно 😉
 
Старо видео на Миролюба Бенатова от 23.11.2003г. за пирамидата "Проксима" и със скрита камера, обектива засича лицата на някои от там присъстващите.
Погледа ми пада върху едно лице, което много ми прилича на една публична личност.
Вие какво ще кажете?
Прилича ли ви този мъж на някой известен в България?
Ако да, на кого?
Все пак годината е 2003г т.е. преди 20 години.
:D

Виж файлът 32432



Дообре. Аз не съм чекръкчия, да "кълча", но ти познай кой е във видеото за пирамидата "Проксима".
Как беше? Ако ходи като патица, ако кряка като патица...
:D

Връзва се с биографията му, но всъщност не прилича особено. Цветът на косата е друг, плешивината отдясно липсва. основно по перчема напомня.

Най-говорещото в биографията на Ивелин е, че е бил много успешен продавач на застраховки "Живот". Трябва специален талант и убедителност за такова нещо. Което би обяснило и намирането на акционери/инвеститори в "Исторически Парк".

Да повторим: човекът очевидно е много, много убедителен и вдъхващ доверие. Нещо, което трябва да се има предвид и да ти свети лампичката винаги кога говори, но НЕ ДОКАЗВА НИЩО в разглеждания случай.
 
Че Ивелин е много добър оратор, спор няма. Може да го питаш нещо и с часове да ти говори странични неща, при това по увлекателен начин, без реално да ти отговори на въпроса.

Фактите обаче са такива, че всичко около парка е силно съмнително и се извършва под масата, без да има причина за това, освен ако не се замазват следите на нещо. Исторически парк АД е куха фирма.

За обещанията за обороти и дивиденти, както и другите финансови безсмислици, сме говорили в темата вече.

По отношение на атаките срещу хора и организации, които са дръзнали да го критикуват по какъвто и да е начин - това е запазената марка на Ивелин. Няма спирка, когато клевети хора. Включително е клеветил участник във форума и коментиращи във Фейсбук с най-унизителните лъжи за личния им живот, които може да съчини.

Ивелин е близък с Възраждане (с Костадинов са приятели, водил е и митинги на Възраждане) и понякога употребява тяхната реторика, както се вижда и от манипулативния колаж, постнат в темата, целящ да отвлече вниманието от неудобните въпроси, на които Ивелин не е дал отговор. Препоръчвам обаче на хората, търсещи обективност, да се абстрахират от предразсъдъците и да се опитат да вникнат в статиите и зададените въпроси, включително да проучат казуса самостоятелно, вместо да отхвърлят всички представени аргументи само защото идват от този или онзи.
 
Там е работата, че когато сте си приказвали, нищо не е имало изградено. Гледам, 2019 сте се изпочупили да пирамидосвате, но тогава е имало само един багер на обекта. След това, когато започват СЪЩЕСТВЕНИ строителни и тн дейности, всички спирате да пишете, без значение кой, що и кво. Но аз продължавам да недоумявам, защо след като идеята му е клати хората, така яко се набива в обекта, и не спира и не спира...бахти тая пирамида, нов модел :)
А иначе, няма как да си успешен, ако не може да успиваш и това не те прави автоматично мошеник.
А още по иначе, ето ти сега, най-вероятно неволно, но правиш същото както другите - подриваш. Така че, едва ли ЧАК пък грам да не са го клепали и другите и той да си фантасмагаросва всичко ;)
 
Да се повторим: докато не излязат наяве поне 1-2 завлечени акционера, няма какво да се обсъжда.
Споменават се "бивши" акционери, т.е. такива, които са излезли от бизнеса, но никой не реве, следователно най-вероятно са излезли сухи - върнати са им парите, продадени са акциите на друг и т.н.

И при забъркани толкова много хора и пари, то нема начин всичко да е идеално и абсолютно всички да са доволни.

Всеки който е пробвал да прави нещо с много хора знае че в даден момент поне няколко от тях ще станат врагове.
 
Не си спомням да съм казвал, че е пирамида. Казвам, че всичко се прави под масата, на ръба на закона, със свързани лица и фирми, вместо да е видимо и прозрачно кой какво прави и каква законова отговорност носи, както е при нормалните бизнеси. Възниква въпросът защо всичко е толкова потайно и защо е направена тази сложна мрежа от фирми и взаимоотношения, ако всичко е законно.

Спрях да пиша в темата, защото спрях и да се интересувам от парка.

Никой не го е нападал на лична основа, както направи той с най-различни хора.
 
Никой не го е нападал на лична основа, както направи той с най-различни хора.
Дай да видим. Не сме в течение тука повечето хора като гледам.
 
Дай да видим. Не сме в течение тука повечето хора като гледам.

Търсих и намерих само едно от видеата, които визирах (другите може би са изтрити), но, честно да ти кажа, не искам да го споделям, защото съдържа прекалено грозни обиди. Но така или иначе това говори повече за личността на Ивелин, отколкото за парка, и е встрани от темата.

Отделно, че има и развития след като спряхме да пишем в тази тема. Във форума на Инвестор коментират парка по-редовно. Ако искаш, виж и там.
 
Не си спомням да съм казвал, че е пирамида. Казвам, че всичко се прави под масата, на ръба на закона, със свързани лица и фирми, вместо да е видимо и прозрачно кой какво прави и каква законова отговорност носи, както е при нормалните бизнеси. Възниква въпросът защо всичко е толкова потайно и защо е направена тази сложна мрежа от фирми и взаимоотношения, ако всичко е законно.

Само за протокола, в бг ако не използваш всевъзможни врътки, нямаш никакъв шанс да оцелееш в бизнеса. Няма как да не го знаеш това, ако някога си се пробвал, говоря за ОФ бизнеса, какъвто и да е.

Па специално мене, изобщо не ми дреме какви далавери правят, при положение, че не клатят инвеститорите и правят всъщност това, което правят - градят :) Мога даже да им пожелая успех 😍
 

Горе