Какво мислите за Исторически парк?

Вариант е този парк никога да не излезе на печалба, но пък Ивелин да излезе, продавайки други работи ОКОЛО парка, като например имоти в селото.

Търсих и намерих само едно от видеата, които визирах (другите може би са изтрити), но, честно да ти кажа, не искам да го споделям, защото съдържа прекалено грозни обиди. Но така или иначе това говори повече за личността на Ивелин, отколкото за парка, и е встрани от темата.
Докат не вида, не вервам.
 
Вариант е този парк никога да не излезе на печалба, но пък Ивелин да излезе, продавайки други работи ОКОЛО парка, като например имоти в селото.

И аз съм на този вариант, горе-доле
Твърде шибани форсмажори има, ФАКТ са, никой не може да оспори.
Ако нещо РЕЗКО не се промени, смятам, че обекта няма да може да изкарва достатъчно чисто от бизнес/туризъм, а по скоро го виждам един ден там да си го делнат някакви магнати, да се разчепатват там, секта нещо, иху-аху... не е лош вариант 😄
Има стойност проекта, не е като да няма..
 
И аз съм на този вариант, горе-доле
Твърде шибани форсмажори има, ФАКТ са, никой не може да оспори.
Ако нещо РЕЗКО не се промени, смятам, че обекта няма да може да изкарва достатъчно чисто от бизнес/туризъм, а по скоро го виждам един ден там да си го делнат някакви магнати, да се разчепатват там, секта нещо, иху-аху... не е лош вариант 😄
Има стойност проекта, не е като да няма..

Ок, като превъртя всички ленти, картинката е:

Ивелин никога не е имал намерение да се циментира в туристическия бизнес.
Само като погледна парка и почва да ме гложди усещането че е правен основно за парлама, а не поради някаква луда страст към историята.

Ивелин не е в туристическия, а е в ИМОТНИЯ бизнес!
Паркът е пунта мара - the shiny object, залъгалката, параванът, част от маркетинговия план.

Кинтите ще дойдат от имотите в селото. Затова и се фърлят толкова усилия и инвестиции в превръщането му в нещо като луксозен жилищен комплекс от затворен тип. Патриотичните и мотивиращи дрънканици как можело да променим средата и дръжавата около себе си са кьорфишек. Идеята е просто да се вдигне цената на земята и къщите.

Разкрихме го момчета, закривайте темата.
 
Поради локацията и изградените условия, подозирам и че таргетираната клиентела са били в голяма степен руските граждани, но войната леко е объркала плановете.
 
И това го има, логиката е добра, но не е само това. Строежите са с твърде високо качество, КОМУ е нужно при положение, че ще се бишка.. Само скулптурата на стрелеца е една торба пари. Защо да се набиват толко средства ако парка е САМО парлама.
Има и друго, не закривайте темата 😆
 
При толкова мащабен проект, ако беше измама досега да е писнала половин България. Разбирам да има някой човек да излезе с името си и да каже такаи така, преебаха ме, но досега не съм видял такъв човек. Единственото, което виждам е да пискат медий с чуждо финансиране
 
При толкова мащабен проект, ако беше измама досега да е писнала половин България. Разбирам да има някой човек да излезе с името си и да каже такаи така, преебаха ме, но досега не съм видял такъв човек. Единственото, което виждам е да пискат медий с чуждо финансиране
Акционерите са в течение на цялата схема. Това ти обяснява липсата на пищящи. Нормално е да има някой и друг уплашил се от събитията последните години и излязал.

Обяснява и защо акциите не се предлагат публично. Заради което финансовите "експерти" пищят по форумите че било червен флаг и смърдяло. Ами извинявай ама колко сериозни акционера ще привлечеш с "Ше строим Дисниленд на историческа тематика у Варненско!"?

И това го има, логиката е добра, но не е само това. Строежите са с твърде високо качество, КОМУ е нужно при положение, че ще се бишка.. Само скулптурата на стрелеца е една торба пари. Защо да се набиват толко средства ако парка е САМО парлама.
Има и друго, не закривайте темата 😆
"Парлама" не беше уместна дума. Паркът видимо си играе важна роля. Но те са в строителния и имотния бизнес. Показват маса машини и матряли струпани в парка, ама никой не споменава че същите машини и материали се използват и за строене на нови къщи в селото!

Съчетават нещата, оптимизират разходите.

ПП: И не, не виждам измама дотук. Просто хитра схема и добър маркетинг.
 
Редакция: моя грешка, бях забравил една подробност. Може би трябва да прочета темата отново, че и аз съм забравил какво сме дискутирали вече. 🫣
 
Последно редактирано:
 
Когато имаме някакъв шанс да станем по-малко енергийно зависими от Русия винаги се появяват подобни пещерняци да бълват простотия.


Китайците не знаят ли, че ги облъчват с кемптрейлс...


Шапки от алуминиево фолио сигурно носят...

 
Когато имаме някакъв шанс да станем по-малко енергийно зависими от Русия винаги се появяват подобни пещерняци да бълват простотия.
По тая логика дай да строим и оранжерии за банани, че да сме по-малко бананово зависими от Еквадор.
 
По тая логика дай да строим и оранжерии за банани, че да сме по-малко бананово зависими от Еквадор.

Сигурен бях, че бананите са важни за енергийната сигурност...
 
Сигурен бях, че бананите са важни за енергийната сигурност...
Важни са за демокрацията и свободата в републиката.
Все пак цял режим свалихме заради недостига на банани по магазините.

Модерният българин си държи на бананите.

Свършат ли бананите, тва е признак че сме се върнали в комунизъма 😆
 
Когато имаме някакъв шанс да станем по-малко енергийно зависими от Русия винаги се появяват подобни пещерняци да бълват простотия.

Щото не ти лумка тая перка у главата, за това са ти тие мъдри мисли :)

Ние сме зависими от от всичко.. кво правим?? Иначе за перките - ясно, спираме ветъра и проблема го нихт 😆
 
Създал си е организация, строи, създава нещо красиво. Нека го прави и да му върви в начинанието.
Всеки бърза да плюе и търси недостатъци, нередности, а да се замисли той какво ще остави след себе си? Нещо така, по-значимо от няколко чувала строителни отпадъци в близката горичка примерно.
Наел се е Ивелин да облагороди западащо село някъде между Варна и Шумен. Прави го успешно. Аз докато не направя нещо по-добро от него не считам, че мога да имам думата да го критикувам.
 
На мен ми е интересно има ли тук хора инвестирали в парка?

Разбира се проекта не може да се сравнява с проекта на Ружа Игнатова, той беше на световно ниво и в друга област.
Тук залагаме и на патриотизъм и на родолюбие.

Но и тук трябва да признаем, че е мислено и то добре.
Ако не бяхме такова крадливо племе, можеше да сме велика държава с такива комбинативни мозъци.
 
Важни са за демокрацията и свободата в републиката.
Все пак цял режим свалихме заради недостига на банани по магазините.

Модерният българин си държи на бананите.

Свършат ли бананите, тва е признак че сме се върнали в комунизъма 😆
Без банани няма демокрация
 

Горе