Какво мислите за казармата?

От: Какво мислите за казармата?

Какви ресурси отделя държавата за бъдещето на българина не можах да разбера?И от какво ще лишат младите хора? Като някакви псевдоморалисти и патоамбициозни обирджии се сменят от време на време и всеки взема колкото може от тази държава.
Прочетох нещо относно военната техника,че е много скъпа-вярно е, изключително скъпа е! Но преди НАТО да наложат изискванията си, армията беше пълна с изправна техника, достатъчна за учения и занятия.(сега също е изправна и си стои в гаражите).
Някой беше казал,че не знаел, какво точно правели войниците и военните.Нали затова има секретни нива,поверителни, полусекретни,нали затова има военни и цивилни граждани;Ако всеки знаеше, каква тогава е ползата от отбраната на страната,нали затова съществува класифицираната информация т.к. всяка друга държава е потенциален противник. Съмнявам се гражданите на Италия, Испания, Франция и т.н. да знаят с какво се занимава тяхната армия.
А относно коментара,че военните били банкоматаджии и си чакали заплатите, със сигурност има и много такива, както е в по-голямата част от работещото българско население,било то на частна или държавна работа. Поне военните работят, дават наряди,изпращат ги по границите,особено сега след бежанските "нашествия".....ами я погледнете някой социален закон,който не е правен за българи, а само за роми, и вижте къде всъщност отиват парите за бъдещето на българина, веднага ще прозрете защо намалява прираста на българите и как ще изчезнем много скоро като народ, и то само, защото държавата налива пари в някой,който не си плаща даже данъците и е безработен.
 
От: Какво мислите за казармата?

Защо намеси толкова сериозно наркотиците, не знам!
Не знам какви са ти проучванията и колко твои познати и приятели са излезли наркомани от казармата, но аз нямам такива. А вярвай ми, в среда на военни съм се родила и израстнала.
В темата става въпрос за нещо съвсем друго. А не, как да предпазим децата си от наркотици, още повече, че сега вече няма казарма, но наркоманите не са по-малко.
Всъщност въобще не ми се пише за наркомани и наркотици.
Както и че влезлите в казармата щели да са "пушечно месо". Как, ако не сме във война?
Наборна военна служба, за мен означава като УПК или допълнително образование след официалното средно.
Ако е наречено по физическа подготовка и сексология няма да е проблем, но щото е "казарма", веднага асоциацията е "затвор".
Не е така. И оправдания, как те тормозели старите, в училище как е било? Навсякъде има по-отворени и нагли цървули, но това не означава, че ти си супер-беззащитен и те очаква мъчителна смърт.
И понеже никой не оценя реално, че има полза от "работеща" армия, която е отделно от хора завършили военно училище, а не просто преминали през казармата. Респективно тези хора от военните училища са се гърчили малко повече и реално могат да научат двайсе пикльовци, как поне да не ти отговарят нагло все едно си им майка им или баща им. След което и ще оценят жените си, а няма да ги ползват само за слугини и ... (тук ще си спестя сравнението).
И е много ... джентълменски, че не бихте позволили на жени да се обучават за нещо такова, но по мои наблюдения ще има много полезен резултат. Ще научат повече неща и ще калят Волята си. А не единствената им цел, да е да си намерят богат батко/чичко да му родят едно дете и мисията на живота е изпълнена. Там се научаваш и как да се справяш. Ако ще на готварство да ги научат и знамена да шият все е нещо.
Лично аз, ако някой ден вляза в политиката ще направя и оформя подобна идея- платена. Не задължителна служба. Платена наборна служба. Военен университет. Който иска да кандидатства. Полувисш. Така като се премахне задължителния елемент и хората се чувстват свободни, да видим дали няма да пращат децата си там.
 
От: Какво мислите за казармата?

Когато влязох в казармата компютрите бяха 286 като излязох 386 от тази гледна точка не мисля че съм пропуснал нещо в развитието им.
Като гледам днешната младеж все повече се убеждавам че казармата дори и да е неприятна е полезна - повечето дето не ги е затиснал живота до стената си живуркат като мамини синчета до трийстата си година.

Адмирации. Същата работа. Служих година и половина в иситниско бойно поделенеия със всичките му учения, тактики и ала бала + стандартните простотии. Изстрелял съм няколко хиляди патрона, пробягал съм с 30 -40 кг желязо по мен стотици километри и не съжалявам и за един ден от времето прекарано там.

Имало е адски гадни дни разбира се, но казарма трябва да има. КОгаот си на 18 и си мислиш че си хванал Моисей за кайсиите точно това ти трябва да за слезеш на земята и да погледнеш реалноста в очите.
 
От: Какво мислите за казармата?

Не ми е известно армия да е пращана срещу цивилно население в България. За това е полицията, както показва и опита. Аз ти говоря каква по принцип е целта на армията, а не за хипотетични ситуации, които никога не са се случвали.

До горния натовец, чакай да те спасяват, защо след като Турция и Гърция са в НАТО поддържат огромни армии? Кажете нещо и за швейцарците де :)


Швейцарците късат мрака да 650 хилядна армия могат да съберат до 24 часа. Всеки от 20 до 70 години има сосбтвено оръжие в дома си е е потенциален военен
 
От: Re: Какво мислите за казармата?

о аз ако соля може да кажа че всички ходили в казармата и които са ЗА нея, са жертва на стокхолмски синдром съвсем точно пасва там си като отвлечен заведен насила пазят те хора с оръжие да не избягаш... военните само чакат да го развиеш в достатъчно голяма степен през времето до клетвата и ти става от пазачите даже ти е симпатично да пазиш другите нови пленници да не избягат....

Не е така coolice. Впрочем в казарамата може да придобиеш сериозен опит в управлението на хора. Има моменти в който си в подчинено положение, но има и моменти в които може да командваш парада. Всичко зависи от индвидуалните ти способности. Казармата е място където откриваш неподозирани страни на характера си. Да не говорим колко по зрял човек ставаш само след 6 месеца прекарани там.

На едно 18 годишно лайно му трябва точно казармата за да стане човек от него а не леке.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Дрони, мрони, самолети, ракети, обаче казармата си е казарма
и освен дисциплина, възпитава и чувствата за дълг и патриотизъм
и затова, мисля, че е добре да има казарма
Вече написах, че изтръгнаха и малкото ми останал патриотизъм. Аз съм от хората, дето с лошо не може да им налееш. Свят голям, все толкова акъл и пари имам да вдигна гълъбите и да се изнеса, преди вас "патриотите" да са ви събрали да се биете за тия на власт.
coolice каза:
пп не съм много сигурен дали съд би признал за валидна клетва казана под въздеиствие на опиати
Как признава "клетва" с оръжие в гърба? Всичко е тотален булшит! Дори самия подпис го полагаш на спокойно, преди самата "клетва", че в тоя "паметен" ден е неимоверна дандания и не мож си намери името в тетрадката.
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Какви ресурси отделя държавата за бъдещето на българина не можах да разбера?И от какво ще лишат младите хора? Като някакви псевдоморалисти и патоамбициозни обирджии се сменят от време на време и всеки взема колкото може от тази държава.
Прочетох нещо относно военната техника,че е много скъпа-вярно е, изключително скъпа е! Но преди НАТО да наложат изискванията си, армията беше пълна с изправна техника, достатъчна за учения и занятия.(сега също е изправна и си стои в гаражите).
Някой беше казал,че не знаел, какво точно правели войниците и военните.Нали затова има секретни нива,поверителни, полусекретни,нали затова има военни и цивилни граждани;Ако всеки знаеше, каква тогава е ползата от отбраната на страната,нали затова съществува класифицираната информация т.к. всяка друга държава е потенциален противник. Съмнявам се гражданите на Италия, Испания, Франция и т.н. да знаят с какво се занимава тяхната армия.
А относно коментара,че военните били банкоматаджии и си чакали заплатите, със сигурност има и много такива, както е в по-голямата част от работещото българско население,било то на частна или държавна работа. Поне военните работят, дават наряди,изпращат ги по границите,особено сега след бежанските "нашествия".....ами я погледнете някой социален закон,който не е правен за българи, а само за роми, и вижте къде всъщност отиват парите за бъдещето на българина, веднага ще прозрете защо намалява прираста на българите и как ще изчезнем много скоро като народ, и то само, защото държавата налива пари в някой,който не си плаща даже данъците и е безработен.


искаш да знаеш какво правят военните докато воюват :) във wikileaks си пише :) имаше изтъчне на над четвърт милион документи боини репорти на една армия по развита от нашата :)
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Защо намеси толкова сериозно наркотиците, не знам!
Не знам какви са ти проучванията и колко твои познати и приятели са излезли наркомани от казармата, но аз нямам такива. А вярвай ми, в среда на военни съм се родила и израстнала.
В темата става въпрос за нещо съвсем друго. А не, как да предпазим децата си от наркотици, още повече, че сега вече няма казарма, но наркоманите не са по-малко.
Всъщност въобще не ми се пише за наркомани и наркотици.
Както и че влезлите в казармата щели да са "пушечно месо". Как, ако не сме във война?
Наборна военна служба, за мен означава като УПК или допълнително образование след официалното средно.
Ако е наречено по физическа подготовка и сексология няма да е проблем, но щото е "казарма", веднага асоциацията е "затвор".
Не е така. И оправдания, как те тормозели старите, в училище как е било? Навсякъде има по-отворени и нагли цървули, но това не означава, че ти си супер-беззащитен и те очаква мъчителна смърт.
И понеже никой не оценя реално, че има полза от "работеща" армия, която е отделно от хора завършили военно училище, а не просто преминали през казармата. Респективно тези хора от военните училища са се гърчили малко повече и реално могат да научат двайсе пикльовци, как поне да не ти отговарят нагло все едно си им майка им или баща им. След което и ще оценят жените си, а няма да ги ползват само за слугини и ... (тук ще си спестя сравнението).
И е много ... джентълменски, че не бихте позволили на жени да се обучават за нещо такова, но по мои наблюдения ще има много полезен резултат. Ще научат повече неща и ще калят Волята си. А не единствената им цел, да е да си намерят богат батко/чичко да му родят едно дете и мисията на живота е изпълнена. Там се научаваш и как да се справяш. Ако ще на готварство да ги научат и знамена да шият все е нещо.
Лично аз, ако някой ден вляза в политиката ще направя и оформя подобна идея- платена. Не задължителна служба. Платена наборна служба. Военен университет. Който иска да кандидатства. Полувисш. Така като се премахне задължителния елемент и хората се чувстват свободни, да видим дали няма да пращат децата си там.

Аз съм ок армията да е високо платена и елитна да кажем като чуждестранния легион на Франция, и който се издъни аут (дръг тестове, не покрива нормативи...) + дрони да си купим като последното поколение влезе във масово производство и им паднат цените...


Обаче някой да събира хора от кол и въже да ставали мъже особено при проблема който има обществото с наркотиците да събира децата на такива който са инвестирали много пари за да ги опазят е едно от нещата който биха ме отказали да си отглеждам децата в България

Ако едно време кажеше човек че ползва наркотици и го пишеха НГВС и не ходеше нямаше да сме докарали дотук... ама нали трябваше да се запълват бройките тези на военните комисии сами си го направиха това
 
Re: От: Re: Какво мислите за казармата?

Не е така coolice. Впрочем в казарамата може да придобиеш сериозен опит в управлението на хора. Има моменти в който си в подчинено положение, но има и моменти в които може да командваш парада. Всичко зависи от индвидуалните ти способности. Казармата е място където откриваш неподозирани страни на характера си. Да не говорим колко по зрял човек ставаш само след 6 месеца прекарани там.

На едно 18 годишно лайно му трябва точно казармата за да стане човек от него а не леке.

на един 18 годишен човек пазен от наркотиците по частни училища му трябва точно 6 месеца заедно с лекета от гетото, за да го подхлъзнат лекета да почне да взима и той...

особено ако му казват какъв е балък че не взима (не знае колко е яко) (не знае какво изпуска) или че е мамино синче, или са му старши и се гъбаркат с него понеже е различен (не е пробвал)...

И както казах в момента масовия проблем не е с марихуаната масовия проблем е със синтетични наркоици който са много тежки и проблема е много по голям отколкото някой си мисли... затова са се разхаитили толкова много

Ако се върне казарамата тези трябва да ги пишат нгвс - полза никаква и който иска дръпва едно джоинтче и е аут... а да не ги пишат нгвс застрашват пазените деца

което бих го приравнил престъпление срещу човечеството... някой да ми събира детето заедно с наркомани

Krumov - много повече ги правят хора в частните училища - понеже учителите са там да учат не за отбиване на номера, ако в държавните стигнем до това ниво един ден няма да имаме проблемни поколения
 
От: Re: От: Re: Какво мислите за казармата?

на един 18 годишен човек пазен от наркотиците по частни училища му трябва точно 6 месеца заедно с лекета от гетото, за да го подхлъзнат лекета да почне да взима и той...

особено ако му казват какъв е балък че не взима (не знае колко е яко) (не знае какво изпуска) или че е мамино синче, или са му старши и се гъбаркат с него понеже е различен (не е пробвал)...

И както казах в момента масовия проблем не е с марихуаната масовия проблем е със синтетични наркоици който са много тежки



Ами естествен подбор, лабилните отпадат.
 
Re: От: Re: От: Re: Какво мислите за казармата?

Ами естествен подбор, лабилните отпадат.

Ами ако му сложат наркотици в храната / чая без да разбере, за базик да надрусаме балъка... естествен подбор друг, няколко пъти за да се зариби после е вече е клиент... и какво ще направиш ако някой направи това на твоето дете...

Щом имаш желание пращаш си детето на естествен подбор.... даже може да го запишеш да учи в някой гето квартал в училище на което му се носи славата че го обикалят дилъри... вместо в елитно училище да се срещне с естествения подобор по-рано :) после ще кажеш на жената / вашите сина/внука явно е лабилен затова е продрусал - естестествен подбор... това че ти си го събрал с наркоманите няма да има нищо общо - просто си подпомогнал естествения подбор - проверирл си детето за лабилност :lol: Както казармата събираше наркомани с непродрусали в последните години в който съществуваше...

ПП И нали идеята беше да направим проблемните хора не да смъкнем хората на проблемното ниво и да му викаме естествен подбор...

За мен да има задължителна казарма в която взимат и употребяващи наркотици = да има задължително училище за всички в което се употребяват наркотици и дилърите има свободен достъп до двора :) Нещо като проверка за лабилност :)
 
От: От: Re: От: Re: Какво мислите за казармата?

Ами естествен подбор, лабилните отпадат.
Да кажа ли къде спалните са точно под чинията на локатора? 10 киловата насочена средна мощност, 100 киловата пикова. Има и още един за метрови вълни до него, "Венера", той е от същия порядък, но не знам точна цифра. Барчето е на километър от съоръжението, и като се обърне чинията - кастофона спира за малко! За хигиената да отворя ли приказка, че сме от първите места по кучешка тения в света. За азбестовите одеала в пожарната? Детето ти дори да знае как да се опази - просто не му дават шанс. Шапкаря разполага с живота му, и има не един погубен заради едната простотия. Тия просто си нямат на идея какво вършат! В НАТО-вските бази няма такава колосална мизерия, опасна за живота. Туй не е войниклък, а клошарстване! "Медуза" знаеш ли какво е, и ако да - как това ще подобри здравето, защото май е обратното! В учебния център храната беше супер, но в бойното беше ОТПАДЪЦИ от месокомбинатите! ДА СЪБИРАШ ХОРА НАСИЛА, ДА ИМ СКАПВАШ ЖИВОТА И СЕМЕЙСТВОТО - ЗА ДА ГИ ХРАНИШ С БОКЛУЦИ, ей, не моа се стърпя вече! Туй ли е "патриотизъм" бе, да ви таковам на "патриотизма" криворазбран! Разбираш ли защо ми утрепаха и малкото останало милеене по родното? Пет пари не давам утре кой ще управлява тая територия!
Да пратиш детето си да видиш дали ще оцелее в тая помия? Пращай твоето, и да не чувам за "патриотизъм". Поне да гласувахте като хората, поне на бабите си личните карти да скривахте по избори...
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за казармата?

Явно няма вариант за компромис.
Едните са на края "мизерия и губене на ценното време( за ходене по дискотеки, където няма как да те излъжат с наркотици) ... но поне няма да умреш от облъчване и друг вид опасни за живота обстоятелства"- другите на другия (там съм и аз), че няма такъв бум на смъртни случаи или зарази или болести, колкото се опитват да представят, а е добре за един млад човек да се дисциплинира извън семейната обгрижваща среда. Защото един ден (не дай си Боже) майка му и баща му бъдат сполетяни от нещастие, освен това самият той би трябвало да създаде семейство, ще е по-добре да е минал през едни по-сурови обстоятелства, за да не умре от глад или алкохолизъм на дъното.

Продължавам да не разбирам това очевидно настояване за наркотиците. Да нямате близък починал от злоупотреба, заради пристрастяване в казармата? Съжалявам, ако е така! Аз имах една приятелка, която имаше по-малък брат. Преди да успее да влезе в казарма умря от свръхдоза на купон. 17-годишен. Залагал сума ти злато, крадял пари от техните за дозите. Бях млада и за първи път разбирах, че от това реално умират хора. Но за пореден път не разбирам връзката с казармата.
Може би ще е най-добре един референдум да се направи :)
 
От: Re: От: Какво мислите за казармата?

искаш да знаеш какво правят военните докато воюват :) във wikileaks си пише :) имаше изтъчне на над четвърт милион документи боини репорти на една армия по развита от нашата :)

Аз знам какво прави една армия, а тези файлове са само някаква малка част,изпусната или изопачена информация, и нямат нищо общо с българските действия и въпроса за казармата в България :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: Какво мислите за казармата?

Ами ако му сложат наркотици в храната / чая без да разбере, за базик да надрусаме балъка... естествен подбор друг, няколко пъти за да се зариби после е вече е клиент... и какво ще направиш ако някой направи това на твоето дете...

Щом имаш желание пращаш си детето на естествен подбор.... даже може да го запишеш да учи в някой гето квартал в училище на което му се носи славата че го обикалят дилъри... вместо в елитно училище да се срещне с естествения подобор по-рано :) после ще кажеш на жената / вашите сина/внука явно е лабилен затова е продрусал - естестествен подбор... това че ти си го събрал с наркоманите няма да има нищо общо - просто си подпомогнал естествения подбор - проверирл си детето за лабилност :lol: Както казармата събираше наркомани с непродрусали в последните години в който съществуваше...

ПП И нали идеята беше да направим проблемните хора не да смъкнем хората на проблемното ниво и да му викаме естествен подбор...

За мен да има задължителна казарма в която взимат и употребяващи наркотици = да има задължително училище за всички в което се употребяват наркотици и дилърите има свободен достъп до двора :) Нещо като проверка за лабилност :)

Казваш значи, че дилърите военните бази за нищо са ги нямали в БГ и се разхождат по плаца ръсейки наркотици?!?
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Явно няма вариант за компромис.
Едните са на края "мизерия и губене на ценното време( за ходене по дискотеки, където няма как да те излъжат с наркотици) ... но поне няма да умреш от облъчване и друг вид опасни за живота обстоятелства"- другите на другия (там съм и аз), че няма такъв бум на смъртни случаи или зарази или болести, колкото се опитват да представят, а е добре за един млад човек да се дисциплинира извън семейната обгрижваща среда. ...
Мацко, ходи ли в казарма? Ако беше ходила - нямаше да има неясноти! Все някакви субекти се изказват и гласуват, ама хал-хабер си нямат, дори отдалеч не са го виждали на живо!
Николчето каза:
Аз знам какво прави една армия, а тези файлове са само някаква малка част,изпусната или изопачена информация, и нямат нищо общо с българските действия и въпроса за казармата в България
Ти специално какво знаеш за неизпусната част? Обясни ми какво видя лично, че се изказваш през мнение! Поне като готвачка работила ли си в туй, за което говориш? Между другото тоя лаф за "мъжа и казармата" го чувам все от хора, дето само са чували за тия работи! Баба ми примерно.
 
От: От: От: Re: От: Re: Какво мислите за казармата?

Да кажа ли къде спалните са точно под чинията на локатора? 10 киловата насочена средна мощност, 100 киловата пикова. Има и още един за метрови вълни до него, "Венера", той е от същия порядък, но не знам точна цифра. Барчето е на километър от съоръжението, и като се обърне чинията - кастофона спира за малко! За хигиената да отворя ли приказка, че сме от първите места по кучешка тения в света. За азбестовите одеала в пожарната? Детето ти дори да знае как да се опази - просто не му дават шанс. Шапкаря разполага с живота му, и има не един погубен заради едната простотия. Тия просто си нямат на идея какво вършат! В НАТО-вските бази няма такава колосална мизерия, опасна за живота. Туй не е войниклък, а клошарстване! "Медуза" знаеш ли какво е, и ако да - как това ще подобри здравето, защото май е обратното! В учебния център храната беше супер, но в бойното беше ОТПАДЪЦИ от месокомбинатите! ДА СЪБИРАШ ХОРА НАСИЛА, ДА ИМ СКАПВАШ ЖИВОТА И СЕМЕЙСТВОТО - ЗА ДА ГИ ХРАНИШ С БОКЛУЦИ, ей, не моа се стърпя вече! Туй ли е "патриотизъм" бе, да ви таковам на "патриотизма" криворазбран! Разбираш ли защо ми утрепаха и малкото останало милеене по родното? Пет пари не давам утре кой ще управлява тая територия!
Да пратиш детето си да видиш дали ще оцелее в тая помия? Пращай твоето, и да не чувам за "патриотизъм". Поне да гласувахте като хората, поне на бабите си личните карти да скривахте по избори...

Храна си е храна. Не като на мама и на баба гозбите, но си е добра. Никой не е умрял от не. В казармата нямат за цел да те хранят като в изискан ресторант. Патриот не съм бил няма и да стана, но казарма трябва да има. Губи ви се цялата идея на това да се ходи в казарма. И да детето ми трябва да отиде в казарма и не бих направил нищо да го измъкна ако е здрав и годен
 
От: От: От: От: Re: От: Re: Какво мислите за казармата?

Храна си е храна. Не като на мама и на баба гозбите, но си е добра. Никой не е умрял от не. В казармата нямат за цел да те хранят като в изискан ресторант. Патриот не съм бил няма и да стана, но казарма трябва да има. Губи ви се цялата идея на това да се ходи в казарма. И да детето ми трябва да отиде в казарма и не бих направил нищо да го измъкна ако е здрав и годен
Един бивш директор на училището ми си замина от тоя свят, някакви радиоактивни материали изтървали докато си играят. Баща ми дори не го помня жив - пак в казармата са го повредили. За медузите не каза, вероятно нямаш на идея за какво говоря.
Абе пращайте си вашите деца, гледам в БгТатко се изринали да гласуват кво да правят с поколението ми, дето го нямам! Разберете, че се свърши с дивия соц, границите са отворени, и будалите измряха! Просто и ясно - контрастът с нормалния свят вече е потресаващ, и няма кой да си дава живота и здравето заради простотиите ви! Най-западната част на Европа е на по-малко време отколкото до Бургас. ЕС в момента се дърви на Щатите, щото не щат да си отворят границите за нас.
Няма вече будали! Няма и смисъл да мизерстваш в т.нар. казарма. Това не те прави боец, а клошар!
 
От: Какво мислите за казармата?

Казармата си беше добра според мен,аз не можах да я хвана за съжаление.Напоследък много женчовци се навъдиха:):)
 

Горе