Какво мислите за казармата?

От: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Значи искам всеки мъж в държавата да може да я защити при нужда. ...
И аз! С виртуозно градинарство ли ще я защитаваш?
 
От: От: От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Като те чета - и квалифицирана работа не си вършил. Военен ли си?

п.с. Вече ми е неудобно, coolice полага къртовски усилия да ви пише факти, и вие като латерни - едно и също. Погледнете поне малко как стреляме с прашки по танкове, поне един в тая тема има, дето не го мързи да говори конкретно с цифри.

Вършил съм, а сега има хора, които я вършат за мен. Не ме мисли. И стига се слага на админа, той не е такъв човек :lol:
 
От: От: От: От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

... И стига се слага на админа, той не е такъв човек :lol:
Пак не позна, пет пари не давам за някакъв ник, какъвто е моят. Така мисля, така съм рекъл. Уважавам труда му, че говори в цифри. Ега ви влезе нещо под фуражките. Това си е интелектуален труд, знам, че по вашему - който не върти мотиката - не заслужава да яде.
 
Re: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Значи искам всеки мъж в държавата да може да я защити при нужда. Стоиш си цивилен, но си запасняк. Не виждам от къде си ги измисляш тия неща.

от медиините ми познания войната нее само битки:), като от самолет съборят жилищен блок и умрат 60 семейтва (ужас врагът избива цивилни, заглавия по медии)

като вътре 60 или 70 души са минали военно обучение, ще им извадят оригиналните военните книжки и други вонни документи в който присъстват ще ги снимат за световните медии и ще кажат взод от жестоката българска армия под подчинението на престъпния български режим се е окопал в жилищен блок ползва цивилното население за щит и от там стреля по атакуващите те са си мислели че вътре са само военни... (легитимна цел) всяка проверка ще покаже че е имало военни вътре...
 
От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Мацко, радвам се, че го мислиш, но с теб бих говорил като с жена. От хилядолетия войната е мъжка работа. Не се и мъчи, само ме размекваш с писанията си, и радваш!

Глей кви работи се появяват!

Това е малко груб отговор, освен че тъп, но карай. Като за първи път ти прощавам. Но те предупреждавам: Не си позволявай, дори и индиректно да ме обиждаш!
Направиш ли го ... и аз мога, без оглед на последствията за оставането ми в този форум. Казах!

Възпитано ти зададох въпроси. Отговори, ако искаш, за да ти обясня още по-ясно моята позиция, която очевидно отказваш да разбереш.
Ако са ти сложни, признай си. Не мога, не разбирам. Няма да ти се сърдя. Ще си пиша с другите.

Поздрави.
 
От: От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Това е малко груб отговор, освен че тъп, но карай. Като за първи път ти прощавам. ...
Тъп съм давай смело нататък!
Айде бе хора, няма ли кой да каже как милион мотики ще се противопоставят на изтребител? Тук дори мотиките са 20-тина хиляди, че и затлъстели тук-там.
 
От: От: От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Тъп съм давай смело нататък!
Айде бе хора, няма ли кой да каже как милион мотики ще се противопоставят на изтребител? Тук дори мотиките са 20-тина хиляди, че и затлъстели тук-там.

Ето след като сам не може да разбереш ефективноста на един милион мотики ( такъв инструмнет в армията няма, само мултифункционална лопата) та дори и 20 хиляди да са. Полза винаги има.
 
От: От: От: От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Ето след каот сам не може да разбереш ефетивноста на един милион мотики ( такъв инструмнет в армията няма, само мултифункционална лопата) та дори и 20 хиляди да са. Полза винаги има.
Ми ходи копай, прати сина си, не ме занимавайте с простотии! Не са месец, не са два!
 
От: От: От: От: От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Ми ходи копай, прати сина си, не ме занимавайте с простотии! Не са месец, не са два!


Уви, заради хора с мислене като твоето няма къде да го пратя.

Армия приятелю е нужна дори само поради факта, че утре ще тръгнеш на някъде със семейството си посред зима. Ще се забиеш в някой пущинак ни напред, ни назад. Без сигнал на телефона и всички "квалифицирани" екстри. Ще викаш, палиш огън или даваш морзови сигнали с фенер или радиото на колата ( оп ти не ги знаеш не си имал служба)

След 5 дена евентулно единствените който могат да те намерят и извадят са 18-19 годишни наборничета докарани в района с 80 годишен камион Татра минаващ през гори и планини по всяко време на годината. А ти ще ревеш от кеф, че някой те е изкопал с лопата от снега
 
От: От: От: От: От: От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Уви, заради хора с мислене като твоето няма къде да го пратя.

Армия приятелю е нужна дори само поради факта, че утре ще тръгнеш на някъде със семейството си посред зима. Ще се забиеш в някой пущинак ни напред, ни назад. Без сигнал на телефона и всички "квалифицирани" екстри. Ще викаш, палиш огън или даваш морзови сигнали с фенер или радиото на колата ( оп ти не ги знаеш не си имал служба)

След 5 дена евентулно единствените който могат да те намерят и извадят са 18-19 годишни наборничета докарани в района с 80 годишен камион Татра минаващ през гори и планини по всяко време на годината. А ти ще ревеш от кеф, че някой те е изкопал с лопата от снега
Tвоето вече от немай къде, от десетия кладенец - вода! И джипаджия съм, и сертификат за радиолюбител имам, и за клас 1 ще се явявам, и 2 навигации, и няма да тръгна там, откъдето няма да изляза. Пътувам с влака, че за момента и джипа не ми трябва.
Потретвам, че бих си платил за качествено обучение по оцеляване. Не шапкарската работа с мотиките и медузите! Кой отива за шапкар в днешно време? Що някой не се реши да отговори?
п.с. Все пак и платена армия имаме в момента, цял град са! За какво са ни?
 
От: Какво мислите за казармата?

Израел. Население 8 милиона - армия, която е*ава майката на всички в региона. Верно, имат съюзници, ама имат и зверска наборна служба от 4 години. Ходи им кажи на тях за отживелиците.

............
 
Последно редактирано:
От: От: Какво мислите за казармата?

Къде ще сравняваме Израел. Те едно на ръка че са във най-конфликтната точка на земята, второ че това са евреи все пак. Те и евреите са малоброен народ по земята, ама управляват сигурно повече от половината от световното богатство. Така че нека не говорим за евреите и Израел, те са едно голямо и сложно изключение и са силни благодарение на това че съседните ислямски държави имат техника с изтекъл годностен срок преди много години. Наистина си прав за армията на Израел и военното обучение, но в този специфичен регион е така. Нас никой няма да ни нападне, защото няма изгода. Ако сте изучавали по-подробно история, ще забележите, че инвазии се осъщестяват във доходоносни територии, никой няма да си усложнява живота за късче парична пустиня. На турците за какво сме им, след като имат икономика, десетки и повече пъти по-развита?! Друга е тяхната стратегия, да заливат със стоки съседните държави и го правят успешно от години. Отдавна вече хората не хитруват с оръжие, а със злия си гений.

Когато навърши 18 години, всяко израелско момче или момиче получава автомат, който е длъжно да носи навсякъде със себе си по време на 3-годишната военна служба. Е и какъв е проблема да се изгради малобройна наборна армия на този принцип. Хем разботи или учи, хем служи.
 
От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Само забравяш нещо тогава раждали по 120 000+ деца и казармата е била 2 години ... за да постигнеш същия ефект при 60 000 родени трябва 4 годишна казарама... (

Танковете са са са остарели като концепция особено ако няма реактивна броня... танк ти трябва ако ще конкурираш враждебна територия с вражеско население от земята което предимно има леко стрелково оръжие и това ако вече имаш въдушно превъзходство... ако ще се защитаваш от танкове не пращаш танкове срещу тях и

бях гледал едно време защо нато в крайна сметка са се спряли на хеликоптерите като защитно средство ако е тръгнела масирана танкова атака от страна на варшавския договор... без да си спомням терминологията се говорореше за съотношение около 20 - 1 в ползва на хеликоптер срещу танкове...

стреля и се кри е зад хълма, сртеля и се крие за дърветата от 10 километра :) само електрониката над перите се вижда

Сега прирастът е отрицателен,защото държавата къде налива пари-не е в армия, образование, здравеопазване....А в ромите.Колкото повече деца имат,толкова повече пари им се отпуска и даже няма нужда да работят, защото и затова получават социална помощ; естествено не плащат данъци.И в същото време гледах как едно българско семейство с 4 деца и пето напът,живеят с 600лв. на месец в най-добрия случай, биват ощетявани от социалния закон и няма да получат 1 стотинка помощи от държавата и даже социалните са ходили утях да им кажат,че с петото дете поставяли семейството в рисково положение.Затова няма няма да раждат българите по 120 000.
И давам примера,защото не армията е намалила прираста.В тази държава трябва да се променят много закони, конституцията и т.н. И изброих числеността и въоръжението на съседните държави, само за да се види колко далеч е България вече.
 
Re: От: От: Какво мислите за казармата?

Когато навърши 18 години, всяко израелско момче или момиче получава автомат, който е длъжно да носи навсякъде със себе си по време на 3-годишната военна служба. Е и какъв е проблема да се изгради малобройна наборна армия на този принцип. Хем разботи или учи, хем служи.

не е точно така

http://en.wikipedia.org/wiki/Conscription_in_Israel

Conscription exists in Israel for all Israeli citizens over the age of 18, although non-Druze Arab citizens of Israel are exempt; other exceptions are made on religious, physical or psychological grounds (see Profile 21). Крайно религиозните който не трябва да правят нищо в събота не ходят...

Despite a general impression that the majority of Israeli citizens are conscripted, only about 50% of potential conscripts actually serve in the military. Others do not serve for a variety of reasons, including religious study, minority community exemptions, refusing to serve, "low motivation", and a criminal record.
Може да откажеш да служиш

Finally, a number of people refuse to serve because of pacifist views, or refuse certain orders based on their disagreement with government policy.

http://en.wikipedia.org/wiki/Refusal_to_serve_in_the_Israeli_military

реално само 50% ходят... и това ако не идеш е с минални последствия - няколко седмици в затвора без мъчения си лежиш ако организираш групово не ходене (някой даже и не лежът ако не са организатори а индивидуално откажат) и без други задължения... (виж линка просто те освобождават, ще ти седи петно в досието ама ако няма да се занимаваш с политика или поне не милитаристична политика а подкрепяш някое от другите политически движения в линка горе не ти пука...)

During the drafting process sometimes draftees get exempted from the draft because of incompatibility. Sometimes the incompatibility of an individual is determined later on during his or her military service, and leads to dismissal from the army. The incompatibility may stem from various reasons:

  • Criminal record or history of using drugs. - всеки месец дръг тест който го хванат излита от казармата или направо не ходи ако си каже
  • Low motivation to serve.
Ниска мотивация да служи има като не му се ходи или като някой е отишъл само за да може след това да каже че е бил в армията и да прави политическа кариера но не се старае много...


Нашата грешка спрямо Изреалците, в българия всички ходят няма измъкване, мотивирани не мотивирани няма значение като накрая взимаха и таквиа с проблеми с наркотиците за да си запълнят бориките
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: От: От: От: От: От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

Кой отива за шапкар в днешно време? Що някой не се реши да отговори?
п.с. Все пак и платена армия имаме в момента, цял град са! За какво са ни?
В Белия свят, много хора стават военни. Платената ни армия е неефективна и малобройна.
 
От: Какво мислите за казармата?

Тест където пусна статията, как стоят нещата в Швейцария..тия хич не си поплюват - няма дръто, няма младо, всичкото male население е длъжно да върти пушката...
Рабин е затам, ама да не си счупи маникюра се опасявам:)
 
От: Какво мислите за казармата?

Тест където пусна статията, как стоят нещата в Швейцария..тия хич не си поплюват - няма дръто, няма младо, всичкото male население е длъжно да върти пушката...
Рабин е затам, ама да не си счупи маникюра се опасявам:)

:twisted: Ще си намери бележка някаква да не ходи споко
 
От: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Сега прирастът е отрицателен,защото държавата къде налива пари-не е в армия, образование, здравеопазване....А в ромите.Колкото повече деца имат,толкова повече пари им се отпуска и даже няма нужда да работят, защото и затова получават социална помощ; естествено не плащат данъци.И в същото време гледах как едно българско семейство с 4 деца и пето напът,живеят с 600лв. на месец в най-добрия случай, биват ощетявани от социалния закон и няма да получат 1 стотинка помощи от държавата и даже социалните са ходили утях да им кажат,че с петото дете поставяли семейството в рисково положение.Затова няма няма да раждат българите по 120 000.
И давам примера,защото не армията е намалила прираста.В тази държава трябва да се променят много закони, конституцията и т.н. И изброих числеността и въоръжението на съседните държави, само за да се види колко далеч е България вече.

Прирастът е нисък не заради това, че държавата налива на грешно място пари - тя е лош стопанин и винаги ще управлява лошо финансите си. Нисък е защото стандарта на живот е отвратителен и хората не могат да си позволят да гледат деца. А стандарта е такъв заради систематичния геноцид на държавата над бизнеса.

Хората трябва да противодействат на този геноцид, но народа не само, че не го прави ами е толкова тъп, че му се радва даже.

ПП: По тази причина и армията ни е въоръжена с мултифункционални лопати щото няма от къде да се вземат пари за друго.

ПП2: Тази година пак имахме рекорд по фалирали фирми даже на coolice за дроните няма да имаме пари.
 
От: Какво мислите за казармата?

Тест където пусна статията, как стоят нещата в Швейцария..тия хич не си поплюват - няма дръто, няма младо, всичкото male население е длъжно да върти пушката...
Рабин е затам, ама да не си счупи маникюра се опасявам:)
Време разделно! Който може да бачка - се изнася. Който не може - философия на маса с 4 по 100 грама. И гласува твърдо за старото време.
Ама няма кой да бачка вече... Тоя факт не може да го оспорите. Отглеждайте си цветнокожи, и пейте патриотични песни. Покрай разрухата последните години - аз друго не съм видял.
Пак ли тенденциозно се изказах :rolleyes:
 
От: Какво мислите за казармата?

Американците са перфектният пример за това как една страна с един от най-скъпите бюджети военни и са най-некадърните войници. То си е до хората просто, амерканците не ги бива и са некадърни и ако ще и 10 милиона дрона да имат - те война няма как да спечелят.

Кулайс ти като даваш такава статистика за дроните - видя ли колко цивилни и деца има убити. Или това е само статистика за западняците, не са важни живота на децата и цивилните.
 

Горе