Какво мислите за казармата?

От: От: От: От: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Уникални аргументи :lol:

Имам аргументи ама не ми се влиза в 20 страници безсмислен спор и просто давам обобщен отговор. :D
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Наборна служба в момента няма. Трябва да се възроди армията, но да е съвремена, а не такава каквато я помниш от преди 20 години.

Населението се изнесе заради престъпните демокради, които откраднаха всичко.

Неработещите маргинали са грижа, заради политическата идеология, която не позволява въдворяването на елементарен ред.
Ето, че се разбрахме, защото пред фактите и боговете мълчат. Единствена полза от насилствения плен, за който парадират някои шапкаджии - е да си оправдаят жалката службица. Просто това е състоянието в момента. А как трябва или как би било добре да е - всеки си има различно мнение. Бабите си искат Тошо и да станат пак на 30 години, още по-старите си искат царя, вече няма живи да помнят турското и те така те!
А половината икономически активни плюха на всичко това, дето сте го добутали днес, целокупно имам предвид!
 
От: Re: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Ами да !!! от Израелците го видях - техните откази http://en.wikipedia.org/wiki/Refusal_to_serve_in_the_Israeli_military

и смята че хора който от 60 години не спират да воюват няма начин да не са прави за разлика от хора който не са воювали на хартия от 60 години :) а не са воювали истински от около 100 години... (ние балканската и първата световна)

Сега ще обясня с примерче:
ако си член на герб но на власт е бсп и главнокомандваш е от бсп и си записан за задължителна казарма (нямаш измъкване) и ти наредят да ходите по блоквете да събирате други членове на герб и да ги пратите в концетрационен лагер за гербери - конституцията трябва да ти дава право да откажеш...

и обратното ако си член на бсп или безпартиен но герб е на власт с главнокомандващ и ти наредят да арестуваш бабаси и да я пратиш в лагер...
Пак витаеш из облаците. Войници да арестуват граждани и да ги пращат в лагери. Все едно да ми развиеш теория как вермахта го е правил това на времето. Това си е работата на полицията, а не на армията. Но както и да е. За мен това трябва да е дълг на всеки гражданин, както е в Швейцария. Но и дори да има опция някой да откаже служба, то все пак е много по-добре отколкото да няма опция да служиш въобще, дори и да искаш.
 
От: От: От: От: От: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Имам аргументи ама не ми се влиза в 20 страници безсмислен спор и просто давам обобщен отговор. :D
И аз имам контрааргументи, ама ще си ги запазя, защото не ги заслужаваш :p:lol:
 
Re: От: Re: От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Пак витаеш из облаците. Войници да арестуват граждани и да ги пращат в лагери. Все едно да ми развиеш теория как вермахта го е правил това на времето. Това си е работата на полицията, а не на армията. Но както и да е. За мен това трябва да е дълг на всеки гражданин, както е в Швейцария. Но и дори да има опция някой да откаже служба, то все пак е много по-добре отколкото да няма опция да служиш въобще, дори и да искаш.

Ами за последно като сме воювали и това е правила войската ни - първо е ловила комунисти които са обирали мандри в планината, за после като комунистите са дошли не съм напълно сигурен че са ползвали наборна войска да ловим Народни Врагове - не комунисти и царски офицери, но за сметка на това сме компенсирали с Чехословакия през 68 и техните антикомунисти...

ПП и наборната войската е била ползвана да лови /застрелва на границата българи на който не им харесват комунистите и са искали да се махнат от България :)
там си без право да откажеш да застрелваш сънародници...

Малко само осъвремених историята иначе е вярна и се случило така... не е само хипотетично... Не трябва да забравяме историята за да не я повторим


Иначе има опция да служиш ако искаш даже реклами въртяха по военния канал преди време... не съм го засичал отдавна.. но отиваш и се записваш само така е ок :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Какво мислите за казармата?

Чехословакия 68 още един повод да се срамуваме от комунистическата сган с танкове :(

А само като си помисля колко други поводи е имало и преди и след това.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Чехословакия 68 още един повод да се срамуваме от комунистическата сган с танкове :(

А само като си помисля колко други поводи е имало и преди и след това.

Тцтцтцтц много срамежливи сте това противниците на казармата
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

Тцтцтцтц много срамежливи сте това противниците на казармата
Почна да се избистря кой какъв е, което е хубаво. Няма да ви мигне окото да стреляте по хора, които се борят да са свободни. Всички в блатото, за да може шепа другари да се чувстват като монарси. Да има милиони за Владко за рулетка в прогнилия капитализъм.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Чехословакия 68 още един повод да се срамуваме от комунистическата сган с танкове :(

А само като си помисля колко други поводи е имало и преди и след това.

А от това, че църен Ваньо даде въздушното пространство и НАТО бомбандираха сърбите срамуваш ли се?
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

А от това, че църен Ваньо даде въздушното пространство и НАТО бомбандираха сърбите срамуваш ли се?

И за да ти отговоря на въпроса НЕ НЕ СЕ СРАМУВАМ!
 
От: Какво мислите за казармата?

Американците са перфектният пример за това как една страна с един от най-скъпите бюджети военни и са най-некадърните войници. То си е до хората просто, амерканците не ги бива и са некадърни и ако ще и 10 милиона дрона да имат - те война няма как да спечелят.

Кулайс ти като даваш такава статистика за дроните - видя ли колко цивилни и деца има убити. Или това е само статистика за западняците, не са важни живота на децата и цивилните.
 
От: Какво мислите за казармата?

В казармата беше голем к*р, ама не знам защо, като се сетя за нея само хубави спомени лошото съм забравил:)

Бяха ме разпределили тежка артилерия, но с малко повече връзки успях да се уредя в на Бат Бойко войските:) ,та кат си спомня малко се изживявахме като спасители на плажа там ,тогава проклинах изгубената си младост сега мисля, че е било голям купон:), тва се дължи и на факта, че когато не давахме дежурства бяхме по заведенията до пожарната по официално пожарникарско облекло, к*****е ни се лепяха здраво, не знам може би, ако бях влезнал в артилерията друга песен щях да пея ама знае ли човек.

А к*р беше защото все пак си имаше сдух, няколко пъти бях в ареста при следствените и то веднъж за цигара на пост и другите пъти за прескачане на оградата както споменах, там всяка вечер шляпаха по един циганин, в този момент се благославях, че не съм мургав, че щеше да ми излезе късмета:), за комар никога не съм лежал въпреки, че не преставахме да жулим ежедневно по стаите:)

Така, че които не е бил е изпуснал купона според мен:mrgreen:, не е толкова страшно колкото някой си мислят, само,че трябва да си мъжкар да не се даваш на провокации иначе както се вика може и да те е***т кат в панделата, както и да е тези времена минаха и едва ли някога ще върнат казарменото обучение в този му вид в който беше.
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Американците са перфектният пример за това как една страна с един от най-скъпите бюджети военни и са най-некадърните войници. То си е до хората просто, амерканците не ги бива и са некадърни и ако ще и 10 милиона дрона да имат - те война няма как да спечелят.

Кулайс ти като даваш такава статистика за дроните - видя ли колко цивилни и деца има убити. Или това е само статистика за западняците, не са важни живота на децата и цивилните.

просото исках да покажа че дроните са ефикасни, понеже не ми вярваха се още си е нов оръжие... там военизираните групи са облечени като цивилните и се превозват в цивилни стари джипки. цивилните също носят калашников за самозащита като гледаш от високо не може да кажеш кой какъв е, и се крият в цивилни къщи (старят се да приличат на цивили) като стреляш по къща вдигаш всичко във въздуха...

имах на предвид че ако дроните ползват за защита срещу чужда войска която е облечена във военни униформи, приджива се с различни от масовите цивилни превозни средства, и се знае че като на термо камерата мернеш профил на автоматично оръжие (профилите на оръжия се виждат - ако с тях се стреля за загравят и даже светят) значи е врагът дроните ще са в пъти по ефикасно оръжие и няма да има въобще цивилни жертви...
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

И за да ти отговоря на въпроса НЕ НЕ СЕ СРАМУВАМ!
1450060_226777270837662_931101305_n.jpg
 
От: Какво мислите за казармата?

Хахахаха Redrum приватизирай каквото искаш. Искам само да те попитам, защо като се спомена Чехословакия 68 подскочи така и започна да ми пишеш за Иван Костов, на партийна основа ли те засегнахме нещо или?
 
От: Какво мислите за казармата?

Хахахаха Redrum приватизирай каквото искаш. Искам само да те попитам, защо като се спомена Чехословакия 68 подскочи така и започна да ми пишеш за Иван Костов, на партийна основа ли те засегнахме нещо или?
Щото приятел, мен ме е срам за слагачеството и безродното поведение на политиците ни след 44-та, а теб само от 44-та до 89-та. Въпреки, че няма разлика. Били сме част от един военен пакт, викат ни срещу мирното население - отиваме, сега сме част от друг и сме съучастници в избиването на афганистанските, иракските и сръбските деца. Само че, за теб едното е престъпление, а другото не. Щото са ти двойни стандартите и си със сини очилца.
 

Горе