Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Според мен, публичното показване на репутацията ще накара повече хора да се замислят какво пишат, защо го пишат и трябва ли да го пишат.
и така ще се намали писането :)
ще има хора, които вместо да се обадят в темата за да се изясни нещо или да се аргументират ще раздават репутации само

колкото по-загадъчно , толкова по-интересно :)
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Я каква интересна тема... Чакай да изложа и моето така важно и авторитетно мнение:
НЕ на правилата у пазаря!
ДА на анархията и олигофренията!

Обяснение: В тоя форум влизам га си давам лека пауза да разпусна леко. Последното нещо дето искам да видя са някакви официално-културни сделки и бизнес-комуникация с бастунски тон. Хеле пък да седна да репортвам някогоси... Туй се 1 да върша работата на модератора, пък и далеч не е толкоз забавно като да го напоПрЪЖиШ едно убаво селтака дето ти е направил веселото :) Ма не е ли 1 такова релаксиращо усещането после и не се ли увеличава работоспособността?

За бизнес си има други места. Аз отдавна не съм предлагал/купувал нищо тъдявата. Но пък вече няколко добри клиента са ми дошли именно оттук, без дори да се напъвам да предлагам на някого нещо. Естествено, тихомълком и чрез други канали се е осъществявала комуникацията.

Репутацията е тъпо нещо определено, щото примерно наш бдаа може се регне с нов акаунт и да си цъка минуси по цял ден... Отрицателно съм шляпнал само на 2 юзъра досега и то само за да ги маркирам като скамери (и на 2-мата им светна червеничко веднага) и да ги забележат останалите. Доколко има смисъл от цялата работа си нямам на идея ама пък дава някаква генерална представа за юзъра като че ли... Идеална среда и идеални обстоятелства няма все пак.

На някой въобще дреме ли му какъв имидж гради у някакъв си форум?
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

На някой въобще дреме ли му какъв имидж гради у някакъв си форум?

Не, ама твоето изказване ясно показва резултата от работата на екипа на форума. Не казвам, че не вършат нищо, но не това, което аз, като потребител очаквам. Започна да става една разпусната работа и юзърите също, 'щото форума, такъв, какъвто е, не изглежда особено "официално-културен", а форум за разпускане. Като говоря, правя сравнение с този на digitalpoint. Там за спам не може да става въпрос. Дори и ненужните постове се трият и има наказания. Примерно @h3tr1k, който влиза отскоро тук, досега да са го метнали 100 пъти зад оградата на форума там. Ако се вземат някои елементарни мерки, средата за работа би се подобрила значително. Това е моето виждане за нещата.
 
От: От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Не, ама твоето изказване ясно показва резултата от работата на екипа на форума. Не казвам, че не вършат нищо, но не това, което аз, като потребител очаквам. Започна да става една разпусната работа и юзърите също, 'щото форума, такъв, какъвто е, не изглежда особено "официално-културен", а форум за разпускане. Като говоря, правя сравнение с този на digitalpoint. Там за спам не може да става въпрос. Дори и ненужните постове се трият и има наказания. Примерно @h3tr1k, който влиза отскоро тук, досега да са го метнали 100 пъти зад оградата на форума там. Ако се вземат някои елементарни мерки, средата за работа би се подобрила значително. Това е моето виждане за нещата.


ТАКЪВ ФОРУМ КАТО ТОЯ ДЕТО ГО СОЧИШ ЗА ПРИМЕР Е ЗА РАЯТА!!!
ДЕТО Е СВИКНАЛА ДА Я ТЪПЧАТ И МАЧКАТ И ТЯ ДА СИ ТРАЕ
ЗА ХОРА НА ЗАПЛАТА СВИКНАЛИ ДА ГИ КОМАНДОРЯТ И ТЕ ДА ИЗПЪЛНЯВАТ...
ЗА РОБИ - ЗА СТАДОТО ... ДЕТО ЦЯЛ ЖИВОТ Е БИЛО ПОД ХОМОТА И ЩЕ БЪДЕ ДО КРАЯ НА ДНИТЕ СИ :)

ТУКА СМЕ ПРЕДПРИЕМАЧИ УЖ НАЛИ ТАКА
АЗ НЕ ТЪРПЯ ДА ИМА НЯКОЙ НАД МЕН, НЕ ТЪРПЯ ДА МЕ КОМАНДВА
ДА МИ КАЗВА КАКВО ДА ПРАВЯ ДА МЕ КОНТРОЛИРА И ДА МИ ТРИЕ МНЕНИЯ
ВСЯКО МОЕ МНЕНИЕ Е ПЛОД НА ИНТИЛИЕКТУАЛЕН ТРУД И КАТО ТАКЪВ Е БЕЗЦЕНЕН!
ЦЯЛ ЖИВОТ СЪМ СЕ БОРИЛ ДА НЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАМ С НИКОГО
ДОРИ И С ДЯДО МРАЗ НЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАМ - ЛОШО МОМЧЕ СЪМ И НЕ МИ ПУКА ЧЕ ОНЯ НЕ МИ НОСИ ПОДАРЪЦИ ЩОТО МОГА ДА СИ ГИ КУПУВАМ САМ :)
 
От: От: От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Доста криворазбрано е това което си написал. Не става въпрос за тъпчене и мачкане на потребители а за спазване на правила които са напълно задължителни за един бизнес насочен форум
Ако искаш да изказваш мнение, редно е да го правиш в форуми и теми които го позволяват като "off topic" например. Пазара е за хора които продават нещо и не се нуждаят от мнението на всеки.
Този форум е business насочен и ако собствениците и модераторите искат да остане такъв, а не махленска сбирка трябва да положат малко усилия, било то в по строго и задължително модериране или в инсталирането на Vbulletin add-ons които да помагат в администрацията някои от които бяха предложени от ktomov на предната страница.


ТАКЪВ ФОРУМ КАТО ТОЯ ДЕТО ГО СОЧИШ ЗА ПРИМЕР Е ЗА РАЯТА!!!
ДЕТО Е СВИКНАЛА ДА Я ТЪПЧАТ И МАЧКАТ И ТЯ ДА СИ ТРАЕ
ЗА ХОРА НА ЗАПЛАТА СВИКНАЛИ ДА ГИ КОМАНДОРЯТ И ТЕ ДА ИЗПЪЛНЯВАТ...
ЗА РОБИ - ЗА СТАДОТО ... ДЕТО ЦЯЛ ЖИВОТ Е БИЛО ПОД ХОМОТА И ЩЕ БЪДЕ ДО КРАЯ НА ДНИТЕ СИ :)

ТУКА СМЕ ПРЕДПРИЕМАЧИ УЖ НАЛИ ТАКА
АЗ НЕ ТЪРПЯ ДА ИМА НЯКОЙ НАД МЕН, НЕ ТЪРПЯ ДА МЕ КОМАНДВА
ДА МИ КАЗВА КАКВО ДА ПРАВЯ ДА МЕ КОНТРОЛИРА И ДА МИ ТРИЕ МНЕНИЯ
ВСЯКО МОЕ МНЕНИЕ Е ПЛОД НА ИНТИЛИЕКТУАЛЕН ТРУД И КАТО ТАКЪВ Е БЕЗЦЕНЕН!
ЦЯЛ ЖИВОТ СЪМ СЕ БОРИЛ ДА НЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАМ С НИКОГО
ДОРИ И С ДЯДО МРАЗ НЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАМ - ЛОШО МОМЧЕ СЪМ И НЕ МИ ПУКА ЧЕ ОНЯ НЕ МИ НОСИ ПОДАРЪЦИ ЩОТО МОГА ДА СИ ГИ КУПУВАМ САМ :)
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Пазарът дълго време, дори години, страдаше от много проблеми, но сега е почти перфектно положението. Шансът да бъде измамен някой е нищожен, както и този да си купиш нещо на цена различна от реалната.
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Бог да прости "ПазарЪТ".

Амин!
 
От: От: От: От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Доста криворазбрано е това което си написал. Не става въпрос за тъпчене и мачкане на потребители а за спазване на правила които са напълно задължителни за един бизнес насочен форум
Ако искаш да изказваш мнение, редно е да го правиш в форуми и теми които го позволяват като "off topic" например. Пазара е за хора които продават нещо и не се нуждаят от мнението на всеки.
Този форум е business насочен и ако собствениците и модераторите искат да остане такъв, а не махленска сбирка трябва да положат малко усилия, било то в по строго и задължително модериране или в инсталирането на Vbulletin add-ons които да помагат в администрацията някои от които бяха предложени от ktomov на предната страница.
Доста криворазбрано и от твоя страна. Благодаря ти, че си прочел мнението ми на предната страница, но не мисля, че трябва да бъде налаган модераторски контрол спрямо пазарЯТ (гледам, че е модерно да се членува по всевъзможни начини, що да не го направя по махленскиЯТ).
В интерес на истината, точно този контрол ме прогони от webmasterbg. Веднъж изказах мнение, спрямо крайно очевадна измама и получих бан за няколко дни (не помня дали беше за седмица).
След преминаването към VB4, забелязвам, че няма iTrader, а и не се знае след колко време ще бъде въведен отново, макар че има работеща версия за VB4, как някой ще се предпази от измама?
Другото нещо е, че спрям пазара всеки може да си има преценка. Така на пример една моя публикация може да се прочете като офтопик, така и като реална оферта. Същото се получава и с много други колеги и оферти които правят.
Все пак за това, това чудо тук, е форум, а не някой затворен фрилансер аукцион. Ако не можем да споделим мнението си по даден въпрос, оферта, предложение и т.н., то направо да се заключват темите след публикуването им, и разговорите да се извършват само чрез лични съобщения. Това не ти ли се струва някак си смешно и глупаво? (Въпроса е реторичен).
Пазара е добър, такъв какъвто е.
Както казах преди, единственото което може да се добави е публикуване на репутацията (само в секция пазар) под публикацията. Така клиент Б, като види, че под предлагащия услуга продавач А, седят 5 червени точки, ще се замисли дали да има взимане-даване с него и съответно обратното - ако клиент Б види, че под пуликацията на предлагащия услугата продавач А, седят 5 зелени точки, изобщо няма да се замисли дали е правилния кандидат.
Това е от мен :)
Поздрави!

Редакция - Явно администраторите мислят за най-важните неща във форума. Има iTrader, който току що забелязах.
 
От: От: От: От: От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Виждам, че екипът е променил изгледа. Това е добре. Но смятам, че все пак тябва да се взимат елементарни мерки срещу някои паразити в пазара... Пуснали 2 теми и ходят да спамят по останалите.
 
От: От: От: От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Този форум е business насочен и ако собствениците и модераторите искат да остане такъв, а не махленска сбирка трябва да положат малко усилия, било то в по строго и задължително модериране или в инсталирането на Vbulletin add-ons които да помагат в администрацията някои от които бяха предложени от ktomov на предната страница.


Е ДАЙ ДА СИ ОБЛИЧАМЕ КОСТЮМИ И ВРАТОВРЪЗКИ ПРЕДИ ДА ВЛЕЗЕМ У ФОРУМА :) И ДА ПИЕМ БРЕНДИ ДЕВА И ШАРДОНЕ...
На много хора ни харесва форума в това си положение и затова сме тук. за какво да променяш нещо хубаво...
Аз не искам само да съм сериозен... искам и да ми е кеф... не всичко е пари и продажби... всички сме се запътили на някаъде ама напоследък си мисля че е по- важно и дали ти е кеф по маршрута... щото я стигнеш я не мой да те плесне инсулта или някой келеш с бмв на пешеходката и айдее... в последния момент щете е яд че си бил сериозен :)
Аз се занимавам със сериозен бизнес нали :) обаче това не ми пречи да съм идиот и простак нали ? защо трябва да м исе правите на по големи моралисти от каквито сте незнам ?
Ми в пазара виждаш л икакви оферти има
или някой набичи цифра дето и той незнае как я е сметнал ама е сигурен че във формулата участва и датата на раждане на леля му
или някакви дето искат да барат меча ма незнаят как ...
щото напишат продавам сайт с 1000 уникални
погледнеш брояча вътре набили банери от други си саитове или пренасочват трафик или бичат у свежо ..
ама като го купиш и не разбираш и ще викаш бах мааму уж 1000 уникални а сега праи само по 20 на ден ?
като имаше един грезден продава музикален саит
за първите три дни инаправил 7 хиляди уникални на ден :)
а той пренасочва трафик като ламава че и реклама продава глеийте колко импресии имам :)
изобщо това е пазар деба не е мол
да гледаш да чешеш и да купуваш на путиту кото си хареса
тука се чешем по топките викаме псуваме и се пазарим като не ни хареса :) нали така
АМАН ОТ МОРАЛИСТИ ПА ДА М УСЕ НЕВИДИ :) Ходете пращайте смс-си за чили и за хаити дева
 
От: От: От: От: От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Да оставим тогава сулио и полио да поства мнения от рода "ти луд ли си ве" "Колко хора си преебал""много си прост"... да сменим името на бит пазарЯ и всичко ще е точно....


Доста криворазбрано и от твоя страна. Благодаря ти, че си прочел мнението ми на предната страница, но не мисля, че трябва да бъде налаган модераторски контрол спрямо пазарЯТ (гледам, че е модерно да се членува по всевъзможни начини, що да не го направя по махленскиЯТ).
В интерес на истината, точно този контрол ме прогони от webmasterbg. Веднъж изказах мнение, спрямо крайно очевадна измама и получих бан за няколко дни (не помня дали беше за седмица).
След преминаването към VB4, забелязвам, че няма iTrader, а и не се знае след колко време ще бъде въведен отново, макар че има работеща версия за VB4, как някой ще се предпази от измама?
Другото нещо е, че спрям пазара всеки може да си има преценка. Така на пример една моя публикация може да се прочете като офтопик, така и като реална оферта. Същото се получава и с много други колеги и оферти които правят.
Все пак за това, това чудо тук, е форум, а не някой затворен фрилансер аукцион. Ако не можем да споделим мнението си по даден въпрос, оферта, предложение и т.н., то направо да се заключват темите след публикуването им, и разговорите да се извършват само чрез лични съобщения. Това не ти ли се струва някак си смешно и глупаво? (Въпроса е реторичен).
Пазара е добър, такъв какъвто е.
Както казах преди, единственото което може да се добави е публикуване на репутацията (само в секция пазар) под публикацията. Така клиент Б, като види, че под предлагащия услуга продавач А, седят 5 червени точки, ще се замисли дали да има взимане-даване с него и съответно обратното - ако клиент Б види, че под пуликацията на предлагащия услугата продавач А, седят 5 зелени точки, изобщо няма да се замисли дали е правилния кандидат.
Това е от мен :)
Поздрави!

Редакция - Явно администраторите мислят за най-важните неща във форума. Има iTrader, който току що забелязах.
 
От: От: От: От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

На много хора ни харесва форума в това си положение и затова сме тук. за какво да променяш нещо хубаво...
Аз не искам само да съм сериозен... искам и да ми е кеф... не всичко е пари и продажби... всички сме се запътили на някаъде ама напоследък си мисля че е по- важно и дали ти е кеф по маршрута... щото я стигнеш я не мой да те плесне инсулта или някой келеш с бмв на пешеходката и айдее... в последния момент щете е яд че си бил сериозен :)
Аз се занимавам със сериозен бизнес нали :) обаче това не ми пречи да съм идиот и простак нали ? защо трябва да м исе правите на по големи моралисти от каквито сте незнам ?
..........
тука се чешем по топките викаме псуваме и се пазарим като не ни хареса :) нали така
АМАН ОТ МОРАЛИСТИ ПА ДА М УСЕ НЕВИДИ :) Ходете пращайте смс-си за чили и за хаити дева

:)
Бъркаш понятията ....купона и морала не са едно и също и няма нищо лошо в това човек да има чувство за морал .
Морала е важно нещо за пазара ....
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

хич не бъркам ...
моралът е хубаво нещо ама прекаления морал е извратена работа...
те ти пример:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=253122

такива прекалени моралисти са прикрити лицемери и онанисти :)
за пример давам веднага гала и тая уницефката от бтв новините
и друг път съм ги споменавал - но никога с добро :)
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Няма "прекален морал " ... искаш да кажеш на " прекален светец " да се прави предполагам ..
Да, то това си проличава , независимо кой какво говори и как го казва ..
 
Последно редактирано:
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

ами в този контекст да .. ма аз си ползвам словосъчетанието прекалени моралисти и не само аз :) пример

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=209449

Оказа се обаче, че министърът без портфейл Божидар Димитров не е получавал такова писмо.
Според него не е нужно да ставаме прекалени моралисти “заради едно дупе”, това не означавало, че тя не може да бъде добър консул.
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Сложете една поддиректорийка за безплатни работи - линкове, реклами, домейни, кодове, ваучери и т.н.
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

мда това трябва да се прочете и от админите
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Според мен би било добре всеки, който продава сайт или магазин да попълва форма, така че всички потенциални купувачи да получат що-годе смислена първоначална информация.
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Това е форум, а не сайт за обяви и няма как да бъдат принудени хората да попълват предварително подготвени бланки. Каквото и да се прави, пускането на теми винаги се свежда до просто писане на свободен текст. Правилата са напълно достатъчни. Ако някой не си прави труда да ги чете темата му може да бъде пратена в коша. И така докато се научи. Смятам, че трябва да има по-големи ограничения за участие, защото по този начин ще се намали спамът и ще се увеличи полезността на раздела. Освен това ще стане по-трудно за измамниците. Вече са известни доста случаи на измамени хора през форумни оферти. Поне може да се затрудни участието на бъдещите измамници, въпреки че не е възможно те да бъдат напълно блокирани.
 

Горе