Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

От: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

явно пуши от веселите цигари :D
 
От: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

"80 EUR е поносима, като това е месечния разход за една кутия цигари на ден."
Малко звучи нелогично, но като помислиш е вярно-една кутия дневно са 30 за месец което си е около 80 евро на месец
 
От: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

"80 EUR е поносима, като това е месечния разход за една кутия цигари на ден."
Малко звучи нелогично, но като помислиш е вярно-една кутия дневно са 30 за месец което си е около 80 евро на месец

Да точно 80 евро, е но не е нелогично, а нелогично е как може да има такъв мениджър или е нелогично как може да има такава компания, която цели допълнително за сбърква таргет групата си.
Да губиш съзнателно пари и това е инвестиция, е равно да се тъпчиш с боклуци от сутрин до вечер, без да спортуваш и това да е рецепта за сваляне на килограми ...
 
Това е дългогодишната маркетингова мантра на брокерите - да пропагандират как имотите са ударили дъното и оттук нататък само ще растат. При това "Адрес" са една от по-сериозните компании в бранша, но явно това не им пречи да подвеждат клиентите си по този начин.
 
От: Re: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

При това "Адрес" са една от по-сериозните компании в бранша, но явно това не им пречи да подвеждат клиентите си по този начин.

По принцип правилото е: колкото по-голяма е агенцията, толкова повече к**венски номера. Много интересно обаче как получават и подкрепа, я от телевизии, я от вестници. Мине се немине известно време и някой "експерт" излиза да обясни как сега е правилния момент за купуване...

16c52lu.jpg
 
От: Re: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

Много интересно обаче как получават и подкрепа, я от телевизии, я от вестници.

С пари.

А Венета ако случайно мине през форума, да ми пише, ще я науча няколко неща за интернет маркетинга про боно.
 
От: Re: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

Много интересно обаче как получават и подкрепа, я от телевизии, я от вестници.

Като си плащат, всичко става - те не могат да продават в смисъл истинската форма на търговията. Всичките им агенти или брокери, просто го раздават или инфо агенция или подготвяне и обиколка на имота. Колкото продавачка в магазин за дрехи стой и чака си вземеш решението, толкова и тези продават.

Карат го просто на яко реклама/ПР и публикации из медиите през години, как всичко расте и ще расте, пък то пада и пада.
Покрай КТБ поне успяха малко да сменят репертуара, но и то бе за кратко.
 
Последно редактирано:
От: Re: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

С пари.

А Венета ако случайно мине през форума, да ми пише, ще я науча няколко неща за интернет маркетинга про боно.

може да почнеш да я учиш :-o май е тая

https://www.facebook.com/veneta.fesliyska
 
От: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

да ви открехна малко, вижте къщите в делта хилл. от 150 к евро са на тухла. в нета няма обява под 300к за обзаведена.
аз ходих да ги гледам, прави се ремонта и обзавеждането за около 50 хиляди евро супер лукс с басейна и всичко. това са едни 100 к печалба ако се продаде, ако ли не- имате супер къща на цената на тристаен в кирливата софия.
 
От: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

Не ми стана много ясно в какво да се инвестира. В злато/сребро или земеделска земя. В Добруджа дка земя струва около 2000-2200лв., а рентата е 80-90лв. за дка. Земята се изплаща за 25-27 години. Това е доста дългосрочна инвестиция, но според мен цената на земята ще продължи да расте или най-малкото ще се задържи. 20к. са доста малка сума за инвестиция. Какво правим, ако имаме 100-300к. за инвестиция?
 
От: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

Обикаляш по чужбина като мен и търсиш свободни ниши, които да запълниш в България. Накрая кандидатстваш по някаква европейска програма и се надяваш да те одобрят - после може да си вложиш парите в иновативната идея и в добрия случай се оказва печеливша...
 
От: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

Обикаляш по чужбина като мен и търсиш свободни ниши, които да запълниш в България. Накрая кандидатстваш по някаква европейска програма и се надяваш да те одобрят - после може да си вложиш парите в иновативната идея и в добрия случай се оказва печеливша...

България е много малка страна и с малко потребители. Трудно се намира ниша, която да запълниш и която би била малко рискова. Аз съм намирал ниши, но те костват голяма инвестиция, дузина работника, много нерви и голям риск. Останах с впечатлението, че темата е за по-сигурна инвестиция.
 
От: От: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

България е много малка страна и с малко потребители. Трудно се намира ниша, която да запълниш и която би била малко рискова. Аз съм намирал ниши, но те костват голяма инвестиция, дузина работника, много нерви и голям риск. Останах с впечатлението, че темата е за по-сигурна инвестиция.

Това е поредната супертъпня, която чета. В България има поне 5 милиона, които всеки ден имат нужда да ядат, да живеят, да се забавляват, да похарчат 1 лв. Това, че ти не можеш да им го вземеш си е твой проблем. Ако не можеш да вземеш пари от българите значи не можеш да вземеш и от англичаните, американците, новозеландците. Всичко хора, които работят в тясно нишови бизнеси, знаят как да изкарат пари (от клечки за зъби, до мазила и спрейове срещу ухапване от комари). Голям риск е да се събудиш на 80 в старчески дом без да си направил нищо. Останалото е оправдан риск.
 
От: От: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

Това е поредната супертъпня, която чета. В България има поне 5 милиона, които всеки ден имат нужда да ядат, да живеят, да се забавляват, да похарчат 1 лв. Това, че ти не можеш да им го вземеш си е твой проблем. Ако не можеш да вземеш пари от българите значи не можеш да вземеш и от англичаните, американците, новозеландците. Всичко хора, които работят в тясно нишови бизнеси, знаят как да изкарат пари (от клечки за зъби, до мазила и спрейове срещу ухапване от комари). Голям риск е да се събудиш на 80 в старчески дом без да си направил нищо. Останалото е оправдан риск.

Не мога да се сдържа да не коментирам. Колко от тия 5 милиона са покупателно способни? Как да внеса стока Х която не е масова, а след като не е масова разпространена значи най-вероятно е малко по-скъпа? Предполагам имаш представа колко време и усилия ще ми костват докато пласирам 1000бр. от стока Х която е на продажна цена 100лв. при положение, че тепърва съм се захванал с внос и нямам изградена мрежа. Идеята ми не е като да си направиш едно сайтче за 200-300лв. и да си предлагаш услугите. Може и да греша, но за мен това е разкликата между голям и малък риск.

На мен ми беше чудно днешно време в какво би инвестирал човек, ако разполага с излишни 100-200к. ( примерно ако ги е наследил ) при положение, че не иска да поема големи рискове и би имал поне 5% годишна възвръщаемост. От по-горните коментари останах с впечатлението, че това са земеделска земя или ценни метали и когато си задавах въпроса написах "В злато/сребро или земеделска земя?" При следващия пост ми дадоха друга идея за която си изказах мнението. stoineff беше ли нужно да ми обясняваш какво мога и какво не мога?
 
От: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Виц или самата действителност?
 
От: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Виц или самата действителност?

Не е така.
 
От: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

Не ми стана много ясно в какво да се инвестира. В злато/сребро или земеделска земя. В Добруджа дка земя струва около 2000-2200лв., а рентата е 80-90лв. за дка. Земята се изплаща за 25-27 години. Това е доста дългосрочна инвестиция, но според мен цената на земята ще продължи да расте или най-малкото ще се задържи. 20к. са доста малка сума за инвестиция. Какво правим, ако имаме 100-300к. за инвестиция?

Ти какъв тип инвестиция искаш? Нещо, което да ти носи пасивни доходи - т.е., ти се драпаш по макарите, а то си капе, или нещо, в което да инвестираш и работиш и да ти носи пари?

ПП Земя не бих си купил в момента, не и в Добруджа, и като цяло северния район. Злато по-бива, но пък що не сребро? Но това ще ти свърши работа само да не ги изяде инфлацията. Може би в златодобивни компании?
 
От: От: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

Не мога да се сдържа да не коментирам. Колко от тия 5 милиона са покупателно способни? Как да внеса стока Х която не е масова, а след като не е масова разпространена значи най-вероятно е малко по-скъпа? Предполагам имаш представа колко време и усилия ще ми костват докато пласирам 1000бр. от стока Х която е на продажна цена 100лв. при положение, че тепърва съм се захванал с внос и нямам изградена мрежа. Идеята ми не е като да си направиш едно сайтче за 200-300лв. и да си предлагаш услугите. Може и да греша, но за мен това е разкликата между голям и малък риск.

На мен ми беше чудно днешно време в какво би инвестирал човек, ако разполага с излишни 100-200к. ( примерно ако ги е наследил ) при положение, че не иска да поема големи рискове и би имал поне 5% годишна възвръщаемост. От по-горните коментари останах с впечатлението, че това са земеделска земя или ценни метали и когато си задавах въпроса написах "В злато/сребро или земеделска земя?" При следващия пост ми дадоха друга идея за която си изказах мнението. stoineff беше ли нужно да ми обясняваш какво мога и какво не мога?

Е когато влизаш в бизнес, които не си наясно нормално риска да е голям, но не проблем пазара в БГ.
Според теб един автосервиз, който не спира да расте как работи? Задоволяваш нужда, решаваш проблем и ако ще в Мозамбик да си пак ще станеш милионер.

200к за 4-5% ти ги дават и жилищните имоти, повече идва от земеделска земя.
Ако инвестираш 1к в себе си и след време Х вкараш 4к ще стартираш бизнес и активно ще имаш доход, и ще имаш пасивен от инвестицията. Проблем, че си в БГ само по себе няма, проблем има дали задоволяваш потребност или не, и дали решаваш проблем или не.
 
От: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

ПП Земя не бих си купил в момента, не и в Добруджа, и като цяло северния район. Злато по-бива, но пък що не сребро? Но това ще ти свърши работа само да не ги изяде инфлацията. Може би в златодобивни компании?

В момента в Добруджа има по-добра доходност от наеми на жилища.
Среброто е с ДДС.
Злато/Сребро не може ги яде инфлацията.
Златодобивни компания, няма нищо общо с покупката на злато/сребро.
 
От: Как да предпазим 20 000лв от инфлацията...

Нищо не ти разбрах от телеграфния стил. За Добруджа изобщо не съм съгласен - пикът беше преди две години, натам - надолу, и в близките три-четири години ще е все така.
За ДДСто си прав.
За златодобивните компании - не разбрах. Кое няма и кое има общо - щото и има и няма, зависи какво точно имаш предвид.

Питането беше за подходяща инвестиция...
 

Горе