Кого предпочитате за бизнес партньор?

От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Малко се притесних за теб след това изречение, но продължих да чета и се успокоих :)


Извадено от контекста звучи подозрително наистина:)
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Извадено от контекста звучи подозрително наистина:)
Особено както не е уточнен пола. Успокоителното все пак е, че е с човек. :D
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Малко се притесних за теб след това изречение, но продължих да чета и се успокоих :)
+1 :lol:

„Когато двама бизнесмени винаги са на едно мнение, значи единият е излишен.“ — Уилям Ригли
Мисля че има логика.
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Първоначално написано от spy Разгледай мнение
Малко се притесних за теб след това изречение, но продължих да чета и се успокоих :)

А мислите,че аз се изразявам сложно :evil:
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Абе най добре сам, другото си е много рисковано.

Сталинския принцип - "Няма човек, няма проблем" :wink: Сталин не е имал доверие на никой и е работил сам.
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

И все пак - сам е трудно да постигнеш всичко до което е стигнал човек от калибъра на Сталин.
Ако невидиш ли се озовеш на подобно ниво в Йерархията - вече можеш да си позволиш.

(Но целият филм за това е равен на живот +)

Днес е почти невъзможно да разработиш бизнес абсолютно сам, само ако говорим за Бизнес в по голям мащаб, не квартален магазин от 20 квадратни метра.
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

И все пак - сам е трудно да постигнеш всичко до което е стигнал човек от калибъра на Сталин.
Ако невидиш ли се озовеш на подобно ниво в Йерархията - вече можеш да си позволиш.

(Но целият филм за това е равен на живот +)

Днес е почти невъзможно да разработиш бизнес абсолютно сам, само ако говорим за Бизнес в по голям мащаб, не квартален магазин от 20 квадратни метра.

И това е вярно, макар че има една много стара поговорка: "На вълка му е дебел врата, защото сам си върши работата" :wink: А сега по темата - без значение какъв ще ми е бизнес-партньора, важното е да върши работа. А аз на работното си място не си вадя оная работа, даже и да е жена и дори да ми се натиска, няма да се подхлъзна защото това може да е уловка и от там следва пропадането ми на бизнеса. Бизнесът си е бизнес, и така че при мен тия хитринки да ме съблазняват и да ме вкарат в леглото не минават. Имам си жена която ми дава всичко. А ако евентуално нямам жена, не бих легнал с бизнес-партньорката ми, жени бол за тази работа. Бизнесът си е бизнес, но не го смесвам с креватния живот. Спазвам някакви граници все пак. Когато става дума за бизнес човек трябва да е нащрек, и да не се поддава на подобни подхлъзвания. Това е моята гледна точка.
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Мен са ме учили, че бизнес без партньор не се прави. Ако отидете при някой VC или Бизнес Ангел, също гледат по друг начин на проекта ако не си сам. (това го знам лично от хора от Dawn Capital, които изнесоха голям брой лекции до като бях в колежа).

И моето мнение е такова. Вече въпроса дали партньора трябва да допълва твоите умения или да е с коренно различни е тема, за която могат да се разтеглят много големи локуми.
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Едно е да си учил, съвсем друго е да си работил (без да се обиждаш). Единствената работа на партньора е да споделя риска и отговорностите. Ако имаш проблем с това партньора е задължителен. Ако обаче нямаш и искаш сам да си отговорен за всичко, което се случва около теб, такова бреме не ти трябва.

Да уточним само, че аз говоря за съдружник и партньор, който има равен с твоя глас във вземането на решения, не някой с когото се работи. Става въпрос за лидерство, както е модерно да се говори. Лидера може да е само един.

Иначе съм далеч от мисълта, че сам човек може да направи нещо смислено.
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

@biaaro, нямаш си и идея колко си прав. Най-добре е да работиш с хора, на които имаш пълно доверие, но лидерът може да бъде само един, иначе стават колизии.
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

@biaaro, нямаш си и идея колко си прав. Най-добре е да работиш с хора, на които имаш пълно доверие, но лидерът може да бъде само един, иначе стават колизии.


Знам че съм прав:) И аз дълго време вярвах в стартъп глупости за екипи и само партньори търсех. Накрая осъзнах, че просто искам да споделям риска и отговорностите, за да ми е по леко. А и да има вариант някой друг да ми свърши работата.

В крайна сметка всеки стига до това заключение, рано или късно, по лесния или по трудния начин:)
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

И вие без да се обиждате, но аз вярвам повече на хората, които са спонсорирали хиляди проекти и всек и ден отхвърлят други поради една или друга причина. След като те твърдят, че в техните очи изглежда по-добре ако екипа е от няколко души, значи е така. Те дават парите все пак.
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

И вие без да се обиждате, но аз вярвам повече на хората, които са спонсорирали хиляди проекти и всек и ден отхвърлят други поради една или друга причина. След като те твърдят, че в техните очи изглежда по-добре ако екипа е от няколко души, значи е така. Те дават парите все пак.

С колко български бизнес ангела си работил?
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Никой ли не гради нищо (например стабилен финансов доход) с половинката? По принцип разбирам какво имат предвид biaaro и redrum защото и аз съм била така, но намериш ли липсващото парче всичко става някак естествено. Иначе моят характер въобще не позволява да се сработвам с някой (когато става дума за лидерство), много мразя някой да ми казва какво да правя и как да го правя и въобще да ми се бърка в нещата, просто аз винаги съм права :lol:. Но както споменах по-горе ако срещнеш точния човек, когато и двамата започнете от нулата и когато гледате в една посока (три много важни условия) успехът ви е гарантиран.
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

И вие без да се обиждате, но аз вярвам повече на хората, които са спонсорирали хиляди проекти и всек и ден отхвърлят други поради една или друга причина. След като те твърдят, че в техните очи изглежда по-добре ако екипа е от няколко души, значи е така. Те дават парите все пак.

Екип е едно, ръководител е друго. Аз не работя сам, но аз казвам какво се прави. Дори нещо да се обсъжда, да изслушвам идеи, след това ако не искам да се случи - не се случва :)

Никой ли не гради нищо (например стабилен финансов доход) с половинката?
@pisara - написах "хора, на които имаш пълно доверие", мисля че половинката се включва в това определение. Може би също и най-близките ти кръвни роднини, които знаеш, че никога няма да те предадат.
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Няма го тоя момент с ефективното 50:50, 33:33:33, или 25:25:25:25 партньорство.
Може да делите парите по равно но decision maker-ът може да е само един.

Пази боже да са близки хора.

Ако е с близки хора, то не е бизнес ами просто съвместна, не особено резултатна дейност, основната цел на която е някакъв душевен уют, психотерапия за заздравяване на връзките, емоционално удовлетворение, и тем подобни простотии. "Доверието" дори не е фактор тук.
 
От: От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Ако е с близки хора, то не е бизнес ами просто съвместна, не особено резултатна дейност, основната цел на която е някакъв душевен уют, ....... "Доверието" дори не е фактор тук.

Не съм съгласна с това. Всъщност всичко е въпрос на собствено виждане на нещата и най-вече какви са хората около теб. Хубавото е, че всеки си има формула. Бих казала, че доверието е огромен фактор, а не чисто и просто интерес. Описваш неща, които се получават в партньорство с близки хора, което е само формално, т.е. няма нищо общо с партньорството.

... психотерапия за заздравяване на връзките, емоционално удовлетворение, и тем подобни простотии.

Тук съм съгласна, това са супер бонус си, които са много редки при хора, които прекарват повече време на работното място някъде си, отколкото един с друг.
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Ноукчо, не е така брат ми :wink: При мене формулата работи. Скиви сега - намираш си яка жена, дет да ти допада физически и психически. Фащаш я да бачка заедно с тебе и да те слуша, и вервай ми, нема да има по-добър партньор от нея :wink:
 
От: От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

...
Тук съм съгласна, това са супер бонус си, които са много редки при хора, които прекарват повече време на работното място някъде си, отколкото един с друг.
Убедена ли си че повечето мъже не биха предпочели да се правят на Дъ Биг Босс :) и да пощипват засукани служителки,
а жените им да си седат у къщи и да се занимават с йога, фън-шуй, хомеопатия, писане у бгмама.ком, и други типични такива? :)
 

Горе