Кого предпочитате за бизнес партньор?

От: От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Убедена ли си че повечето мъже не биха предпочели да се правят на Дъ Биг Босс :) и да пощипват засукани служителки,
а жените им да си седат у къщи и да се занимават с йога, фън-шуй, хомеопатия, писане у бгмама.ком, и други типични такива? :)

Убедена съм, че повечето намират смисъл в това и си го търсят, мъже жени без значение ;). Затова това с "уцелването" е толкова рядко.
 
От: От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Убедена съм, че повечето намират смисъл в това и си го търсят, мъже жени без значение ;). Затова това с "уцелването" е толкова рядко.
Подобен вид "уцелване" ми се струва вероятно само ако стреляш някъде настарни,а не по глигана.
И случайно уцелваш някое (примерно) зайче, врабче, катеричка. :) А най-вероятно - просто някое дръвче.
 
От: От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Подобен вид "уцелване" ми се струва вероятно само ако стреляш някъде настарни,а не по глигана.
И случайно уцелваш някое (примерно) зайче, врабче, катеричка. :) А най-вероятно - просто някое дръвче.

Подозирам, че в дървета си се целил предимно :). Ако търсиш катеричка, врабче трудно ще те удовлетвори ;).
 
От: От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Подозирам, че в дървета си се целил предимно :). Ако търсиш катеричка, врабче трудно ще те удовлетвори ;).
Остави ме мене, коментираме милото пухкаво животинче, дето си хванала в гората :) .
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Квото и да си говорим "дъ фемили бизнес" е най-сладък :)
 
От: От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Остави ме мене, коментираме милото пухкаво животинче, дето си хванала в гората :) .

С една единствена стрела в правилната посока и много въртене на шиш :lol:.
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

но лидерът може да бъде само един, иначе стават колизии.

"Много баби - хилаво бебе" са казали хората. :)


Никой ли не гради нищо (например стабилен финансов доход) с половинката? По принцип разбирам какво имат предвид biaaro и redrum защото и аз съм била така, но намериш ли липсващото парче всичко става някак естествено. Иначе моят характер въобще не позволява да се сработвам с някой (когато става дума за лидерство), много мразя някой да ми казва какво да правя и как да го правя и въобще да ми се бърка в нещата, просто аз винаги съм права :lol:. Но както споменах по-горе ако срещнеш точния човек, когато и двамата започнете от нулата и когато гледате в една посока (три много важни условия) успехът ви е гарантиран.

Ще споделя мое лично наблюдение: един приятел с жена си започнаха семеен бизнес през 2005 г. в недвижимите имоти. Той беше президент на фирмата, а жена му мениджър. Не им трябваха брокери, двамата си бяха страхотен екип. Защо говоря в минало-свършено време ли - ами "кризата" след идването на Бойко удари първо имотите и през 2009 г. затвориха офиса. Сега той си преструктурира дейноста - от недвижими имоти си направи фирма за довършителни-ремонти на къщи и апартаменти, а жена му намира клиенти. Страхотен тандем са двамата.

Може би също и най-близките ти кръвни роднини, които знаеш, че никога няма да те предадат.

Понякога точно роднините се оказват най големите врагове и могат да те предадат. Имал съм странични наблюдения върху не е един, а няколко човека точно как роднини буквално им съсипват бизнеса и то от завист и злоба. Причина - прекалено доверие, и допускане много навътре в личното и служебното пространство!

Квото и да си говорим "дъ фемили бизнес" е най-сладък :)

Разбира се! Аз съм ЗА ! Между другото семейният бизнес е най широко разпространен в USA, както и в повечето западно европейски държави.
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Съдружието е бомба със закъснител. Потвърждението можем да намерим в админската тема. Проблема назрява, назрява, назрява и накрая бум. Семейния бизнес също не ми е по вкуса, защото контрола е силно занижен. Жена, сестра, майка, баба винаги може да ти тегли една майна и да ти каже, че много ти е пораснала работата и да спреш да се правиш на биг бос. При хора, на които им плащаш заплата, това няма как да се случи и можеш да си взискателен колкото си искаш.
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Семеен бизнес дето да не е доволно посредствен не знам.
Приятен и комфортен начин на работа е предполагам, но дотам.
Гола вода и кал в ушите.

ПС Всъщност знам - семейство Юинг от "Далас", сем. Форестър от "Дързост и Красота", и сем. Гулденбург от "Наследството на Гулденбургови" :-o .
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Понякога точно роднините се оказват най големите врагове и могат да те предадат. Имал съм странични наблюдения върху не е един, а няколко човека точно как роднини буквално им съсипват бизнеса и то от завист и злоба. Причина - прекалено доверие, и допускане много навътре в личното и служебното пространство!
Говоря за най-близки кръвни роднини - брат, сестра, баща, майка + жена ти. Не вярвам нито баща ти, нито майка ти, нито собствения ти брат/сестра да те прецакат. Разбира се, всичко се случва, но аз говоря за нормални семейства.
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Аз бачкам със сестра ми. Тя не е навътре със онлайн системите но пък ме финансира стабилно.
Бих казал че доста спокойно и приятно се работи щом доверието е на 100% мозъка не е ангажиран да мисли лошо в тази насока и креативността влиза в действие с пълна пара.
Имам и колега приятел от 5 години който ми помага със сайта и получава дял от цялата работа и бачка здраво защото приема сайта като свой(наш). С него отношенията са малко по-деликатни но пък се разбираме чудесно с много малки изключения при особени моменти на "дързост и красота". Дано да не се стигне до неприятната ситуация като с блинки и куулис но пък и двамата не си мълчим и си казваме каквото ни е на душата за да няма недомлъвки, неясноти и някой разбрал-недоразбрал.
 
От: Кого предпочитате за бизнес партньор?

Семеен бизнес дето да не е доволно посредствен не знам.
Приятен и комфортен начин на работа е предполагам, но дотам.
Гола вода и кал в ушите.

Зависи какво търсиш и какво те удовлетворява. Донякъде зависи и от това какви искаш да са отношенията ти с най-близките.
 

Горе