Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Кое е най важно за един бизнес, за да е той успешен ?

  • Екипът - без добър отбор нищо не може да се постигне

    Votes: 39 19.7%
  • Идея - идеята е отправна точка във всеки успешен бизнес

    Votes: 51 25.8%
  • Лидерство/цел - ако няма визия и цел нишо няма да се получи

    Votes: 32 16.2%
  • Здрава работа - всичко е въпрос на упоритост и здрав труд

    Votes: 42 21.2%
  • Капитал - колкото и да си упорит нямаш ли капитал нишо не може човек да направи

    Votes: 17 8.6%
  • Свободна ниша - най-добре е да се започне бизнес в някоя непокрита до сега ниша.

    Votes: 17 8.6%

  • Общо гласове
    198

lowriderzzz

Well-Known Member
С тази анкета целя да събера мнения за това как мислите, кое според вас играе е основната роля на един стабилен и успешен бизнес, било то онлайн или офлайн.

Разбира се, че един бизнес е съвкупност от различни компоненти и дори и без един от тях то той не би бил успешен, но ми се искаше да ви провокирам да споделите лично мнение за това кое според вас е най-най основното или първоначално нещо в един бизнес.

След като сте глаусвали може да се аргументирате в пост, защо мислите така. Без СПАМ моля.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Екип + зверски труд. Никой вече не дава пари за стоене. Или екип, който да се труди заради тебе (общаци). :|
 
Ох, трудно е. От всичко има нужда. Аз дадох за лидерство и цели. Ако не знаеш на къде си тръгнал всичко друго губи смисъл. ;)

А защо няма опцията, която @testkiwi предложи. :) Не е като историята да не знае примери. :) Шегувам се. ;)
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Рано или късно хиените/жените почват да те точат. ТЪ мисълта ми е, че това е включено към успеха... :p Важно е да имаш здрав г.з и да бачкаш като кон, че да им даваш. Сега се сетих за една мисъл на Боби Турбото... "Можем ли да спим с мъж - НЕ можем, за това си трайкаш и цял живот си балък". :twisted:
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

да не срещаш кофти жена и да ти преебе всичко :D

Ако я срещнеш - гледаш ти да я прее*ш първи в такъв случай.

Но нека не се отколоняваме от темата.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Аре, гласувах за екипа. Макар, че не е като да не ми се е случвало да ме предаде някой, който ми е като брат и го познавах цял живот и да провали една добра идея. :D Таман преди година мислих да му проговоря след 5 години пълно мълчание, ама съдбата ми даде знак, че не трябва. Тва е
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Идеята сама по себе си не е изобщо достатъчна.

Екипа (особено в БГ) е нож с 2 остриета. По скоро бих приел думата екип да се замени с "нает труд", тоест примерно действаш си нещо, притрябва ти дизайнер, търсиш го, свършва ти работата, плащаш му и пито платено до следващият път, когато имаш нужда от подобни услуги. И така като си подбереш кадърни хора, които знаеш, че могат да свършат дадена работа в различни области всичко е ок. Аз поне така работя от години и всичко е 6. Естествено пробвал съм и партия с някой, екипи и т.н ..:), не се получава поне при мен, а и аз съм малко на принципа няма човек няма проблем, просто живота ми го е показал тук това в БГ.

Здравата работа е задължителна и без нея нищо няма да се получи. А ако вземеш някой да ти свърши работата още повече нищо няма да стане. Не прежалиш ли много нощи без спане няма как да се получат нещата.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Всичко изброено!
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

За устойчив бизнес (т.е. не за такъв дето изкарваш пари набързо и после спускаш кепенците) са пропуснати най-важните според мен фактори - добро име и добри контакти. Те най-често идват в резултат на здрава работа, но също и на коректно и разумно (понякога отстъпващо, понякога държащо на своето си) отношение.
Ще ви дам прост пример. Строителните работи надали някой от нас ще ги измисля тепърва (т.е. няма някаква нова идея или нова ниша), тъй като този вид дейност съществува от дълбока древност и го практикуват много хора. Ако някой реши да стане майстор и се научи и натрупа опит, той наистина ще стане майстор. Ще пробва тук, после там и ако си извоюва добро име със своите качество и отношение (към работата и клиентите), той ще има успешен бизнес. От всичките посочени в анкетата в този случай присъства само здравата работа, но както знаем бачкатори бол, а в този мой пример говорим за успешен строителен майстор.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Идеята сама по себе си не е изобщо достатъчна.

Екипа (особено в БГ) е нож с 2 остриета. По скоро бих приел думата екип да се замени с "нает труд", тоест примерно действаш си нещо, притрябва ти дизайнер, търсиш го, свършва ти работата, плащаш му и пито платено до следващият път, когато имаш нужда от подобни услуги. И така като си подбереш кадърни хора, които знаеш, че могат да свършат дадена работа в различни области всичко е ок. Аз поне така работя от години и всичко е 6. Естествено пробвал съм и партия с някой, екипи и т.н ..:), не се получава поне при мен, а и аз съм малко на принципа няма човек няма проблем, просто живота ми го е показал тук това в БГ.

Здравата работа е задължителна и без нея нищо няма да се получи. А ако вземеш някой да ти свърши работата още повече нищо няма да стане. Не прежалиш ли много нощи без спане няма как да се получат нещата.

Да, но ако играеш сам ( тоест само кати си движиш нещо и си наемаш хора), не се ли ограничаваш по този начин. Във всички наситина успешни бизнеси, които равят приход от 6 цифрени суму и повече годишно строи сплотен екип. А и не само в бизнеси, ами навсякъде където наблюдаваме изключителен успех - спорт, изкуства и прочие.

Не да споря, но просто ми е интересно да знам...

Разбира се попадането на грешните хора си е риск и провала е част от успеха, но поне за в бъдеще това носи опит в подбора на правилните хора, с които може да се работи дълготрайно.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

За устойчив бизнес (т.е. не за такъв дето изкарваш пари набързо и после спускаш кепенците) са пропуснати най-важните според мен фактори - добро име и добри контакти. Те най-често идват в резултат на здрава работа, но също и на коректно и разумно (понякога отстъпващо, понякога държащо на своето си) отношение.
Ще ви дам прост пример. Строителните работи надали някой от нас ще ги измисля тепърва (т.е. няма някаква нова идея или нова ниша), тъй като този вид дейност съществува от дълбока древност и го практикуват много хора. Ако някой реши да стане майстор и се научи и натрупа опит, той наистина ще стане майстор. Ще пробва тук, после там и ако си извоюва добро име със своите качество и отношение (към работата и клиентите), той ще има успешен бизнес. От всичките посочени в анкетата в този случай присъства само здравата работа, но както знаем бачкатори бол, а в този мой пример говорим за успешен строителен майстор.

Съгласен съм с твоето мниение. Тук бих добавил, че добра идея без, човек, който да я приложи няма особена стойност. А обикновено една идея може да се окаже добре за някой с опит и познания, докато за някой без, тя може да изглежда неефективна.

излиза, че идеята е относително понятие.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Аз май не мога да гласувам, затова ще пиша в темата. Според мен зависи за какъв бизнес става въпрос. Може и сам да се справиш с много бачкане, може да ти трябва по-голям екип, където лидерската роля е от голямо значение. Но всичко върви за ръка за ръка, няма как едно от всичките изброени да е най-важно.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Умения и комбинативност. ;)
Всичко друго е фон.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Много е важен и крокодила до теб... малко хора го оценяват...
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Много е важен и крокодила до теб... малко хора го оценяват...

При мен крокодилите най-често пречат на работата ми, затова съм без крокодил сега :D
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Идеята, за мен от нея няма по-важно, добър екип за да я реализира се намира и ако някое колело стърже може да се замени, но като я няма идеята няма нищо.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Според мен най-правилния отговор е позициониране на пазара чрез всевъзможни маркетингови техники и балъци да бичат за 300лв на месец, като роби.
 

Горе