Кои са любимите ви акции в които бихте инвестирали в момента ?

Как са процентите, растат ли? :)
Да, в интересна на истината, въпреки, че не съм спирал да купувам ФБ, средната ми цена пак е доста по-ниска от тази, която е в момента :). DCA е най-великата стратегия за мен, комбинирана с BUY & HOLD.
 
Да де, за предприемачи е - не за звездобройци.
Иди го кажи на фондовете, които управляват парите на хората, които нямат знанията, желанието или времето да го правят. Къде мислиш отиват парите ти от депозита в банката? Седят и те чакат? Освен, че печелят от твоите пари те и таксуват за това до като инфлацията допълнително ги похапва :D

По дефиниция търговията с активи и инвестицията в компании е вид предприемачество.

Просто в България даже не се споменава в училищата финансова грамотност. Повечето хора не разбират, а останалите мислят, че е някаква схема, защото са опитали - продали са на червено и са се опарили.

Да, в интересна на истината, въпреки, че не съм спирал да купувам ФБ, средната ми цена пак е доста по-ниска от тази, която е в момента :). DCA е най-великата стратегия за мен, комбинирана с BUY & HOLD.

В дългосрочен план няма по-добра стратегия. Хората, които инвестират (да подчертая инвестират, не трейдват за по 2-3 месеца) пасивно в SPY или някоя blue chip имат по-добра средна доходност от повечето платени фондове, професионални консултанти и трейдъри.

Аз правех DCA с Tesla и AAPL. Сега купувам NVDA и MSFT до като събера по 100-200 за да продавам седмични Call опции и с тях. :)

Screen-Shot-2022-02-03-at-12-43-08.png
 
Да, в интересна на истината, въпреки, че не съм спирал да купувам ФБ, средната ми цена пак е доста по-ниска от тази, която е в момента :). DCA е най-великата стратегия за мен, комбинирана с BUY & HOLD.

Е аз като цяло питах. Помня, че имаше биткойни.
 
Да, имам и биткойни от далечната 2018 още на невиждана цена :)

Аз визирам недалечната 2021-ва февруари, когато сподели за 30% all-time gains на инвестициите ти. Та при над 30% надолу в цената на биткойня, колко па да са ти ок процентите спрямо година по-рано ми беше въпроса. :)

п.п. доколкото помня ти нямаше таргет цена и ще ги държиш "вечно", тъй че единственото, което би могло да се ползва доколкото има смисъл инвестицията ти е как се движи на годишна база.

Пък сега е "промоция", дано да пазаруваш.
 
Ако сериозно правиш пари едва ли имаш време да теглиш ластици по форумите.
В това мнение има точно толкова логика колкото в темата за ваксинация, където си доста активен.

Има тема, в която проследявах всяка седмица стъпка по стъпка какво правя придружена с отчети от брокера и го споделях безплатно. Както и вариант за един път месечно. Даже за мое учудване няколко човека ме разбраха и вече пробват сами с тестов акаунт.

По принцип форумите са за ластици. Конспирациите обаче нямат място във форум за предприемачи, но нали са тренди и дърпат трафик...
 
В това мнение има точно толкова логика колкото в темата за ваксинация, където си доста активен.

Има тема, в която проследявах всяка седмица стъпка по стъпка какво правя придружена с отчети от брокера и го споделях безплатно. Както и вариант за един път месечно. Даже за мое учудване няколко човека ме разбраха и вече пробват сами с тестов акаунт.

По принцип форумите са за ластици. Конспирациите обаче нямат място във форум за предприемачи, но нали са тренди и дърпат трафик...

Пускай линка, достатъчно подгряване на публиката направи вече.
 
Даже за мое учудване няколко човека ме разбраха и вече пробват сами с тестов акаунт.
Всеки средно интелигентен човек може да се опита да и да го разбере. Това не го прави по-малко измамна схема нали?
 
Пускай линка, достатъчно подгряване на публиката направи вече.
Използвай търсачката.

А на Крумов няма да отговарям повече, защото коментарите му граничат с тролстване. :)
 
Използвай търсачката.

Не мога да повярвам че съм изтървал момента, предвид че от самото начало беше ясно какъв го дириш из тоя форум.

Сложи си го в подписа направо, не се срамувай.
 
Не мога да повярвам че съм изтървал момента, предвид че от самото начало беше ясно какъв го дириш из тоя форум.

Сложи си го в подписа направо, не се срамувай.
Aко имаше по-малко спам от хора, които дават акъл, а в същото време дори нямат брокерски акаунт нямаше да го направя. Там мога да поствам без да се обяснявам, пък който иска да чете.
 
Предполагам следващите 1-2 години акциите на Мета ще падат поради факта че харчат доста пари за изграждането на Метавселената ... Въпросът е какво ще изградят ... Ако е нещо наистина полезно за хората нищо чудно цената след време да достигне тази на Тесла или Гугъл
 
Като човек занимаващ се с борса вече 10 години, мисля, че човек трябва да инвестира в това което вярва, никакви статистики/метрики няма да ви кажат, какво да правите, главно се, вярва и гледат счетоводство, някъде над 80% от Българските "трейдъри" си нямат грам на идея какво правят. Аз лично нямам любими акции и когато някой ме пита това, знам, че този човек е пълен аматьор и най-вероятно се, занимава с това от 1 до 2 години, няма такова нещо като любими акции.

Поздрави,
Станимир И
 
Като човек занимаващ се с борса вече 10 години, мисля, че човек трябва да инвестира в това което вярва, никакви статистики/метрики няма да ви кажат, какво да правите, главно се, вярва и гледат счетоводство, някъде над 80% от Българските "трейдъри" си нямат грам на идея какво правят. Аз лично нямам любими акции и когато някой ме пита това, знам, че този човек е пълен аматьор и най-вероятно се, занимава с това от 1 до 2 години, няма такова нещо като любими акции.

Поздрави,
Станимир И

Аз съм на мнение, че човек трябва да инвестира/трейдва според целите си. Къде краткосрочни, къде дългосрочни.
- за разтеж
- за яхта :)
- за образование на дете
- пенсиониране по-рано
- и др.

В зависимост от целта вече ако си на 20 е едно, на 30 второ, на 40 трето и т.н.

И пак трябва да разделим хората на трейдъри и инвеститори, защото е много различно и не е хубаво да се прави в един и същ акаунт. Всички сме хора и правим емоционални грешки.

Може да вярвам, че компания Х е прекрасна, но ако няма изглед след Y години да направи Z пари за чий ми е? А тези метрики са в счетоводството както каза ти. Ако разчиташ на емоция ще загубиш пари.

Едит: за това и автоматичен DCA в SPY е толкова ефективна стратегия - премахва част от емоцията.
 
Последно редактирано:
За PayPal - имам акции там, но ги бях взел преди няколко месеца с цел да ги държа минимум 5 години; Много е интересно как пада стойността на акция, при положение, че компанията прави растеж и печалби, които се вдигат всяка година, със или без ковид; кажете ми една причина, защо в първата пандемия паднаха акциите на мастъркард и на гугъл? нима нещо стана с тези фирми? Така че, много хора, огромен брой хора се паникьосват като видят промяна в прогнозата за развитие на фирма, без да си дават сметка какъв е фундаментът под нея;

искам да видя тези дни какво точно ще стане със стойността на пейпал, мисля да взема сега на дискаунт;

Стратегия: инвеститор;
 

Горе