Колко струва един уеб сайт?

От: От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

ще ги продаваш, ако намериш балами да продават качествени сайтове на смешни пари ;)
пък ако не ... ти прави качествени сайтове (мога да ти кажа на какви тематики ме интересуват) и като имаш приходи по 200лв годишно(може и месечно) аз ще ти давам 3000лв а само за дизайн и функционалност ще е трябвало да платя 5000 примерно

не знам дали сега започваш да разбираш за какво говорим тук.

я, първия ми клиент :D
 
От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

много на офф мина темата, ама ще си го позволя, дай портфолио и да почваш да работиш за жълти стотинки :) пък и за ми докажеш 1 година трябва да ги развиваш известно време за съжаление ;) поне се надявам да си разбрал за какво говорим.
 
От: От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

много на офф мина темата, ама ще си го позволя, дай портфолио и да почваш да работиш за жълти стотинки :) пък и за ми докажеш 1 година трябва да ги развиваш известно време за съжаление ;) поне се надявам да си разбрал за какво говорим.

може ли да ми оцениш тая страничка http://www.fungamesplaza.com/
на четири годинки е пр 3 и вади около 1000 долара на месец от regnow?

пропуснах посещенията към 40 000 месечно

много благодаря
 
Последно редактирано:
От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

ми 12000$ на толкова я оценявам :) дори ако трябва да си говорим там за плащането колко давам и колко не ... бих ти дал ~3к не повече, но ако говорим сериозно не би трябвало да си представяш суми по-малки от 40к (посещенията нямат кой знае колко значение ако един сайт прави пари, ако е информационен е друга работа)

но нишата не ме интересува, интересува ме само в.бг и по-конкретно мебели, архитектура и дизайн.

цветовете и дизайна са страшни, ама щом работи ;)
 
От: От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

ми 12000$ на толкова я оценявам :) дори ако трябва да си говорим там за плащането колко давам и колко не ... бих ти дал ~3к не повече, но ако говорим сериозно не би трябвало да си представяш суми по-малки от 40к (посещенията нямат кой знае колко значение ако един сайт прави пари, ако е информационен е друга работа)

но нишата не ме интересува, интересува ме само в.бг и по-конкретно мебели, архитектура и дизайн.

цветовете и дизайна са страшни, ама щом работи ;)

бая са ти широчки диапазоните

"ми 12000$"
"бих ти дал ~3к не повече"
"не би трябвало да си представяш суми по-малки от 40к"
 
От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

широки са защото:
- това е масовата оценка за повечето хора
- не ме интересува кой знае колко, но ако вържеш скоро ще съм на печалба и вероятно няма да затъна.
- цена която бих искал, ако е моя страницата
 
От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

Който иска ниски цени да си дири будали дето ще му продават толкова евтино (аз по принцип изобщо не продавам сайт/ове, пък било то и скъпо). И все пак си мисля, че в търсенето на будали е по-вероятно да се попадне на по-тарикати, които ще ти продадът боклучав сайт и само за преди продажбата ще ти го представят в свръх добра светлина.
 
От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

ахахха ВИЕ СТЕ ЛЕГЕНДИ! говорите за някакви хиляди, десетки, стотици дори и то за сайтове. една несигурна инвестиция като уеб-сайт е високорискова и никога неможе да се обосновете от икономическа гледна точка че цена над 3 години годишния оборот е нормална... камо ли някви такива 100 000 и т.н.
 
От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

дали е нормална не знам, но ми кажи за колко бяха купени сайтовете на мама и зазз ?

едно е афилейт сайт, друго е социална мрежа, трето е информационен сайт.

предполагам ще се съгласиш, и то без хаха или мухахах
 
От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

Мда, някой има ли информация за каква цена бяха закупени vbox7.com и bg-mamma?
 
От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

What is your website worth?

This free calculator will give you a pretty good estimate of what your website is worth. There are a lot of intangibles that can affect the price of your website, but this will at least give you a starting point. For a more accurate estimate, you can buy a domain name appraisal from a number of companies.
 
От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

Coolice, бате стегни ги тия хора малко! Човека поста съвсем ясни изисквания, каза да му пишат на ЛС и какво стана 1 кош постове за това колко струва един сайт. И това се повтаря във всяка тема за купувам/продава. Е не е хубаво така хора. Ако няма да купувате/продавате моля не пишете. Има си други секиции, там питайте и дискутирайте.
 
Re: Колко струва един уеб сайт - Дискусия

нова тема :)

аиде и аз на хорото

Мда, някой има ли информация за каква цена бяха закупени vbox7.com и bg-mamma?

аз за бг мама чух 700 000 ама да не забрвя че мамата маи имаше реклама на импресии през мрежата на нетинфо и на теория ако се продаде цялата реклама само на всички банери на импресии само на 2 лева а то това е наи ниското при общо около 800 000 импресии на ден това прави 1600 лв на ден или 584 000 годишно или е продаден за 18 месечната си максимална теоретична печалба... Ама колко сайтове са се уредили показват реклама на офлаин рекламодатели на импресии?


neg.bg/adv

Както се вижда отдолу има твърда тарифи за реклама която е по подходяща за рекламиращи сайтове и това всъшност е макс печалбата ако не си на импресии

та може да говорите за несъвършенствата на бг рекламния пазар и разликите в цените на саитовете до безкраи....

пп Един начин да се оцени подобаващо мрежа от сайтове която прави повечко пари е през борсата ама не препоръчвам българската а за чуждите трябва наистина да си голям....
 
Re: От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

дали е нормална не знам, но ми кажи за колко бяха купени сайтовете на мама и зазз ?

едно е афилейт сайт, друго е социална мрежа, трето е информационен сайт.

предполагам ще се съгласиш, и то без хаха или мухахах


Няма голяма разлика като махнеш рекламата на импресиии. Ако тази реклама беше разпледелена равномерно между бг саитовете в нишите щеше да е друго за всички.

В моментната конюктура на рекламния пазар даже мисля че бг саитовете тип платформа са в доста по неизгодна позиция спрямо малките афилиейт саитчета / блогчета направени за чуждия пазар визирам 30 те лева намесец на пиканто.еу с 600-900 уникални на ден спямо афилиейт блогчето от 14 страници уникален контент с 800 таргетирани уникални за месеца правещо $100
 
От: От: Закупувам сайтове с мин приход 1000 лв./мес

Не, не се обиждай човече (този преди преди мен), но определено това е смешна цена. Не можеш да продадеш нещо на цена равна или по-малка от един негов годишен оборот и да смяташ това за добра сделка. Преди време по вестниците писаха как преди време Булбанк бил продаден за цена малко над годишния оборот на банката и това там се смяташе за нагласена сделка с подбити цени (т.е. дадено на батко и братко). А човек за да постигне дадено развитие на сайта явно е вложил наистина много пари и усилия и не е редно да очакваш цена, която ще си избиеш за година-две. Обикновенно ако купуваш нещо готово, избиване на парите трябва да чакаш минимум след 5 години, освен ако не успееш да повишиш печалбата.


Здравей! Ти мислиш много хуманно, за което страшно много ти се възхищавам :) Личното ми мнение е, че това, което единия предлага на другия, трябва да му носи стойност. Той трябва да е не само удовлетворен, но и възхитен от това, което получава в замяна. Не мислиш ли?


Може би си чувал, че нещата (светът) днес се променят по-бързо от когато и да било преди? Може би си чувал едно префразирано изказване на Закона на Мур, в което се твърди, че "информацията се удвоява на всеки 18 месеца"? (С други думи нещо, което бъде публикувано днес, в т.ч. информацията в сайта, който си градил толкова устрдно, след година и половина вече ще е остаряило.) Може би ще откриеш твърдение на съфорумец от съвсем скоро, който казва, че докато новата информация бъде написана, отпечатана във вид на книга, прочетена и приложена на практика, тя вече не е нова и я има на 5-6 000 места, нали? :)


Съгласен ли си, че е по-добре, днес да си купиш сайт и да го изплащаш в продължение на година, година и половина. Колко още такива сайта ще можеш да си купиш през останалите 6-7 години след като го изплатиш? А какво ще се случи след още една година, когато изплатиш вторият сайт? С какви пари и колко години след сключването на сделката за първия сайт, ще купиш 6-я? :)

А я сега си представи колко много неща можеш да постигнеш за една година и какво ще си казваш, когато през март 2010-та отново прочетеш този пост? Аз мисля, че ти си съгласен с нашата теза. Сега, ако желаеш, може да споделиш твоята гледна точка за изложените от мен аргументи. Ще ми е приятно да го дискутираме, защото смятам, че те са силни и основателни.

Желая ти успех! :wink:



:!: E-Business каза Един от основните закони на бизнеса: Не цената, а количеството продажби е нещото, което прави печалбата. Мисля, че много хора трябва да запомнят това нещо; аз съм склонен да го приема без да търся доказателство.
 
Последно редактирано:
От: Колко струва един уеб сайт - Дискусия

:) Странен спор... :) Кремиковци беше продаден за 1 $ ако си спомняте на някакъв индийски милиардер :)
Според мен цената на сайт с месечни приходи около 1000 лева може да си определи само собственика колко ще иска. Ако го устройва той си преценя.
Също така на г-на според мен не му е ясен въпроса. Купува сайт с месечни приходи 1000 лева? От къде трябва да са тези приходи? Нека да се уточни, защото примерно аз имам сайт с 10 човека посещаемост на ден. 0 $ месечни приходи от гугъл, но пък от реклама на строителна компания вземам по 600 лв. на месец. ;)
Надявам се ми разбрахте мисълта. ;)
 
От: Колко струва един уеб сайт - Дискусия

кремиковци беше продаден за 1$ на бг мошеник, за което се дразня на костов, но имаше дългове за съжаление това е предприятие където не се работи за печалба, а за извиване на ръце на държавата заради многото хора работещи там. това не е критерии.

coolice, ами зависи, аз от реклама не виждам смисъл, имам един сайт който си излиза по думи на добри места в гоогле и прави по средно 80 уникални на ден, имам и реклама спусната като подарък в един доста голям сайт (понеже е ротационна) и прави още 100-200 посетители, но аз продажба нямам от тези посетители, макар посетителите да са в ниша близка до моята. а за рекламата на импресия не знам изобщо как хората се връзват, за мен тя винаги трябва да е на период с ротация не по-малка от 25% за да може всеки уникален да я види или на клик. от там си мисля, че тези фирми който предлагат такава реклама изобщо нямат 100% плътност на платените импресиите, а някъде гледат да докарат 20-30% и се радват много и в останалото време пускат на други свой сайтове или приятелски на съвсем други цени.

освен това не е правилно да се сравняват пазари в различни държави ;) ти по-добре от мен го знаеш това. а платформи или блогове всичко зависи от нишата, ето dean.yordanov е показал как се прави :) или е показал, че е намерил глупчо глупав :) но това е част от бизнеса ... дано не му избяга.
 
От: Колко струва един уеб сайт - Дискусия

Мненията за оценка на уебсайт наистина са доста разнообразни, от тази гл. точка бих искал да помоля желаещите да споделят дали са купували/продавали уебсайт наистина и как са подходили при такива случаи.

Благодаря
 
Последно редактирано:
Re: От: Колко струва един уеб сайт - Дискусия

кремиковци беше продаден за 1$ на бг мошеник, за което се дразня на костов, но имаше дългове за съжаление това е предприятие където не се работи за печалба, а за извиване на ръце на държавата заради многото хора работещи там. това не е критерии.

coolice, ами зависи, аз от реклама не виждам смисъл, имам един сайт който си излиза по думи на добри места в гоогле и прави по средно 80 уникални на ден, имам и реклама спусната като подарък в един доста голям сайт (понеже е ротационна) и прави още 100-200 посетители, но аз продажба нямам от тези посетители, макар посетителите да са в ниша близка до моята. а за рекламата на импресия не знам изобщо как хората се връзват, за мен тя винаги трябва да е на период с ротация не по-малка от 25% за да може всеки уникален да я види или на клик. от там си мисля, че тези фирми който предлагат такава реклама изобщо нямат 100% плътност на платените импресиите, а някъде гледат да докарат 20-30% и се радват много и в останалото време пускат на други свой сайтове или приятелски на съвсем други цени.

освен това не е правилно да се сравняват пазари в различни държави ;) ти по-добре от мен го знаеш това. а платформи или блогове всичко зависи от нишата, ето dean.yordanov е показал как се прави :) или е показал, че е намерил глупчо глупав :) но това е част от бизнеса ... дано не му избяга.

Е продадено за долар но мо поемът дълговете. и в момента има апртаменти от по 20 000 но им поемаш 80 000 ипотека да доизплатиш... А и аз съм с частно мнение за пушляка първо такова предприятие няма място до голям град второ за да е по-голяма печалба трябва да бъде построено близо до източник на руда и пристанище. работниците спокоино ще си намерят друга добре платена работа в софия ако им се работи така че не виждам социален проблем в това.....


Значи ситуацията с импресиите сложна. От една старан преклаено скъпи са за да може един онлайн бизнес ефективно да се рекламира с тях... Обаче на офлайн рекламодатели които брандират с милионни бюджети даже им се струват евтини на база това което дават за телевизия радио и билборди чух за на магистралата софия пловдив били по 800 евро + Обаче тези бюджети минават през медииното планиране което то ги пуска на няколко големи сайта на най големият таргетиран в нишата сайт и например на един сайт като на dean.yordanov щото е с връзки (истинска история от друго място друго време ;))
А реално тяхната задача е да индетфицират сайтовете с доколкото се може подходяща аудитория за съответния клиент и да разпределят рекламата според пазарният им дял ... например мамата има дял 80 % и получава 80% сайт номер 2 има 10% и получава 10%....... друг е вупроса че това би довело до реална конкуренция и би натиснало цените на импресията надолу.....

Дотук да не излезе че хеитвам и ми е киселото гроздето просто казвам: В средносрочен период от време не виждам да се оправят нешата или големите бг сайтове тип платформа ще спечелят повече от колкото заслужават а малките по малко или напрво нищо сравнено с големите .... Затова правете комерисални сайтове за чуждия пазар и бг сайтове за кеф... И не си правете илюзиите да станете богати с един бг сайт в моментната конюктура на рекламния пазар това е възможно да се случи само с връзки и реално не ви прави добри в създаването и изграждането на онлайн бизнеси ...

http://www.youtube.com/watch?v=pZqdxYu0ZTI

http://www.youtube.com/watch?v=G431nUO1W94
 
От: Колко струва един уеб сайт - Дискусия

Частично съм съгласен с теб, но аз не отричам създаването на стойностни сайтове за българския пазар. Да, трудно се намират рекламодатели. Моята формула е да се правят сайтове с международна аудитория (включително българска). Когато имаш разнообразна аудитория можеш да продаваш по-разнообразна реклама. Ако даден рекламодател иска да обхване само конкретна аудитория, ти просто филтрираш рекламите му да се появяват за потенциалните му клиенти, а на другите пускаш нещо подходящо за тях.
А относно цените за 1000 импресии на големите български сайтове, аз ги намирам за основателни. Все пак не говорим за набързо спретнат сайт в хита или на някой безплатен хостинг. Те поддържат сървъри, плащат на работници, което е нормално за една медия. Както телевизиите могат да налагат адекватни (високи) цени, то е редно и в мрежата да има сходни цени. Това, че в мрежата има масово будали (често и аз спадам в тази графа) дето си продават трафика за жълти стотинки си е техен проблем. Аз например ако искам да предлагам да речем пощенска услуга, първо трябва да закупя няколко сървъра, което ще ми струва 3-4 цифрено число. После трябва да плащам на стойностен интернет доставчик, както и да подсигуря аварийни трасета, а след това са нужни и заплати на компетентни хора, които да се грижат за клиентите (такава заплата обикновенно е 4-цифрена). Е, как един такъв сайт ще се грижи за посетителите си с $0,01 и дори $0,10 за клик? Моето мнение е, че трябва да се плаща за период според броя на аудиторията (подобно на телевизиите). Що те (телевизиите и радеата) да функционирт нормално, а ние в мрежата да не можем?

Леко отклонение за да отговоря на този, който ме попита нещо малко по-назад:
Да, нещата бързо се менят, но когато правиш една сериозна инвестиция, ти гледаш в переспектива. Никой неглупак не би се отказал от препитанието си срещу сума, която той може да си изкара за няколко месеца. Моля, не бъркайте продаването на стойностни сайтове с продаване на домейн и/или що-годе работещ сайт едва на няколко месеца. Аз например ако трябва да си продавам проектът, върху който съм се трудил над 3 години, само техниката ще трябва да продам за 4 цифрено число, а да не говорим за съдържанието и аудиторията (не че имам намерение да продавам). Не, моля не сравнявайте сайтовете вложили инвестиции и предлагащи реални услуги със сайтове направени набързо или просто ползващи някаква готова блоговска система на хостинг за до 5лв на месец!
А относно цената на vbox-а, те я скриха. Иначе се предполага, че е някъде между половин и един милион лева. Тази цена НетИнфо са планирали, че ще си я избият за няколко години, така че затова са вложили парите.
 

Горе