Колко струва един уеб сайт?

От: Re: От: Колко струва един уеб сайт?

То народа не го казал напразно "Евтиното излиза скъпо", но глупаците го учат по трудни начин. Един професионалист няма да падне на еди каква си цена, а някой учещ се определено ще се съгласи на тънките цени и се сещаме какво се получава като резултат. :)

Нали знаеш, че монетата има две страни? "Баш шпец, НО и баш клиент". :)
 
Re: От: Re: От: Колко струва един уеб сайт?

Нали знаеш, че монетата има две страни? "Баш шпец, НО и баш клиент". :)

Да, знам, но когато някой иска пари (фирма, девелопър), и то не малко, определено трябва да има нещо, с което да подкрепи сумата. А мизерници много, говоря за клиенти.

Днес се чух с един приятел, нещо не си харесва работата и основната причина е бг клиента и лайнарския му манталитет. А сферата, в която е авточасти. Демек, олигофрени навсякъде. :)
 
От: Re: От: Re: От: Колко струва един уеб сайт?

Да, знам, но когато някой иска пари (фирма, девелопър), и то не малко, определено трябва да има нещо, с което да подкрепи сумата. А мизерници много, говоря за клиенти.

Днес се чух с един приятел, нещо не си харесва работата и основната причина е бг клиента и лайнарския му манталитет. А сферата, в която е авточасти. Демек, олигофрени навсякъде. :)

Положението в България е много зле. Хората искат custom design, custom code, SEO оптимизиран за някакви минимални сумички, а добрите фирми(студиа), които извършват качествена работа в България се броят на пръсти.
 
От: Re: От: Re: От: Колко струва един уеб сайт?

Да, знам, но когато някой иска пари (фирма, девелопър), и то не малко, определено трябва да има нещо, с което да подкрепи сумата. А мизерници много, говоря за клиенти.

Днес се чух с един приятел, нещо не си харесва работата и основната причина е бг клиента и лайнарския му манталитет. А сферата, в която е авточасти. Демек, олигофрени навсякъде. :)

Мда, бг клиента иска като му се направи или купи нещо, да работи цял живот без да спира, без проблеми, за възможно най-малко пари - или, ако може без пари! НЕ казвам, че всички са така, но повечето. И, ако имаше толкова ИТ специалисти, колкото икономисти - съм сигурна, че пак щеше да има хънта-мънта за заплащането. Не стига, че сега пак има тарикати, които не стига, че им трябва специалист (независимо дали става дума за работодател или клиент), пак гледат да те метнат. Егати наглостта. :X

P.S.: Сега като спомена за "авточасти" се сетих за една обява от сайта за вицове jobs (където влизам да се разведрявам от време на време), където се търсеше "човек за всичко", който да работи "от уюта на дома си" по цял ден за едни 300 лв и от него се очаква да върши няколко неща, за които по принцип си трябва отделни хора. Не случайно няколко месеца не могат си намерят човек. :)
 
От: Re: От: Re: От: Колко струва един уеб сайт?

Положението в България е много зле. Хората искат custom design, custom code, SEO оптимизиран за някакви минимални сумички, а добрите фирми(студиа), които извършват качествена работа в България се броят на пръсти.

Аз знам едно такова добро уд студио, където цените почват от 5 цифрички минимум. Но магазините им са като стрели, а дизайните супер - къстъм неща. Разликата веднага се вижда. :)
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Здравейте, търся си човек за направата на новинарски сайт, може wp който с ботове да тегли новини от др сайтове. Пишете предложения на лично.
 
NMnll8T.png


Малко истина..... :)
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Колеги имам едно въпросче как вървят цените на корпуративните сайтчета направени на wp говорим за инсталиране настройка и пълнене на премиум тема до към 10 странички.Благодаря ви за вниманието
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Колеги имам едно въпросче как вървят цените на корпуративните сайтчета направени на wp говорим за инсталиране настройка и пълнене на премиум тема до към 10 странички.Благодаря ви за вниманието

Зависи. Ако цениш изработката и искаш да бъде направено добре около 500лв, но си не си казла каква функционалност искаш да има, така че това е за базови работи.Но ако искаш да минеш евтино, може да намериш някой и за 100лв да го направи. Ако желаеш може да ми изпратиш какво желаеш да съдържа сайта и мога да ти пратя оферта.
 
Re: От: Колко струва един уеб сайт?

Зависи. Ако цениш изработката и искаш да бъде направено добре около 500лв, но си не си казла каква функционалност искаш да има, така че това е за базови работи.Но ако искаш да минеш евтино, може да намериш някой и за 100лв да го направи. Ако желаеш може да ми изпратиш какво желаеш да съдържа сайта и мога да ти пратя оферта.

Не знам кой ще се съгласи за тези пари, особено като темата е около 50$ и всеки един бизнес имаш малко уважение към себе си, ще иска лека къстамизация в цветовете. ;) Да, толкова е цената за нещо добре направено и бейсик. Може да намериш и някой за 100-200 лева, но не знам как ще му излязат сметките, особено ако се наложи да инсталира, настройва, купува тема, прави някои графични материали и така.

Ако му дадеш и какво да има в сайта, как да изглежда, какво да прави, страници или както се вика от до - може да скочи и на повече. ;)
 
От: Re: От: Колко струва един уеб сайт?

Не знам кой ще се съгласи за тези пари, особено като темата е около 50$ и всеки един бизнес имаш малко уважение към себе си, ще иска лека къстамизация в цветовете. ;)

Това не го разбрах за коя цена от двете за 500лв или за 100-200лв го каза?

Винаги има редакции и промени, които трябва да се направят. Няма как да мине без тях.
 
Re: От: Re: От: Колко струва един уеб сайт?

Това не го разбрах за коя цена от двете за 500лв или за 100-200лв го каза?

Винаги има редакции и промени, които трябва да се направят. Няма как да мине без тях.

Е как, за тънката. Това е реално цена, която някой предлага само ако темата му е някаква фри, нулната или не иска да спечели от знанията си. Иначе наистина не излиза. :) Но, ако е нулната или фри - за мен лично работата е супер непрофесионална. Става дума за фирмен сайт на компания уж със сериозен бизнес. ;) А за къстамизация въобще не може да става дума. Наскоро четох някаква оферта за направа на такива сайтове.....беше ниска цената, но човека беше си казал с какво работи - никакви платени глупости и пипне по кода и настройките, сетъпва, настройва дефолтно и това е. Всичко друго - вади листа с цени, което е редно. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Колко струва един уеб сайт?

Е как, за тънката. Това е реално цена, която някой предлага само ако темата му е някаква фри, нулната или не иска да спечели от знанията си. Иначе наистина не излиза. :) Но, ако е нулната или фри - за мен лично работата е супер непрофесионална. Става дума за фирмен сайт на компания уж със сериозен бизнес. ;) А за къстамизация въобще не може да става дума. Наскоро четох някаква оферта за направа на такива сайтове.....беше ниска цената, но човека беше си казал с какво работи - никакви платени глупости и пипне по кода и настройките, сетъпва, настройва дефолтно и това е. Всичко друго - вади листа с цени, което е редно. ;)


Според мен, не е проблема в хората които предлагат по 100лв такив сайтове, а в клиентите им. Уж сериозни фирми се доверяват на такива хора за да спестят пари.
 
От: Re: От: Re: От: Колко струва един уеб сайт?

Интересни мнения, тъкмо се чудех на колко да обявя моя за продажба и стигнах до извода, че ще е на кой колкото предложи ако ми хареса го давам :D
 
Re: От: Re: От: Re: От: Колко струва един уеб сайт?

Интересни мнения, тъкмо се чудех на колко да обявя моя за продажба и стигнах до извода, че ще е на кой колкото предложи ако ми хареса го давам :D

Пусни го в пазара, но взимай в предвид неща, за които ще те питат - трафик, печалби, ресурси, реклама и т.н. ;)

Последно като сме купували сайт сме гледали точно трафик, печалби и какви методи за популяризиране има. На база това и реален потенциал (който ние в последствие изляхме под формата на реклама) го взехме. ;) И до ден днешен това ни е най-сполучливата инвестиция, ставайки дума за сайт, купен от друг човек (маркетър,, не толкова девелопър). ;)
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Колко струва един уеб сайт?

Имам го в предвид това, към момента тези неща само могат да му свалят цената :) но ще видим, първо да успея да го обявя в пазара, че с тези ограничения за новорегистрирани ....
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Колко струва един уеб сайт?

Имам го в предвид това, към момента тези неща само могат да му свалят цената :) но ще видим, първо да успея да го обявя в пазара, че с тези ограничения за новорегистрирани ....

Ограниченията са с цел защита на новите потребители. Защото огромен процент от новите потребители не са се занимавали преди и биват измамени, или пък те измамват. Като по този начин трябва да развият профила си и после да го загубят, ако искат да измамят(продавача или купувача).
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Колко струва един уеб сайт?

О да напълно съм съгласна с това :) макар, че който иска да измами намира начин.
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Да драсна един пост и аз тук в отговор на заключената тема.
Първо към uphiro - с цената на онзи байк се пошегувах, щото цялата онази тема си беше една шега и майтап.

Не може за 1000 лв да искат :
- Изработка на хубав template - само изработката на качествен темплейт струва поне двойно на тази сума.
- Оптимизация по ключови думи като климатици и свързаните фрази - ами то там пак трябва да шари по няколко хилядарки на месец и резултата пак ще е несигурен при такава конкуренция

И до сега отидохме вече на почти 5 000, без да броим другите изисквания като къстъм код, и прочее.
 
От: Колко струва един уеб сайт?

Не може за 1000 лв да искат :
- Изработка на хубав template - само изработката на качествен темплейт струва поне двойно на тази сума.
Това е шега, нали? Изработката на тимплейт, както му викате, всъщност представлява изработване на 3-4 HTML базови страници:
- лендинг
- основни страници
- галерия
- контакти

Като в тези страници много често, като направиш веднъж хедъра и футъра, после само го добавяш. С наследяването на тимплейт-системите, като twig и smarty работиш по много малко HTML-код. Допълнително можеш значително да си облекчиш писането на тимплейта, като използваш Jade или Haml за HTML-а, а за CSS-a SASS или LESS.

Вярно е, че има сайтове, на които дизайна им струва няколко хиляди лв и е истинско произведение на изкуството и по него работят художници. Но такива сайтове са много малко. Кой си мислиш, че в България ще ти даде 1000 лв за 4 страници HTML? Много бих се радвал, това да е истина, но дори по-скоро мисля, че някой, ако плати подобна цена, нещо ще да са го изработили. Или е сключил договор със студио с реноме и многогодишен опит.
 

Горе