Конкурс БГ сайт 2008

От: Конкурс БГ сайт 2008

темата е за конкурса който иска ще си обсъжда докато си почива
иначе за бачкането ясно то край няма ..

ето малко фън по въпроса за работата
"Има опасен вирус наоколо.Нарича се РАБОТА. Ако получите РАБОТА от колегите си, шефа или някой друг - НЕ Я ДОКОСВАЙТЕ! Този вирус ще заличи напълно личния ви живот. Ако влезете в съприкосновение с РАБОТА, облечете си якето, вземете няколко добри приятели и отидете направо в най-близката бирария. Поръчайте противоотрова, известна като БИРА. Повтаряйте приемането на противоотровата докато РАБОТАта бъде напълно елиминирана от вашата система. Препредайте това съобщение незабавно поне на 5 приятели. Трябва да осъзнаете, че ако нямате 5 приятели, това означава, че вече сте инфектирани, и че РАБОТА вече контролира вашия живот. Помнете, този вирус е смъртоносен"


пп айде аз отивам да изпия едно с приятели
 
Последно редактирано:
От: Конкурс БГ сайт 2008

Аз участвах в конкурса и мога да споделя, че... не съм доволен.. не защото не спечелих. В категорията ми бяха страниците на Лили Иванова и Огин (който на мен ми беше личен фаворит). Защо не ми хареса конкурса? Защото това гласуване на публиката е силно манипулирано. Нямаше участник, който да не си пусне тема „Гласувайте за мен бл абла бла” аз така и не го направих, защото се надявах на безпристрастно гласуване от страна на публиката, но уви – живеем в България. Най-ужасното беше, че гласовете така и не се появиха никъде, а за мен точно това беше важното – колко хора са сметнали работата ми за по-добра от тази на останалите. За арбитъра няма да коментира, няма нужда, мисля, че всички сме достатъчно запознати с тях. Според мен в България има място за подобни конкурси – но не е коректно да бъдат организирани по този начин и при това от уеб дизайнерска агенция. Не съм фен на ABC и не го крия, никога не съм го криел. Макар, че заслужават похвала за организацията на самото награждаване – може да беше 20 минути, но беше забавно. Намериха места и за правостоящите, което също е похвално. В Албена наградите на журито бяха много по-добре направени с изключение на факта, че трябва да се изпрати sms, а при положение, че знаем какъв е стандарта на живот в България е малко трудно да си представя половината нация да се втурне да праща съобщения за сайтове с които не е свързана. Така, че там печели страницата с повече редовни посетители. Сигурен съм, че скоро ще се появи конкурс, който наистина да е престижен и безпристрастен, а не конкурс на който спонсорите да печелят награди... По тази логика и ние можем да си направим конкурс в който да раздадем топ наградите на страници на участниците в форума, а на другите да им кажем – „Сори, ама не сте членове”.

П.П. Единственото нещо, което не мога да разбера и никога няма да мога да го разбера най-вероятно е „Защо НИКОЙ не обръща внимание на УЕБ СТАНДАРТИТЕ на подобни конкурси? Как може flash страница с 30 реда код и 80 грешки по тия редове да печели награда за „най-добра страница в категория____”.
 
От: От: Конкурс БГ сайт 2008

П.П. Единственото нещо, което не мога да разбера и никога няма да мога да го разбера най-вероятно е „Защо НИКОЙ не обръща внимание на УЕБ СТАНДАРТИТЕ на подобни конкурси? Как може flash страница с 30 реда код и 80 грешки по тия редове да печели награда за „най-добра страница в категория____”.


Защото както сам каза, живеем в България!
По-назад в темата се обсъждаше и корупцията в конкурса..

кво да правиш..

в моята скромна глупост www.therating.net си обръшам внимание на всичко и "лъскави сайтове" често са ми писали мейли Защо оценката ми е такава

Ами такава е... щото се обръща внимание на доста неща
И въпреки, че сайтчето е скромно, доста хора после си гледат оценките и се вживяват.
 
От: Конкурс БГ сайт 2008

След малко ще направя един събмит да видим дали ще ти преобърна класацията. :roll::|
 
От: От: Конкурс БГ сайт 2008

П.П. Единственото нещо, което не мога да разбера и никога няма да мога да го разбера най-вероятно е „Защо НИКОЙ не обръща внимание на УЕБ СТАНДАРТИТЕ на подобни конкурси? Как може flash страница с 30 реда код и 80 грешки по тия редове да печели награда за „най-добра страница в категория____”.
Не е заради това, че сме в България!!! Стриктното спазване на стандартите е само пожелателно, но не и задължително.
 
От: От: От: Конкурс БГ сайт 2008

Не е заради това, че сме в България!!! Стриктното спазване на стандартите е само пожелателно, но не и задължително.

Прав си, че не е задължително. Не е задължително и да се къпим всеки ден :lol:
Но добър пример ни дават в чуждестрани уеб награди, където страницата ти се отхвърля автоматично ако не може да мине валидация. В крайа сметка всичко опира до желание, но аз лично не разбирам, защо когато може една страница да бъде направена по стандарите, не се прави...
 
От: Конкурс БГ сайт 2008

Значи Гугъл са кирливци - не се къпят. А, стандартите не се спазват по една много проста причина, не всички браузъри се съобразяват с тях. Предпочитам сайтът ми да работи ОК на всички машини, отколкото да имам самовлюбено стандартен сайт.
 
От: Конкурс БГ сайт 2008

Машина = компютър. За да има този комп достъп до интернет трябва да има браузър. Това значи да работи ОК на всички машини.

Тази статия е пълна боза. Сори, ако си я писал ти, но това е истината. Ето и моите коментари по нея:

Опростяване на процеса на разработка, по-лесна поддръжка: Употребата на семантичен и структуриран код намалява неговия обем и драстично увеличава вероятността човека след вас да разбере какво сте искали да реализирате.
Семантичен код може да се пише и без да се ползват w3c стандартите. Написаното е популизъм, а се съмнявам, че авторът знае значението на думата семантика.
Бъдеща съвместимост: Иска ми се да ви гарантирам това, но не мога. Но мога да гарантирам, че табличната таг-чорба няма да бъде съвместима с устройствата на бъдещето. Така че, дори и да не спечелите, няма и да загубите.
Като не можеш да ми го гарантираш, за какво го изтъкваш като аргумент изобщо?

По-бързо зареждане и визуализиране на страниците: По-малко код = по-малък файл = по-бързо зареждане. Модерните браузъри визуализират много по-бързо съдържанието си, ако знаят, че кода, който четат, е валиден и правилно структуриран (Standards compliant mode) отколкото ако трябва да се справят със код в режим Quirks mode.
Страниците написани по стандартите СА С МНОГО повече код, от тезки, които са писани без да се спазват. Пример: По стандарта - <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd" >
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en" lang="en" >
, без стандарта <html>. Отново популизъм.
По-добра достъпност: Семантичния код, със структура, отделена от презентацията, е доста по-лесен за четене от нестандартни устройства (като четци, текстови браузъри)
Пак се спекулира със семантичността на кода, за който вече казахме, че няма нищо общо със стандартите.
По добри резултати в търсачките: Разделението на съдържание и презентация прави кода основното съдържание на файла. Комбинирайте го със семантично правилни решения, и модерните търсачки ще разберат правилно това, което реално предоставяте като съдържание.
Аре, бе! Верно? Аз пък казвам, че при развни други условия, една страница със стандартен код НЯМА да се класира по-добре от нестандартната си конкурентка. Можем и някой лев да заложим.
Лесна адаптация: Документ, правилен като семантика, може лесно да бъде подготвен във версия за печат или за разглеждане с нестандартни (засега) устройства, като мобилни телефони, или джобни компютри. Само с помощта на прикачването на различен CSS файл, който дефинира правилата за конкретната среда. Да не говорим за силата, която осигурява централизацията на изгледа на сайта ни, при наличието на 300 – 400 документа.
Ей, няма край тая семантика. Да не говорим, че CSS може да се ползва и при страницио с нестандартен код. А, ако много се натискаме да спазваме стандартите, трябва да го правим и за CSS с риск да търсим допълнителни решения за проблеми, които не биха се явили, ако не се грижехме за стандартите.

Стандартите могат да спестят време и пари за компаниите, които разработват сайтове, същевременно осигурявайки по-добро потребителско изживяване. Освен всичко останало, те са и бъдещето, което трябва да приемете, преди да е станало твърде късно за вас и вашата кариера като уеб разработчик.
Не, не и не. Страндартите биха спестили време и пари, ако всички бразуери интерпретираха ХТМЛ кода по един и същи начин, което няма как да стане. Поне не и на този етап.
 
От: От: Конкурс БГ сайт 2008

Не съм я писал аз, но бих написал нещо в подкрепа на стандартите.

За семантичния код - ок!

драстично увеличава вероятността човека след вас да разбере какво сте искали да реализирате.

Истина..

Модерните браузъри визуализират много по-бързо съдържанието си, ако знаят, че кода, който четат, е валиден и правилно структуриран

Истина...

По добри резултати в търсачките: Разделението на съдържание и презентация прави кода основното съдържание на файла. Комбинирайте го със семантично правилни решения, и модерните търсачки ще разберат правилно това, което реално предоставяте като съдържание.

Това е мит - съгласен съм.


Най-разпространените браузъри работят по стандартите. Една страница, никога не може да изглежда еднакво в всички (под всички, наистина имам на предвид всички) браузъри... А за правилното функциониране, съм убеден, че може бъде направена, така, че да е максимално съвместима.

Спора, който водим е класика в жанра. Аз просто харесвам стандартите и разработвам проектите си по тях, защото виждам смисъл в това.

За заключение искам да спомена само, че казах "Това е така, защото живеем в България", защото всички интернационални уеб портфолиота, награди оценяват валидността.

Успех на някой който иска да си събмите страницата за оценка в което и да е популярно онлайн портфолио и го допусна със страница базирана на таблици и невалиден код..
 

Горе