Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Те имат номера на пистолета и могат да го проверят веднага чрез техните системи, но все пак е добре ако човек се разкарва с пистолет в джоба да има и документ за него.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

И мен ме обраха веднъж. Не е толкова гадно че са ти взели нещо (обикновено вземат пари и злато, в моя случай - някакви дребни пари), колкото чувството че някакви помияри са ти влизали в дома и са ти пипали нещата.
Ченгетата естествено не свършиха никаква работа, само ръсиха бисери от сорта:"Ми те тия ключалки с поглед се отварят", "Действали са професионално. Няма никакви отпечатъци" и т.н. Единственото смислено нещо, което чух от тях, е че имало някакви брави Герда, които засега не можели да се отключват от крадците.
Сложих си такава и (да чукна на дърво) не са ме обирали повече.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Те имат номера на пистолета и могат да го проверят веднага чрез техните системи, но все пак е добре ако човек се разкарва с пистолет в джоба да има и документ за него.
Няма изградена система в момента за газови пистолети. Пишат се в едни дебели книги които седят в "кабинета" на локалния КОС. Такова нещо като проверка по радиостанцията дали даден газов пистолет е регистриран в КОС няма. Прибират ти го като стой та гледай и на другия ден в приемния час на КОС се явяваш и се обясняваш.
 
От: Re: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Електрошоковите пистолети не са ли с един изтрел (който изтрелва две игли)?

Да, но вече има и такива които изстрелват повече но са по скъпи. Но скъпото винаги излиза по ефективно.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Най- добрият начин да се предпазите от крадци е СОТ-а... Всякакви врати и ключалки са разбиваеми.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Най- добрият начин да се предпазите от крадци е СОТ-а... Всякакви врати и ключалки са разбиваеми.

То и СОТ сигнала с едни уредчета се блокира. Спасение няма ако са те нарочили.
 
Re: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

То и СОТ сигнала с едни уредчета се блокира. Спасение няма ако са те нарочили.
Да, СОТ-а не винаги успява да неутрализира крадците. Пък и голяма работа, като вече некви мазни изроди са влезли и са разровили навсякъде. Мен тази мисъл ме притеснява много. Миризливите им ръце са пипали навсякъде, което за мъж е ОК да го понесе, но знам как го понасят жените. Пък в случай, че не се знае от всички, модерните грабежи не са вече в стил "изнасяне на катуна", те са по скоро "влез,виж, вземи и изчезни", което реално се случва за има няма 1-2 минути. А СОТ-а май беше да реагира до 5 минути, нали? Да, по-спокойно е със СОТ, но определено не е кой знае какво, на което можете да се опрете. Ние имаме и преди и сега пак си се пробват, друг е въпроса, че вратите ги спират. Демек щом големите лепенки на СОТ и веднъж задействан от тях не ги е спяло, мисля, че може да не му отдавате такава важност. Щом се пробват в такива условия, значи имат план. Никой не е толкова тъп да пробва нещо, в което ще го хванат, без съмнение.

СОТ, МОТ, нямаш ли полиция и работеща система, всичко е анархия. За мен СОТ е едно ненужно звено, особено когато един път плащаш данъци, че и СОТ. Що за логика е това, а да - взел си си и врата за няколко бона и пак не си защитен като хората. Вземеш ли си куче и пистолет, минаваш назад във времето. Кофти работа е да плащаш за едно и също нещо няколко пъти, това е като да отидеш в някой магазин и с договора ти набутат още един нещо, което реално имаш. Същият шит. Всички сме цъфнали и вързали и всеки те изнудва да си плащаш. Аз лично бях много против СОТ, не само защото ни дадоха неква клавиатура, на която и забива една цифра, но като цяло да живея така ми идва в повече. Не за друго, но това е отражение на работата на другите. Когато те не я вършат, резултатите са на лице.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

То и СОТ сигнала с едни уредчета се блокира. Спасение няма ако са те нарочили.

Разбира се, че сигналът от СОТ-а (ако е безжичен) се блокира лесно. Ако е с кабел - реже се кабела и пак няма сигнал. Обаче ако СОТ-а е направен както трябва от другата страна трябва да светва червената лампичка не само когато СОТ-а подава сигнал за тревога, но и когато СОТ-а спре да подава сигнал.

Ако при липса на сигнал служителите не реагират по същия начин като при задействан сигнал "тревога" значи не трябва да избирате тази фирма.

Интересно става когато крадците заглушават едновременно сигнала на много клиенти - тогава може да не стигнат служители да реагират на всички адреси...
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Другото полезно на СОТ-а е, че поне на нашия алармата е оглушително силна, стоиш ли до източника е ужас, чува се наоколо от всички вили, т.е нали си има паник комбинация, усетиш ли нещо може да го включиш, няма начин да не ги стресне.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Има си спецове които неутрализират датчиците на СОТ-а. Сегашните крадци много захитряха. Чел съм в криминалната преса че самите те си купуват всякакви системи на СОТ и направо си правят импровизирани лаборатории, и ги тестват като им търсят слабите места и успяват да им намерят цаката. Горе над мен комшията се е вързал с датичици ама те не са към СОТ, а към РДВР. Казва че така уж било по сигурно, ама по добре да не се налагало да се стига до там, че става дълга и широка, иначе той е с 2 метални врати с по 2 отделни каси за всяка.

Най добре е да ограничите личното ви пространство от съмнителни личности, бъдете внимателни и бдителни когато ви запознават с нови случайни хора и не ги допускайте в дома си. Вярно е че така човек се ограничава и изолира до известна степен, но по добре в по тесен кръг от доверени хора които си сигурен че няма да ти навредят, от колкото с цяла дузина от кол и въже и да не знаеш кой какъв е, и с какви намерения. Аз например много строго си подбирам средата, и усетя ли че от новите запознаства някой бие накриво от правия път, или дори той да не е криминално проявен, а само да познава такива личности - отдръпвам се и го изолирвам и не се занимавам повече с такъв, защото той нищо няма да направи, но приятелчетата му може да навредят. Въпроса е да не ви набележат! Много рядко влизат произволно в непроучени жилища и каквото намерят. Никой няма да рискува в жилище в което не е проучено какво има, или поне колко заможни са обитателите - дали работят навънка, имат не среден а голям бизнес, живеят по висок стандарт, демонстрират богатства с поръчкови S-класи, маркови костюми на Армани, ухаят на парфюм Версаче. Просто не е нужно предварително да се оглежда какво има в жилището им, то е ясно че има за взимане от външния им вид. Повечето са готови да си сложат главата в торбата за жилище което си струва, т.е. има какво да вземат.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Мисля че комбинацията от хубава врата сот и питбул е най-добра против крадци :D
 
Re: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Мисля че комбинацията от хубава врата сот и питбул е най-добра против крадци :D
Един пистолет, сейф, бронижилетка - 6ти клас и малко такнче долу пред блока и нямаш нужда и от държава. :)

Мисля, че и само с добре дресирано куче може да се постигне добър ефект и СОТ-а е излишен, както и стабилната врата. Като казвам дресиран, имам предвид наистина дресиран - от да не взима храна от друг, до никакво лаене и зъбене, а само нападение. Разказваха ми за 2-ва дога, който бяха истински пазачи. Нищо не "казват", нищо не правят, просто, който се приближи до оградата се заковават за него и го следят. Стъпи ли на тяхна територия ще се види само едно меле и летящи човешки крайници. Това са пазачи, всичко друго е е помиарска работа. :) Да те лае, ти си на 10 метра от него, или да си лае с другите пумиари, това е кофти куче. :)

Но USAF е прав. Има такива хора, неутрализират COT и не им пука кой знае колко. Ако са добре подготвени, нищо не може се направи. Всеки е гледал бандата на Оушън, нали? В подготовка нищо не може да спре крадеца. Но за да го предприеме трябва да си заслужава съдържанието, иначе и пръскане на средства и талант. :)

И рядко, както пак каза USAF, влизат в непроучени жилища. За да се хвърлят в нещо, знаят какво реално ще получат. Нещо като борсова анализ и проучване на пазара. Всеки си ги прави, за да не го налапа до кобура за едното нищо. ;) Нали, не говоря в случаи, в които някой наркоман-апстилент е решил да си пробва късмета с вас. Това ако ви се случи е добре, никога не свършва добре за тях. Най-малкото заради слабата кондиция, в която са през цялото време. :)
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

СОТ-а се заглушава, а да не говорим, че техните 3-5 мин са по времевите схващания от паралелна вселена, но по нашата са поне 10-15. Имам клиент, който даде 10к за охрана и тн, камери, записи, датчици и му спря тока, камерите угаснаха, защото не са към ЮПС-а и в следващите 4ч никои от СОТ-а така и не беше разбрал за това...Всичко това получавате на преференциална цена от 180лв/месец :) Само сега! :lol:
Като стана дума за газовите - абе моя го регистрирах, ония отегчен милиционер от КОС ми връчи 2 реда текст разпечатан на А4, разбира се в режим "пейзаж" да ми е гадно, но не мога да намеря къде съм го прибрал. Притеснява ме, че ми смотолеви да гледам да не го загубя щото...Та има ли санкция за подобно нещо? Оръжието е регистрирано, вписано имам си копие от документа от магазина, дали преиздават другото удостоверение от КОС? Някой да знае?
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Е ще преиздават, да няма да го конфискуват защото си го загубил, като си платиш ще го преиздадат, както е с личните документи трябва да е.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

СОТ-а се заглушава, а да не говорим, че техните 3-5 мин са по времевите схващания от паралелна вселена, но по нашата са поне 10-15. Имам клиент, който даде 10к за охрана и тн, камери, записи, датчици и му спря тока, камерите угаснаха, защото не са към ЮПС-а и в следващите 4ч никои от СОТ-а така и не беше разбрал за това...Всичко това получавате на преференциална цена от 180лв/месец :) Само сега! :lol:

Не е нормално. Една адекватна фирма, която ти продава услугата "СОД" би трябвало да третира спирането на захранването (спиране на сигнала, прекъсване на връзката с датчика) като задействане на алармата.

Датчикът трябва да е така направен, че при опит да се разглоби да прекъсва подаването на криптирания сигнал "няма проблеми" и това прекъсване на сигнала да се третира като сигнал "тревога".

Алармите, които гледам да се продават с безжична връзка между датчиците и основната част вероятно пестят батериите като излъчват сигнал само при проблем, което е абсурдно. Би трябвало да е обратното - да излъчват сигнал при липса на проблем и при проблем сигналът да спира.

Е ще преиздават, да няма да го конфискуват защото си го загубил, като си платиш ще го преиздадат, както е с личните документи трябва да е.

По-горе обясних защо може и да не го носиш този документ. Никъде в закона не е написано, че си длъжен да носиш документа. Обаче на практика е доста вероятно да ти конфискуват (незаконно) пистолета докато проверят в хартиената база данни (нали не си въобразявате, че ползват компютър за тази проверка - компютъра е само за разпечатване на документа).

Пари не трябва да ти взимат, защото в закона не е написано, че има такса за тази услуга.
 
Мен винаги ми е било интересно сотаджиите с какво самочувствие се спускат към адреси, на които имат голяма вероятност да засекат някой по-трениран от тях. Как да се каже, някак си не ми е много ясно се предполага да се случи, ако има такава засечка. Познавам няколко сотаджии, големи приятелчета и т.н., но някак си не ги вижда по финес залите, стадионите и други такива места. Единият даже ни показва как му говори корема, ако ме разбирате правилно. :)

Не знам колко тренират обирджиите, но знам, че тези които имат (и си го знаят) шансове да се засекат я със собственик, я с охранител, ще се вкарат във някаква форма или поне малко ще се подготвят. Все пак им предстои и ситуации "аз или той."
 
Re: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Това е точно в "професионализма" на нашата полиция. :) Един вид какво ти пука, и по-големи гадости се случват. ;) Били ги знаели. Как да подадеш жалба след тези думи. Те както ги знаят, няма да се учудя, ако и същите им плащат да си правят тези неща. Сигурно това може да е имал предвид. :)

Има начин, но определено ако го изберем, няма смисъл да плащаме заплатите на онези убавци.

Толкова е трагично положението там, че аз лично съм ги отписал като орган. В момента на мен, като гражданин повече ми е пречил, отколкото помагал. Това не е най-лошото. Най-лошото е, че мога да го кажа с ръка на сърцето, което означава, че съм искрен. Имам стотици случки, в които или съм попадал на абсолютни темерути или просто е такова качеството. За мен опцията "да викнем полиция" е синоним на "идват още проблеми". И това го казва човек занимаващ се с компютри, а не някой бандит. Направо не знам. :)

Не се оплаквам, защото както казах всичко се връща. Просто отбелязвам, като лично в тази тема, това ще помогне на хората да се опрат един на друг. И да забравят момента в "то има полиция", да, ама имаше. Ако това е сегашната ни, на зле са нещата. Има и читави, но като цяло, всички знаем кои преобладават, това са от типа, за който говорим и сме се срещали с тях. Но пък и за тези пари, които взимат какво да очакваме. Но поне да може да се каже, че има нещо, то и това не може.
Аз като говоря не приказвам:

Родната полиция – болна, демотивирана и под натиск

Явно не си го въобразявам, последно време полицията наистина е яко зле. :) Забелязвам го не защото нищо не се случва, а защото се случва и то кофти неща. Едно време почти не познавах ограбен, сега всеки 2-3ти ми разказва за такова нещо. И това последните години се зачести.

:) Поне на днес.бг мога да се доверя, не са като други медии, където според тях всичко е ток и жица, а пък служителите им се чудят какви брави да си купят. :)
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

някои ползва ли електронна брава ?
например такава която не може да се блокира от многократно въвеждане на кода и с 10-цифрен такъв, например - 1101111111
е такъв кога ще научкат ? елементарен но комбинации - много...
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Най-добрата защита е табелка на която пише: "Тук охранява питбул със СПИН!" :)
 
От: Re: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Не знам колко тренират обирджиите, но знам, че тези които имат (и си го знаят) шансове да се засекат я със собственик, я с охранител, ще се вкарат във някаква форма или поне малко ще се подготвят. Все пак им предстои и ситуации "аз или той."

Блинки много си прав тука - те са подготвени предварително когато отиват, защото има много "ако", например: ами ако в този момент се върне собственика; ами ако се върне собственика не сам, а с трима приятели решили да купонясват; ами ако някой комшия излезе да се разправя и да налита на бой че крадем; ами ако дойде СОТ-а; ами ако ченгетата довтасат. Бъди сигурен че ако в този момент се случи нещо в описаните по горе ситуации, те ще окажат 100 % съпротива, защото те вече знаят че с единия крак са вътре и няма на къде, или ще ги вкарат в затвора или те ще направят всичко възможно да обезвредят натрапчивия комшия който им пречи на бизнеса, или собственика който се завръща, или СОТ-аджиите ако дойдат, и трябва да избягат без да се оставят да бъдат арестувани. Може да не успеят нищо да не откраднат в този момент, но те вече действат по план 2 - бягството да се спасят! Защото те трябва да си продължат бизнеса с кражбите, те повече там няма да се върнат защото ще знаят че от тук на татък ще се следи, и няма да рискуват, а ще продължат по други набелязани обекти. Това ми го казаха ченгетата, и дори ми казаха че да сме били благодарни на съдбата че в този момент не сме се върнали когато са били в апартамента, защото със сигурно са щяли да окажат жестока съпротива, те са подготвени предварително.

За кучето - колкото и да е обучено пак няма гаранция. Продават се свободно във всеки оръжеен магазин спрейове специално против кучета. Те много добре знаят че в обекта има куче и са вече подготвени. Ченгетата ми казаха че има дори наръгани с нож кучета които са обучени да не взимат храна, но нападали, други били убити от удари по главата с твърд предмет..., даже обличали под дрехите дебели ватенки с които кучкарите дресират кучета, до като го обезвреждат да не ги хапе, и хората пак са ограбени. Има също и газови патрони пак за кучета. То трябва в двора на къщата ти да имаш поне 5 броя освирепели кучета или там цяла глутница от 10 броя, ама ако си в апартамент как се гледа цяла глутница кучета... :) Най много две.

СОТ-а го неутрализирват, нали ви казвам, те си правят експерименти като учени в импровизирани от тях лаборатории, тестват, пробват... Ченгетата ми казаха че всяка нова СОТ-система която излезе на пазара - първи крадците я купуват за да я проучат, да я тестват и да и хванат слабите места. Всъщност да има ефект СОТ-а, трябва да не знаят че си вързан към СОТ. На вратата ти не трябва да има лепенка от рода "Обекта се охранява от СОТ" еди кой си. Все едно не си вързан към никакви системи. И като влязят да дойдат СОТ-аджиите и даже и да не могат да ги задържат, поне да им прекъснат работата и онези да офейкат но без да вземат нищо на човека.
 

Горе