Конкурс за: Лого за онлайн магазин - ||

Design Media Bulgaria

Active Member
Рейтинг - 90%
9   1   0
Здравейте,
Обявяваме конкурс за лого на домейна Koleleta.bg
Няма предварителни изисквания.
Награда 50лв.
Запознат съм с правилата.
Краен срок за предложения: 06.11.2020г.
Избиране на лого до: 09.11.2020г.

* Спечелили я конкурса ще им възможност да направи още едно лого в същата тема на друг домейн, като за него ще бъде заплатена отново сумата от 50лв.
 
Здравейте,
Обявяваме конкурс за лого на домейна Koleleta.bg
Няма предварителни изисквания.
Награда 50лв.
Запознат съм с правилата.
Краен срок за предложения: 06.11.2020г.
Избиране на лого до: 09.11.2020г.

* Спечелили я конкурса ще им възможност да направи още едно лого в същата тема на друг домейн, като за него ще бъде заплатена отново сумата от 50лв.
Колелета - велосипеди, или автомобилни гуми.
 
Ws1Q0.jpg
 
Между другото "колелета" не е ли правилно да се изписва "колелАта", домейна колелЕта ли е?
Мисля, че колелЕ не е правилно пък може и да греша, а и в крайна сметка както е кръстен домейна.
Но все пак...във връзка с индексация, СЕО, ако е неправилно като израз няма ли значение?
 
Между другото "колелета" не е ли правилно да се изписва "колелАта", домейна колелЕта ли е?
Мисля, че колелЕ не е правилно пък може и да греша, а и в крайна сметка както е кръстен домейна.
Но все пак...във връзка с индексация, СЕО, ако е неправилно като израз няма ли значение?
По принцип си прав - пише се колелА и колелАта. Но доколкото си спомням от детските години, всички викахме колелета на нашите велосипеди и може да са се заиграли с думата. Пък като си избере лого, лесно ще се преработи, ако трябва ;)
 
По принцип си прав - пише се колелА и колелАта. Но доколкото си спомням от детските години, всички викахме колелета на нашите велосипеди и може да са се заиграли с думата. Пък като си избере лого, лесно ще се преработи, ако трябва ;)

Думата е форма за множествено число на "колело", а не "колела" с определителен член "-та". Едно колело, две колелета. Ако беше и членувано, щеше да е "колелетата" :)

"Колелета" се използва предимно за велосипеди, вече дали е на 100% книжовен български, не знам.

По-често чувам да казват "ходихме да караме колелета", отколкото "колела". Като кажеш "колела" се разбира по-скоро колелата на някакво превозно средство - колела на кола, колела на влак и т.н.

Това е малко субективно, разбира се. Предполагам в някои области хората са свикнали да използват различна дума за тези неща.
 
Речник на българския език
1. колелета — мн. ч.
колелета е производна форма на колело (мн. ч.).

Мда грешката е вярна;)
 
Последно редактирано:
Здравейте,
Обявяваме конкурс за лого на домейна Koleleta.bg
Няма предварителни изисквания.
Награда 50лв.
Запознат съм с правилата.
Краен срок за предложения: 06.11.2020г.
Избиране на лого до: 09.11.2020г.

* Спечелили я конкурса ще им възможност да направи още едно лого в същата тема на друг домейн, като за него ще бъде заплатена отново сумата от 50лв.

 
Здравейте, не можем да се спрем на нищо за момента. Удължаваме конкурса до 09.11.2020г.

Здравейте! Задавам същия въпрос и в тази тема - имате ли по-конкретни предпочитания и насоки какво искате да бъде вашето лого, в какви насоки да се работи?
 

Горе