Конкурс за: Лого - онлайн магазин 66

Здравейте, избираме логото на Firefly
Единственно, ще искаме да видим логото с шрифт без наклон.
Благодарим на всички.
Имаме нов конкурс валиден до 13.03, ще се радваме да се включите.
 
Последно редактирано:
Предварително се извинявам за коментара, но не мога да се въздържа.

Хубав конкурс се получи, повечето колеги са вложили доста усилия за визуализация на идеята си, този шедьовър обаче сглобен в CANVA и мен ме грабна от самото начало, семпъл, изчистен, ясна концепция, прекрасен избор на цвят, великолепна визуализация.
Този отенък на оранжевото въздейства върху сетивата, а композицията те оставя без дъх.
Оригиналната запомняща се емблема остава за дълго отпечатък в съзнанието ти и е невъзможно да се сбърка с нещо подобно.;)


Не бих си позволил да коментирам, нито претендирам, че мойте предложения са нещо кой знае какво, но това е според мен е много нисък критерии, да разбирам, клиента си избира, но ..., Не знам може и аз да имам грешни разбирания.
Нищо лично против колегата, да ме извини, ако нещо.
Избора си е избор все пак.
Честито!
 
Предварително се извинявам за коментара, но не мога да се въздържа.

Хубав конкурс се получи, повечето колеги са вложили доста усилия за визуализация на идеята си, този шедьовър обаче сглобен в CANVA и мен ме грабна от самото начало, семпъл, изчистен, ясна концепция, прекрасен избор на цвят, великолепна визуализация.
Този отенък на оранжевото въздейства върху сетивата, а композицията те оставя без дъх.
Оригиналната запомняща се емблема остава за дълго отпечатък в съзнанието ти и е невъзможно да се сбърка с нещо подобно.;)


Не бих си позволил да коментирам, нито претендирам, че мойте предложения са нещо кой знае какво, но това е според мен е много нисък критерии, да разбирам, клиента си избира, но ..., Не знам може и аз да имам грешни разбирания.
Нищо лично против колегата, да ме извини, ако нещо.
Избора си е избор все пак.
Честито!
Да все пак който дава наградата той избира лично аз нямам опит :) реших да се пробвам за canva знам но явно аз не намирам как се прави лого с нея...За съжаление парите не се печелят толкова лесно ...работиш потиш се цял месец за тях и така :) Честито на Колегата да си ползва сумата със здраве
 
Предварително се извинявам за коментара, но не мога да се въздържа.

Хубав конкурс се получи, повечето колеги са вложили доста усилия за визуализация на идеята си, този шедьовър обаче сглобен в CANVA и мен ме грабна от самото начало, семпъл, изчистен, ясна концепция, прекрасен избор на цвят, великолепна визуализация.

Клиентът какво ще хареса е Божа работа. На мен много често от вариантите, които им давам, харесват тоя дето най-малко ми допада на мен. Лично за мен в тази ситуация странното е, че в логото има "готов елемент".

Иначе в този конкурс специално половината лога са илюстрации / пощенски марки. И да се сърдите, тия детайли с хора, машини и светлосенки като се намали логото до 40-50px височина (или около 1см физически размер) в хедъра на някой сайт ще са просто едно размазано петно. Дори на избраното иконата ще е като "х" в зъбно колело. Да не говорим за жълт цвят на бял фон и обратното, което винаги ще има кофти контраст и работи само за много големи елементи.

Логото трябва да е на първо място използваемо.
 
@dreambench До някъде си прав, но не забравяй, че всичко се променя.
В последните години се ползват широко векторни лога в svg формат, което ги прави отчетливо видими дори при малки формати и не ги размазва при големи, плюс това мобилните версии с големи лога...
Има най различни стилове емблеми и не е задължително да са минималистични, а и конкурсите са и за експериментиране...

Според мен трябва да се давят по-подробни описания за предпочитанията на клиента за лого, защото, "искам лого, срок 5 дни, сайта е хххххх.com награда х лв" е все едно да влезеш в пицария да си поръчаш пица, но да не кажеш каква или пък да си поръчаш телефон до хххлв, но да не кажеш какъв модел, да сравнението е неточно, но колкото повече насоки толкова по-близо до това което си представя клиента.
 
@dreambench До някъде си прав, но не забравяй, че всичко се променя.
В последните години се ползват широко векторни лога в svg формат, което ги прави отчетливо видими дори при малки формати и не ги размазва при големи, плюс това мобилните версии с големи лога...

Проблемът не е във формата. Просто не всички дисплеи имат 200+ ppi гъстота на пикселите. Масово хората ползват още лаптопи на 5-10 години със 90-100 ppi и векторното лого пак ще бъде показано с тия големи пиксели без scaling. Има и места, където не може да е векторно, но няма да издребнявам.

Отделно, доста хора имат кофти зрение на близо, особено на възраст над 50г, което допълнително влошава нещата независимо от дисплея. Трябва да е максимално прост и изчистен елемент, лесен за разпознаване. Не казвам, че моите винаги са оптимални, но трябва да се стремим към това.
 
Последно редактирано:
За мен повечето хора ползват телефони да ровят по сайтовете не лаптопи, а телефон се сменя на 1-2 години, така, че не мисля, че това е определящо.

Всичко зависи от предпочитанията и най-главното за което съм съгласен е да е разпознаваемо, дори да е някакво странно петно, ще се сетиш "ааа това оня сайт с петното;)"
 
За мен повечето хора ползват телефони да ровят по сайтовете не лаптопи, а телефон се сменя на 1-2 години, така, че не мисля, че това е определящо.

Всичко зависи от предпочитанията и най-главното за което съм съгласен е да е разпознаваемо, дори да е някакво странно петно, ще се сетиш "ааа това оня сайт с петното;)"
Аз съм само страничен наблюдател, който отвреме на време и то рядко прегледжа тези консурси. Не бих искал някой да се засяга, което може би, ще се случи. Лично на мен до някаквва немалка степен ми харесват доста от хрумванията на @stoineff
Просто неговата визия по определена тема се оказва по-близка до моята. Твои неща също са ми допадали. Твоята представа за лого е много близка до модерния комерс. Допадали са ми и неща на този с който заформяш спор - @dreambench

Като цяло са ми допадали предложения на немалка част на участниците в тези конкурси, с уточнението че ги преглеждам периодично и съм запознат само с част от тях.

Преди време ми допадна едно предложение от по-неактивен автор, което тогава си спомнях че нарекох самодивска работа.

Разбира се в крайна сметка купувача си избира.

Но по върпроса, за спазването на основни принципи при изработка на лого, особено опростеност, използван брой цветове и други не мога да се съглася изобщо. Това са тези, които съм срещал и тук и другаде, но не съм съгласен. Не виждам ясна дефиниция, която да е доказана от опита, за това че едно лого задължително би трябвало да е максимално изчистено. Има много примери и те са основно с компании, които са се наложили в малко по далечното близко минало, които. Дори ми се струва, че модерното схващане в глупаво. Има случаи в които лого, което е по-близо до ръчно рисуване и с повече орнаментика може да бъде по-запомнящо се.

Другия въпрос, който сякаш е позабравен, е че логото всъщност е твоята емблема. Ето в моя случай с моя аватар това е грамофонна плоча.
Представи си да кажем едно жълто пате. Зависи от насочеността, но едно такова нещо би било доста запомнящо се. Давам просто пример.
 
Разбирам някои колеги, други - не толкова. Има брутално отвратителни предложения (не само тук, а по принцип в лого конкурсите тук) и шарении и цигании, които вадят очи. Така че определено не мисля, че ми е заслужен чак толкова хейта и пасивно агресивния тон :) Не претендирам да съм лого дизайнер от световно ниво. Дал съм много семпъл вариант, изчистено, просто, както на мен ми е допаднало.
Преценил съм, че би стояло добре на сайт, върху продукт, реклама и т.н.
Не е правено на Canva (дори не ползвам, нито някога съм ползвал това нещо). Авторът на конкурса може да промени решението си, ако е размислил по някаква причина, аз няма да му се сърдя, казах и на него. Ако остане моето предложение, ще му го изпратя в няколко вариации и във векторен формат.
 
За мен спора е напълно излишен.
Хората са различни и всеки има различен вкус, това лого е изчистено и с много семпъл дизайн и явно в точния конкурс си е намерило мястото :)

download.png Този шедьовър също е странен, но на някой някога му е харесало :)

Ето и финалния вариант, вече с прави букви.
2.png
3.png
 
За мен спора е напълно излишен.
Спорът е интересен по принцип. И наистина, не само купувача, а и всеки си има собствено виждане и вътрешна реакция. Специално в този конкурс, аз не бих отличил никой. Не бих си казал WOW. В други си харесвам нещо, после пък нещо друго ми харесва повече :)

Специално от тази секция, са ми най-интересни конкурсите за графичен дизайн, може би защото не мога да рисувам :)

Според мен е тъпо, че няма оформена дискусия по този въпрос.
 

Горе