МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

blackout8

Well-Known Member
[video=youtube;pyOyB0oTxZA]http://www.youtube.com/watch?v=pyOyB0oTxZA[/video]

Видях отказ, от предаването, пуснато от колега в другата тема - та да дам цялото предаване
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Абе то не само тока - всичко може да бъде евтино.
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Заглавието на темата е неясно. Ефтино е морална категория и като такава разтеглива и субективна. Освен това, когато се купува нещо, то винаги е поне недостатъчно ефтино.
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Автора на темата - платен човек, 5 теми пуснал само за Белене да обяснява - за бананите няма ли да говориш???
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Може, да. Ако се спрат схемите с ВЕИ и се национализират ЕРП-тата.
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Аланчо, хайде сега въпрос за милиони, кажи коя партия ми дава парите, щото това което съм писал нито една партия не го защитава :D
Много ме кефи, как всяко мнение различно от партията майка е платено, но платено от кого, явно от марсианците :D
И ако имаш мозък за две стинки, щеше да видиш, че едни отхвърля като цяло АЕЦа, другия говори за последното поколение АЕЦи и новите технологии в АЕЦите, за сетен път нито една партия не говори за това. Както и да е не желая ти прече на илюзийте :)
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Ама ти не разбра ли, че аз твоите видеа и линкове няма нужда да ги гледам, защото ако трябва само да знам позицията ти ( против белене и ЗА американските ТЕЦОВЕ и Цеца Секса & ГЕРБ Inc ) и да видя заглавието на темата ( риторичен въпрос разбира се) - та няма нужда да ми се промива мозъка от глупостите ти. 6 теми си пуснал за белене аз 1 и то с позиция ЗА, ти не спря да сереш за Белене, знам че те хваща истерията, че ГЕРБаджиите се махат лятото и идват моите хора, ама успокой страстите, няма да събереш така повече фенове на мутрата и на американските тецове/ вецове и на възобновяемите източници.

Абе и какво? И ти да не кажеш и ти, че сте били на референдума :lol:, така ли стана а? Щом само 20.02 процента са гласували, значи че другите 79.08 са против ли? То по тая логика дето тоя простак Цецу Тъпото каза - 70 процента са против ГЕРБ, защото толкова не ги подкрепиха на изборите, но ще видим лятото, ще умирам от кеф да гледам ти и някои други лица от тоя форум как ще пискат като видят резултатите от изборите, а пък на теб специално ще се смея като започнем пак с Белене.

Ако не бяха такива простаци като тебе от ГЕРБ, само че ти си прост - те онея знаят защо ревът против, ама ти не знаеш ( американците и подшушнаха ) - та досега да е работил единия реактор по план и договор.
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Ама ти не разбра ли, че аз твоите видеа и линкове няма нужда да ги гледам, защото ако трябва само да знам позицията ти ( против белене и ЗА американските ТЕЦОВЕ и Цеца Секса & ГЕРБ Inc ) и да видя заглавието на темата ( риторичен въпрос разбира се) - та няма нужда да ми се промива мозъка от глупостите ти. 6 теми си пуснал за белене аз 1 и то с позиция ЗА, ти не спря да сереш за Белене, знам че те хваща истерията, че ГЕРБаджиите се махат лятото и идват моите хора, ама успокой страстите, няма да събереш така повече фенове на мутрата и на американските тецове/ вецове и на възобновяемите източници.

Не аз съм си сложил аватара на СърГея :)

Сега разбирам, какво ви учат на сбирките - да четете и слушате всичко одобрено от партията майка и със зъби и нокти да се борите, плюете, хулите, въвеждате в заблуда всичко останало. Мерси, че ми помогна да достигна до истината, щях да ти дам реп ако можех :)

П.С.
Кви 6 теми :D Алане давай, я да видим до къде ще стигнеш с лъжите и манипулациите, може ти дадът някоя червена звезда :) Ще си гордостта на пенсионерите :)

П.С 2
Сега сериозно аланчо, това което съм пуснал е било 1 тема Белене и то оценка на доклад на външен експерт :) Другите две теми са за енергийния пазар(1та за Козлодуй и тази 3та) и като ги видиш тези 3те ще видиш, че са икономически ориентирани. Значи по твоята логика и Куул и той е луд, щото говорим на едни теми АЕЦ ВЕИ и алтернативни технологии под дерегулиран пазар.......

Хич не ме вълнуват политиката, както теб. Ако ще герб да се маха, все ми е тази искам истински пазар истински условия и стимулираща среда за развитие, коя партия го гарантира това?
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Ще се боря, плюя и хуля такива простаци като теб с удоволствие и това могат да го правят много хора и без да ходят на сбирки. Всъщност акъл ти давам, ама нали си прост, не разбираш и го приемаш като хулене и плюене, то затуй така се получава.



А като гледам за Белене май ти въвеждаш в заблуда - 6 теми си пуснал - пусни си 1 тема само и там си пускай тея кретени от видеото бе, добре че ти дадох тая телевизия, ама те и ТИМаджиите са големи далавераджии - лопати. Та кой вкарва в заблуда - 6 теми си пуснал, аз 1 - и си ми я насрал както си знаеш.
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Лично аз нямам време да отделя 1 ч. и да гледам предаването, ако искаш да стане дискусия - скицирай тезите, които застъпваш. Как може да има евтин ток в България, може ли, не може ли? Не можеш да очакваш да стават дискусии, ако просто пускаш някакви супер дълги видео презентации на идеи, които ти харесват. Лично аз нямам време да ги слушам/гледам.
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Алане, нали знаеш простак ще казваш на сина на майка си - всеки може да влезе и види, какви теми съм пускал, да влезе и ги прочете. Но все пак давай продължавай получават ти се. Сега разбирам, че и ТВ си ми дал, леле ти като ББ вече се имаш, дал това дал онова - супер си :), остава да кажеш довел си ме във форума и тържествено си срязала лентата като съм се регистрирал :lol: Все така, давай, нека червената сила е с теб. Моля те не ме занимай повече с особата си по пол. теми, че само се излагаш.

Редрум, много пъти съм писал че е възможно стане евтин ток, ако се дерегулира пазара, либелизира се сектора, правно се реформира, допуснат се много играчи на пазара, дава се право на всеки гражданин да избира, кое да му е ЕРП-то. Отделно ако ще се дават пари, то по-добре да отидат за енергийна ефективност на икономическите мощности и стимулиране на жилищна ефективност. Удължаване на Козлодуй и закупуване на най-модерните алтернативни технологии, ако д-вата е принудена. Забрана на д-вата да участва в мащабни енергийни проекти, забрана на д-вата да налага изкупни цени и квоти - с една дума пазарно определяне на целия енергиен сектор, както на запад.
Само давам пример, плащам 9 стинки ток, но сметката ми е 19 стинки с ДДС, познай колко пари се отичат в ЕРП-та, които имат нулеви капиталови вложения.

Хайде сега ми кажи, коя партия ми плаща, не за друго щото ако има такава партия, ще гласувам за нея!
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Държавата трябва да контролира този сектор, защото той е от значение за националната сигурност. Не можеш да повериш електропреносната мрежа в ръцете на "чужди инвеститори". Не можеш, защото ако утре решат да ти спрат тока, какво ще правиш? Либерализацията на някои сектори е абсолютно грешна теза и политика, има сектори, които трябва да са изключителна държавна собственост и да не се предоставят в частни ръце. Един от тях е енергетиката.
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Приватизация на ЧЕЗ, Е-ОН, и ЕВН и токът ще поевтинее. Край на темата
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Редрум, ей това е голямата заблуда и реалната лапачка. Д-вата не трябва да е голяма, а малка. Не трябва монополизира сектора, а да либерализира и спазва изпълнението му!
Туко така не може спре ток, в западния свят колко е спрял?! Всичко е в частници ръце. Какво си мислиш, че д-вата не може прави проблеми, запомни всички истински дефицити и излишъци идват от д-вата - в равни други условия имаме пазарен принцип. Утре д-вата може каже спираме АЕЦ-а и Тец-вете нямаме пари и пак си на понделника нямаме ток. Да не би преди 30 години не е било така. Прекалено голяма д-ва и всичко в нейни ръци не е добре.

Ето ти прост пример:
В САЩ предсрочно затварят ядрени централи заради евтиния газ
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Да не би български фирми да изкупуват западния енергиен пазар? Ако им продадем наши стратегически отрасли, ставаме техни роби. Няма какво повече да коментираме темата, по принцип не понасям пазарни фундаменталисти (без лоши чувства), същите тия които говорят за либерализация и раздържавяване от началото на прехода, и същите тия благодарение на които се разпродадоха и унищожиха стратегически отрасли, което доведе до обезлюдяване и мизерия на определени райони на държавата. Просто има отрасли, които трябва да служат предимно за осигуряване на нормален живот на населението и да се управляват от държавата.

За да ти стане по-ясно, частниците винаги работят с цел печалба. Щом се търси печалба, значи секторът се експлоатира и хората плащат скъпо. Ако секторът се управлява както трябва от държавата, не би трябвало да работи с цел печалба, поне не такава, каквато би търсил един частник. Плюс това чуждестранен инвеститор значи изнасяне на капитал, докато държавата инвестира в държавата.
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Попринцип цената на един продук няма как да падне, практическо погледнато е невъзможно. Все пак има инфлация и други фактори, които пречат на това, цената на някой продукт да падне. Това, което може да се направи обаче е, да се вдигне стандарта на живота, така че на българина да не му е толкова тежко, като си плаща тока.
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Аз пък нямам вяра на д-вата именно заради целия преход и един доказал се провален експеримент, разбира се имаш право за оперделни сектори, но кажи ми кога си видял д-ва да работи за народа си.
Това минава само в дикторските режими и то на богати нефетени арабски страни.

Виж давам пример идва Хикс инвеститор или се прави частен фонд няма значение създава се ТЕЦ/АЕЦ/ВЕИ - този проект, продава по пазарен принцип, д-вата не му гарантира нищо, д-вата му дава лицензия за работа и го съблюдава какво прави - при проблеми се намиса и му взима лицензията. Няма разлика д-вно или частно, като експертите са едни и същи които го управляват. За мен това е 100 пъти по-добре, защото инвеститор поема финансовия и икономически риск. Същото е приложимо и за всички други сектори.
Няма как да дадем едни големи пари, на едни корумпирани политици и да се надяваме всичко да е точно. Именно като дойде инвеститор и е заинтересуван и д-вата не дава никви гаранции, тогава става красотата и всички доволни. Или викаш и това го отхвърляш като модел.
Също така не знам ти от кой град си но примерно във Варна не искам да имам ЕнергоПро по старо му Е.ОН искам да имам още 2-3 играча и да са в пряко конкуренция за мен и аз да дам гласа си си за най-коректния. Сега това не съществува.
Мога да продължавам, никой не казал д-ва да не се намиса, но ако д-вата определя всичко то това е сигурен път към провал. Нали ти е ясно, че д-вата самосиндикално вдига цените и се оправада както иска, ти какво правиш тогава? А ако имаш пазар какво ще правиш?
Аз вяра на д-ва и да си проверя наивно живота на нея, няма как да се случи.
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Попринцип цената на един продук няма как да падне, практическо погледнато е невъзможно. Все пак има инфлация и други фактори, които пречат на това, цената на някой продукт да падне. Това, което може да се направи обаче е, да се вдигне стандарта на живота, така че на българина да не му е толкова тежко, като си плаща тока.

Ами хайде, създавай бизнес, създавай продукти с висока добавена стойност, наеми квалифициран персонал, конкурирай се с другите, увеличавай нормата на производство и ще се вдигне стандарта на хората ти от фирмата, а и ако се приложи модела от всички с акъл, то и на цялато население ще се вдигне много бързо. Ако чакаме д-ва то по-добре се откажем.
 
От: МОЖЕ ЛИ ДА НИ БЪДЕ ЕВТИН ТОКЪТ?

Какъв риск в конкретния сектор бе човек? Тук печалбите са сигурни, пазарът е осигурен, кой може да живее без ток? Либерализацията на този сектор е все едно да подариш поредната златна кокошка на някой. В момента се плащат високи цени точно по няколко причини - токът минава през прекупвачи и се осъкпява, чрез корупционни схеми се изкупува супер скъп ток от ВЕИ. Ако няма прекупвачи, няма как токът да е толкова скъп. Инвеститорът работи винаги с цел печалба, което значи, че в този случай рано или късно ще си платим инвестицията. До сега не съм чул инвеститор да се интересува и съобразява със социални фактори и да ограничава печалбата си.
 

Горе