Мнение за електронен магазин

От: Мнение за електронен магазин

Дизайна е на Димитър Коев - Universum. Много е добър. Има филтър за цена, което спестява работа, но създава проблем ако се добави друг филтър( правих това на един руски сайт - маха се този от темата и се добавя друг, като му се оправя кода за да си пасне дизайна).
Намали малко размера на шрифта на менюто - последния елемент излиза на нов ред и ако му добавиш подкатегории няма да могат да се отварят. Смени имиджа empty_pic_70x70.jpg с бяло квадратче 70х70. Така ще имаш празно място там където категорията няма снимка.
Във футъра оправи това
© InterFeshan 2013Powered By OpenCart. OC Europa by CsillámVilág
Намира се в catalog/language/bulgarian/common/footer.php - text_powered да остане само '%s © %s' - фирмата и годината.
За текста "Продажба Запазвате х%" в stylesheet линия 1360 промени:
.prod_hold .sale_save_holder {
position: absolute;
bottom: 74px;
left: 5px;
}
bottm:100px;
left:15px;
или там колкото ти харесва.
По SEO-то каквото и да направиш все не е достатъчно ама поне базовите неща ги направи. Оправи си сео-то на продуктите
interfeshan.com/дамски%20дрехи и interfeshan.com/дамски%20дрехи?product_id=149 - думите се разделят с "-" не трябва да има интервал. В url-а излиза "%20" и чичо Гошо не може да го прочете:)
Това е на пръв поглед. И името както се разбра по-горе.
Дерзай и като си готов покажи го пак да се похвалиш.
 
От: Мнение за електронен магазин

Дизайна е на Димитър Коев - Universum. Много е добър. Има филтър за цена, което спестява работа, но създава проблем ако се добави друг филтър( правих това на един руски сайт - маха се този от темата и се добавя друг, като му се оправя кода за да си пасне дизайна).
Намали малко размера на шрифта на менюто - последния елемент излиза на нов ред и ако му добавиш подкатегории няма да могат да се отварят. Смени имиджа empty_pic_70x70.jpg с бяло квадратче 70х70. Така ще имаш празно място там където категорията няма снимка.
Във футъра оправи това

Намира се в catalog/language/bulgarian/common/footer.php - text_powered да остане само '%s © %s' - фирмата и годината.
За текста "Продажба Запазвате х%" в stylesheet линия 1360 промени:
.prod_hold .sale_save_holder {
position: absolute;
bottom: 74px;
left: 5px;
}
bottm:100px;
left:15px;
или там колкото ти харесва.
По SEO-то каквото и да направиш все не е достатъчно ама поне базовите неща ги направи. Оправи си сео-то на продуктите
interfeshan.com/дамски%20дрехи и interfeshan.com/дамски%20дрехи?product_id=149 - думите се разделят с "-" не трябва да има интервал. В url-а излиза "%20" и чичо Гошо не може да го прочете:)
Това е на пръв поглед. И името както се разбра по-горе.
Дерзай и като си готов покажи го пак да се похвалиш.

Благодаря ти! Всичко това което ми го изреди го знам въпроса е че за някой от нещата просто не виждам да има неща да ги редактирам като това за авторските права аз бях го редактирал но върнах оригиналната тема и трябва отново да го редактирам. Това за СЕО-то трябва да се хвана да го започна вече.
 
От: Мнение за електронен магазин

Превода е лош. Вместо Спетяваш 48%, пише Запазвате 48%
 
От: Мнение за електронен магазин

Здравейте, моето мнение за сайта мога да дам единствено от позицията на потребител и жена :)

Харесва ми свежия и приятен дизайн, както и изборът на цветове.

Но е неприятно, че няма таблица с размери за различните производители.
Както и условията цената на доставката са ми мъгляви / от позицията на незапознат, мързелив потребител/
Според мен фиксирана цена за доставката би било най-практичното решение.

Поздрави за труда :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Мнение за електронен магазин

Здравейте, и аз си закупих темата Universum, но не мога да се справя с превода на някои модули, които въпреки bulgarian language pack си остават непреведени. Би ли ми помогнал, защото виждам, че в твоя сайт всичко е преведно.От къде мога да си преведа модулите News и т.н, всичко, което ми сти на аглийски.

сайта ми е sirena-plus.com
 

Горе