Мнения за Оптичния Нет на Виваком

От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

София , Люлин . Отвреме на време прекъсва или губи пакети , което е неприятно по време на игра например.

Кажи им да ти сменят модема. Аз имах един тъп проблем с един модем прекъсваше интернета. Кажи им непременно да ти го сменят. Много често от модема е проблема.
 
Re: От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Най-добре е така :) За домашни услуги поне. Правили сме тестове на мобилния нет, с най добър down на повечето места е мтел, но upload-a е слаб. Говори се и за 4G от теленор :shock: :D :D

Те наскоро си оправиха мрежата. Както обещаха. Наистина успяха да го направят. За което голям респект. Аз съм доволен. Ползвам служебен нет от тях и съм супер доволен. Единственият минус, който намирам е че имат карта без договор на ниската им скорост, което си е малко грубо. Но каквото такова. Винаги може и да се доплати с СМС, така, че доволен като цяло. Сега разглеждам предложенията на Vivacom за мобилен нет, и често казано стигнах до извода, че ще ми е нужен нещо по-мощно като телефон, за да се възползвам от готините им планове за по 3000 мб на месец неограничен.

И да, @sunstorm е прав за модема. Провери го с един пинг до къде е кънекшъна при някакъв даун. ;) Примерно майка ми и леля ми си държат рутърите в долни чекмеджета и като отида ми се оплакват, че е зле нета. :) Което нали се сещате, как се подобрява в подобни случай. Между другото в момента Vivacom дават едни много симпатични от към дизайн и мощност рутърчета. :)
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Кажи им да ти сменят модема. Аз имах един тъп проблем с един модем прекъсваше интернета. Кажи им непременно да ти го сменят. Много често от модема е проблема.
Ако е с оптика би трябвало въобще да няма модем, а суич и рутер.
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Ако е с опитка си има спец. у-во, в което влиза оптичния кабел. Ако е ланка е със суич и рутер и декодер и т.н

А относно мобилния нет - аз съм 10ГБ и 2 000 минути. От тях говоря 1400 средно и 8гб нет си отива. За сега най-добре остава Виваком ;)
Друг съвет от мен за фиксирани у-ги - ако сте от Варна и се чудите за мтел - просто недейте :)
 
Re: От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Ако е с опитка си има спец. у-во, в което влиза оптичния кабел. Ако е ланка е със суич и рутер и декодер и т.н

А относно мобилния нет - аз съм 10ГБ и 2 000 минути. От тях говоря 1400 средно и 8гб нет си отива. За сега най-добре остава Виваком ;)
Друг съвет от мен за фиксирани у-ги - ако сте от Варна и се чудите за мтел - просто недейте :)

Бе да ти кажа, аз във Варна от година и половина съм на Мтел за телефон и телевизия. За момента само два пъти съм имал проблеми:
1) Още при опъването на кабелите, бяха сгънали на 90 градуса кабела от суича към сет тоб бокса и устройството през 3 часа даваше червена страница и грешка. Хубавото е, че с подмяна на кабела проблема се реши (не чаках да дойде съпорта им)
2) Преди месец беше умряло трасето и близо 6 часа нямах интернет.

Е за този период от време, само два проблема. Мога да кажа, че съм доволен.

Единственото, което ме дразни в мтел, а то всъщност си е и при повечето компании, е че не можеш да променяш услугите си в движение при подписан договор.
Така например, аз съм абонат за интернет и iptv. Купих си смарт телевизор за маса и пари, но не мога да ползвам 90% от функциите му, заради STB-то. При запитване за CI карта ми се отговори, че мога да получа само ако съм абонат на сателитна телевизия, а за да стана такъв, трябва да ми изтече договора.

Те за това, март догодина ще премисля пък дали да подписвам нов договор с мтел или да се насоча към друга компания.

Накратко - кофти политика за запазване на клиентите.
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Друго е положението в крайните квартали във Варна.
Ползвам нет + интерактивна тв от Мтел вече над 2 години. Кабела, стигащ до всекидневната ми е оптичен. Скоростта е винаги на ниво - колкото е обявена, в пиковете часове ~3mbps разлика. Телевизията с много добро качество на картината на излъчваните канали (като изключим каналите излъчващи мизерен сигнал като БТВ Комеди например).
Прекъсвания има по 1 годишно и то от порядъка на час до 3-4 часа.
Имаха проблеми с ДНС-ите, но така или иначе винаги съм ползвал добре познатите от ODNS, GDNS.
Относно устройството - води се ONT, оптичния кабел влиза чрез една правоъгълна буксичка право в него. Мтел ползват устройства от Huawei, а за цифровата - ZTE. Случва се ont-a да забие веднъж на 2-3 месеца, но като цяло няма главоболия с тях.
+ има опция за удължаване на ползването на интернет с 24 или 48ч. в случай, че не сте имали възможност да идете да си платите (не съм се възползвал от услугата и не съм сигурен точно какви бяха условията).
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Да, само че това удължение сработва 1 път от 10, на ONT-то ако кабелът е свободен доста често виждаш LOS. Тази година имаше седмици, в които половин Варна нямаше нет. А за ZTE-то дооста често вади 1305, 1302 като грешки. Но както при повечето оператори, така и Мтел е на райони - тук е добре, но там е мега зле. До районен мениджър е :) Иначе старите хансуни бяха доста по-добре от тези ZTE-та. Ти с новите ли си, малките черните или не?
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

LOS имах веднъж, поради моя вина (по време на преобзавеждане на всекидневната). Кабела иначе се движи по окачен таван, слиза по касата на вратата за всекидневната (скрит), и минава под лайсната на ламината. Единствената уязвима част е от лайсната до рутера, но и там се пада зад част от мебел.
Тогава впечатление ми направи бързата реакция на поддръжката - случката се случи през уикенда, обадих се по телефона и след 15минути дойде техник, обу си калцуните, смени буксата, тества връзката и си замина. А часът бе около 9 вечерта!

Тази година нямах два пъти нет - първия път беше преди няколко месеца, а втория не помня юли или август вечерта. И в двата случая - за по няколко часа. На Виваком интернета им за Варна спира по-често, като в офиса се усеща най-много.
ZTE-то ползвах първото през първата година и половина. Единственият проблем с него бе, че работеше бавно. От това лято съм с новото устройство и няма грешка - пъргаво е, дистанционното хваща от далече и от широк ъгъл.

Мтел са зле в централните части на града. Това са ми го казвали техниците. Мрежите им по центъра са още ЛАН.
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Не е така - цяла Варна е оптика ;) Поне от 1г. работя за Мтел не съм видял ЛАН във Варна, пък знае ли се :D

Радвам се, че си доволен, но има и много неща, които само Мтел си ги правят. Местят канали от пакет в пакет (от икономичен към стандартен / стандартен - разширен) без предупреждение, спират видеоклуб без предупреждение, но може би критикувам защото работя тук. Както и да - дано да не ти прекъсва скоро у-гата, за да имаме -1 работа :D
 
Освен да отида до кутията на първият етаж и да направя някоя снимка на лан-а или проста снимка на суича в който влиза лан-а е достатъчна? :)
 
От: Re: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Освен да отида до кутията на първият етаж и да направя някоя снимка на лан-а или проста снимка на суича в който влиза лан-а е достатъчна? :)

Ако си от Варна и си ЛАНка - остави ми моляте на лично имена на титуляр по договор за да те погледна. Ако искаш де :)
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

CopyTheFunk не е тук мястото ,но само този вариант ми дойде да се свържа с теб :) кутията ти е пълна
 
От: Re: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Освен да отида до кутията на първият етаж и да направя някоя снимка на лан-а или проста снимка на суича в който влиза лан-а е достатъчна? :)

Така е с PPPoE acc си. :) Остави ми номер за връзка, за да се свържем с теб за подмяната на STB-то :)
 
Re: От: Re: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Отговорих ти. Благодаря още веднъж! :)
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

И аз да изкажа едно мнение.
Значи в приятелката ми сме на Виваком (Интернет + телевизия) 25 лева мисля,че беше цената на пакета.
Да ви кажа не е лош но постоянно прекъсва на ден по 2-пъти и трябва да рестартираш рутера и приемника за да се оправи.
Аз в къщи съм си на мтел нета ми е 9 лева на месец тегля с по 7,8 мб от БГ сайтовете от чужбина средно с 1,2 мб.
Качвам с 1,2 мб скорост в сайтове било чужди било бг.
Така,че лично мнение ако имаш вариант избери си друг нет.
 

Горе