Мнения за сайт/дизайн

Коя версия е по-хубава

  • Старата

    Votes: 1 4.5%
  • Новата

    Votes: 8 36.4%
  • И двете стават

    Votes: 1 4.5%
  • Прави нова :)

    Votes: 12 54.5%

  • Общо гласове
    22
  • Poll closed .

copypaster

Active Member
Айде стига гледали :)

20 човека гласували за 2 дни....аз по-добре да бех направил запитване във входа, щех да събера поне 30 :D
 
Последно редактирано:
От: Мнения за сайт/дизайн

Тия палми отзад не се вижда добре, изсветли бекграунда за да е по-четимо.
 
От: Мнения за сайт/дизайн

Можеш да 'избледниш' малко кутийките с палмите и да подплатиш централния контент с прозрачен бекграунд в изчистен вариант и в тон с кутийките.
 
От: Мнения за сайт/дизайн

+пробвай без заоблени боксове. Друго, което е падинга го увеличи на title текста в кутийките (Последни сайтове, Последни известия...), а самия текст го уголеми и го пробвай без сянка. Инпут бутоните за логин формата или им оправи също бордър радиус-а или ги намали примерно на 70-80%. Тествай различни шрифтове, сега вървят light вариантите (поне за линковете в боксовете може да върви). Друго, което е оправи си логото. Почти задължително малхни грозния гиф със знамето на Великобритания и го замени с png вариант от iconfinder или където искаш другаде. За начало това е. Успех!
 
От: Мнения за сайт/дизайн

Мисля стария вариант по-добър
Може би защото новия облик на сайта е завършен на 90% :mrgreen:
 
От: Мнения за сайт/дизайн

И двете версии не стават. Само мазохист ще тръгне да чете текст върху подобен фон. Ако таргета ти са деца в детската градина, които се впечатляват от картинки - ок, обаче ако са зрели хора не ги затормозявай с подобни шарении, пробвай с нещо по-семпло.
 
От: Мнения за сайт/дизайн

По това как изглежда даден сайт, като вляза и си правя извода дали си заслужава да цъкам на някой линк изобщо, даже преди да съм прочел информацията. Като видя някоя шарения и ми действа меко казано отблъскващо...

В случая, не бих се задържал и в двата варианта за повече от 5 секунди, освен ако това е единственият сайт на такава тематика, а той не е. Супер неподреден, всякаква информация навсякъде, текстът се чете трудно (черен текст на бял фон, толкова е просто), 50 различни менюта с всякакви линкове (не знам дали това е заради някакъв вид SEO, но не става както и да го погледнеш).

Сложи една карта с имената на курортите, дай снимки на хотелите после като си избера курорт, аз ако не знам къде искам да отида (което е причината да търся сайт като този) как ще цъкна на един от 50те курорта или хотела от дропдауните горе, като си нямам и на идея за какво става на въпрос...

И тоя background... не, нещо чисто, или бяло, или нещщо едвам забележимо, хората ще дойдат за да получат инфо, не за да си вадят очите - тук има хубави фонове.

Ако виждаш, че не си добър с дизайна, наеми някой дизайнер, няма смисъл да правиш 20 версии и да си губиш времето питайки всички дали им харесва, поне според мен, но си е твоя работа ;)

Поздрави!
 
От: Мнения за сайт/дизайн

Общо взето критиката за този дизайн може да бъде дълга колкото книга. Разгледах голяма част от новия дизайн. В този си вид сайта не носи никакви ползи на потребителя. Информацията в сайта може и да бъде полезна, ползваемостта обаче е нулева. Моето мнение е че имаш нужда от напълно нов дизайн. За целта най-добре се довери на дизайнер, който има представа какво прави или пък използвай готов темплейт.
 
От: Мнения за сайт/дизайн

10x за мненията, сега ще се загледам подробно. Утре де :D Май се оказах прав до някъде, че дизайна не е особено подходящ... Може би твърде много инфо! Няма как да се структурира толкова инфо по по-подходящ начин, опитвал съм всякакви вариянти. Най-неприятно ми е, че явно е объркващо, най-вече изхождайки от мнението на дриимбенч - а той си го гледа от юзерска гледна точна - точно тази която е най-важна.
Не ми се занимава с нещо ново - ще се опитам според мненията да го нагодя възможно най-удачно. Главният проблем (личен) е че не искам да е нещо обикновено и семпло, но явно точно това се търси като за информационен сайт...
Вкарахте ме ептем в приключения :)
 
От: Мнения за сайт/дизайн

10x за мненията, сега ще се загледам подробно. Утре де :D Май се оказах прав до някъде, че дизайна не е особено подходящ... Може би твърде много инфо! Няма как да се структурира толкова инфо по по-подходящ начин, опитвал съм всякакви вариянти. Най-неприятно ми е, че явно е объркващо, най-вече изхождайки от мнението на дриимбенч - а той си го гледа от юзерска гледна точна - точно тази която е най-важна.
Не ми се занимава с нещо ново - ще се опитам според мненията да го нагодя възможно най-удачно. Главният проблем (личен) е че не искам да е нещо обикновено и семпло, но явно точно това се търси като за информационен сайт...
Вкарахте ме ептем в приключения :)

Значи, със сигурност има как да се структурира толкова инфо по подходящ начин, не ти трябва всичкото инфо на сайта да се вижда на главната страница, хората са измислили категории, подкатегории, галерии и т.н. Много хубаво са го казали, колкото е по-просто нещо, толкова по-добре работи. Ако е семпъл и изчистен дизайнът, хората ще виждат повече информация от колкото в момента и ще се ориентират по-лесно. Има начин сайтът ти да е красив, ефектен и ефективен и без да е шарен и всичките фонове да са цветни картинки.

Дизайнът си има чалъм, не става ей така, има си принципи. За това има хора за всичко, някой разбират от дизайн, други от програмиране, трети от SEO и т.н. Проблемът се получава, когато се опитваш да правиш нещо, което просто не ти се отдава, но мъчиш да спестиш някой лев. Това на българите ни е вродено... ^^
 
От: Мнения за сайт/дизайн

Честно да си кажа лично на мен нито един от двата не ми допада, аз съм привърженик на по-събраните дизайни.

Ето ти един примерен сайт които мисля, че е със страхотен дизайн. ( eltiempo.es )
 
От: Мнения за сайт/дизайн

Сори ама този дизайн е под всякаква критика. Защо не се ориентираш към популярните кмс с някоя премиум тема, широчка 600+ пиксела в ширина поне за текста, този хоопс за нищо не става:). Разледай темите примерно в тхемефорест.цом, там ората за 100лв ти предлагат вълшебства направо и като теми икато плъгини бол.
 
От: Мнения за сайт/дизайн

Като цяло идеята е доста "морска" и ми допада. Обаче някак си ми се вижда сбито и претрупано. Иначе е супер свежарско, но помисли относно подреждането, големина на шрифта и прочие :)
 
От: Мнения за сайт/дизайн

Ако трябва да съм честен и двете не ми харесват, но английската версия е малко по-добре. Прекалено претрупано е, дизайнът е доста демоде. Малко фаца и ефекти по отделните елементи ще дойде добре.
 
Мислех да пиша по темата, но за да не ти убивам ентусиазма, първо искам да питам: дизайнът ти ли си го правил или някой "дизайнер"?

Ако е първото - евала за опита, ако е второто - имаш проблем.
 
От: Мнения за сайт/дизайн

хех мерси за мненията, друго си е да ти кажат как седят нещата погледнато от страни :) Трее сменям очилата значи :D

Иначе направих някои неща дет казахте и особено @wessly

И дриима и други са много прави за принципите на дизайна, тънкостите, чалъмите и тн, но няма да плащам за нещо което мога да си направя и сам (нищо че няма да е професионално и с много кусори) В оная тема дизайна нямаше никакво значение, сега пък е най-важен... и трябва да дадем на някой 1К за да е "както трябва". Съгласен съм, че е важен, но да дам само за дизайн 1000лв и после след време да пусна сайта за 50лв (форумни тарифи) е съгласете се нема как да стане :D (тва съвсем принципно :) )
 
От: Мнения за сайт/дизайн

хех мерси за мненията, друго си е да ти кажат как седят нещата погледнато от страни :) Трее сменям очилата значи :D

Иначе направих някои неща дет казахте и особено @wessly

И дриима и други са много прави за принципите на дизайна, тънкостите, чалъмите и тн, но няма да плащам за нещо което мога да си направя и сам (нищо че няма да е професионално и с много кусори) В оная тема дизайна нямаше никакво значение, сега пък е най-важен... и трябва да дадем на някой 1К за да е "както трябва". Съгласен съм, че е важен, но да дам само за дизайн 1000лв и после след време да пусна сайта за 50лв (форумни тарифи) е съгласете се нема как да стане :D (тва съвсем принципно :) )

Като мислиш да го продаваш за 50лв за какво изобщо се занимаваш :D Спомням си за един пич, правеше самоподдържащи се сайтове с всякакво съдържание, за инвестиции от $300-$400 след месец продава сайта за $6000. Но не ти трябва дизайнер по принцип, може да ползваш някоя тема както ти казаха по-горе. Като искаш да е уникално, тогава дизайнер. И не са 1000лв, за някакъв по-семпъл темплейт с лого ще дадеш 200-300лв и ще го ползваш за всички страници.

А дизайнът има точно толкова значение колкото и съдържанието. Хубав и празен сайт е толкова ефективен колкото и грозен такъв, натъпкан със съдържание. Така де, ти си преценяваш, хората са казали "You get what you pay for." Просто не можеш да се наречеш "предприемач" ако не си готов да направиш нужното за да си реализираш проекта по най-добрия начин според мен.
 

Горе