НАП + Еконт = проблем

Лаптоп 2ра ръка е макс 2000лв и то животно с 32Г рам и без драскотини по корпуса. Таблет 500лв ако е много хубав "тук не разбирам, може и малко отгоре". Остават 4300(4000)лв за дребни предмети. Паркета в хола наливно още 1000. Та аз съм благ и доверчив човек. Ония от НАП са като пинчъри, оцъклени очи и много злоба, и така трябва!
 
По исках от Еконт да ми на правят извличане на пратките който съм пращал и отказ на пратките.Горе долу се оказва 23 пратки за 1г.Все още чакам от Еконт която сума сим заплатил 12.00 лв.Чакам да ми пратят по електронен имам имейл извличане то.6829 лв.Това са много пари.Но крайна сметка трябва да докажа че това. Не с цел търговия.Като лаптоп и таблета са лична вещи.Как мога да докажа писмено че това е са вещи.
 
По исках от Еконт да ми на правят извличане на пратките който съм пращал и отказ на пратките.Горе долу се оказва 23 пратки за 1г.Все още чакам от Еконт която сума сим заплатил 12.00 лв.Чакам да ми пратят по електронен имам имейл извличане то.6829 лв.Това са много пари.Но крайна сметка трябва да докажа че това. Не с цел търговия.Като лаптоп и таблета са лична вещи.Как мога да докажа писмено че това е са вещи.

Вземаш извлечението от еконт и отиваш в НАП. Търсиш този, който ти се е обадил, трябва да имаш и писмо, където също пише кого да търсиш. Говорите обясняваш. Ако е така както казваш, ще отпадне. При 23 пратки не може да става дума за търговия. Ако пазиш кореспонденция с продавача, документи за продуктите, когато си ги купувал. Примерно лаптопа ако си го купил 2017 и си го продал 2020, няма как да става въпрос за търговия. Въпроса е, че искат черно на бяло документи, на обещания и приказки не вярват.
 
Вземаш извлечението от еконт и отиваш в НАП. Търсиш този, който ти се е обадил, трябва да имаш и писмо, където също пише кого да търсиш. Говорите обясняваш. Ако е така както казваш, ще отпадне. При 23 пратки не може да става дума за търговия. Ако пазиш кореспонденция с продавача, документи за продуктите, когато си ги купувал. Примерно лаптопа ако си го купил 2017 и си го продал 2020, няма как да става въпрос за търговия. Въпроса е, че искат черно на бяло документи, на обещания и приказки не вярват.
Днес ми дойде по миела отчетат от Екот.Имам 24 пратки който от тях са реални 23 пратки. Най скъпите са лаптопа като описание втора употреба и таблетка.Това не салци лични вещи ? За лаптопа имам само касов бон от Екот който е купуван 2018г пак втора употреба. Какво мога да на правя Има ли адвокати който се занимават с онлайн търговия.? Счетоводителката ми каза че на тая сума 6829 лева трябва да платя акт който е от 500-2000 лев че съм изпуснал срока за деклариране 2020г. На 6829 лева трябва да върна на НАПИ 3000 и нещо лева.Ако акта е 500 лева е добре ми каза.Но да не е 2000 лев.Много успокоява що. Искат да платя фирмена осигуровка.



 
Последно редактирано:
Извинете, но вие българин ли сте? Много трудно ви разбирам писаниците!
По-добре си платете, каквото поиска НАП и ще се отървете най-лесно.
 
Извинете, но вие българин ли сте? Много трудно ви разбирам писаниците!
По-добре си платете, каквото поиска НАП и ще се отървете най-лесно.
Да извинявам се за правописа и благодаря.Не отричам да платя данък върху парите.Но понеже не съм търговец нямам налични фирми и не съм ги продавал цел за търговия да печеля от това нещо.Аз съм си продал не нужните си лични те вещи.Лаптопа и телефона са лични вещи.Няма как да ме карат да платя за личните си вещи.
 
целият филм излиза от там че ти не си платил осигоровки и не си подал данъчна декларация .. ако правеше тези неща сигурно нямаше да те потърсят :)
 
Какви са останалите пратки имат ли някаква повтаряемост в тях? Имате ли писмо от НАП или само телефонно обаждане ?
 
Това реално ли е? Как се изисква от теб да платиш данък върху лични вещи, това не ми го побира акъла. Сигурно ли е, че не е някакъв вид препродажба? При нея е възможно да те потърсят, но за лично предмети, не мисля, че е възможно.
 
Това реално ли е? Как се изисква от теб да платиш данък върху лични вещи, това не ми го побира акъла. Сигурно ли е, че не е някакъв вид препродажба? При нея е възможно да те потърсят, но за лично предмети, не мисля, че е възможно.
Затова попитах какви са останалите стоки ,които са продадени, един лаптоп и таблет да са максимум 2000лв като са втора ръка. Ако останалите вещи са еднотипни тях разглеждат като дейност по занятие . Но пак обема е малък да се каже търговия.
 
По исках от Еконт да ми на правят извличане на пратките който съм пращал и отказ на пратките.Горе долу се оказва 23 пратки за 1г.Все още чакам от Еконт която сума сим заплатил 12.00 лв.Чакам да ми пратят по електронен имам имейл извличане то.6829 лв.Това са много пари.Но крайна сметка трябва да докажа че това. Не с цел търговия.Като лаптоп и таблета са лична вещи.Как мога да докажа писмено че това е са вещи.
Като представиш документи, които доказват кога и за какви пари си закупил въпросните стоки, които в последствие си продал.
Ако покупната цена е по-висока от продажната в общия случай си safe. Търси си касови бележки / гаранционни карти и каквото можеш да откриеш за по-скъпите вещи.
 
Като представиш документи, които доказват кога и за какви пари си закупил въпросните стоки, които в последствие си продал.
Ако покупната цена е по-висока от продажната в общия случай си safe. Търси си касови бележки / гаранционни карти и каквото можеш да откриеш за по-скъпите вещи.
Това е някаква лудост , за всяко нещо ,трябва да пазиш бележка , която за година избелява . Незнам такива казуси за подобни суми дали съществуват някъде по света да доказваш какво старо си продал това е някакво безумие . Че и осигуровки да плащаш за 20 пратки, ами ако си ги изпратил за два дни защо да плащаш за целия период по логично е за дните в които са пратени за тях да се плати.
 
Какви са останалите пратки имат ли някаква повтаряемост в тях? Имате ли писмо от НАП или само телефонно обаждане ?
Другите пратки са диск за игра телефон за части батерия за части други те са пратки са за по 10 по 20 50 лева.Най скъп е лаптопа и таблет.
 
Това реално ли е? Как се изисква от теб да платиш данък върху лични вещи, това не ми го побира акъла. Сигурно ли е, че не е някакъв вид препродажба? При нея е възможно да те потърсят, но за лично предмети, не мисля, че е възможно.
Те така искат да го изкарат че съм се занимавал с търговия.Нямам писмо имам само обаждане от нап да си взема пик номер и там излиза всичко и да но първо ще ми съставят акт не съм декларирал за 2020г.
 
Най скъп е лаптопа и таблет.
Ами намирай документи за покупка на лаптопа и таблета, представи ги в НАП и си готов.
Явно филтърът на НАП вече е паднал на 5000 лв оборот за година, преди беше 10к.
И съответно всеки, който има над 5к оборот (и може би и допълнителен филтър от примерно над 20 пратки), влиза в автоматичната гилотина, а после отивай да се разправяш с НАП, че нямаш сестра.
 
Те така искат да го изкарат че съм се занимавал с търговия.Нямам писмо имам само обаждане от нап да си взема пик номер и там излиза всичко и да но първо ще ми съставят акт не съм декларирал за 2020г.
За да обвиниш някой в нещо трябва да имаш доказателства, всичко друго просто няма как да издържи. Според мен си вземи някой адвокат за консултация, но това няма как да издържи, ако наистина си продавал лични вещи и имаш документи за тях, че са такива. Тази година, за която ти съставили акта, прегледай какво си правил в нея. Иначе има и момента, в който при тях лампичката светва, когато минеш 5К и те са стъпили на това, което ще е странно, защото през един лаптоп и телевизор може да надхвърлят тази сума, ако решиш да се отървеш от тях. ;)
 
Като представиш документи, които доказват кога и за какви пари си закупил въпросните стоки, които в последствие си продал.
Ако покупната цена е по-висока от продажната в общия случай си safe. Търси си касови бележки / гаранционни карти и каквото можеш да откриеш за по-скъпите вещи.
Лаптопа е купуван от олх втора рака 2018г. Като документ имаме само от екот касов бон само него го пазя. Други те предмети са части.

това са предмети .
Описание​
части за лаптоп​
игра-диск​
лентов кабел​
телефон за части счупен дисплей ИМЕЙ:​
кутия и слушалки​
батерия​
Проектор​
вентилатор​
часовник​
тон колонки​
лентов кабел​
камера​
телефон за части 353467106399458 няма дисплей​
игра​
таблет и протектор с имей​
часовник ожулен ,БАРТЕР 09:30​
Върната след преглед с нова пратка номер ; телефон с SAMSUNG GALAXY S10 ИМЕЙ​
Върната след преглед с нова пратка номер ; часовник​
усилвател​
антена​
таблет за части​
laptop мишка и зарядно втора употреба macbook pro sN C02V22WFHTD7​
отремонтиран телефон във фабрична опаковка +слушали и зарядно​
Телефон втора употреба Apple Iphone 6S IME​
 
Ами намирай документи за покупка на лаптопа и таблета, представи ги в НАП и си готов.
Явно филтърът на НАП вече е паднал на 5000 лв оборот за година, преди беше 10к.
И съответно всеки, който има над 5к оборот (и може би и допълнителен филтър от примерно над 20 пратки), влиза в автоматичната гилотина, а после отивай да се разправяш с НАП, че нямаш сестра.
Те бате, пращат мейл за някакви стотинки, ти за 5К. Аз даже мислех, че това си е от доста време, за тази сума. ;)

Но, да, както се писа от Джон, с документи отиваш и не мисля, че ще имаш проблеми. Това им е светнало, това са направили - звъннали на всеки над тази сума.
 

Горе