НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Най-великото и в същото време просто, но ултра функционално изобретение на всички времена е СВИНСКАТА ОПАШКА :)
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Най-великото и в същото време просто, но ултра функционално изобретение на всички времена е СВИНСКАТА ОПАШКА :)

Аматьор... къде забрави чушкопека?
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Чушкопека е сложно устройство :) И определено не е толкова ефективно :wink:
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Ааааа, вие па що забравяте затварачката за буркани :lol: как ше си правиш зимнина без нея, ааааа?
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Най-великото и в същото време просто, но ултра функционално изобретение на всички времена е СВИНСКАТА ОПАШКА :)

Ако имаш в предвид скобите за затягане, това е много вярно. Докато бачках на корабите тях ги използваха буквално за абсолютно всичко, дет що има за затягане. (на английки така наречените calble tie). Заедно със спрей WD 40 бяха две от най-използваните устройства.
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Нишата за супер коли е претъпкана, а умните коли все още са прототипи.
[video=youtube;r6ye5fnnCyc]http://www.youtube.com/watch?v=r6ye5fnnCyc[/video]
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Че аз незнам и гениалното какво и е на тая свинска опашка, не е ли си телчицата
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Да, "Аз, роботът" - Live - познай, на кого ще е вината... Ето за такива "технологии" твърдя, че са недопустими. Представи си това да се пусне в масово производство... :Х
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

То това е бъдещето, машините ще заменят хората. В най-скоро време ще пуснат коли които няма да се оправляват от хора
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Че аз незнам и гениалното какво и е на тая свинска опашка, не е ли си телчицата
Каква тел бе човк:),представям си да замотам кабелите в компа си с тел от железарията на кво ше заприлича
Е я свинската опашка макар и да не прилича на свинска:)

1347309141-MD01.jpg
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

За компа не знам то може и без да ги връзваш само да ги подгънеш :) но като закараш колата на някой майстор и после видиш как е изпокъсал всички скоби и е навързал с тел ти става много яко :)
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Да, "Аз, роботът" - Live - познай, на кого ще е вината... Ето за такива "технологии" твърдя, че са недопустими. Представи си това да се пусне в масово производство... :Х

Мисля, че е много рано да се притеснявате от Терминатор или АЗ- робота.

За момента и най-мощния компютърн Gene (или Blue Gene не се сещам точно) на Google успява едвам да симулиа мозъка на мишка за няколко секунди.

Така че докато един компютър започне да приеме съзнание (ако изобщо това се случи някога) ще минат доста години.

А това, че по-скоро се очаква роботизация и автоматизация, която буквално би отсранила много професии е друг въпрос. КЛИК

Също така и в по-дълъг план предстои кибернизация - тоест машините и хората да са едно. Може да звучи малко Sci-Fi , но както е тръгнало (мп3, блу туут, мобилни апарти за настоящемо) си личи на къде отиват нещата.

Но нека живеем в настоящето и да се наслаждаваме на момените сега.
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

От изкуствения интелект и "мислещите машини" сме далеч вероятно, но самия факт, че това нещо може да се използва - макар и от хора, които го управляват е много стряскащо. Представи си да те гони робот по улицата. :Х

И още по-стряскащо е това, което каза за заместването на хората. С въвеждането на конвейерното производство как да е, пак има заети (то всъщност беше и полезно де... не може да се сравнява с роботите). Обаче "роботи", които да заместват хора, например в земеделието или където и да било другаде си е пълен ужас. То сега гледай каква безработица, а пък когато роботите могат да вършат в пъти повече работа и да заместят дадени хора - тогава ще стане "весело".

И за още едно нещо си прав - нека живеем в настоящето. :)
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Нещата ще се случат много по-бързо от колкото си предствяме,само преди 10 години,ако върнеш лентата и погледнеш каква техника сме ползвали...
Дори мисля,че нещата се случват още преди ние да знаем за тях и в един момент решават кое да навлезе в масова употреба,но да не влизам в некви филми:))),макар,че 100% не съм далече от истината,знаете за кво говоря за голямата конспирация:)
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

И още по-стряскащо е това, което каза за заместването на хората. С въвеждането на конвейерното производство как да е, пак има заети (то всъщност беше и полезно де... не може да се сравнява с роботите). Обаче "роботи", които да заместват хора, например в земеделието или където и да било другаде си е пълен ужас. То сега гледай каква безработица, а пък когато роботите могат да вършат в пъти повече работа и да заместят дадени хора - тогава ще стане "весело".

Стряскащо или не това е положението. Дарвин е казал оцеляват тези, които се адаптират. Машината не може да развие чисто човешки качества като креативност или въображение, така че хора които използват те си качества винаги са имали и винаги ще имат преимущество, заетост и ще са по-добре като цяло от такива, които се осланят само на физическите си умения.

Може би ще има и положителна страна. Може би това би стимулирало хората да развият своите "вродени" таланти и умения ( с цел да са конкурентно способни) от колкото да кебичат пред телевизорите цяла вечер.

Също така една машина има и своите предимства пред човека - по-висока продуктивно, по-голяма икономиченост, по-малко грешки. Разбира се има и недостатъци като липса на "common sense".

Света се променя и сигурни неща и работа няма. Оцеляват тези които могат да се приспособят.

Представи си да те гони робот по улицата. :Х

За какво да ме гони... да не съм му откраднал чипсета :D :D :D
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Някъде бях чел в нета какво бъдеще ни очаква или по-точно как ще изглеждаме след време
Ще изглеждаме кръгли топчести пихтии с два пръста особено развити за работа с мишката:),всичко останало просто ще ни е ненужно
Дай боже да не съм свидетел на такова нещо:)
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Някъде бях чел в нета какво бъдеще ни очаква или по-точно как ще изглеждаме след време
Ще изглеждаме кръгли топчести пихтии с два пръста особено развити за работа с мишката:),всичко останало просто ще ни е ненужно
Дай боже да не съм свидетел на такова нещо:)


Съмнява ме че в бъдещето компютърната мишка ще съществува в този си вид. Особено след масовото производство на ръкавиците на Том Круз от Специален доклад...

Ако всички станат като него, ще е по- добре ли (на външен вид) от колкото да сме кръгли и топчеси.
 

Горе