НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Ето един интересен сайт за темата "какво ще е бъдещето" - за четене за през свободното време.

Google: Future time line. ( че не ми се слага линк сега)
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Ето един интересен сайт за темата "какво ще е бъдещето" - за четене за през свободното време.

Google: Future time line. ( че не ми се слага линк сега)

Не знам какво ще се случи в бъдещето, но сайта е още в миналото така като гледам, ако става дума за първия, .нет.

А иначе, има интересни неща - ще се разгледа.

Мерси. :)
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Да сайта е old school (той беше и по зле) Но повечето неща вътре според мен са ала бала... само за губене на време, за това отдавна спрях да го чета.

Иначе като идея е готин, явно доста хора ги човърка отвътре това да знят какво ще се случи по-нататък... А има ли смисъл... и да знаеш и да не знаеш какво ще се случва то ще си се случи...
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

То така или иначе не е възможно да се предвиди какво ще се случи в бъдещето. Може само да се гадае, но не е същото. А ако се твърди обратното - булшит. :)
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

[video=youtube;Q8PNMcNEjdA]http://www.youtube.com/watch?v=Q8PNMcNEjdA[/video]

А аз събирах подоби неща (ел. компоненти) за доста повече време, когато бачках на един кораб.
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Все по-трудно ще става да се оцелява в този технологичен свят,какво ще правят хората,които изкарват парите с ръцете си,когато в един момент се окаже,че и техния труд вече е заменен от роботизирани машини,които са хем по-бързи,хем по-евтини.
 
От: От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Все по-трудно ще става да се оцелява в този технологичен свят,какво ще правят хората,които изкарват парите с ръцете си,когато в един момент се окаже,че и техния труд вече е заменен от роботизирани машини,които са хем по-бързи,хем по-евтини.

Еми ще трбва да се научат да използват това дето го имат на "втория етаж", а не да кебичат пред ТВ-то по цяла вечер.

Когато един робот може да направи това, тогава ще започна аз да се притеснявам.

[video=youtube;egEU_TenTvg]http://www.youtube.com/watch?v=egEU_TenTvg[/video]
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Летящ робот-пчела:

[video=youtube;KeiYMl6tg2U]http://www.youtube.com/watch?v=KeiYMl6tg2U[/video]
 
От: От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Това кльощаво нещо дето е за вторичните като дойде да опраши някоя друга хризантема, тогава ще го призная. :mrgreen:




Летящ робот-пчела:

[video=youtube;KeiYMl6tg2U]http://www.youtube.com/watch?v=KeiYMl6tg2U[/video]
 
От: От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Това кльощаво нещо дето е за вторичните като дойде да опраши някоя друга хризантема, тогава ще го призная. :mrgreen:

Факт е, че "кльощавото нещо" вече лети. :p
Проекта е със срок 2023 или 2024 година. Ще е интересно как ще го снабдят с разум.

пъпна връв
дето е за вторичните
:D
Уникални оценки! :roll:
 
Последно редактирано:
От: От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Факт е, че "кльощавото нещо" вече лети. :p
Проекта е със срок 2023 или 2024 година. Ще е интересно как ще го снабдят с разум.

Не мога да намеря клипчето, но имаше едно където бяха сложили някакъв чип на главата на един бръмбар и го командваха да лети насам на там с това нещо о.0 . Сигурно ще е по някакъв подобен био механичен начин.
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Според мен,ако има в бъдеще нещо ,което да наподобява пчела или нейната дейност ,то то ще базирано точно на нано технологиите,сиреч може да е голямо и колкото микрон и в крайна сметка ще е практически невидимо ,но ще е видим резултата от неговата дейност,ние сме на път да погубим тези животинки с растителната си защита и секви отрови,а без пчелите светът ни е обречен,то и в библията май го пишеше изчезването на пчелите ще знак за края на света такъв какъвто го познаваме,а защо не и на човешката раса въобще.
 
От: От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

А е на това му се вика да излезеш сух от водата :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=mEH6tDLKcVU

Това е яко, даже мисля да си поръчам, но ме притеснява, че ще го конфискуват някъде по летищата, защото е вид течност и може да го сметнат за нещо... взривоопасно.

Някой наясно ли е с поръчка на течни продукти онлйан от ebay например ? Някой да е поръчвал, да е имал проблеми ?
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Де да ставаше толкова просто купуваш си спрей пръскаш и си готов:)
Ето още видео

[video=youtube;7EsTuizxF5M]http://www.youtube.com/watch?v=7EsTuizxF5M[/video]

на практика тази технология кара водата да "бяга" от предметите,като че ли става някакво отблъскване на молекулно ниво.
Между другото от това може да ти хрумнат много идеи за бизнес:)
 
Последно редактирано:
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Между другото от това може да ти хрумнат много идеи за бизнес:)

Да само да намеря начин да го внеса от някъде това. Вече са ми хрумнали няколко идеи.

* 500 мнения LOL
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Въпроса е кое точно,защото на всякъде се показва резултата от обработката,но не и начина на обработка,самата технология се пази в тайна,но ако искаш можеш да изпратиш нещо да ти го обработят по този начин примерно.

Представи си тоалетна хартия за многократна употреба:),шегувам се разбира се.
Пералня която пере без прах за пране и дори вода,а защо не и дрехи които нямат нужда от пране защото всъщност не задържат мърсотия...
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Въпроса е кое точно,защото на всякъде се показва резултата от обработката,но не и начина на обработка,самата технология се пази в тайна,но ако искаш можеш да изпратиш нещо да ти го обработят по този начин примерно.

Представи си тоалетна хартия за многократна употреба:),шегувам се разбира се.
Пералня която пере без прах за пране и дори вода,а защо не и дрехи които нямат нужда от пране защото всъщност не задържат мърсотия...

Е начина за нанасяне е под офрмата на спрей (за това нещо от първото клипче го гледах някъде друга) с такава пръскачка, дето боядисват автомобилите с нея. Така го нансят.

Ето в FAQs на официални сайт. Въпрос 17 - как се нанася?

и Въпрос 21 ( за дрехите) - 21. If Ultra-Ever Dry is applied to fabrics, will it wash off?

Yes, after a few washes. We can provide different binders (bottom coat) to enhance its durability in fabrics upon request
 
От: НОВИ ТЕХНОЛОГИИ

Значи този спрей е един вид тефлоново покритие и се отмива,а и с тази цена:confused:...
По-интересно ми е как обработват телефона по този начин и при него ли ефекта е временен,май трябва да прочета повече по темата:)
 

Горе