Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

lowriderzzz

Well-Known Member
Стигнахме до споразумение с фирмата, вратата е поставена с компенсации за времето и нервите.

Темата може да се заключи или изтрие.
 
Последно редактирано:
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Не знам за защитата на потребителите, но може да потърсиш съвет от адвокат, като отидеш с договора. Твърде вероятно е обаче да са го направили така, че да не носят никаква отговорност при подобни случки.
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

За компенсация едва ли можеш да очакваш да ти съдействат, но попитай най-добре в самата агенция.

Ако не се лъжа обаче, може да попиташ в някоя адвокатска кантора, дали можеш да предявиш някакъв иск към фирмата за загуби поради неспазване на договора си и т.н.
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Не знам за защитата на потребителите, но може да потърсиш съвет от адвокат, като отидеш с договора. Твърде вероятно е обаче да са го направили така, че да не носят никаква отговорност при подобни случки.

Да договора е изцяло в тяхна защита. Ако реша да ги дам под съд върху какво основание мога да го направя и размер на какво обезщетените мога да целя?
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Та ето и моето запитване. Имаме сключен договор, има ли нещо, което Агенцията По Защита На Потребителите може да направи в наш интерес с цел обезщетение. От фирмата ще върнат капарото, но на дали ще изплатят някакво обезщетение, защото никъде в договора не е отбелязана клуза за това при тяхна некоректност да правят компенсации.
След като има сключен договор и не са го спазили, тогава го осъди. Това, че няма посочена клауза за некоректност от тяхна страна не ги спасява, че не са спазили договора.
 
От: От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори

След като има сключен договор и не са го спазили, тогава го осъди. Това, че няма посочена клауза за некоректност от тяхна страна не ги спасява, че не са спазили договора.

Договор има, разписка за монтаж няма - това е в моя полза да! Но дали няма да ми излезе по-скъп процесът на съдене от това, което ще получа ако го осъдя ? До сега не съм се занимавал със съдилища и такива истории.
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Най-вероятно - да. Времето, нервите и разходите, които ще изхабиш, обикновено не си струват накрая. Затова в случая най-ефективния ход ми се вижда да им направиш възможно най-лоша реклама и да го оплюеш където можеш.
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Най-вероятно - да. Времето, нервите и разходите, които ще изхабиш, обикновено не си струват накрая. Затова в случая най-ефективния ход ми се вижда да им направиш възможно най-лоша реклама и да го оплюеш където можеш.

Това едно на ръка. Най-добре бизнесът им да не съществува дълго и останалите не заслужават да ги мамят по този начин.

Как се спи зимата в студена къща.
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Така е, кофти е и има много такива фирми. Аз лично съм имал почти индетничен случай, само че с дърводелци. Хората плачат, че нямало работа, а реално вземат пари и поръчки, пък не им се работи. За следващия път със сигурност ще си имаш едно на ум и няма да чакаш да те мотаят с празни обещания.
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Аз се съмнявам че ще ви върнат парите.
Защита на потребителите не може да направи нищо за неустойка, това може само съдия да го направи.
Но не пречи да опиташ, поне нерви да им създадеш.
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

"Агенцията По Защита На Потребителите" - такова нещо не съществува. Има КЗП (Комисия за защита на потребителите). Жалби там се подават по електронен път чрез сайта им - http://www.kzp.bg/. Трябва да се свържеш с тях. В подобни случаи са доста ефективни. Описваш случая в свободен текст и прилагаш сканирани всички документи по случая.
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Така е, кофти е и има много такива фирми. Аз лично съм имал почти индетничен случай, само че с дърводелци. Хората плачат, че нямало работа, а реално вземат пари и поръчки, пък не им се работи. За следващия път със сигурност ще си имаш едно на ум и няма да чакаш да те мотаят с празни обещания.

За тази услуга във Варня няма от къде другаде (поен за таквва врата, която да пасва на дизайна на останалта част от къщата).
Доверихме им се защото преди години слагахме прорци от тях, но от тогава май са имали доста промени в персонала.

Всеки един един ще си намери майстора. Всико се връща.
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Аз се съмнявам че ще ви върнат парите.
Защита на потребителите не може да направи нищо за неустойка, това може само съдия да го направи.
Но не пречи да опиташ, поне нерви да им създадеш.

Капарото казаха, че ще го върнат. Но нищо не ги оправдава, че са некадърни и се подиграват с хората. Няма да си оставя магарето в калта.
 
От: От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори

Капарото казаха, че ще го върнат. Но нищо не ги оправдава, че са некадърни и се подиграват с хората. Няма да си оставя магарето в калта.

Те хубаво са казали, но защо не са го върнали още?
 
От: От: От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се с

Те хубаво са казали, но защо не са го върнали още?

Защото това се разигра днеска по телефона. Утре като ида в офиса, няма да ги оставя на мира докато не ги върнат.
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Последвай философията си, не прави победа - загуба, а победа- победа и всички да са щастливи :)
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Въпросът е какво е победа-победа в случая. Защото сега е сериозно загуба-победа за моя сметка...

Аз доста търпях и им угаждах на номерата, но всичко си има граници.

Ти какво би направил, ако изпаднеш в такава ситуация. На дали ще се оставиш да ти "забият такъв шамар" в лицето.
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Въпросът е какво е победа-победа в случая. Защото сега е сериозно загуба-победа за моя сметка...

Аз доста търпях и им угаждах на номерата, но всичко си има граници.

Ти какво би направил, ако изпаднеш в такава ситуация. На дали ще се оставиш да ти "забият такъв шамар" в лицето.

Аз съм злопаметен и мързелив и вярвам в кармата :)
Бих направил всичко възможно да докажа че съм прав и те да си платят за това, стига да не се налага да си цакам кармата и мързела с това:)

Кофти положение честно казано. Това което трябва да направиш е да ги глобиш колкото можеш.
Глоби налагай, като откажеш поръчката и откажеш възможно най-много хора да им дадат пари.
Направи голяма тема в някой сайт и форум и като напишат сити какво беше
и да им излиза това
давам пример с ИЗМАМНИЦИТЕ ОТ ТОПХОСТ https://www.google.bg/search?q=toph...es_sm=93&ie=UTF-8#es_sm=93&espv=210&q=топхост
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Не се оставяй да ти бият шамари, търси си правата докрай!!!
 
От: От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори

Аз съм злопаметен и мързелив и вярвам в кармата :)
Бих направил всичко възможно да докажа че съм прав и те да си платят за това, стига да не се налага да си цакам кармата и мързела с това:)

Кофти положение честно казано. Това което трябва да направиш е да ги глобиш колкото можеш.
Глоби налагай, като откажеш поръчката и откажеш възможно най-много хора да им дадат пари.
Направи голяма тема в някой сайт и форум и като напишат сити какво беше
и да им излиза това
давам пример с ИЗМАМНИЦИТЕ ОТ ТОПХОСТ https://www.google.bg/search?q=toph...es_sm=93&ie=UTF-8#es_sm=93&espv=210&q=топхост

И аз вярвам в кармата, но не съм мързелив. Ще поема нужното действие, да си получат заслуженото. Това мисля, че ще е победа-победа (аз печеля, печелят и останалите потенциални потърпевши. Аз така си го обяснявам относно философията).

Не знам в кой форум още да ги изложа. В Бг мамата има черен списък за некоректни фирм там ще попаднат определено. А форума на направи си сам как пък точно днеска не се зарежда... ц ц ц. Но като го пуснат и там ще постна темата.

Благодаря за отзивите на всички. Тези дни ще напиша като има развитие по случая.
 

Горе