Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Да публикувай случката на повече места, за да няма и други изгорели!
Успех!
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Ти какво би направил, ако изпаднеш в такава ситуация. На дали ще се оставиш да ти "забият такъв шамар" в лицето.

Направи това - Рози Димови
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Нещо не ми се връзва тука, досега да беше подал жалба в КЗП а не виждам да си направил такова нещо. И ти сам си си виновен, да чакаш един месец за врата?!? При положение, че първоначално сте се разбрали за седмица.
Казваш им да го духат и да ти връщат парите и си търсиш друга фирма. (това още в началото)
А не след 2 месеца да ревеш по форумите как сам си се съгласил да чакаш неволята
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Ето и развитието по случая. Днес варата беше поставена. Как се получи това. След отиване в офиса миналата седмица, с цел връщане на капарото, главния управител беше там, и предложи компромисен вариант, след като се извини за получилото се. Проблема се състоеше в това, че липса добра комуникация между "връзка с клиенти" и техническото изпълнение на поръчката. Грешката била на една от секретарките, която объркала поръчките и от там последвали недоразумения. Също така и това, самата фирма се бави се дължи на забавяне на материалите които те заявяват и от там "подлъгване" на клиентите.

Все пак се оказаха коректни и след ново вземане на мерки, дойдоха в обещания от тях ден и монтираха правилната врата, с неустойка за тяхна страна като % от цялото заплащане.

До КЗП не се стигна, благодарение на споразумението предложено от управителя.

Винаги съм мислел, че нещата могат да се разрешат по нормален начин, когато има разбиране и от двете страни.

Темата може да се заключи или изтрие, за да не "обърква" другите потребители.
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Здравей.
Аз съм малко малак на години но ти давам моето мнение което е:
Потърси си правата и ги осъди.Вземи им и долните гащи.А за вратата ако не е тайна може ли на едно ЛС да споделиш за какво става на въпрос.

*Офтопицк : Надявам се да не се приеме за спам.
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Здравей.
Аз съм малко малак на години но ти давам моето мнение което е:
Потърси си правата и ги осъди.Вземи им и долните гащи.А за вратата ако не е тайна може ли на едно ЛС да споделиш за какво става на въпрос.

*Офтопицк : Надявам се да не се приеме за спам.

Успяхме да се споразумеем, прочети последното, което написах. Врата е ПВЦ входна врата.
 
От: От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори

Успяхме да се споразумеем, прочети последното, което написах. Врата е ПВЦ входна врата.

Да видях,че сте успели.
Радвам се за което и пак се извинявам за спама.
 
От: Некоректна фирма - Агенция За Защита На Потребителите. Какво може да се стори ?

Здравей.
Аз съм малко малак на години но ти давам моето мнение което е:
Потърси си правата и ги осъди.Вземи им и долните гащи.А за вратата ако не е тайна може ли на едно ЛС да споделиш за какво става на въпрос.

*Офтопицк : Надявам се да не се приеме за спам.

Уви това става само по филмите и в по-развитите в съдебната система страни. В България едно подобно действие би коствало много нерви и загуба на време, а резултата няма да е кой знае какъв... За пример ще дам преди известно време колега беше се захванал да съди вестник за това, че са ползвали негов авторски материал в вестника си, без неговото съгласие и знание.

Е успя да ги осъди, но едва след около 3 години (по спомен, толкова май беше...), а парите, които му бяха дадени за загубените ползи бяха смешни, като се има предвид загубеното време и нерви по дела и адвокати.

Или иначе казано, за сума, която е под 1000 лв. най-добре човек да се пробва да се споразумее с другата страна и да действа, едва когато няма разбиране отсреща и просто иска да покаже, че не е поредната балама, която могат да го въртят на малкият си пръст.

За щастие с силата на медиите и заплахи от рода на КЗП, доста често хората успяват да се разберат и без намесата на съд.
 

Горе